Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask takmamak ve Kask Takmamayı savunmak...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar..
    Motorumu aldığımdan beri kask takıyorum.Gayet te memnunum... Mesela yolda bi arkadaş görüyorum geliyor yanıma yaa bu sıcakta kask mı takılır çıkartsana nolcak altındaki 125 lik motor falan filan. Doğrusu ve normali oymuş gibi bana kasksız sürmeyi savunuyolar. Cahillik diz boyu Sadece bu da değil sanki uzaylıymışım gibi bana bakıyorlar hiç kask takan bi motorlu görmemiş gibi. Bende onlara içten içten gülüyorum. Bu sadece Anamurdamı böyle yoksa her yerdemi. Mesela siz böyle bir durumla karşılaştınızmı size kasksız gezmeyi savunan biriyle

Saygılar...
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Asfalttan sağlammısın taş kafa...

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla ben scooterla görüyorum çoğu salaklar takmıyor...
    Amas görüyorumda takan mont giyende var helal olsun diyorum gidip alnından öpesim geliyor...
    Kask takmayı seviyorum nedense
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

ben burada daha kast takan 1 kisi gordum o da ybr 125 suruyor, onun disinda R1 sureninden Hayabusa surenine kadar 1 tane kask takan adam gormedim. Montu falan telafuz etmiyorum bile :D

Motosikleti
    mondial zc 150
    takamak lazımda ğır konusmayalım arkadaslarolan var olamayan var

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı kzorlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet kask ile kullanılan bir araçtır. kaldıki kask takmiyip kafasını kıran adamda kendisine salak diyecektir zaten.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

alp_toker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City,TVS Apache,Next Yamaha Xmax 250
    motorun varsa kaskın da olacak ! 20-30 liraya bile kask var 1 haftalık sigara parası ... kask alamıyorum diyen yalan söyler
    %80 Loading ... 2016 Yamaha Xmax 250

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    hadi güvenliğide geçtim yahu rüzgar sesi, motor sesi rahatsız etmiyormu hiç yada göze çarpan bin türlü börtü böcek.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Asyamotor 150 T1
    Eğitim şart..

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaskı alamıyacak adamın motosikleti alacak parası da olmasın zaten....
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    ben scooter kulanıyorum her zaman takıyorum meçburi trafik çevirse 62 tl ödemen gerekiyo

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    Paryalık, başka bir deyişle, apaçilik bu ülkenin bir gerçeği..şaşirmiyorum..Motosiklet ustunde kask takmayan kisiye AIDS virusu de islemez, zira atin olumu arpadan olsun diyecektir ayni kişi..
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    50 cc bir motor sürüyorum ve burda kasktakan tek insanım sanırım sankı dünyalı dilmişim gibi bakıyorlar bide yaslı bı adam gelip sanki çok hızlı gidiyorsunda kask takıosun demezmi :D kask hız yapıldığı içintakılmıyor ztn bn 10 la dahi düşsem kafamı vursam ölebilirim millet sandalyeden düşük oluyor yada karsıdam gelen araç hızlı olabilir Cahillik diz boyu ama anlatamazsınız bnu insanlara anca düşmeleri gerekiyor anlamak için ozmn kafasını vurucaktır ama yaşıyorsa Allah kaza bela vermesin
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    motora daha yeni başladım ancak hiçbir arkadaşım kasksız motora bin demedi hatta aksine arkadaşlarım kaskını mutlaka tak dediler
    bence kask mont eldiven korumalar bana ayrı bir şekil katıyor, e motorumun görünümü de fena değil
    yolda giderken yaşlısı genci herkes bakıyor ama ancak arkamdan bakabilirler bu tadı yaşayan bilebilir
    hayatımda hiç kasksız motora binmedim scooter da dahil
    scootera da kask takarak bindim
    nasıl motor anahtarsız çalışmıyorsa benim için kask takmadan motor çalışmıyor
    yavaş giderken de hızlı giderken de hep kask taktım
    zaman zaman terletiyor evet ama kasksız yapamıyorum
    eğer bir arkadaşım kaskı çıkar derse ona ben uzaylı gibi bakarım
    kimseyi zorlamam kask tak takma diye kendi bileceği iş
    ben de gördüm 600cclik 1000cclik motorlara kasksız binen kişileri hatta artçılarıyla birlikte kasksız biniyor
    ama benim tercihim kask takmak
    sana tavsiyem varsın baksınlar, güzel bir motorun var, kaskın da olsun korumaların da
    kaza yaptığında seni ilk düşünecek olan kaskın ve korumaların olacak o çıkar diyen arkadaşların değil
    saygılar

Motosikleti
    Asyamotor 150 T1
    Arkadaşlar bırakın scooter'ı koskoca 1000lik 600lük makineleri kullanan şahıslar bile takmıyor ki kask.Ya koluna takar, yada hiç takmaz.Bu makineleri hakkını vererek kullananlar da var allah için.Ekipmanını tam teçhizatlı giyenlerde var...Koskoca makineye binen adam takmıyor.Bunu gören scooterli kullanıcı da takmak istemez doğal olarak.

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Bizim buralarda kasksız adamı affetmiyorlar onun için her zaman takıyorum..

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı QM50 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 cc bir motor sürüyorum ve burda kasktakan tek insanım sanırım sankı dünyalı dilmişim gibi bakıyorlar bide yaslı bı adam gelip sanki çok hızlı gidiyorsunda kask takıosun demezmi :D kask hız yapıldığı içintakılmıyor ztn bn 10 la dahi düşsem kafamı vursam ölebilirim millet sandalyeden düşük oluyor yada karsıdam gelen araç hızlı olabilir Cahillik diz boyu ama anlatamazsınız bnu insanlara anca düşmeleri gerekiyor anlamak için ozmn kafasını vurucaktır ama yaşıyorsa Allah kaza bela vermesin
    yaşlı amcaya çok güldüm. o ne biliyomuş?

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı volkanix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora daha yeni başladım ancak hiçbir arkadaşım kasksız motora bin demedi hatta aksine arkadaşlarım kaskını mutlaka tak dediler
    bence kask mont eldiven korumalar bana ayrı bir şekil katıyor, e motorumun görünümü de fena değil
    yolda giderken yaşlısı genci herkes bakıyor ama ancak arkamdan bakabilirler bu tadı yaşayan bilebilir
    hayatımda hiç kasksız motora binmedim scooter da dahil
    scootera da kask takarak bindim
    nasıl motor anahtarsız çalışmıyorsa benim için kask takmadan motor çalışmıyor
    yavaş giderken de hızlı giderken de hep kask taktım
    zaman zaman terletiyor evet ama kasksız yapamıyorum
    eğer bir arkadaşım kaskı çıkar derse ona ben uzaylı gibi bakarım
    kimseyi zorlamam kask tak takma diye kendi bileceği iş
    ben de gördüm 600cclik 1000cclik motorlara kasksız binen kişileri hatta artçılarıyla birlikte kasksız biniyor
    ama benim tercihim kask takmak
    sana tavsiyem varsın baksınlar, güzel bir motorun var, kaskın da olsun korumaların da
    kaza yaptığında seni ilk düşünecek olan kaskın ve korumaların olacak o çıkar diyen arkadaşların değil
    saygılar
    işte bu çok doğru. Saol usta çok güzel yorumlamışsın
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

macar_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 x MZ etz 125 (92)
    Yakışmıyor diyorlar ama hikaye.Herkez kaskını takacak demiş polis abiler yoksa 62 TL ölmemek için bu.Sonuşta hiç birimizin kafası Asfalttan sağlam değil ;)
    Sırrını herkezden sakla ve daima kuşkulu ol , çünkü akıllı olmak demek kuşkulu olmak demekten başka birşey değildir..

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    kask takmak cıdden cok onemlı ama bazı motorlarda kask neden se hıc hos durmuyoru =))) en guzel kask racinglerde duruyor =))) bende oncelerden ya bu motorla kask taksam ne takmasam ne takınca ıgrenc duruyo motor kucuk ben kask takıyorum gıbısındne cahılce dusuncelere kapılıyordum fkt cok sukur o dusuncelerımı yendım ve herkezınde takmasının ne kdr onemlı oldugunuda belırtmek ısterım ( tabı canımızı sevıyorsak )

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)