Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gidonun sağa sola yalpalaması ? >>> Yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Bugün okula giderken ceketimi kapatmak için tek elimle gidonu tuttum.Gidon sağa sola yalpalamaya başladı.Bende hemen şüphelendim.Yolda 30 KM hızla giderken elimi tamamen bıraktım baktım yine yalpalıyor.(Başka türlü ölçemezdim trafik falan yoktu sabahın 7'sinde)Moralim bozuldu buna.Önceden tek elimle tuttuğumda böyle bir sorun yoktu.Sizce ön takımda problem varmı yoksa yalpalaması normal mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Gidon tutman için tasarlanmış...Bu yüzden kafana takma,gidonuda bırakma...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon tutman için tasarlanmış...Bu yüzden kafana takma,gidonuda bırakma...
    Önceden yapmıyordu da ondan sordum yoksa gidonu bırakarak kullanmıyorum motosikletimi.Nede olsa şeytan işi.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    orta sehpa var ise sehpada yoksa yan ayakta yan yatırıp ön tekeri yerden kes ve sağa sola salla boşluk varsa göbek bilyesi yoksa hızla lastiği elinle çevir bir yamukluk var ise gözle görülebilir...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

arka teker yamuksa da gidon yalpalar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka teker yamuksa da gidon yalpalar
    Önceden yapmıyordu ya yeni yeni yapmaya başladı arka tekerim düm düz hiç bir problem yok.Yalpalama normalmidir yoksa yaptırayım mı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:40 ----------

Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orta sehpa var ise sehpada yoksa yan ayakta yan yatırıp ön tekeri yerden kes ve sağa sola salla boşluk varsa göbek bilyesi yoksa hızla lastiği elinle çevir bir yamukluk var ise gözle görülebilir...
    Bana fazla paraya mal olmaz umarım.Biraz sonra inip dediğinizi uygulayacağım.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Şiddetli şekilde çukura falan girdin mi?
    Lastik deforme olabilir, cantta hafif yamulma olabilir.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    gidon açısınada bağlı bi durum. motorun scooter tarzı bişey sanırsam. gidon dik ise yalpalama normaldir. chopper tarzı gibi yatay ise sorun vardır denebilir.
    ha tabi göbekte vs sorunda olabilir ama tahminim önemli birşey değildir. benim zatta eli bırakınca titreme yapıyor, hatta 100e çıkınca istiyosan sarıl gidona fayda etmiyor. gidon açısı ile alakalı bişey.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şiddetli şekilde çukura falan girdin mi?
    Lastik deforme olabilir, cantta hafif yamulma olabilir.
    Yok yok çok dikkatliyim motosikletimi kullanırken hafif çukurlara tabiki giriyorum ama o kadar şiddetli değil.Yani lastiğe zarar verecek gibi falan değil.Jantı yamultacak kadar değil.Lastiğe gelirken baktım bir oynama falan yoktu ya.Yani düm düz seyrediyordum yolda.Ama gidip bakmakta fayda var çünkü durduk yere yapmaz bunu.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    benim motordada var sağa sola yalpalama ustayasordum jant yamulmuş dedi böye bin dedi bende biniyorum gecen gün tekeri sökünce dış teke r oturmamış dahada bi sallanmaya başladı sonra arkadaş tekeri oturtu eskiki gibi sağo sola oynamaya devam büyük bir ihtimal janta blans vardır anlayan bir ustaya sormak lazım
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidon açısınada bağlı bi durum. motorun scooter tarzı bişey sanırsam. gidon dik ise yalpalama normaldir. chopper tarzı gibi yatay ise sorun vardır denebilir.
    ha tabi göbekte vs sorunda olabilir ama tahminim önemli birşey değildir. benim zatta eli bırakınca titreme yapıyor, hatta 100e çıkınca istiyosan sarıl gidona fayda etmiyor. gidon açısı ile alakalı bişey.
    Scooter değil de cup.Gidon açısı yere dik bir şekilde biliyorsunuzdur zaten.Önceden yapmıyordu şimdi yapması garibime gitti ondan sordum zaten. Önceden yapsa haklısını diyeceğim ama sonradan yapması sakat.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı bRkq35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yok çok dikkatliyim motosikletimi kullanırken hafif çukurlara tabiki giriyorum ama o kadar şiddetli değil.Yani lastiğe zarar verecek gibi falan değil.Jantı yamultacak kadar değil.Lastiğe gelirken baktım bir oynama falan yoktu ya.Yani düm düz seyrediyordum yolda.Ama gidip bakmakta fayda var çünkü durduk yere yapmaz bunu.
    hadi lak lak yapacağına git motorunu kontrol et sonra haber ver bakalım neymiş meraktan ölüyoruz burada ....
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motordada var sağa sola yalpalama ustayasordum jant yamulmuş dedi böye bin dedi bende biniyorum gecen gün tekeri sökünce dış teke r oturmamış dahada bi sallanmaya başladı sonra arkadaş tekeri oturtu eskiki gibi sağo sola oynamaya devam büyük bir ihtimal janta blans vardır anlayan bir ustaya sormak lazım
    İyice korkmaya başladım ya benim jantlar çelik jant.Yamulması kolay birşey değil yamulacak bir olaya da karışmadı motosiklet.Benden başkası kullansa girmiştir bir yere diyeceğim ama sadece ben üstündeyim motorun.Neden böyle yapıyor yahu.Yarın gidip göstermek gerekecek galiba.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:51 ----------

Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi lak lak yapacağına git motorunu kontrol et sonra haber ver bakalım neymiş meraktan ölüyoruz burada ....
    Tamam abi ne kızıyorsun ya. Yamukluk falan yok ayar kaçtı galiba bir abimizi gördüm motosikletten anlıyormuş ayarı kaçmış olabilir falan dedi ne kadar doğru bilmiyorum.

Bir de benim motosiklette disk frenden gart gart sesler geliyor.Adam ön disk freni söktü baktı birşeyler yaptı sorun geçmedi.Yarın götürüp onu bir daha yaptırtacağım olmadı yeni ön takım istettireceğim fabrikadan.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    lastık havalarını kontrol et ılk once,
    en basıt olanı bu ve eger ınıkse sebebıde budur,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastık havalarını kontrol et ılk once,
    en basıt olanı bu ve eger ınıkse sebebıde budur,
    Normal seviyede aslında arkadaşlarım inik durduğunu söylüyor üzerinde ben varken.

Motosikleti
    CBR 600F
    ondan olabilir... yol koşullarının o anda geçtiğin yere göre nasıl olduğuna göre de değişebilir.. benimki de yapıyo ara sıra.. motordan motora farkeder zaten ağırlık merkezi ile alakalı

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    buradan ne desek boş bir usta eli değmesi şart gibi gözüküyor

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Gidon Sağa sola yalpa yapıyorsa en büyük nedeni lastiklerdendir. Benim ER6F'de de vardı; lastik patlamıstı; ondan sonra olmustu. Büyük ihtimalle balanasın kaçmıs olabilir
    Havalardan da sıksık olur böyle seyler
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    CBR600RR
    Sen ıyısımı once lastık & jant ını baktır bılyalar omortısor bunlar hepbırlıkte bırer etken daha olmadı gıdon amortısoru taktır
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Yarın ustaya gidiyor bizimki yapılacak ufak ayarlar da var zaten. Herkese teşekkür ederim bu gidonun muhabbetine diğerleri de aradan çıkıcak gibi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)