Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Gidonun sağa sola yalpalaması ? >>> Yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    z750 kawasaki 2010
    Alıntı bRkq35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün okula giderken ceketimi kapatmak için tek elimle gidonu tuttum.Gidon sağa sola yalpalamaya başladı.Bende hemen şüphelendim.Yolda 30 KM hızla giderken elimi tamamen bıraktım baktım yine yalpalıyor.(Başka türlü ölçemezdim trafik falan yoktu sabahın 7'sinde)Moralim bozuldu buna.Önceden tek elimle tuttuğumda böyle bir sorun yoktu.Sizce ön takımda problem varmı yoksa yalpalaması normal mi?
    Başıma benzeri geldi gidon mili kırıkmış sebebide motoru merdivenden çıkartmak.Düz yolda gazladım gidon yalpaladı köprü çıkışında birşeyin üzerinden falan geçtim diye düşündüm altunizade çıkışından sonra inerken haydarpaşa ayrımına doğru tekrar gazladım gidon gazlamamla yalpalamaya başladı ve gözlerimi haydarpaşa numune acilde açtım.
    şanslıymışım arabalar benim üzerimden geçmediler motorum ve ben çok hasar gördük lütfen hemen bir kontrol ettir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Bugün okula giderken ceketimi kapatmak için tek elimle gidonu tuttum.Gidon sağa sola yalpalamaya başladı.Bende hemen şüphelendim.Yolda 30 KM hızla giderken elimi tamamen bıraktım baktım yine yalpalıyor.(Başka türlü ölçemezdim trafik falan yoktu sabahın 7'sinde)Moralim bozuldu buna.Önceden tek elimle tuttuğumda böyle bir sorun yoktu.Sizce ön takımda problem varmı yoksa yalpalaması normal mi?
    ulem paranın gözü çıksın biz öğle yemeği parası bulamazken adamlar çocuğuna motosiklet veriyo okula gitsin diye vay anasını
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    (Başka türlü ölçemezdim trafik falan yoktu sabahın 7'sinde)
    EÖA : Eleştiri Önleyici Açıklama
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Motosikleti
    Yamaha mt09
    şimdi size garip gelecek bir olay askiden activam vardı arkaya büyük bir çanta taktırdım içine ağır bişey koydıgımda aynı olayı bendede yapıyordu yani ön tekerden yük azalınca dengeyi bozuyordu yasadıgımb ir tecrube paylasayım dedim belki birşeyler canlanır
    Önder Özcan bunu beğendi.

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Lastik te balon yada deformasyon, hava basınç düşüklüğü, jantta yamukluk, ön amotisör keçekerinde yağ eksilmesi, mesnet alt veya üst bilyalarının deformasyonu tank slepper ı oluşturacak durumlardandır. En güzeli bi ustaya motorunu gösterip het hamlede sıkıntını çözmen..
    GKN MOTORS

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Bana kalırsa direksiyon ayar vidasının gevşek olmasından yapıyor. Zaten bu motorlar yalpalamaya elverişli çünkü gidon - teker kısmı hafif kalıyor.

Karahisar03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 K8
    Yazılanları okudum. Arkadaşım 3 sebebi vardır. Bunlardan biri. Birincisi: lastikte hata olabilir.(Balon, atıklık, janta oturmama vs.) İkincisi: Balans problemi vardır. Ancak bansı 30-40 larda değil 50-70 arası bariz hissetmen gerekir. Üçüncüsü: Rulmanları kontrol ettir büyük ihtimal rulmanlarda. Çok azda olsa Gidon bilyaları ihtimal dahilindedir. Bu sıraya göre kontrol etmeni veya ettirmeni tavsiye ederim. Kolay gelsin.
    ===================================
    Kaskını tak. İki damla ter akması Kan akmasından iyidir.
    TB5DT

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulem paranın gözü çıksın biz öğle yemeği parası bulamazken adamlar çocuğuna motosiklet veriyo okula gitsin diye vay anasını
    Abi yuh ya altında benim motordan 10 tane alacak fiyatta motor var.İstedim aldı adamcağız okula da onunla gidiyorum ne var ki bu işte.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:03 ----------

Herkesin yazdıklarını okudum motoru götürüyorum şimdi yaptırıp geleyim ya.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Abi yuh ya altında benim motordan 10 tane alacak fiyatta motor var.İstedim aldı adamcağız okula da onunla gidiyorum ne var ki bu işte.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:03 ----------

Herkesin yazdıklarını okudum motoru götürüyorum şimdi yaptırıp geleyim ya.
    abicim fark var ama ben onu memur olduktan sonra zar zor aldım
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim fark var ama ben onu memur olduktan sonra zar zor aldım
    Benim motor da fazla para yapmaz ki ya.Sadece servis yerine motorla gidiyorum 40 TL kar ediyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)