Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Son günlerde açılan SuperSport konuları hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inceden ayar......
    abi benim bildiklerim alemde şeklimiz olsun, duyan gören bi daha baksın, bastımmı uzayalım, benden hızlı araba olmasın, yağalım, yağmasakta gürleyelim, arada tokadı basalım diye biniyolar.

herkes mi istisna yahu, nerde bu sirseri moturcular?
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Ne diyor bu SS ciler yaaav, arkadaş ne diyorlar o nu bir söyleseler açık açık, neden 100-200 BHP motorları tercih ettiklerini bir deseler kendi iradeleri ile, biz buarada cahil cahil kafa patlatmayacağız onların zaten bulmuş oldukları o muazzam cevher acaba nedir diye
    Eurosport'da birkaç sene önce bir Suzuki Bandit reklamı vardı. Reklamın sonunda "More power, more control" diyordu amca Nasıl kontrol edeceğini bilirsen tabii... O da eğitimle.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Samategir arkadaş,

sen bu motor işinden falan hiçç anlamıyorsun, haberin bile yok.

-SS çi arkadaşlar motoru çok seviyorlar. Şööyle tatlı tatlı gezelim, arkadaşlarla hiç görmediğimiz yerlere gideli diye biniyorlar. (olmadı mı?)

-Şehiriçinde arabanın gazabından bıktık, pratik olsun, işimizi gücümüzü görelim diye biniyorlar, (Olmadı mı?)

-Aslında amacımız bağyanları etkilemek, yoksa bizim yarışmakla, basıp gitmekle, uzamakla, 300 ü görmekle alakamız yok abi diyorlar. (Olmadı mı?)

-Benzin parasından gına geldi, ekmeğimizi nakliyeden kazanmak için biniyoruz, çabuk ve rahat ulaşım yapıyoruz, o yüzden biniyoruz diyorlar. (Olmadı mı?)

-Ben hız sevdalısıyım ve vakit buldukça bizim ''Semtteki Yarış Pistinde'' (hollanda da yaşıyorlar ya) alınmış önlemler ile zevkine yarışıyorum ve asla trafikle işim olmaz abşi diyolar. (Olmadı mı?)

-Motor benim için bir alışkanlık, atadan deden beri pineriz, o yüzden ben de piniyom, vazgeçemiyom bu SS den diyorlar. (Olmadı mı?)

-Ufak motorlarda, 100 BHP nin altında makinelerde yanlarım ağrıdığı için bu merete, SS e pinmem doktor tarafından mecbur edildi be abi diyorlar. (Olmadı mı??)

Ne diyor bu SS ciler yaaav, arkadaş ne diyorlar o nu bir söyleseler açık açık, neden 100-200 BHP motorları tercih ettiklerini bir deseler kendi iradeleri ile, biz buarada cahil cahil kafa patlatmayacağız onların zaten bulmuş oldukları o muazzam cevher acaba nedir diye

ya hocam Allah razı olsun..20 küsür senedir hiçbi şeyy anlamadığımı anlamamışım.neyi anlamadığımı anlasaydım onu anlamaya çalışır size de anlatırdım ama anlamadığım bi şeye 20 sene feda ettiğime göre anlayacağım bişeye herhalde 40 sene feda etmeliydim..bilmem anlatabildim mi??? evet evet yine anlatamadım..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:52 ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben bir arkadasa bakip çikicam.
    Siz devam edin.

Alla alla nereye gitti bu yahu?!!!!
    olmas hemşerim yassahh!!!! eerkes öle diyip giriyo bidaha da çıkmıyo yaw
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ne tartisyosunuz bana da soyleyin yahu!!
    Fransiz kaldim muhabbete...
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi benim bildiklerim alemde şeklimiz olsun, duyan gören bi daha baksın, bastımmı uzayalım, benden hızlı araba olmasın, yağalım, yağmasakta gürleyelim, arada tokadı basalım diye biniyolar.

herkes mi istisna yahu, nerde bu sirseri moturcular?
    kuvvetmira kardeşim,

bizim sitemizde herkes sıradışıdır, herkes istisnadır. Tüm SS çi ve ya benzerci (her ne dersek diyelim..) arkadaşlar, kırmızı ışıkta hemen durur ve karşıdan karşıya geçmeyi bekleyen muhakkak yaşlı bir teyze bulur ve ona yardım ederler. Ardından, temiz temiz, 1. fiteste, 80 bilemedin 100 km/h hızla, mutlu mutlu gezilerine devam ederler

Karnından konuşmak diye bişiy var ama tam bilemedim şimdi ne olduğunu
    Poturdak

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    parası olan kullanıyor bu tarz motorlarıı uç noktarı severler altında böle makine olupta 60 70 le gidilmez ama ..
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Motosikleti
    Honda
    Alnimiza böyle yazilmis.
    Kanimizda var.
    Kader.....

Her sey soylenebilir.
    Gerçek su ki Turk milleti için herhangi bir aletin muhteviyati statü sembolü.
    Kendi aramizda bir rekabet içerisindeyiz.
    Benim babam senin babani dover vecizesiyle buyuyen çocuklar, buyuduklerinde babalarinin oteki babayi dovemeyecegini anladiklari andan itibaren, yarisi baska kulvara kaydiriyorlar.
    En iyi araba, en iyi motosiklet, en iyi ev, en iyi televizyon, en iyi cep telefonu.....sabaha kadar sayabilirim.

Bunlar bir seviyeyi temsil ediyor.
    Hele bizim yasadigimiz gibi istedigin araca ulasmanin oldukça kolay oldugu avrupada isin iyice poku çikiyor.
    Adam Mercedes'iyle insaata amelelik yapmaya gidiyor.
    Benim geçen sene yanimda çalisan asçim benim arabamdan en az 3 tane alabilecek bir araba kullaniyordu.

Millet onu patron zannedip bahsisleri bana veriyordu.
    O yuzden asla ses çikarmadim.

Yani buraya kadar olan kisim yazinin giris bölümüdür.
    Devami gelecek......

Simdi reklamlar.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alnimiza böyle yazilmis.
    Kanimizda var.
    Kader.....

Her sey soylenebilir.
    Gerçek su ki Turk milleti için herhangi bir aletin muhteviyati statü sembolü.
    Kendi aramizda bir rekabet içerisindeyiz.
    Benim babam senin babani dover vecizesiyle buyuyen çocuklar, buyuduklerinde babalarinin oteki babayi dovemeyecegini anladiklari andan itibaren, yarisi baska kulvara kaydiriyorlar.
    En iyi araba, en iyi motosiklet, en iyi ev, en iyi televizyon, en iyi cep telefonu.....sabaha kadar sayabilirim.

Bunlar bir seviyeyi temsil ediyor.
    Hele bizim yasadigimiz gibi istedigin araca ulasmanin oldukça kolay oldugu avrupada isin iyice poku çikiyor.
    Adam Mercedes'iyle insaata amelelik yapmaya gidiyor.
    Benim geçen sene yanimda çalisan asçim benim arabamdan en az 3 tane alabilecek bir araba kullaniyordu.

Millet onu patron zannedip bahsisleri bana veriyordu.
    O yuzden asla ses çikarmadim.

Yani buraya kadar olan kisim yazinin giris bölümüdür.
    Devami gelecek......

Simdi reklamlar.
    Arkadaş,

Almışssın bahşişleri, konmuşsun sipalinin üzerine hala yok bu yazının girizgahıdır, yok daha yazacam vs. Yazacak yerin mi kalmış senin
    daha

Yaz da okuyak bakalım
    Poturdak

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Aslında neyse , böylede bir sonuca varılacağını hiç sanmıyorum cevaplarda bunu gösteriyor
    Böyle gelmiş böyle gidecek gibi parasını verip alacaklar , parasını verip dandik ehliyetlerinide alacaklar çıkacaklar yollara daha niceleri ölecekler sakat kalacaklar kaza yapacaklar değişmek çok zor belli , ama hepsi aynı kefeye konmasın yeter , diyeceksiniz sen nesini seviyosun bu SS lerin ben seriliklerini seviyorum sadece son sürat merakım hiç bir zaman olmadı , gerekmedikçe ve şartlar el vermedikçe 220+ üstüne çıkmayı sevmem zaten , şunuda söyleyeyim bu forumda dahil çok kaza haberi çıkıyor ve öyküleri anlatılıyor bunlarında çoğunun düzmece olduğunu düşünüyorum motosiklet sürücülerininde çok hatası oluyor ama nedense hep bu istanbul ve trafiğindeki canavar araç sürücüleri suçlu oluyor ha bana senelerdir denk gelmedi belki benim şansımadır belkide dikkatimdendir...
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamamen gereksiz bir topic. Kusura bakma Toqi.

İsteyen istediği motora biner ve istediği gibi biner kimse kimsenin canından sorumlu değildir . ölürse de ölür.

Siz hiç motosiklet minibüse çarptı minibüsü altında altı otobüsü devirdi kafa kafaya çarpıştı 10 ölü 20 yaralı duydunuz mu ? Motorcu ne yaparsa kendine yapar.

Geride kalan çocuklarıymış ailesiymiş. adam kendisi düşünmüyorsa kimseye laf düşmez. KAderi kısmeti budur alınyazısıdır. yapacak hiçbirşey yok.

Motosikler deliliktir, çılgınlıktır , kendini rüzgara bırakmaktır,hastalıktır.
    Kimi full koruma biner kimi don atlet kimse karışamaz karışmaya da hakkı yoktur.

Kaskmış korumaymış . Kask ne işe yarar ? Koruma ne işe yarar ? düz yolda tarlada sürüklenirsen korur, çarp bakalım bir direğe, bariyere veya duran araca 150 ile kask koruma işe yarıyor mu. ivme diye bişey var kafadan zaten keskin yere denk gelirsen kolun bacağın kopuyor . veya düz biryere çarparsan ivme den iç organların patlıyor.

Ayrıca bir forumun böyle eğitici olması anaç olması öğretici olması gerekliliği varmış gibi tavırlara da ayrı bir antipatim var.
    Burası okul değil . TCK sitesi değil. mahkeme değil .

Motosikleti
    Yakında olacak
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İsteyen istediği motora biner ve istediği gibi biner kimse kimsenin canından sorumlu değildir . ölürse de ölür.

Siz hiç motosiklet minibüse çarptı minibüsü altında altı otobüsü devirdi kafa kafaya çarpıştı 10 ölü 20 yaralı duydunuz mu ? Motorcu ne yaparsa kendine yapar.

Geride kalan çocuklarıymış ailesiymiş. adam kendisi düşünmüyorsa kimseye laf düşmez. KAderi kısmeti budur alınyazısıdır. yapacak hiçbirşey yok.

Kimi full koruma biner kimi don atlet kimse karışamaz karışmaya da hakkı yoktur.

Kaskmış korumaymış . Kask ne işe yarar ? Koruma ne işe yarar ? düz yolda tarlada sürüklenirsen korur, çarp bakalım bir direğe, bariyere veya duran araca 150 ile kask koruma işe yarıyor mu. ivme diye bişey var kafadan zaten keskin yere denk gelirsen kolun bacağın kopuyor . veya düz biryere çarparsan ivme den iç organların patlıyor.

Ayrıca bir forumun böyle eğitici olması anaç olması öğretici olması gerekliliği varmış gibi tavırlara da ayrı bir antipatim var.
    sonuna kadar haklısın,ayrıyeten don atlet binen bir motorcu gördüm dün don yoktuda atlet, şort,motoruda eski bir jawaydı...ışıkları bile yanmıyordu en son fabrikadan çıktığı gün muayeneye girmiş galiba
    Göze Giren Şemsiye Açılmaz:cat:

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yok be emo gereksiz tabiki en baştada dedim ya
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

Motosikleti
    DRZ400 SM
    "Motorcu patlarsa kendine patlar" safsatası nasıl bu kadar yayıldı Allah aşkına? Motorcu illa kamyona mı çarpacak? Yayaya çarpmayacak mı? Başka motorcuya çarpmayacak mı? 200 kiloluk kütleyi 200 km hızla sapladığı binek arabadan sağlam adam çıkabilecek mi?

"Cansa benim canım" lafını da bir yere kadar anlarım ama "dulsa benim dulum, yetimse benim yetimim" demeye hakkı olabilir mi insan evladının? Bazarov bile etmez öyle bir lafı.
    [B]J şimdi asker[/B]

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1

Ben bir arkadasa bakip çikicam.
    Siz devam edin.

Alla alla nereye gitti bu yahu?!!!!
    Geldim geldim, bu ss ler tehlikeli diyorlar, satsakmı naapsak? Yarın bigün taşlamasınlar bizi yollarda, burdan fransaya taş atabilicek adam tanıyorum
    GKN MOTORS

Motosikleti
    Honda
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geldim geldim, bu ss ler tehlikeli diyorlar, satsakmı naapsak? Yarın bigün taşlamasınlar bizi yollarda, burdan fransaya taş atabilicek adam tanıyorum
    Ulem saatlerdir seni ariyorum.
    Bakmadigim topic kalmadi.
    Yine nerde zibardin hayirsiz.

Soru..

Peki !..

SS motorlar neden plakalarını gizleme gereği hissederler?? !!..

Neden plakalarının görünmemesi için büyük çaba sarfederler !! ??..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki !..

SS motorlar neden plakalarını gizleme gereği hissederler?? !!..

Neden plakalarının görünmemesi için büyük çaba sarfederler !! ??..
    Bunu ben hala anliyabilmis degilim...
    Türkiyede bunu cok gördüm..
    Plakasini sakliyan, hic plakasi olmiyan, koltuk altina koyan...
    Cezalardan kacmak icin sanirim...

Burada bu sansimiz yok..
    Plakasiz sizi polis yakalarsa..
    Hemen saga cek...
    Hemen
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Motosikleti
    Honda
    Ben devam edecek diye ilk yazimi yazarken kafamda bir konu bütünlügü vardi ama insan akli bambaska çalisiyor.
    Aklima baska bisey geldi.
    Sanirim iyi bir ornek olacak.
    Ilk yazdigim yazida vurgulamak istedigim mesaja ileride donecegim ama simdi yazacaklarim belki olaylara farkli pencerelerden bakmanizi saglayabilir.

Oncelikle soylemek istedigim bir sey var.
    Bu topicin açilmasi ve buraya yazilan yorumlar da dahil gorunen o ki tek tip insan mantalitesinden bir turlu kurtulamiyoruz.
    Yani insanlar birilerinin tercihlerini ya da zevklerini sorguluyorlar.
    Bunu neden yapiyoruz ki?
    Yani neden insanlari bizim istedigimiz kaliplara sokmaya çalisiyoruz?
    Herkesin ayni motosikleti kullandigi, ayni zevkleri yasadigi bir dunyamidir amaç?

Oncelikle buraya bir mim koyalim.
    Sonra vermek istedigim esas mesaja gelelim.

Sanirim hepiniz denizi seversiniz.
    Deniz bu.
    Koca bir umman.
    Ne dibi belli ne içerigi.
    Gel benimle zevkli saatler geçir diye davet eder deniz bizi.
    Kimisi bir sandala atar oltasini saatlerce o oltanin basinda bekler.
    Yasadigi en mutlu anlardir o anlar.
    Kimisi gemi kaptanir.
    Dalgalarin sesi ve rotasini dogrultma basarisi onu mutlu eder.
    Kimisi bir sürat teknesi alir, kimisi jetski.
    Oltasininin basinda bekleyen adamin ruh halini, saatlerce kürek çekmesini anlayamaz, jetskisinde gazi açtimi denizi yaran adam.
    Sandaldaki de ona kizar baliklari ürkütüyor diye.
    Kimisi sadece yüzmek için girer denize.
    Kimisi dalar derinlere, biseyleri kesfetmek için.

Yani hayatta deniz gibi.
    Yani herkesin hayattan aldigi zevk farkli.
    Yani hayat degisken, deniz gibi.
    Sen denizden ne istiyorsan deniz o olur.
    Dalmak istersen kucak açar sana.
    Yuzmek istersen, ses çikarmaz.
    Oltani atarsin, içinden kopardiklarina bisey demez.
    Senin dandik bir sandalda kurek çekmen ile dalgalari yararak denizi köpürtmen denize koymaz.
    Ama onlarca zevk barindirir deniz.
    Her biri birbirinden ayridir ve kisiye özeldir.
    Deniz için fark etmez.
    Senin için fark eder.

Super Sport motorlar hakkında olumsuz görüş bildirenler ki bunlardan

birisi de bendenizdir!.... Canımızın yanması ve vefat eden kişiyi hiç

görmememize rağmen; motor kardeşliğinden ve duygusallıktan yola çıkarak tepki

vermemizin , belki de rahmetli AYE örneğinde olduğu gibi henüz 4 yaşında

bir çocuğun yaşamını babasız devam ettirecek olması; tepki düzeyimizin

çıtasını belki biraz yukarıya taşımış olabilir..

Aşağıdaki ekli linkte; motor kazası sonrası, feci şekilde hayatını kaybeden

kişiyi MT forum üyeleri tanımadığı için tepkiler sınırlı olmuş ve hatta bazı

üyeler kayıtsız kalmışlarki mesaj sayısı 50'ye bile ulaşamamış !..

Benzer durum ; Vatan caddesindeki SS motorcu ve TEM yolu üzerindeki

doktorun kaza ve ölüm haberinde de (tepkiler) sınırlı düzeyde kalmıştı.

Sonuçta kişi kendi irade, zevk ve maddi imkanları doğrultusunda

seçimini yaparak motor kullanmaktadır..

Motor kullananların hız ve zevk ölçüsündeki farklılık, olumsuzluk yaşanana

kadar hissedilmeyebilir..

Fakat olası aksiliklerde ; teferruatlar , ince ayrıntılar ve kayda değer

görülmeyen farklılıklar istemesekde ön plana çıkmaktadır
    ..

TEKERİNİZ DÜZ BASSIN !..

http://www.motosiklet.net/forum/tazi...-paylasti.html

http://www.yeniasir.com.tr/UcuncuSay...atini_kaybetti

http://www.motosiklet.net/forum/moto...aya-gecis.html

http://www.motosiklet.net/forum/konu...apmaliyim.html

.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:42 ----------

Ekli link içeriğinde alınan kararın'da ;

Konuyla yakın ilişkisi olduğunu düşünmekteyim..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...aya-gecis.html

http://www.motosiklet.net/forum/konu...apmaliyim.html

.
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    coq,

Deniz benzetmesi mest etti beni. Gururum hiç bu kadar okşanmamıştı
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)