Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Binmeden bilmek!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2017 nmax155. 2012 hyosungGV250
    bir mesafe var 250 km , adamın arabası en son 190 yapıyor .ve bu adam yemin billah ediyor 1 saatte ben bu mesafeyi geldim diye şimdi bu adam ne dersiniz .... bahsedilen tipler işte bunlardan .bunlar bize gülmek için çerez olsun ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben de binmeden bilenlere TÜVTÜRK muayene istasyonunda raslamıştım. Evrak işlerini hallettim, sıram geldi, görevli elinde bir tomar kağıtla motorun ve benim yanıma geldi ve " siz bırakın beyefendi arkadaşlar alacak, siz karışmayın " dedi. "Sorun değil alın tabi ama daha önce o arkadaşlar büyük motor kullandı mı, bak sonra tekere getirip geçirmeyin 200 kiloluk makinayı kafanıza ?? diye sordum. Sinirden kıpkırmızı oldu aynı ukala cevabını tekrarladı. Beni dışarı çıkardılar, aradan 1 dakika geçti tekrar kapı açıldı . " Efendim rica etsek de şu motoru arka tarafa siz götürseniz ........""""

yalowa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de binmeden bilenlere TÜVTÜRK muayene istasyonunda raslamıştım. Evrak işlerini hallettim, sıram geldi, görevli elinde bir tomar kağıtla motorun ve benim yanıma geldi ve " siz bırakın beyefendi arkadaşlar alacak, siz karışmayın " dedi. "Sorun değil alın tabi ama daha önce o arkadaşlar büyük motor kullandı mı, bak sonra tekere getirip geçirmeyin 200 kiloluk makinayı kafanıza ?? diye sordum. Sinirden kıpkırmızı oldu aynı ukala cevabını tekrarladı. Beni dışarı çıkardılar, aradan 1 dakika geçti tekrar kapı açıldı . " Efendim rica etsek de şu motoru arka tarafa siz götürseniz ........""""
    İyi bari sağa sola yatırmadan seni çağırmışlar (:

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    "Ben yemedim ama arkadaşım yemiş öyle lezzetliymiş ki"...demişti dağ köyünde muz hakkında konuşan çocuk...Aynı şey şimdi ben binmedim ama...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Biz türküz, herşeyi bilir herşeyden anlarız, her soruya verilecek cevabımız vardır, yoktan var ederiz olmayanı olmuş gibi gösterir bide böbürleniriz, dilin kemiği yok işte konuşur durur, ya icraat. ? abi onuda ustası biliyo deriz, ağızdan dolma tüfek gibi bir atımlık barutla, karşıki dağları inletiriz, at martini debreli recep karşıki dağlar inlesin..!!!!!

makın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl650v honda transalp
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tüvtürk dedinde bende bahsetmeden geçemeyecem. hani çevremizdeki "bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olan" insanlardan bahsediyoruz. birde bunlardan daha kötü ve bizler için tehlikeli olanları var her meslek grubundan. Adam malesef sahip olduğu ve ekmek yediği mesleğin inceliklerini bilmiyor ve üstüne üstelik seni yanlış yönlendiyor sonuçta belkide seni malından yada canından ediyor. Ne demiş eskiler; yarım doktor candan, yarım hoca imandan edermiş.
    Gelelim bizim meşhur tüvtürk'ümüze geçen cumartesi günü otomobilimi muayeneye götürdürdüm. Herşey normal, neyse sıra geldi bize, gençden artist bir arkadaş aracı aldı girdi içeriye bende gittim aracın çıkacağı kapıya bekliyorum. Hani rahatımda bir kerede nasıl olsa gecer diye, arabama da güveniyorum. Çünkü çok temiz bakarım, profesyonel seviyede iyide anlarım ve de zevk için kullandığım ve birtane daha aracımız ve motosikletim olduğumdan fazlada kullanmadığım bir araç. Neyse vatandaş geldi aracıda çıkardı. Gittim yanına tamam mı? bitti mi? diye sordum. yok abi geçmedi aracın muayeneden dedi. eee neden? birincisi motor numarası okunmuyor, ikincisi aracında orjinal olamayan spoiler ve body kit var söktürmen lazım. Bu arada aracım da b kasa vactra gt. başladık tartışmaya, arkadaşım diyorum bu araç vectra nın gt versiyonu bak ruhsatında da yazıyor, tamamen fabrikasyon spor çıkmış bir araç üzerinde hariçten hiç bir parça yok. Yok abicim anlatamadık adamlara. uzman arakadaşların bana dedikleri vectralarda böyle spoyler ve body kit olmazmış, onlara ben mi öğretecekmişim!!!! adamlara diyorum 21. yüzyıldayız internet denen bir şey var yazın kardeşim vectra b gt specification diye hazreti google a döksün size bütün özelliklerini nesi var nesi yok. yok arkadaş anlatamadık. Malum Opel vectra'yı sadece bir model üretti ya(gl,gls,cd,cdx,gt vs). Tabi sinirlendim bende anlatamayınca derdimi bağardım çağardım neyse yapcak bir şey yok arkadaşlar işinin uzmanı benden mi öğrenecekler doğruyu. Hemen bastım gittim doğru yetkili servise, arkadaşlar motor numarasının üzerindeki tozlarını sildiler okunur hale geldi. Birde aracın üzerindeki body kit ve spoiler aracın fabrikasyon orjinal parçasıdır diye rapor aldık. Tekrar
    bunları da tüvtürk de çok bilenlerin gözüne sokunca araç muayeneden hatasız geçti.
    Kusura bakmayın uzun oldu ama düşündükçe halen sinirlerim bozuluyo. Anlıyacanız bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanların normalde sadece konuşmalarına gülüp geçeriz zararları olmaz ama bu tipler birde yaptıkları mesleklerinde de böyle olduklarında o zaman bizlere zararları dokunuyor, dolayısıyla bunların yüzünden para ve zaman kaybediyoruz......

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)