Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kask takmamak ve Kask Takmamayı savunmak...

Motovento
    REKLAM ALANI
    -ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Avrupada çocuklar BİSİKLET sürmek için KASKLARINI dizliklerini,kolluklarını takıyorlar.Çekirdekten yetişip,alışıyorlar.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yaşam boyunca belkide sadece 1(bir) defa gerekli olabilecek

bir malzemenin tartışılması artık yapılmamalıdır..

Sadece kask takmak yetmez !..

Beyniniz sizin için önemliyse !. K A S K

Yüzünüzü rahat yıkayabilmek için !.. E L D İ V E N

Kaba etiniz üzerine oturum için; KORUYUCU P A N T O L O N

Merdivenleri rahat çıkabilmek için : D İ Z L İ K

Kolunuzu rahat kullanmak için : D İ R S E K L İ K

Tuvalet sorununuz(nefrit) olmaması için ; B E L L İ K

Hareket kavramı değer ifade ediyorsa; S I R T L I K

k u l l a n a c a k s ı n ı z ..

Aksi halde, motora; isteyen istediği gibi binebilir.. Serbesttir..

Bunları yaparkende; trafikteki çevirmelerden ve ceza yemek

korkusundan kaçınmak için değil kendiniz için yapmalısınız..

Google'de yüzlerce olmasına rağmen, kask kullanmayan

bir kişi ile ilgili son derece hafif ve basit olan, örnek bir kaza/foto

alıntısı yapılmıştır.. http://www.google.com.tr/images?hl=t...w=1259&bih=615

http://http://
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

methal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks new light 125
    3 sefer 62 tl yedim oda tırafikte kullanmıyordum kordon da sürüyordum zaten tırafige cıktımmı mutlaka takarım beysekı erken ödemeden 45 küsür ödedi son 3 daha ödemedim onu bayramdan sonra :d
    Kask takmaya ihtiyacın olmadığını düşünüyorsan,muhtemelen
    Gece yol yapma ki; gün doğumunda uyumayasın
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş,

Yaz sıcağında 600 km kask takmışım, hiç çıkartmadan, neredeyse evde de kasla gezeceğim iyi ki yapmışım, bu sıcakta ve güneş altında en azından başıma güneşgeçmesini engelledi
    Poturdak

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaskım olmadan motora binmek mi??? ASLA!!!!
    Bu birazda içten gelecek,hani nasıl sokağa çıkarken ayakkabımızı giyorsak yada pantolonsuz sokağa çıkmıyorsak bu kask konusuda bu şekilde olmalıdır...Ama kaile alan varmı? YOK!!!
    Şimdi sizlere 2 tane video ekliyorum,lütfen izleyin ancak ilk video iğrençlik ötesi!!! Eğer sizde bu tipte bir kazada ölürseniz,ailenizden birisi sizi TEŞHİS etmekte zorlanacağı kesin!!! Tabi bakacak midesi varsa....
    İkinci video'da bence bir mucizeye şahitlik ediyoruz! O adamın boynu nasıl kırılmadı şaşıyorum....
    BUYRUN...

http://www.facebook.com/video/video....5807195&ref=mf

http://www.facebook.com/video/video....0049095&ref=mf

Motosikleti
    CBR600RR
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskım olmadan motora binmek mi??? ASLA!!!!
    Bu birazda içten gelecek,hani nasıl sokağa çıkarken ayakkabımızı giyorsak yada pantolonsuz sokağa çıkmıyorsak bu kask konusuda bu şekilde olmalıdır...Ama kaile alan varmı? YOK!!!
    Şimdi sizlere 2 tane video ekliyorum,lütfen izleyin ancak ilk video iğrençlik ötesi!!! Eğer sizde bu tipte bir kazada ölürseniz,ailenizden birisi sizi TEŞHİS etmekte zorlanacağı kesin!!! Tabi bakacak midesi varsa....
    İkinci video'da bence bir mucizeye şahitlik ediyoruz! O adamın boynu nasıl kırılmadı şaşıyorum....
    BUYRUN...

http://www.facebook.com/video/video....5807195&ref=mf

http://www.facebook.com/video/video....0049095&ref=mf
    Arkadaslar bu lınktekı ler kadar degıldı ama motosıklet kazası sunucu kaybettıgım rahmetle anıyorum kendısını arkadasım AHMET YILDIRIM, sadece basından aldıgı darbe sonucu 1,5 yıl once bır scooter uzerınde hayatını kaybettı ve yaklasık 4 yıl kadar once yıne bır arkadasımın kardesı mahallede yaptıgı kaza sonucu basının arkasına aldıgı darbe sonucu hayatına 16 yasında veda ettı. Bu ıkı arkadasımında baska hıcbır yerınde kırık veya kayda deger bır deformasyon yoktu. KASK hayatımı kurtardı ve kullandıgımız surece bızı korumak ıcın mucadelesıne devam edcek...
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hondam;
    başınız sağolsun...

1000'lerce kez nasihat edilsede 1 nusubet belki işe yarar mantığını gözetirsek,umarım bu video ve arkadaşlarınızın vefatı belki işe yarar...

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    marşa basmadan kask kafaya geçirilir inmeden öncede çıkarılır bunun arasını tartışmaya gerek yok.
    kaskı file ile deposuna yerleştirmiş bir sürücü arkasından polis amca bir anons yapıyor. -delikanlı kaskı yanlış yere takmışın. geç polisin anonsundan tedirgin bana mı diyor şimdi cezayı yedik gibisinde arkasına bakıyor ikinci anons geliyor. boynunun üstündeki kafaya takacaksın.
    bu olayda polis amcam ceza yazmıyor. genç sürücü diğer vatandaşlara mahcup olmanın utangaçlığı ile kaskı gereken yere takıyor.
    kimilerıne uyarmak yada ceza yazmak gerekiyor takması için. benim velet 8 e girdi ben demeden kendi takıyor motora binerken.
    kendimde önce 15 liralık kask aldım sonra imkanım oldu 60 liralık aldım. sonra 120 liralık. şu aşamadan sonra ayak kol ve göğüs korumalarını alacağım inşallah. sonrası içinse mont ve pantolon düşünüyorum.
    kırmızı ışıkta durduğum bir an yanıma belediyenin motosikletini kullanan biri yanaştı kasktan şikayet ediyor. bunu da taktırıyorlar zaten arkama falan bakmak zorlaştı, gibisinden veryansın ediyor tam benden onay beklerken takacaksın tabi cevabına şaşırıyor. sen nasıl arkanı kolluyorsun kaskla zor olmuyor mu diyor. senin aynan yok birader ondan arkanı göremiyorsun kaskı çıkarı cağına motora ayna taktır diyorum ve yeşil yanıyor.
    insanlar çeşit çeşit ama takmayanlar yeni yetişen nesile kötü örnek oluyor.
    bizim oğlan kasksız birini gördüğünde bu adam takmamış baba dedi. bende oğlum o adam değil adam olsa kaskını takardı dedim bizim oğlan bile anladı o gün bu gündür kaskımı takmasam olur mu baba demedi.

magicboy135 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1957 r50
    ışıklarda yada başka yerde yanıma gelip - abi bu sıcakta kask mı takılır. diyenlere - ölmektense terlemeyi tercih ederim. diyorum susup kalıyorlar...
    Gidilecek yer, yolun kendisidir...

Motosikleti
    CBR600RR
    saolun.. ALLAH kımseye vermesın.. umarım bu yazıları okuyan arkadaslarımız bır ders cıkarabılırler cunku motosıklet hata affetmıyor!!!
    Bende KASK sız cok bındım ama artık yok hayat bazı seylerı yasayarak ogretıyor en acı halıyle ...
    Bana bısey olmaz dıyenlerıde bılıyorum hala var insallah olmaz... bu arada belırtmek ıstedım bole bırde tepkı alıyorum cevremden guluyorum aklıma gelınce su an motosıkletım yok ama bu kıs 600rr mı alıyorum ALLAH nasıp ederse. Ben butun eskı ekıpmanlarımı tanıdıgım yenı motosıklete baslayan kucugum bır kardesıme verdım ve ben tam korumalı bırı artcı ıcın ıkı mont ve ıkı kask aldım kendım ıcın aldıgım SHOEİ kaskıma verdıgım parayı aptalca bulanlar oldu bende bozdum ama kafamı 1000 lıra yamı degıseyım.? kım nederse desın arkadaslar KASK ınızı takın en kısa mesafelerde bıle...
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    lise yıllarımda apaci idim hız önemli bir sorun değil, durmayı düşünmüyordum nekadar hızlı gidebilir diye düşünüyordum. kask ise sorundu, bulunduğum ilçede kask satılmıyordu ara ara yok. izmirde siparişle kask gelmişti. polyester idi ama kaskım vardı artık kendimi profesyonel bir motosikleti olarak görüyordum.
    birde lisanlı bir abimiz yarış eldiveni vermişti yaz günü bile takıyordum pejomun üstünde. bir havalara girmiştim ki sormayın. bozuk olan sinyallerimi yaptırdım her dönüşte mutlaka sinyal veriyordum. artık hızlı gitmek değil durabilmek önemliydi, fren balatalarımı diyiştirdim en iyisinden, artık iki kişi bile olsam sıktım mı firenleri duruyordu durmadığı yerde asfaltta çığlık atarak bir metrelik iz bırakıyordu.
    takmayan ve takmayı sevmeyen arkadaşlara o eski kaskımı bulup yollasam büyülenirler onlarda en iyisinden kask almaya çalışırlar

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Karadenizde de durum aynı; kask takmak yok; zaten motor sayısı da cok az
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki er-5
    kask takmamayı savunan bir yaşam formu varmı ya

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)