Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YÜKSEK CC motosikleti kullanmak kolaymıdır?

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu yazıda kimse hedef alınmamış olup, bu ve benzeri tarz

sorulara ışık tutmak amacıyla bu topik açılmıştır..

Son zamanlarda acemi olan veya yeni başlayan kişilerin;

sıklıkla yüksek CC ve yüksek beygir gücüne sahip motosiklet

almak istediklerine şahit olmaktayız..

Bu tarz motosikletleri şehir içinde kullanmak kolaymıdır?

Eğitim almadan yola çıkmak ne derece doğrudur ?

Eğitim alınsa dahi, isteyen herkes; bu tür motosikletleri kullanabilirmi?

Eğitimle birlikte, kişilerde farklılıklar arzeden ve yaratılıştan varolan bazı

özellikler gerekmektemidir? (refleks, yetenek,sabır,hızlı düşünme vs.vb.)

Yüsek cc motordan her düşen kişi eğitimsizmidir?

Eğitim alanlar düşmezmi?

Düşmemenin ve motoru yatırmamanın yolu varmıdır?

http://vimeo.com/12593272
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ZX6-R
    şehir içinde işkence akşamlaro geç saatlerde stres atmaya yarıyor sadece benim için gündüz ss le hayatta dışarı çıkmam bitanede scooter şart

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    hiç kullanmadım ama altından kaçıran var :D birde motora hakim olmakta önemlidir kağıt gibi savrur valla
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazıda kimse hedef alınmamış olup, bu ve benzeri tarz

sorulara ışık tutmak amacıyla bu topik açılmıştır..

Son zamanlarda acemi olan veya yeni başlayan kişilerin;

sıklıkla yüksek CC ve yüksek beygir gücüne sahip motosiklet

almak istediklerine şahit olmaktayız..

Bu tarz motosikletleri şehir içinde kullanmak kolaymıdır? hayır

Eğitim almadan yola çıkmak ne derece doğrudur ? doğru değildir ama kişilere göre değişir

Eğitim alınsa dahi, isteyen herkes; bu tür motosikletleri kullanabilirmi? kişiye bağlıdır ama %90 kullanabilir

özellikler gerekmektemidir? (refleks, yetenek,sabır,hızlı düşünme vs.vb.) olabilir

Yüsek cc motordan her düşen kişi eğitimsizmidir? kesinlikle hayır

Eğitim alanlar düşmezmi? çok yanlış bir soru her insan düşebilir

Düşmemenin ve motoru yatırmamanın yolu varmıdır?
    vardır motora hükmedebilirsen yatırabilirsin ama hükmedemessen o seni yatırır :D yani kısaca toplayacak olurasak eğitim önemli ama en önemlisi sürücünün dikkati

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tarz motosikletleri şehir içinde kullanmak kolaymıdır? cc yükseldikçe şehir içi kullanım zorlaşır

Eğitim almadan yola çıkmak ne derece doğrudur ? eğitim şart eğitimsiz olmaz

Eğitim alınsa dahi, isteyen herkes; bu tür motosikletleri kullanabilirmi? Eğitim alan çoğu kişi kullanabilir

özellikler gerekmektemidir? (refleks, yetenek,sabır,hızlı düşünme vs.vb.) bunlar düşme ve kaza yapma oranını azaltır ve gereklidir

Yüsek cc motordan her düşen kişi eğitimsizmidir? Eğitimli olup düşen çoktur. kaza sadece motosiklet sürücüsünden kaynaklanmaz

Eğitim alanlar düşmezmi? düşmeyecek motorcu yoktur
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

yüksek cc demenden racing anlamını çıkartıyorum.zaten bir arkadaşım söylemiş racing ile gündüzleri çıkma taraftarı değilim.dediği gibi akşamları stres atmaya birebir

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu konuda en tecrübeli benim 100cc cub kullanırken arkadaşın fabrika cıkışında 600f i kullanmam için bana verdi (çevre yolu yani geniş düz asfalt)gözlemlerime göre böyle bir motor kullanmak cub tan dağa kolay ama kesinlikle elinin ayarı olucak gazı fazla vermiyecen ağırlığı sebebiyle yol tutuşu mükemmel virajda yol tutuşu cub tan on kat iyi rüzgarda yemiyosun ben 120 kmyi geçmedim emanet ata binen tez iner benim bundan önce 93-95 yıllarında 251 mz-350cc jawa m vardı

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    duyduguma göre yüksek cc kolay hızlanıyormuş

shule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja250r-600RR-gs650
    evet kolay...ılk kullanmaya başladıgım zaman 125cc den sonra belkı 250cc olur ondan sonrası da olmaz dıyorddum kendımce.tabıkı böle dusunmemdekı sebepler: bayan olmam,geç yasda motora baslamam ve yapı olarakda ufaktefek olmamdı..ama bu sene ıcerısınde 600cc-honda rr ve kawasakı 6f-kullandıktan sonra bıkac hafta oncede r1 kullanınca bu düşüncemın yanlış oldugunu gördum.yani 125 dahı kullanmıs olsan hepsını kullanırsın amaaaa sehiriçinde yada vırajlı bır uzun yolda dersen kullanmak ,tecrube ve kesınlıkle bı egıtım almak en dogrusu olur..her vırajı dönersın mutlaka ama kontra yı bılmek,konumlanmayı bilmek,tehlıkelerı görebılmek kesınlıkle egıtımler sayesınde oluyo..sürmek başka kullanmak daha başka ...tabiki bu yazdıklarım benım kendı göruslerım..
    Düş kurmaya cesaret edenler,onları gerçekleştirmeye de cesaret eder

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ..
    belli bir tecrube olması şart

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben kendimi anlatacak olursam kullanirken düsük CC kullaniyormus gibi his veriyor bazen hafif oldugunu saniyorum ama lambada durunca ayakla yanladigimda yükü hissediyorum saga veya sola yükleniyor ve sonra yine kalkista biraz hiz verince yerleri yirtiyor ve gidonu saglam tutmazsam savuracak gibi his veriyor.. Birde hizli viraj alinca toplama zor oluyor düsük cc yada hafif motorlarda bu sorun yok ama zamanla alisiyorsun huyunu suyunu ögrendigin an fazla agirmis gibi his kayboluyo . Mesela 650cc bana hafif gelmeye basladi 1100 falan alsam diyorum ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ya bende parayı bulursam yakında ss 600 lük alacağım tabutum sağlam olsun kaza yapınca ambulans değil direkt cenaze aracını gönderirler diye şakalasıyoruz arkadaşla ne olacak bakalım

Alıntı kocc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendimi anlatacak olursam kullanirken düsük CC kullaniyormus gibi his veriyor bazen hafif oldugunu saniyorum ama lambada durunca ayakla yanladigimda yükü hissediyorum saga veya sola yükleniyor ve sonra yine kalkista biraz hiz verince yerleri yirtiyor ve gidonu saglam tutmazsam savuracak gibi his veriyor.. Birde hizli viraj alinca toplama zor oluyor düsük cc yada hafif motorlarda bu sorun yok ama zamanla alisiyorsun huyunu suyunu ögrendigin an fazla agirmis gibi his kayboluyo . Mesela 650cc bana hafif gelmeye basladi 1100 falan alsam diyorum ...
    Açıklamalar ve yorumlar için sağolun..

Peki bu linkteki kardeşimiz '' gidonu sağlam tutmamışmı!? ''

Neden bu durumu yaşamış !?
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Eğitim sart abi bence kesinlikle şart insanda aşırı istek aşırı heves olabilir ama öncelikle bu işin eğitimsiz olmayacağını düşünmeliyiz hem kendimiz için hemde başkaları için ne gerek var başkalarını üzmeye

angorstatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 2006

gerizekalı olduğu için yaşamış.. kask yok, kıyafet yok, bir de motora binmiş cahil cüheyla..

korumasız motora binmek en büyük gerizekalılıktır.. hiç üzülmüyorum böyle DANGOZlara....
    motorda motor, ille de motor

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    bence gösteris için binen çok millet var
    motora binmekden zevk almaya çalışmayıp da

çevredekilerin bakışları için motor kullanıp korumalık kask takmayanlar var

bence motora hevesi olan motordan zevk almaya bakan bütün herkez kullanabılır bence ama tabi yinede bi eğitim şart

zaten motora hevesi olan kişi zaten eğitimi aksatmaz bence

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:50 ----------

Alıntı angorstatik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerizekalı olduğu için yaşamış.. kask yok, kıyafet yok, bir de motora binmiş cahil cüheyla..

korumasız motora binmek en büyük gerizekalılıktır.. hiç üzülmüyorum böyle DANGOZlara....
    parası bol ki 600 f almış sımdı gitsin hatasının bedelini serviste çıkarsın kendi sağlığı da cabası

Alıntı shule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet kolay...ılk kullanmaya başladıgım zaman 125cc den sonra belkı 250cc olur ondan sonrası da olmaz dıyorddum kendımce.tabıkı böle dusunmemdekı sebepler: bayan olmam,geç yasda motora baslamam ve yapı olarakda ufaktefek olmamdı..ama bu sene ıcerısınde 600cc-honda rr ve kawasakı 6f-kullandıktan sonra bıkac hafta oncede r1 kullanınca bu düşüncemın yanlış oldugunu gördum.yani 125 dahı kullanmıs olsan hepsını kullanırsın amaaaa sehiriçinde yada vırajlı bır uzun yolda dersen kullanmak ,tecrube ve kesınlıkle bı egıtım almak en dogrusu olur..her vırajı dönersın mutlaka ama kontra yı bılmek,konumlanmayı bilmek,tehlıkelerı görebılmek kesınlıkle egıtımler sayesınde oluyo..sürmek başka kullanmak daha başka ...tabiki bu yazdıklarım benım kendı göruslerım..
    MT forum, bayan üye olarak; görüşünüz ve yaptığınız yorum için teşekkürler..

İşin başı tabiki eğitim ve her kişi kendi kapasitesini belirlemektedir zaten..

Kapasitenin üstüne zıplamak ise; beraberinde, olası risklere zemin hazırlamaktadır..

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY

ahrazin onde gideni mahalle arasinda yedigi naneye bak tekerlegi kitledigi yerde kum var muhtemelen az tarafindan motorun kicini kaldirmaya ugrasacakti ama yemedi sen en yumusak lastigi taksan ne olur kumlu zeminde
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI

gidonu sağlam tutmadığı için değil ön frene çok yüklendi ve sağ sol derken kaydırdı

Benim görüşüm; sert şekilde ön frene asılarak arka lastiği havaya

kaldıracaktı , öne ağırlığını veremedi ve dengesini kaybetti..

Herkes tektekerarif değil maalesef!..

600-800-1000-1200 CC motosikleti kullanmak kolaymıdır?

Bu sorunun cevabı da kişilerin kendinde saklıdır..

Videoları izleyen, muhakkak kendinden bir kare bulacaktır..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)