Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motosiklet temizlik ürünleri ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cbr 125
    öncelikle merhaba. baslıktaki gibi bu konuda hic bir bilgiye sahip değilim. tabiki her derde deva wd-40'ım var fakat metal yuzeyler icin boyayı koruyan temizleyen parlatan vs plastik aksam icin aynı sekilde kullanılan ürünler hakkında bilgiye sahip degilim eminim bu konu da yetrli bilgiye sahip olmayan yada bilmedigi bircok sey olan arkadaslar var. herkez bu konuda bildiklerini yazarsa hepimiz birşeyler ögrenmiş oluruz. şimdiden tavsiyeleriniz ve verecegiiniz bilgiler icin tesekkür ederim.
    whatever doesn't kill me, makes me stronger.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    CASTROL ÜN MOTORsiklet yıkama jeli var kipadayken kampanyasını beklemiştim 4 şişe almıştım. gayet güzel temizliyor ve plastik aksama ilk günkü parlaklığı sağlıyor başarı lı bir ürün..
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    Honda cbr 125
    Alıntı gs500inanc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CASTROL ÜN MOTORsiklet yıkama jeli var kipadayken kampanyasını beklemiştim 4 şişe almıştım. gayet güzel temizliyor ve plastik aksama ilk günkü parlaklığı sağlıyor başarı lı bir ürün..
    yarın gidip 4şisede ben alacagım o zaman metal aksamlarıda bununla temizleyebiliyoruz sanırım ??

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Metal kısımlara WD40 iş yerimde bol kutu var. Bedavadan kullanıyorum
    Plastik aksamı korusun yada parlatsın diye özel bir şey sürmüyorum. Haftada bir kez benzin alırken yıkattırıyorum. Sadece tekerlerin yan taraflarına arap sabunu sürüyorum. Daha güzel oluyor. Arap sabununda amaç tekerin sürekli siyah gözükmesi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Honda cbr 125
    wd-40 metal yuzeylerde boyaya zarar verecek bir yapıya sahip diye biliyorum baska bir ürün kullanırsanız iyi edersiniz

mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow-750 - 2006
    Örneğin krom yüzeylerde ne kullanmak gerekir ?
    egzostda artçıların ayakları değmesi dolayısı ile bir sürü gereksiz iz oluştu . bir kerede mont değdi sıcakken yine iz oldu ve geçmiyo. Ne sürmek gerekir ? varmı deneyen yardımcı olabilecek arkadaşlar

Motosikleti
    Honda cbr 125
    Alıntı mutu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzostda artçıların ayakları değmesi dolayısı ile bir sürü gereksiz iz oluştu . bir kerede mont değdi sıcakken yine iz oldu ve geçmiyo. Ne sürmek gerekir ? varmı deneyen yardımcı olabilecek arkadaşlar
    evet bunu istiyorum bende hadi herkez bildigini yazsın bilgi paylastıkca cogalır lütfen okuyup okuyup cıkmayalım bildiklerimiz i paylasalım... eter veya benzin ile bu lekeleri cıkartmanız mümkün bildigim kadarıyla.

Motosikleti
    150 Zat
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plastik aksamı korusun yada parlatsın diye özel bir şey sürmüyorum. Haftada bir kez benzin alırken yıkattırıyorum. Sadece tekerlerin yan taraflarına arap sabunu sürüyorum. Daha güzel oluyor. Arap sabununda amaç tekerin sürekli siyah gözükmesi.
    Tolga kardeş, bu arap sabunu sakat olmuyo motor açısından.. sonuçta virajlar Racing kadar olmasada, biraz yatırıyosun motoru.. direk yan yüzey sürtmüyo ama ne bileyim... fazla kaçırsan arap sabununu, gözünü yakarsın bence

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı srpennywise adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolga kardeş, bu arap sabunu sakat olmuyo motor açısından.. sonuçta virajlar Racing kadar olmasada, biraz yatırıyosun motoru.. direk yan yüzey sürtmüyo ama ne bileyim... fazla kaçırsan arap sabununu, gözünü yakarsın bence
    Motoru kesinlikle yan yatıracak yetenekte değilim.
    Babamda böyle bir yetenek var. Ancak bana geçmemiş.
    Bana takıntı DNA'sı geçmiş. Ön tekeri çıkan bir adamın videosunu yada vb şeyleri izlesem. yolda giderken başıma gelecekmiş gibi hissediyorum. Fazla pippirikliyim.
    Kendimden başkasına güvenim yok. Adam vidayı sıksa bile ben tekrar sıkarım.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arap sabunu siyah gösterir göstermesine de kimyasal yapısı nedeniyle bir süre sonra lastik yanaklarında kurumaya bağlı çatlamalar oluşturur..
    Araba lastikleri için de durum aynı..
    Hiç bir zaman lastiklere arap sabunu ya da oto yıkamacıların sıktığı "ilaç" adı altındaki ne idüğü belirsiz kimyasallardan sıktırmam..
    Çok isterseniz oto bakım ürünleri satılan yerlerde lastik parlatma spreyleri satılıyor onları kullanmak en doğrusu..

Alıntı mutu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Krom için iki önerim olacak..

Birincisi met-par..
    Metylan firmasının ürettiği krom parlatıcı bir krem..
    Sonuçları mükemmele yakın, tavsiye ederim..

İkincisi pasta..
    Kaportayı pasta-cila yaparken kullanılan pastadan bahsediyorum..
    Kromları ayna gibi parlatır, lekeleri de çıkartır..

Motosikleti
    Honda cbr 125
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arap sabunu siyah gösterir göstermesine de kimyasal yapısı nedeniyle bir süre sonra lastik yanaklarında kurumaya bağlı çatlamalar oluşturur..
    Hiç bir zaman lastiklere arap sabunu ya da oto yıkamacıların sıktığı "ilaç" adı altındaki ne idüğü belirsiz kimyasallardan sıktırmam..
    Çok isterseniz oto bakım ürünleri satılan yerlerde lastik parlatma spreyleri satılıyor onları kullanmak en doğrusu..

Krom için iki önerim olacak..

Birincisi met-par..
    Metylan firmasının ürettiği krom parlatıcı bir krem..
    Sonuçları mükemmele yakın, tavsiye ederim..

İkincisi pasta..
    Kaportayı pasta-cila yaparken kullanılan pastadan bahsediyorum..
    Kromları ayna gibi parlatır, lekeleri de çıkartır..
    metal yuzeyler icin kullanabilecegimiz birşeyler biliyor musunz peki ? boya koruma vs..

Alıntı Judgee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metal yuzeyler icin kullanabilecegimiz birşeyler biliyor musunz peki ? boya koruma vs..

Merhabalar,
    Tüm paslanmaz çelik ve krom yüzeyler için yeni çıkarmış olduğumuz ürünümüz parlatıcı cila ve bezini kullanmanızı tavsiye ederiz. Adresinizi websitemizdeki iletişim bölümüne bırakırsanız ücretsiz numune gönderebiliriz.

websitesi: www.yildizcila.com.tr

Saygılarımızla,
    Yıldız Cila

Motosikleti
    Honda cbr 125
    Alıntı Yıldız Cila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Tüm paslanmaz çelik ve krom yüzeyler için yeni çıkarmış olduğumuz ürünümüz parlatıcı cila ve bezini kullanmanızı tavsiye ederiz. Adresinizi websitemizdeki iletişim bölümüne bırakırsanız ücretsiz numune gönderebiliriz.

Saygılarımızla,
    Yıldız Cila
    çok tesekkürler gerekli bilgileri dediginiz yerde paylastım ve bir mesaj gönderdim. ürününüzü kullanır kullanmaz görüşlerimi bildirecegim.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .
    İş yerinde fabrika sahibi dahil. Herkes tekerine aynı şeyi yapıyor.
    Ben bir istisnayım. Motorumu zaten 15-20 günde bir yıkıyorum.
    Hatta bu ilerde ayda bir kez bile olabilir. O yüzden arap sabunu fazla zarar vermez diye düşünüyorum. Lastik parlatma spreyini de deneyebilirim.
    yorum ve ilginiz için teşekkür ederim.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Konu tamamen uzmanlık alanımda iyi kulak verin arkadaslar ;

Krom kaplı bölgeler icin; yapı marketlerde veya nalburlarda bile bulabilceğiniz küçük tüplerde krom parlatıcıları var herhangi bi markaya ihtiyaç duymayın hepsi aynı işlemi ve sonucu veriyor.

Alimünyum : wd 40 tartışmasız bu kategoride lider. Bim'de 1.5 liraya satılan mikro fiber bez ile kullanabilirsiniz.

Plastik aksam ; Bunun icin sayısız ürün var, ama benim önerebilceğim iki yol var.
    1.) The solutıon ' (beraberinde verilen mikrofiber bez ile nefis sonuc, tozlanmayı geciktirici)

2.) Bildiğiniz sıvı sabun (benzinlikte promosyon verilenler dahil)veya bulaşık sabunu köpürterek bulaşık süngeri ile plastik aksam üzerine uygulayın(sadece köpüğünü) ve su kullanmadan bez ile kurutun ışıl ışıl..

Sele icin : Arap sabunu..
    Lastikler icin : Arap sabunu lastiği yıpratır, ve lastik parlatma adına piyasada bulunan tüm ürünler, zamanla lastiğin hamurunda belirgin bi iz bırakır. Kesinlikle kullanmayın..

Motorunuzu yıkadıktan sonra, kumanda panellerine ( far açma, sinyal, marş düğmesi , uzun kısa vs ) mutlaka hava tutmayıda unutmayın.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    ARKADAŞLAR GİDİP BİR KUTU FAİRY BULAŞIK DETERJANI AOIYORSUNUZ
    5LT LİK BİR YOĞURT KABI BULUYORSUNUZ
    BASIYORSUNUZ İÇİNE SICAK SUYU VE FİRY İ
    SONRA BÜYÜK BİR SÜNGER ALIYORSUNUZ
    BAŞLIYORSUNUZ KÖPÜRTMEYE VE SONUÇ

NOT: RESİMLER ESKİDİR.
    HADİ KOLAY GELSİN.

BU ARADA WD -40 FİLAN HİKAYE DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
    TCDD BAKIM ONARIM 'IN MÜDÜR ÇOK YAKINDAN TANIDIĞIM Bİ İNSAN
    VE YILLARCA BU İŞLERLE OĞRAŞMIŞ ŞİMDİDE MÜDÜR OLMUŞ
    BANA SÖYLEDİĞİ TEK ŞEY
    SEN SEN OL SAKIN KİMYEVİ PARLATICILARA GÜVENME DEMESİYDİ.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:37 ----------

Haaa unutmadan bazen auto gold marka patlatıcı sprey ve pasta cila kullanmıyıor değilim. Hani sonra yalan olmasın =)))

Motosikleti
    Honda cbr 125
    paylasımlar artıyor devamını bekliyoruz ilgilenenlere cok tesekkür ederim

Motosikleti
    Honda cbr 125
    Alıntı Yıldız Cila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Saygılarımızla,
    Yıldız Cila
    Yıldız Cila'ya öncelikle gösterdikleri ilgi ve hizmet icin tesekkür ederim. Sözünü ettikleri numuneyi sagolsunlar dedikleri zamanda gönderdiler fakat ben işlerimin yogunlugu dolayısıyla yazmaya fırsat bulamamıstım. Gönderdikleri cilayı motormun metal ve krom yuzeylerine uyguladım ve gercekden cok güzel sonuc verdi özellikle krom yuzeylerde bunu fark ettim kullanımı da oldukca kolay diger arkadaslara da tavsiye ederim. ben bundan sonra da kullanacagım gösterdikleri ilgi icin tekrar tesekkür ederim.

egzostaki artçıların ayaklarından gelen lekeleri bulasık teli ıle bi gsel temızlıozunuz merak etmeyın cizmio,sonrasında mazotla siliosun son olarak da bıldıgımız mutfak yağı sürüosunuz motorun ekzosu ısındıgında parlak mavimsi bi renk alıo, dıger kısımları ise arap sabunuyla 2 sefer sonrasında vazelın surun parlasın:D:

ensar007x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dt 125r ybr 125/3
    tüp krem şeklınde metal parlatıcı(gümüş altın krom içinde kullanılıyor)var ben metylan kullanıyorum ve ayrıca bunu o mont degmiş egsoz ıcın de kıllana bılırsın cıkartır ve küf ve pas önliyicı yada araba pastası var çizig giderici onlardan kullana bılırsın
    **dede** derki azraili gıcık etmek ıstıyorsan kask tak

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)