Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İst. Motosiklet Net Polis ve Jandarmaya seslenişimiz..!

Motovento
    REKLAM ALANI
    osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    10 Ağustos Salı günü Büyükçekmece'deki evimizden Yeşilköy hava limanına gece saat 4.00 de uçacak yolcuları arabamla götürüp biraktım.
    Evimden hava limanına gidip gelene kadar gördüklerim ve yaşadıklarım resmen ürkütücü.!
    Gecenin geç saatlerinde Polis ve jandarmanın yollardaki denetiminin olmaması usulsuz , kuralsız araç kullanıp toplumu çevreyi hiçe sayanların cirit attığı bu Ülkenin sahipsiz karayollarından bahsetmek istiyorum.
    Bir zamanlar araç kullanırken önünüzü dikkatle izlemeniz yeterli gelirdi. Artık günümüzde karayolunda ilerlerken sağdan, soldan ani olarak yapılan sollamalar,çeşitli akrobası hareketler, arkadan taciz edilmeler ne ararsanız hepsi mevcüt.
    Hiz limitlerini hiçe sayan, Sende ya benim gibi gidersin yada ne olursa olsun bir an önce yol versın diye sıkıştıran, sizi de kuralları çiğnemeye mecbur eden, sollama kurallarını tanımayan, Ben ağır tonajlı araç kullanıyorum demeden adeta binek otoları hiçe sayan (Kasten hizını bilebilmem için yetiştım benim araç 120 yi buldu tırları yakalayamadım), Hafriyat ve malzeme taşıyan araçların üzerlerini branda örtmeden yollarda tusinamı dalgası gibi taşıdığı kumu, toprağı, çakılı yollara sere serpe giden, senin camın kırılacak veya koportan ezilek benim neyime diyen ve komvoy olan kamyonların yarışmarı, 54 (Sakarya ) plakalı aracın kasa boyundan 3 metre yüksek sarıp tasıdığı yükün kayarak en az 1.5 mt. sağa sarkması ve en basıt virajlarda bile devrildi devrilecek sol tekerleklerin zaman zaman yerden kesilmesi (Nerden mi biliyorum; Büyükçekmece ye kadar önümde gittiğinden) sürücünün hatasını bilerek devam etiği gerçek çünkü virajlarda devrilmemek için azamı gayreti gösteriyordu.
    Ben bir gecelik anılarımın ardından soruyorum;
    Acaba o gece en talihsiz bir gece olduğundan mi bütün bu olaylar yaşandı..!
    Yoksa polis ve jandarma teşkilatımızın görevi havanın kararması ile son mu bulur.?
    Kim bilir belkide bu teşkilatlara ödenen maaşlar sadece günün aydınlık olduğu saatler için geçerlidir.
    Denecek tek şey var.Toplum olarak Allah doğruların yardımcısı olsun..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bu tür durumlarda anında 155 'i aramanız ve aracın

plakası ile güzergahı bildirmeniz halinde; gerekli işlem ve çevirme

yapılmaktadır..

Yurdun neresinde olursanız olun netice alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Çünkü bu uygulamayı yapmaktayım..

Not : Polis görev alanı dışında ise ,aranılması gereken numara 156 ' dır.

Geçmiş olsun dileklerimle..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    Telefonla edilen şikayetlerde kesinlikle netice alınıyor,denedim gördüm.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tür durumlarda anında 155 'i aramanız ve aracın

plakası ile güzergahı bildirmeniz halinde; gerekli işlem ve çevirme

yapılmaktadır..

Yurdun neresinde olursanız olun netice alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Çünkü bu uygulamayı yapmaktayım..

Not : Polis görev alanı dışında ise ,aranılması gereken numara 156 ' dır.

Geçmiş olsun dileklerimle..
    Bence herkesin görevini eksiksiz yapması...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:40 ----------

Alıntı airhead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefonla edilen şikayetlerde kesinlikle netice alınıyor,denedim gördüm.
    Ben o akşam birilerinin görevini üstlenmek amaçlı yola çıkmadım. Tabi ki gerekırse bunu yaparım. Fakat bu sadece bir günlük olaylar değil..

Bu konunun çözümü verilen bu cevaplarla gerçekleşmez..

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    osmanba haklısın geceleri kendini bilmezler türüyor.Sen birilerinin görevini üstlenmek icin tabiki cıkmıyorsun yola fakat gördügünde haber vermiyorsan o durumdan da sikayet etmeye hakkın yok bence.Her adım başına polis dikemez sonucta bu devlet.Geceleyin devriye geziliyor ayrıca.Sana rast gelmemiştir.Gecen hafta farklı yerlerde gezen serserileri arayıp ihbar ettim inan 5 dk ya devriye oradaydı.Ne cezası kestiler bilemicem veya ne uyguladılar ama bulundugum yerden defolup gitmelerini sağladılar.

Kesinlikle çekinmeden 155 i arayım ve sikayetinizi bildirin.
    O kadar kolay degil VATANI bolmek ve o kadar zor degil ugruna olmek.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben de yolda zigzaglar çizen bir sarhoş salağı seyir halinde iken ihbar ettim, 3 km sonra ekip otosuna bindirilirken gördüm. Çok işe yarıyor. Ayrıca yaklaşık 7 sene kadar önce büyükçekmecede yılbaşı gecesi karşı apartmanda 3 tane kendini bilmez tabancayı çıkartıp balkondan havaya ateş etmeye başladı. İhbar ettim, hatta polisler evime geldi hangi daire olduğunu da gösterdim, ailecek içeri aldılar, galiba bir tanesini tutuklamışlar. O gün bu gündür bizim oralarda silah atılmaz, atıldığı anda şikayet edileceklerini bilirler, ederim de.... Toplum emniyeti ve huzuru için ihbar etmeyi alışkanlık haline getirin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)