Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motodan anlıyan bırı genc arkadasına yardım edebılır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

beyler bayanlar ben suan 16 yasındayım ve motor ehlıyetı almama az kaldı.Başlangıc ıcın önerebileceğiniz bi race motor var mı?yakıt tuketımı az olan,sesi güzel olan ayrıca görüntüsü iyi olan.ben ilk olarak derbi gpr 125 gördüm bitane araştırma yaparken ama fazla yakıt yakıyomuş.sonra da hyosung gt 250 r ye sardım böyle tam öğrenci işi (yakıt açısından) ama sesi ve görüntüsü güzel bi başlangıç race'i tavsiye edebilirmisiniz bana?yorumlarınıza şimdiden teşekkürler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:28 ----------

ayrıca hyosung gt 250 r lerin fiyatı 2 yıl sonra ne kadar düşer yani 2.el den bahsediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki er-5
    cbr 125 al şimdilik yeniysen bu işte

Alıntı runbelx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 125 al şimdilik yeniysen bu işte
    tamam doru soyluosun krdesım de cbr 125 in yakıt tüketimi dierinden daha fazla cbr 4.5,dieri 3.5 sizce hangisi ama görünüş açısından cbr tabi ki yakıt konusunda ne dusunuosun?

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    2010 kasa cbr 125R üç renkli ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki er-5
    kardeşim yakıt tüketimi her ikisininde az bana göre cbr 125 hem honda hem japon hemde rahatlıkla modifiye parçalarını bulabileceğin bir makine ama boyun 180 ve üzeriyse alma derim çünkü cbr 125 uzun boylu olanlarda kelebek sendromu yaratıyor

kardeşim yakıt tüketimi her ikisininde az bana göre cbr 125 hem honda hem japon hemde rahatlıkla modifiye parçalarını bulabileceğin bir makine ama boyun 180 ve üzeriyse alma derim çünkü cbr 125 uzun boylu olanlarda kelebek sendromu yaratıyor
    önceden bayağı bir motor kullanmışlığım var o yüzden biraz da profesyonel istiyorum aslında honda cbr 125 biraz bisiklet gibi paramı boşa harcamış olurum ayrıca honda cbr 125 uçuk fiyatlarla satılıyor özelliklerine göre

UğurDuyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CD 250
    hyo gt250r de devam derim ben de.. gayet mantıklı başlangıç için. ehliyetini de alırsın mis gibi oh

Alıntı UğurDuyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyo gt250r de devam derim ben de.. gayet mantıklı başlangıç için. ehliyetini de alırsın mis gibi oh
    doru söylüyosun krdesım ayrıca yakıt tuketımı 3.5 lt şehir içinde kasa da mükemmel hiç kendi sınıfında durmuyo daha yuksek sınıflardak motolar gibi duruo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:47 ----------

ayrıca uğur kardeşim eğer motora fazla yuklenmezsem ve fazla basmazsam bi depo benzinin baya gideceğini düşünüyorum ne diyosun bu konuda çünkü yakıt tuketımı benım ıcın cok onemlı öğrenci olduum için annem benzin paran benden dedi ama pek güvenmiyorum açıkçası ve fazla da yuklenmek ıstemıyorum

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı extrm33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önceden bayağı bir motor kullanmışlığım var o yüzden biraz da profesyonel istiyorum aslında honda cbr 125 biraz bisiklet gibi paramı boşa harcamış olurum ayrıca honda cbr 125 uçuk fiyatlarla satılıyor özelliklerine göre
    sen bu işi bence bayağı biliyorsun neden sorma yada başlık açma gereği duydun ki?
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

şimdi sorun şu:şimdi hyosung birleşti ya s&t kanuniyle motorlar kötü olmuş hep arıza çıkartıyorumş ondan soruyorum

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    arıza yapamayan mtoor yoktur ! en kalitelisi dahi.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen zaten kararını vermişsin sormana gerek yok . gt 250 r alacaksın bu belli .

hyosung veya st kanuni değişen birşey yok . üzerine basılan marka değişti sadece.

gt 250 r fiyatı açısından uygun bir motordur . performansı da kötü değildir.

sese gelince 4 silindir olmayan hiçbir motosikletten istediğin sesi alamazsın .
    istersen Ducati 748 al onun bile sesi mantardır .

motosiklette önemli olan bakım dır . ve tabiiki zorlama durumu .
    Hyosungu 600 ve üstü cc deki 4 japon makinalar gibi red line a kadar getirip vites değiştirmeyi alışkanlık haline getirirsen 2 haftaya alırsın eline makinayı .
    ( o japonlara birşey olmaz taş gibidirler zaten zorlanmak için dizayn edilmişlerdir )

Hyo racing görünümlü bir Commuter motordur bunu hiçbirzaman unutma .
    GT 250 r motosiklette motora baktığında üzerinde GV250 yazdığını göreceksin . Yani Cruiser modellerindeki motor ile GT deki motor aynı .
    Sadece aktarma organları biraz değişik .

zorlamaya gelmez .

Motosikleti
    CBR600RR
    Sen yıne arkadasların tavsıyelerıne gore haraket et ama sen zaten bıyerden baslamız ve baya motosıklet kullanmıssın motosıklet e kac yıldır bınıyosun ve kac km yol yaptın merak ettım kararını vermıs gıbısın ben gtr250r kullanmadım ama sen bılıyosun onu al derım..
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ninja 250 al bence

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    ilk önce ehliyet almalısın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:42 ----------

Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen zaten kararını vermişsin sormana gerek yok . gt 250 r alacaksın bu belli .

hyosung veya st kanuni değişen birşey yok . üzerine basılan marka değişti sadece.

gt 250 r fiyatı açısından uygun bir motordur . performansı da kötü değildir.

sese gelince 4 silindir olmayan hiçbir motosikletten istediğin sesi alamazsın .
    istersen Ducati 748 al onun bile sesi mantardır .

motosiklette önemli olan bakım dır . ve tabiiki zorlama durumu .
    Hyosungu 600 ve üstü cc deki 4 japon makinalar gibi red line a kadar getirip vites değiştirmeyi alışkanlık haline getirirsen 2 haftaya alırsın eline makinayı .
    ( o japonlara birşey olmaz taş gibidirler zaten zorlanmak için dizayn edilmişlerdir )

Hyo racing görünümlü bir Commuter motordur bunu hiçbirzaman unutma .
    GT 250 r motosiklette motora baktığında üzerinde GV250 yazdığını göreceksin . Yani Cruiser modellerindeki motor ile GT deki motor aynı .
    Sadece aktarma organları biraz değişik .

zorlamaya gelmez .
    bu yorumun ciddiye alınması gerekir

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    16 yaşında olup abilerine kardeşim diye hitap etmene anlam veremedim açıkcası

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    Hll olsun vala 4 yıldır 50 cc sürüyorum ve bir türlü para biriktirip Mondial 150 cc bir motor bile alamadım miLlet aşmış 250 ye bakıo hemde bu yaşta en kısa zamanda alırsın inşalah
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

kıd 333 ben samımıyetten ole dıorum ayrıca babamın bi modial 150 cc si vardı onu birkac yıl kullandım mersınde yeni çevre yolu yapılmıştı orda sürüyodum öyle.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:29 ----------

saol qm50 ben de para biriktirmeye başladım burs çalışma falan ondan böyle rahatım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)