Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İşte olması gereken...

Motovento
    REKLAM ALANI
    TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Arkadaşlar geçtiğimiz Ramazan ayında birgün eski İstanbul yolundan bir gölete (Sipahiler) gitmiştim. Dönüşte şu tabelayı gördüm;

Aklıma elim bir kaza sonucu kaybettiğimiz AYE nickli Murat arkadaşımız geldi. Keşke o zamanda sulama için bu uyarı tabelası olsaydı ve dikkat edilseydi dedim kendi kendime...
    Bu tabelalar sürücüler için çok önemlidir.
    Umarım bunlar gerekli yerlere konulur-çoğalır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birkaç sene Kocaeli civarında çlışmışlığım vardı. Genel olarakta birşeyler yapma gayretinde olan belediyede didinip duruyordu. Hala onlarmı var bilmiyorum ama gayet basit bir uygulama işte. Tebrikler.

SolakSelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet arkadaşlar kocaelinin her yerinde var mı bilmiyorum ama gölcük karamürsel değirmenderede bu tip uyarı işaretlerini mutlaka yerleştiriyorlar. Partilerini sevmesemde belediyemiz çalışıyor Allah için lafımız yok
    Motorun Kalitesi;HONDA C SERİSİ...

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Antalya bölgesinde de DİKKAT SULAMA VAR tabelası hemen hemen her refüjde mevcut
    Ama bu kadar büyük yok tabi ki, büyüklükleri bi kask kadar.
    Bu bence daha başarılı olmuş..

Her yere şart
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Aslında olması gereken bu değil, bu ölümü görüp sıtmaya razı olmak. Asıl olması gereken, o yolların doğal olaylar haricinde hiç ıslanmaması.

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Ankarada çok konuyor bu tabelalardan...
    Aptallık En Büyük Günahtır !

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında olması gereken bu değil, bu ölümü görüp sıtmaya razı olmak. Asıl olması gereken, o yolların doğal olaylar haricinde hiç ıslanmaması.
    tabi aslında düzgün sulanıp yolların ıslanmaması eğitilmesi çalışanların..
    sütlüce kağıthane yolundada var tabela akşam geç saatlerde geçiyorum başında adam olduğu halde yollar sırılsıklam tabela ile olmuyor sadece hiç yoktan iyidir diyip razı olmamak gerek..
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

evt kesinlikle olması gerek bu.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    çok iyi olmuş tabela koymaları burdurda yollar tümüyle su ne tabela var ne başka birşey

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Mesele tabela koymak degil, tabelayi yerinde kullanmak.
    Sulama var diye tabela dikilmis ama sulama yok.
    Oradan iki uç defa geçen surucu, her geçtiginde bu tabelayi gorur ve sulamaya rastlamazsa, bir sure sonra tabelayi dikkate almamaya baslar.
    Is olsun diye yapilmis sanki.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Bencede güzel, tebrikler, fakat yinede olması gereken, sulama çalışması yapılırken yolların ıslanmasını engellemek olmalıdır. Bunun için yolların ıslanmasına engel olacak farklı sulama yöntemleri denenebilir. Belediyeleri sulama çalışması yaparken yolların boydan boya ıslatması konusunda, sadece bir uyarı tabelası koyulduğu için haklı görmemeliyiz. Elbette kötünün iyisi yapılmış, uyarı konmuş ama o uyarıya ihtiyaç olmayacak şekilde önlemler alınmalı. Tabela olsun veya olmasın, tabelayı sürücü görsün veya görmesin, ıslak zeminde ister motosiklet için ister 4 tekerlekli araçlar için olsun her zaman, yolda kayma suretiyle oluşabilecek kaza olması ihtimali, kuru zemine nazaran kat ve kat fazladır. Önlem, sulama çalışması yapılırken yolların da ıslanmasını engelleyerek alınmalıdır. Ayrıca yurt dışında, avrupa ülkelerinde de bu uygulama bu şekilde mi ? Yani yollarda Tr de olduğu gibi ıslanıyormu acaba ?

SolakSelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede güzel, tebrikler, fakat yinede olması gereken, sulama çalışması yapılırken yolların ıslanmasını engellemek olmalıdır. Bunun için yolların ıslanmasına engel olacak farklı sulama yöntemleri denenebilir. Belediyeleri sulama çalışması yaparken yolların boydan boya ıslatması konusunda, sadece bir uyarı tabelası koyulduğu için haklı görmemeliyiz. Elbette kötünün iyisi yapılmış, uyarı konmuş ama o uyarıya ihtiyaç olmayacak şekilde önlemler alınmalı. Tabela olsun veya olmasın, tabelayı sürücü görsün veya görmesin, ıslak zeminde ister motosiklet için ister 4 tekerlekli araçlar için olsun her zaman, yolda kayma suretiyle oluşabilecek kaza olması ihtimali, kuru zemine nazaran kat ve kat fazladır. Önlem, sulama çalışması yapılırken yolların da ıslanmasını engelleyerek alınmalıdır. Ayrıca yurt dışında, avrupa ülkelerinde de bu uygulama bu şekilde mi ? Yani yollarda Tr de olduğu gibi ıslanıyormu acaba ?
    çok güzel bir konuya değindiniz.ziraat teknikeriyim.bize gösterilen derslerde bu şekilee sulama yapılamayacağını adının vahşi sulama olduğunu;en doğru sulamanın damlama sulama olduğunu anlatmışlardı. yurtdışına giden arkadaşlarım da artık bizdeki sulamanın tamamen edilmesi gerektiğini yurtdışında heryerin damlama sulama sistemine geçildiğini söylemişlerdi.sadece parklarda gösteriş için bakın suluyoruz diye çok az miktar normal şekilde sulanıyormuş
    Motorun Kalitesi;HONDA C SERİSİ...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalya bölgesinde de DİKKAT SULAMA VAR tabelası hemen hemen her refüjde mevcut
    Ama bu kadar büyük yok tabi ki, büyüklükleri bi kask kadar.
    Bu bence daha başarılı olmuş..

Her yere şart
    Dogru antalyada her yer de tabela var ama sulama bitmiyor arkadas. Her gece yollar islak. Tabla olunca ne fark ediyor. Kuru yol bulamiyorki insanlar
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Görüşleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

Ben bu örneği verirken kesinlikle belediyenin sempatizanı olmadığımı belirtmek isterim öncelikle. Ama nasıl ki kötü işleri onaylamıyorsak iyi yapılan uygulamaları da takdir etmemiz gerektiğine inanıyorum.

Tabii ki olması gereken yolların göl haline gelecek kadar sulanmamasıdır hatta bu durumda tabelaya bile gerek yoktur ama en azından böyle bir uyarı tabelası yapılması bile güzel bir durumdur bence.

Kocaeli'nin hemen her yerini karış karış gezen biri olarak bu zamana kadar sulamayla göl haline gelmiş hiç bir yolunu görmedim yada bana denk gelmedi.

Bizim buralarda en can sıkıcı etmen olarak yollardaki dikine çizgileri söyleyebilirim.
    Bu çizgili yollarda motosiklet kullanıldığında telaş etmeden çok dikkatli olmak gerekiyor.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    paylaşım için teşekkürler
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

uygun mesafede konulduysa harıka bı uyarı levhası.zira donüş tabela işaret vs levhaları hemen hemen tam dibine koyuyolar ve hıza baglı olarak cogu zaman yakalamak zor oluyo bı sonrakı sapagı kolluyosunuz.bu durumda bı sonrakı gıbı bı durum olmuyo.gerçi bu ehemmıyetı gosteren ona da dıkkat edıcektır mutlaka.keşke murat arkadasımız da boyle bı uyarı levhasına raslayabılseydı.sevgiyle anıyoruz.
    '4' TEKER BEDENİMİ, '2' TEKER RUHUMU TAŞIR !

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oradan iki uç defa geçen surucu, her geçtiginde bu tabelayi gorur ve sulamaya rastlamazsa, bir sure sonra tabelayi dikkate almamaya baslar.
    Coq burada haksiz degilsin..
    Tabela var ama devamli orada o tabela...
    insan alisiyor zamanla sulama falan yoksa..
    Tabelaya dikkat etmiyorsunuz zamanla..

Kendimden pay biciyorum ben..
    Bana cok yakin bir yerde bariyersiz bir Tren gecidi var..
    Ben genelde gece arac kullandigim icin..
    Ve geceleri oradan tren gecmedigi icin hic dikkat etmem..
    Ve cidden gecmez geceleyin tren..
    Yani ben birak tabelayi raylari bile unutmusum artik..
    Gecen sene ehliyeti yaparken dersimize basladigimda oradanda SIK SIK geciyorduk..
    Gündüz ama ben alismisim artik..
    Saga sola bakmadan yallaaaaa...
    Hoca bana birkackere Remzi sagina soluna bakmiyorsun dediydi..
    Ama buradan tren gecmiyorki???
    Nasil gecmiyor??
    Ben hergece 10 kere geciyorum buradan senelerdir tren görmedim hocam
    Ama gündüzleri geciyor Remzi
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Motosikleti
    Honda XL 200
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Coq burada haksiz degilsin..
    Tabela var ama devamli orada o tabela...
    insan alisiyor zamanla sulama falan yoksa..
    Tabelaya dikkat etmiyorsunuz zamanla..

Kendimden pay biciyorum ben..
    Bana cok yakin bir yerde bariyersiz bir Tren gecidi var..
    Ben genelde gece arac kullandigim icin..
    Ve geceleri oradan tren gecmedigi icin hic dikkat etmem..
    Ve cidden gecmez geceleyin tren..
    Yani ben birak tabelayi raylari bile unutmusum artik..
    Gecen sene ehliyeti yaparken dersimize basladigimda oradanda SIK SIK geciyorduk..
    Gündüz ama ben alismisim artik..
    Saga sola bakmadan yallaaaaa...
    Hoca bana birkackere Remzi sagina soluna bakmiyorsun dediydi..
    Ama buradan tren gecmiyorki???
    Nasil gecmiyor??
    Ben hergece 10 kere geciyorum buradan senelerdir tren görmedim hocam
    Ama gündüzleri geciyor Remzi
    oda iyiymiş verdiğin örnek on numara olmuş antalyadada alanyadada refüjde çimlerin arasına gömmüşler ama ben sürekli olarak 2 senedir motor kullanıyorum daha öncesinde seyrekti 2 senedir o tabelalar kımıldamadı o tabelalar artık benim için refüjdeki bi kaldırımdan yada bi ağaçdan farksız değil daha güzel şeyler yapabilirler (düzgün sulamayı beceremeyecekler gibi) sulama kamyonu arkasına ışıklı bi levha olabilir veya bi keresinde görmüştüm süpersonik bi fikirdi eleman sulama kamyonunun arkasına 3-5 metre kadar bi iple trafikte kullanılan uyarı Konisini bağlamış kamyon gittikçe oda gidiyodu 1-2 tenekede eklenerek daha uyarıcı ve dikkat çekici hale getirilebilir belki üzerinde çalışmak lazım

Motosikleti
    Honta titan ES
    ülkemizde hep bazı şeyler geçtinkten sonra önlem alınıyor aynı burada olduğu gibi murat doğanay abimizi kaybettikten sonra

Motosikleti
    CBR600RR
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmus aslında bır ıkaz tabelası varsa uyulması gerekır cunku bugun yok yarın yok belkı sen uymadıgında gun sulama olursa napcaz tabela vardı ama sulama yoktu dıyıp pretosto mu yapcaz.?
    Senın bu tur yorum larına alıskın degılım vallah bu hıc olmamıs coq bence varsa bır uyarı ıkaz uyalım arkadaslar tehlıkelı alanı gectıkten sonra kendıne guvenen tekerını asıp gıtsın ısterse
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)