Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

1000 cc lik motosiklet almak istiyorum. Yardım...!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı okan8554 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinan Aksu, Goko123 ve diğer arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Omicron ve MotoGT önyargılarınızdan dolayı sizi kınıyorum. En kısa zamanda R1 i alıyorum. Omicron ve MotoGT karşıma çıkmayın!
    Şaka mısın sen?? Yaşın kaç? Ailen felan da mı birşey demiyor? Ben çok ciddiyim, dalga geçtiğimi sanma.

Ey güzel Allahım resmen canlı yayında intihar izliyoruz! Hemde çok yavaş şekilde. Adam gayet de ciddi... Nerede yaşıyorsun? Çevrendekiler ne dedi sana biraz anlatır mısın?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bazı arkadaşlar bu sorunun daha önce çokça sorulduğunu yazmış. Bu yoruma dayanarak anladım ki motosiklet konusunda benim düşüncelerim (yanlış veya doğru) birçok insanınkiyle aynı. Bu arada eski üye değilim. Üye olalı 2 hafta oluyor. Çok sık giremiyorum. Sözüm saygısızca cevap veren bazı arkadaşlara. Allah'a havale ediyorum. Umarım aynı durumla onlar karşılaşmaz. İnşallah R1 ile başlıcam ve herşey çok güzel olacak. Bütün yorumları (bazı saygısızlara rağmen) saygıyla okuyorum. Çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    Regal Raptor - SATILDI kısmetse SYM :)
    Arkadaşım nerede kime sorarsan sor motosiklet işi merdiven gibidir yavaş yavaş çıkıcaksın sağlam çıkıcaksın ki bu işin zevkini alabilesin genede allah gönlüne göre versin arkadaşların bahsettiği gibi ufak cc den başlamanı temenni ederim.
    kazasız sürüşler.
    Tekeriniz Taş Kaskınız Asfalt Görmesin Dostlar.

sen eğer topic açıp binebilirmiyim diye soruyorsan ,bence uzak dur.
    sağ avucunun içinde her kilosuna 1 hp düşen bir canavardan bahsediyoruz.şaka gibi dimi

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bazı arkadaşlar bu sorunun daha önce çokça sorulduğunu yazmış. Bu yoruma dayanarak anladım ki motosiklet konusunda benim düşüncelerim (yanlış veya doğru) birçok insanınkiyle aynı. Bu arada eski üye değilim. Üye olalı 2 hafta oluyor. Çok sık giremiyorum. Sözüm saygısızca cevap veren bazı arkadaşlara. Allah'a havale ediyorum. Umarım aynı durumla onlar karşılaşmaz. İnşallah R1 ile başlıcam ve herşey çok güzel olacak. Bütün yorumları (bazı saygısızlara rağmen) saygıyla okuyorum. Çok teşekkür ederim.
    Tamam gayet ciddisin ve saygılısın. Bende o yüzden öyle olmaya çalışacam. Ve konuya başka bir yönden bakıcam. Yani yapamazsın-edemezsin-süremezsin değil de başka açıdan.

Bilmiyorum hiç hayatında çok sevdiğin ve hayalini kurduğun bişeyle ilgili ilk olarak nasıl tanıştın? Mesela ilk uzaktan kumandalı araban, yada bisikletin yada nebiliyim herhangi birşey... Hep en iyisini mi aldın, yada aldılar sana? Hep en kalitelisinden mi başladın?? Bunun nasıl bir zevki olabilir ki hiç düşündün mü? Daha kötüsünün hatta en kötüsünün tecrübesini yaşadıktan sonra daha iyisini kullanmanın tadını yaşamadın mı hiç?

Ben böyle bir hatayı ilk bisikletimde yaptım. Babam okdar dedi bak abinin eski bisikletinde öğren önce diye, ama ben binmedim bile o bisiklete. Gittik bana biraz büyük gelen(daha uzun ömürlü olsun diye) ozamanların deli modası olan 18 vitesli bisikleti aldık. Sonra ne oldu biliyor musun, okadar çok düştüm ki bisikletten bisikletin .... koydum afedersin. Sürüyodum sürmesine ama kaç kere tekerini patlattım çünkü bisikletin nerelere girmemesi gerektiğni bile bilmiyordum. Çok bisiklet görmüş ve istemiştim ama hiç sahip olmamıştım! Bisiklet öyle bir hale geldi ki artık benim için hiçbir özelliği kalmamıştı. Arasıra eşşeğe biner(hayvan gibi) gibi binip sürüyodum sonra atıyordum bahçeye biyere.

Halbuki daha önce abimin dandik bisikletinde dağa taşa çıksaydım, bisikletin götünü kaydırma hevesimi alsaydım, önünü kaldırcam diye düşüp boyasını sökseydim eminimki kendi hayalimdeki bisikleti aldığımda çok ama çok daha fazla eğlenir ve ZEVK ALIRDIM. Benim için epey kıymetli olurdu, nekadar da iyi bir bisiklet olduğunun farkında olurdum...

Hayati tehlikeni düşünmüyor yada inanmıyorsan bari bu söylediklerimi düşün. Al bitane vasat bişey. Suyunu çıkaran kadar kullan. İstersen yak motoru nolcak... Hem motor hakkında her konuda tecrübe edinirsin. Sonra R1 i alacağın gün ağzından akan sular göl olur vallahi. Bu zevkten kendini mahrum bırakma bence. Tek yapman gereken öyle yada böyle biraz SABIR...
    selcukk27, Sokollu ve erhan540 bunu beğendiler.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    motoru aldıgında daha kalkerken düşüceksin tahminim.neyse hayırlsıı olsun alırssan eger dikkat et bize dicek başka laf kalmamıs her koyun kendi bacagından asılır. tekerin düz bassın okan !
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Ben Cbr125r dan 600 luk 4 sılındır motora geçmeye korkuyorum Sen R1 den bahsedıyorsun.bı arkadasının 4 sılındır 1000lık racıng ı varsa sadece onun arkasına bınmek bıle senın ıcın yeterlı olucaktır.3ay boyunca bır daha r1 lafını agzına almıycagına emınım:D

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Okan8554; arzuladığın segmente harlanmış olduğunu görmek iyi ama çok riskli.

O makinalar çok güçlü, özellikle tecrübe eksikliğin varsa yukarıda yazılanları alt alta koy sonuç ortak: tecrübene daha uygun makinalar almalısın olacaktır.

Ama gariptirki içgüdüsel olarak ben gazlamamki durumu vardır, bununda önüne zor geçersin. Olurda motoruda alırsın bi hayırlı olsun deriz.

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Sinan Aksu, Goko123 ve diğer arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Omicron ve MotoGT önyargılarınızdan dolayı sizi kınıyorum. En kısa zamanda R1 i alıyorum. Omicron ve MotoGT karşıma çıkmayın!
    Merak etme ben karşına çıkmadan başka engellere takılacaksın. Ön yargılarla suçlayamazsın çünkü sen ön yargılısın bunun gibi onlarca topik var aç oku. Böyle başlıklar görmekten sıkıldım çünkü alacağın cevaplar aynı zaten farklı bişiyler mi bekliyorsun. Bana motosiklet modellerinin kıyaslamasını sormuyorsun. sadece 1000cclikten bahsediyorsun kullanabilirmiyim diye soruyorsun. ben nerden bileyim seni. yeniyim diyorsun 1000lik makina alıcam diyorsun. iyi yorumlara iyi kötü yorumlara ise saygısız bir biçimde yazmaya hakkın yok. yaşının genç olduğu belli.
    Sokollu bunu beğendi.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    xciting250i
    arkadaşım gercekten binkez yazıldı aklın yolu bir. yeni baslayan biri için 600luk yada 1000lik makinalar uygun diil bunu aklına sok yok eger sokmıcam diosan da yolun acık olsun.

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Almayacağını bildiğim için içim rahat
    Aptallık En Büyük Günahtır !

Motosikleti
    Honda Cbr 125 - 2007
    eğer okadar paran varsa birde küçük bir 125 cc lik al acemiliğini atarsın.

yada r1 alırsın bir de kursa yazılırsan kursta tahminimce racing makinlerin bütün cc leri vardır.kademe atlaya atlaya sürersin
    eminim r1 le başlarsan ve kursa yazılmadan pişman olabilirsin.

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her sene böle bi eğlence çıkar zaten..açar konuyu kaybolur gider.....alıcak adam bu şekilde konu açarmı..iş olsun torba dolsun....

ne anlıyolar onuda çözmüş değilim....
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her sene böle bi eğlence çıkar zaten..açar konuyu kaybolur gider.....alıcak adam bu şekilde konu açarmı..iş olsun torba dolsun....

ne anlıyolar onuda çözmüş değilim....
    Abi bence açar konuyu kaybolup gitmez, motoru alır herkese inat. sessiz sakin bi yerde toprağa verilir.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun adı kendine olan özgüvendir.
    Fazla özgüvende felaket getirir.
    4-5 defa motora binmişliğim var diyorsun.
    Muhtemelen onlarda trafigin seyrek oldugu veya hiç olmadıgı yerlerdir.

Evet.. Direk olarak yüksek cc'li makinalarla başlangıç yapan bir çok insan var.
    Fakat bunlar çok ciddi eğitimler sonucunda başlangıç yapan kişilerdir.
    Bu egitimlerde ciddi bi maliyet gerektirir.

Neyse.. Şimdi şöyle bi örnek verecegim.

200 Beygirlik bir motor düşün.
    Bu 200 beygir'i yan yana koydugun zaman 5 çiftlik dolusu at eder.
    Bu 200 beygir'inde kontrolünü sağ avucuna verildigini düşün.
    Hayatına 4-5 defa ata bindigini düşünürsek onu kontrol etmek çok zor olur değilmi?
    Söylemeye dilim varmıyor ama hayatına bile mal olabilir bu durum.
    Yani en iyi ihtimalle kolun bile kırılsa kötü olur bence.

Bu başlık altına onlarca yorum yapılacaktir muhtemelen.
    Yapilan bütün yorumlari can kulagiyla dinlemeni öneririm.
    Normalde bu tür başlıklara biraz önyargı ile yaklaşıyorum.
    Ama hitap şeklinden güzel bi insana benziyorsun.
    Umarim herşey dilediğince olur.
    Fakat çok derin araştırmalar yapmalısın bu konuda.
    Ve sakın gözü kapalı adımlar atma.
    Yoksa yazik olur...
    valla sinan sen yazmasan aynı şeyleri ben yazacaktım
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Yazdıklarınız için çok teşekkür ederim. Bazılarınız "nasıl olsa alamıcaksın boşu boşuna yazma" demiş. Boş konuşmayı hiç sevmem, tabiki boş konuşanı da. Syanur, çevremdekilerin düşüncelerini sormuşsun. Arkadaşlarım 600 cc (özellikle güvenliğinden dolayı Honda) almamı istiyor. Ailem kesinlikle karşı çıkıyor. Ama içimdeki ateşten dolayı onları dinleyebileceğimi sanmıyorum. Bu arada Syanur, benim ilk bisikletim 1999 yılında alındı. O zaman 82 Milyon lira idi. Şu anda bisikletim 24 vites 850 lira. Arabam da var. Tabiki başka şeyler de. Yaşım 25. Herşeye erken yaşta sahip oldum hamd olsun. Bunları tabiki alabileceğim maddi potansiyeli size kanıtlamak için söylemiyorum. İsteyen inanır isteyen inanmaz. Kimseye zorla yorum yap demiyoruz. Bu arada MotoGT ben "sürebilir miyim" demiyorum. Çünkü o noktada şüphem yok. Fizik gücüme, zekama ve bilgime güveniyorum. Tabiki profesyonel eğitim önemli. Amcam sürücü kursu sahibi o noktada zaten sıkıntı olmaz. Ama buna gerek bile duymuyorum açıkçası. Faydalı bilgiler yazan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Hepsini okudum, başının dikine giden biri diğilim. Hepsinden ders alıcam. Ama R1'e de en kısa zamanda binicem inşallah. Yorum yapan tüm kardeşlerimden Allah razı olsun. Çok saolun.

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    @Syanur çok güzel anlatmışsın şu iki sayfadır yazılan en güzel yazı diyebilirim

@Okan arkadaşım öncelikle aramıza hoşgeldin. Ben motosiklete 1 yıl önce başladım ve ilk motor olarak 250cclik çift silindir bir motor aldım. Bu motosiklet ile 10.000 km yol yaptım. Daha sonrasında geçenlerde Kawasaki z750 aldım. İnanır mısın, tecrübem olduğunu düşünürdüm, üzerine binince düşünemedim çünkü 3-4 saniyede 100 km/h hıza ulaşabilen bir canavarı zapdetmeye çalışıyorsun ve bu gerçekten hiç de kolay olmuyor. Syanur'un dediğine değineceğim, 250cc lik motorumu düşürdüğümde hiç üzülmemiştim çünkü zaten ileride satmayı hedeflediğim geçiş motoruydu benim için.. Fakat, yeni motorumu aldıktan 2 hafta sonra onunla da kaza yaptım ve motorun bazı yerlerinde çizikler oluştu, o kadar üzüldüm ki sana anlatamam ve şimdi motosiklete binme hevesim azaldı. Demek ki tam kıvama gelmemişim, daha pişmem gerekiyormuş acele etmişim. Büyük cc li motosiklet kullanmak kolay değildir, özellikle racing daha zordur benden sana tavsiye..

Ama ille de alıcam dersen diğerleri gibi seni kınamam herkesin kendi tercihidir, ama o motor ile aldığında hız yaparsan işte o zaman kınarım. çünkü kaza yaptığında belki kendinle birlikte bir başkasının canını da yakabilirsin. Unutma 1000cc lik bir racing, tahmin edemeyeceğin şekilde hızlanır ve hızlandığı gibi duramayabilir.

Sana kazasız ve belasız sürüşler diliyorum, umarım senin için iyi olanı tercih edersin.

Motosikleti
    ZX6-R
    600cc ss le 16 bin km yol yaptım şu halimle binmeye korkuyorum litreliğe cidden cesaretinden dolayı seni kutlarım umarım muaffak olursun ayrıca r1 alma... zx10 yada gsxr1000 al

Cienfuegos kardeşim hoş bulduk. Yorumun için çok teşekkür ederim. Syanur kardeşimin görüşlerini severek okuyorum, tabiki çok da faydalı oluyor. Kaza yapmana üzüldüm. Sanıyorum motosiklet kullanıp da kaza yapmayan yoktur. Tabi gelişim açısından küçük kazalar en makul olanları. R1 ile hız yaptığımda beni kınayacağını söylüyorsun. Kesinlikle haklısın. Trafikte benim hatamdan dolayı birine zarar gelmesi inan beni de çok üzer. İnan böyle bişey olsa kul hakkından dolayı sanıyorum belki de hayatım boyunca motosiklete tövbe edebilirim. Allah herkesi her türü kaza ve beladan korusun inşallah. Ben genel itibariyle başının dikine giden bir insan değilim ama kararlarım noktasında çok inatçıyımdır. Bişey olacak dedim mi o mutlaka olur. Hakkımızda en hayırlısı olsun inşallah. Güzel tavsiyelerin için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Allah kazadan beladan korusun kardeşim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:43 ----------

Hell Rider teşekkür ederim kardeşim. Arkadaşımda ZX12R var. Ama benim gözüm R1'de. Hayırlısıyla inşallah.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    125 lik yada en fazla 250 bir motosiklet kullanın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)