Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

jawa alinirmi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kankicbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili mt liler.Ben 17 yasimi eylülde doldurup ehliyet alip daha sonra motor alicam..Fakat ilk motorumu kendi paramla almayi dusunuyorum ..sahibinden.comda jawalarin ucuz oldugnu gordm örnegin 88-90 model bi jawa alsam iyi edermiyim sizce yani sik sik sorun cikarirmi ilk motorum olacak alisirmiyim motora? artilari ne eksileri ne yazarsaniz sevinirim saygilar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    ilk motorun olacaksa olsun ama bırazda modern ve sorun cıkarsada kolay halledebıleceğin motor olmalı bence ıyı araştır o fıyatlarda uygun scooterler bulabılırsın

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    hiçç bulaşma daha ii onun yerine mz al kanımca..
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Ağır bir kere ilk motor olmaz Jawadan Alperciğim.Özel mesajdan attım bak.

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadas aman jawaya falan bulasayim deme. bende cok düsündm 350 twinsport cift jawa alim diye arastırdım falan ama parcası türkiyede cok zor bulunuyo dediler.hep yurtdısı siparis gerekiyomus oda cok tuzlu kacıyormus.ayrıca benzinin hakkından gelemezsn cok yakar dediler.bu 2 - si bni vazgecirmeye yetti.scooter tarzı bi motor alırsan parcasıda bol cin malı motorlarn parcaları hepsi birbine uyuyor arıza gidermen kolay olur.jawayı bırak bence.illa jawa gibi bisey alcaksan MZ al derm bende.iyi günler keyifli forumlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Herkes bir görüş belirtir elbet, benim fikrimi soracak olursanda jawa efsane olmuş bir motor gibidir, ben tercih edermiyim evet ederim, ama mademki yeni bu işe gireceksin, diğer arkadaşlarada hak vermek lazım çin malı bir scooter hakkından çok daha kolaylıkla gelebileceğin bir motordur, ama jawa bir başkadır iki zamalı motoru biraz trafiği duman altı eder ama 250cc jawa ibreyide 180 km ye dayar.

Motosikleti
    RaMiZ 100 karacay&Mondi Macit 150
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadas aman jawaya falan bulasayim deme. bende cok düsündm 350 twinsport cift jawa alim diye arastırdım falan ama parcası türkiyede cok zor bulunuyo dediler.hep yurtdısı siparis gerekiyomus oda cok tuzlu kacıyormus.ayrıca benzinin hakkından gelemezsn cok yakar dediler.bu 2 - si bni vazgecirmeye yetti.scooter tarzı bi motor alırsan parcasıda bol cin malı motorlarn parcaları hepsi birbine uyuyor arıza gidermen kolay olur.jawayı bırak bence.illa jawa gibi bisey alcaksan MZ al derm bende.iyi günler keyifli forumlar
    nasıl bir araştırma yaptın ve sorduğun o kişileri çok merak ettim valla ben ne lazımsa direk buluyorum ne parça sorunu nede baska bir sorun adam alternatif bile yaratıyor özel yapım egzoz bile yaptırma olanağn var jawa da o bakımdan bir mondialden daha çok parça var bence ama ilk motor olarak kullanma seri motor ve agır o yüzden hafif seri olan motorları tercih et derim denge gibi vs kavrama açısından daha sonra düşün birde iyi ustasını bulamadınmı jawa da sorun yasarsın
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

cevaplar aydinlanmama biraz yardimci oldu ama 2.el scooterdende korkuyom asiri sorun ve masrafa sokar beni diye.ama arastirmaya dvam ediyorum

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    ikinci el çin malına bulaşma sakın.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Komşumda var burda ördek jawalardan seni bilgilendireyim biraz.

1.Fazla yakar yaktığına göre gidermi o motorun durumuna bağlı şimdiki jawaları kaç km yaptığını bir allah bide motor bilir

2.Parça temininde sıkıntı yaşayabilirsin.

3.Ağır bir motordu arıza çıkarttığında seni yorabilir.Daha geçen bu konuda bir tanıdık bir jawaya yardımcı olmuştum.Arkadaş bizim merkezden 13 km /h uzaklıkta motor stop etmiş allahdan bana rast geldi çekmiştim.Ybr nasıl çekdi anlamadım eşşek ölüsü gibi jawa
    HONDA

Alıntı murat_190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci el çin malına bulaşma sakın.
    öyle bi niyetim yok aman kalsin
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komşumda var burda ördek jawalardan seni bilgilendireyim biraz.

1.Fazla yakar yaktığına göre gidermi o motorun durumuna bağlı şimdiki jawaları kaç km yaptığını bir allah bide motor bilir

2.Parça temininde sıkıntı yaşayabilirsin.

3.Ağır bir motordu arıza çıkarttığında seni yorabilir.Daha geçen bu konuda bir tanıdık bir jawaya yardımcı olmuştum.Arkadaş bizim merkezden 13 km /h uzaklıkta motor stop etmiş allahdan bana rast geldi çekmiştim.Ybr nasıl çekdi anlamadım eşşek ölüsü gibi jawa
    bunlarida degerlendiricem .ama agirlik sorun degil benm icin .herade cin mali kadar sorun vermez?zaten düzguunce zorlamadan kullaninca beni masrafa sokacaginida zannetmiyorum . ybr iyi cekmis onu ama

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    boşver jawayı.ben satıyorum ama binmiyorum.işi bilenlerin motoru bana göre jawa.
    al bir scooter ve eskişehirin tadını çıkar.adalara jawa inemez
    Orgazma Dudak Büktürür

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    jawa kötü bir motor değil ama başlangıç motoruda değil benim gözümde... jawa ile kuryelik yapardık biz zamanında.... jawa alacağına mz alman daha mantıklı geliyor bana.. ama alper sen rahat durmazsın o yüzden al bi cup kafan rahat etsin.... zaten eskişehirde cupda senin işini görecektir fazlasıyla....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşver jawayı.ben satıyorum ama binmiyorum.işi bilenlerin motoru bana göre jawa.
    al bir scooter ve eskişehirin tadını çıkar.adalara jawa inemez
    eheheh adalaara jwayla öle bi inilirki aslinda tozu dmana katip cikarsn ordan duman yutar millet :D scooter anca 5.el bi mondial bulunur benm paraya ondan bakmiyrm onlara

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jawa kötü bir motor değil ama başlangıç motoruda değil benim gözümde... jawa ile kuryelik yapardık biz zamanında.... jawa alacağına mz alman daha mantıklı geliyor bana.. ama alper sen rahat durmazsın o yüzden al bi cup kafan rahat etsin.... zaten eskişehirde cupda senin işini görecektir fazlasıyla....
    kanka o sorn deil kardesin 1.75 boy 60 kiloya sahip eray abinin caracal 200 le lastik yakmis adamim bumu zorlaaayacak beni
    mz de buna gore pahali zaten videolara flan baktm bayagi arastirdim jawa cok uygun geliyo bana

bence hiç bulaşma

Benim de ilk motorum jawaydı, 350 ts. Jawa gerçek bir motosiklettir.Scooter yada cup alırsan ileride vitesli motora geçmek istediğinde yabancılık yaşayabilirsin.Ayrıca jawa senin de belirttiğin gibi çok ucuzdur.İlk motor olmak için bence tüm şartlara sahip.Sorun yaşarmıyım diye endişeleniyorsan zaten 2. el motosiklet alma.Hatta motosiklet alma.İstersen mağazadan sıfır 1200 gs adv çıkar, yine de eninde sonunda sorun yaşarsın.50 bin liralık motor da yolda kalır 500 liralık motorda.Motorcu adam bir defa yolda kalmaya hazır olacak bu bir, ikincisi eli alet tutacak hiçbirşey bilmese bile buji ateşleme yapıyormu karbüratöre benzin geliyormu diye kontrol yapabilecek.Jawa bu açıdan da çok iyidir.İstediğin kadar boz kurcala.Vites kutusu sağlamdır, ancak silindir bloğu dandiktir.Çift silindiri sığdırmak için iç yatak ile saplama civata boşluğu arası çok incedir.Buradan kopma delinme olabiliyor.Fazla zorlarsan "şişiyor" denilen hadise gerçekleşir.

Bence ilk motor olarak jawa alınır, özellikle tamirat işlerine el alışsın diye.Ama ben olsam jawa ile uzun yola çıkmazdım.Mümkünse biraz daha para biriktir ve 251 etz mz al. 301'i boşver.Aklın gitmesin.301 anlamsız bir motor.Sırf kullanıcıların daha fazla hız tutkusuna biraz olsun cevap vermek için üretilmiş.Ayrıca bu motorlar bildiğin gibi 2 zamanlı ve acayip benzin yakar.Sırf motosiklet nedir ne değildir diye öğrenmek için jawa alınır diyorum.Ucuz olduğu için.Yoksa alınmaz.Ben olsam 800-1000 lira falan biriktirip emektar bir honda cg 125 alırdım.98-2000 arası ayaktan marşlı modellerini o paralara bulabilirsin.

Eskiye rabet olsa bit pazarına nur yağardı.

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı libyali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl bir araştırma yaptın ve sorduğun o kişileri çok merak ettim valla ben ne lazımsa direk buluyorum ne parça sorunu nede baska bir sorun adam alternatif bile yaratıyor özel yapım egzoz bile yaptırma olanağn var jawa da o bakımdan bir mondialden daha çok parça var bence ama ilk motor olarak kullanma seri motor ve agır o yüzden hafif seri olan motorları tercih et derim denge gibi vs kavrama açısından daha sonra düşün birde iyi ustasını bulamadınmı jawa da sorun yasarsın
    350 çift jawa düsünüyordm ben zaten sayılı burda jawalar snn oturdgun yerde sorrun olmaya bilir ama ıspartada ne parca war nede usta war.kimse yanasmıyo bile. bırak jawa yı benim zat ı bile sökcek adam yok.adamlar kısa yoldan para kazanma derdinde onu dagıtıp 3 gün ugrasmak war birde gelen çinli motorlara ufak tefek isler yapıp aynı parayı kazanması var kardes.eski motor hastalık gercekten cok aradım cok dolastım motorcular yanasmayınca mecburen vazgectm

Motosikleti
    RaMiZ 100 karacay&Mondi Macit 150
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    350 çift jawa düsünüyordm ben zaten sayılı burda jawalar snn oturdgun yerde sorrun olmaya bilir ama ıspartada ne parca war nede usta war.kimse yanasmıyo bile. bırak jawa yı benim zat ı bile sökcek adam yok.adamlar kısa yoldan para kazanma derdinde onu dagıtıp 3 gün ugrasmak war birde gelen çinli motorlara ufak tefek isler yapıp aynı parayı kazanması var kardes.eski motor hastalık gercekten cok aradım cok dolastım motorcular yanasmayınca mecburen vazgectm
    ben batının en ucundayım nerdeyse urafadan silindir getirttim yani parça konsunda hiç sorun cekmedim olabilir yöreye göre değişebilir jawa yı zaten huyundan anlayan kullanır bir anda bırakıverir yolda şakası olmaz hiç birseye değişmem o sesi of Allahım off
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    toplu tasıma :)
    Alıntı kankicbf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevaplar aydinlanmama biraz yardimci oldu ama 2.el scooterdende korkuyom asiri sorun ve masrafa sokar beni diye.ama arastirmaya dvam ediyorum
    hocam emın olkı jawa daha fazla sorun cıkartır sonucta jawa yı alan adam garajının onune koyar gercı sen bılırsın bende cok dusundum almayı ama sanayıde sabahlarsın emın ol kullanan vardı bu forumda ona da bır danıs ıstersen
    for heavy metal we would dıe

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)