Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

jawa alinirmi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RaMiZ 100 karacay&Mondi Macit 150
    Alıntı Hell Fury adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam emın olkı jawa daha fazla sorun cıkartır sonucta jawa yı alan adam garajının onune koyar gercı sen bılırsın bende cok dusundum almayı ama sanayıde sabahlarsın emın ol kullanan vardı bu forumda ona da bır danıs ıstersen
    [IMG][/IMG]

bu benim jawam herkes blir bastımmı yeri göğü yırtar şahane ama alınmaz hele bilmiyorsan huyunu aylarca çözemezsin gidersin ışıklarda kalırsın birdaha anlamıyorsan çalıştıramazsın o yüzden derdi çok ve hiç bir sekilde alınmaz arkadasın dediği de çok doğru grenajları takmazsın sık sık bobinlere bakman gerekir karbüratörü devirmen gerekir koltuk monteli değildir sık sık sküye bakman gerekir kablkolarını kontrol etmen gerkir uzun iş yani
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    toplu tasıma :)
    birde sanırım ılk motorun oyuzden rahat da etmelısın yanı asya motorun duzgun bır scooter modelı belkı olur honda beat yada actıva alabılırsın kac para ayırdın buna buarada ve kasktı kılıttı cekettı bılmemne motorundan pahalı tutacak sanırım haha :D
    for heavy metal we would dıe

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı kankicbf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevaplar aydinlanmama biraz yardimci oldu ama 2.el scooterdende korkuyom asiri sorun ve masrafa sokar beni diye.ama arastirmaya dvam ediyorum
    aşırı sorun ve masrafa sokar diye scooterden korkuyorsun ama java diyosun ne içiyorsan banada söle bende içeyim ilk motorun olcaksa çinlidende korkuyorsan sana hintli patlar uygun temiz ucuz yollu apachelere bak 150 cc sana çok bile şaka bi yana apacheyi düşün yaşı büyük motorlardan uzak dur sonra çok vurursun kafayı duvara

zb_meqan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125 i
    Benzin istasyonunuz varsa hemen al :D
    işe hayatbundan ibaret...

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Viteslerin ters olduğunuda unutma ben alışana kadar iyi bağırtmıştım motoru.Jawalarda 1 yukarda gerisi aşağda.
    HONDA

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Viteslerin ters olduğunuda unutma ben alışana kadar iyi bağırtmıştım motoru.Jawalarda 1 yukarda gerisi aşağda.
    still lerde öle deil
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

90 lı 12 yaşlarındaydım.Komşumuz Jawa almıştı.biz çocuklar etrafında toplanmış hayran hayran izliyorduk,dokunuyorduk bize kocaman gibi geliyordu.Bembeyaz renkli,siyah kısımlarıda vardı.çok güzeldi.ama bir kaç gündür aynısını göriyorum resmen hurdaya dönmüşler.inanamıyorum.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Babam 93 de jawa almıştı 0 ama silindiri delik çıkmıştı sonradan değiştirmişlerdi silindirini.Ve viteslerinde sorun vardı 1 nci vitesde motor geri gidiyodu 1 nci vitesi geri vitesdi
    HONDA

Motosikleti
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    still lerde öle deil
    1 aşşağı geri kalan yukarıogarlarda da böyle senin dedğin kabak javada 1 yukarı geri kalan aşağı
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Ben ördek jawa demiştim
    HONDA

Motosikleti
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ördek jawa demiştim
    özürdilerim dikkat etmemişim ama oda kara jawa şanzımanlı işte

Motosikleti
    Alıntı libyali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 aşşağı geri kalan yukarıogarlarda da böyle senin dedğin kabak javada 1 yukarı geri kalan aşağı
    bide benden alıntı yapmsıın kanki pes ya

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    tavsiye etmem. sorun cıkarttığında sabır gerektirir
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    bide benden alıntı yapmsıın kanki pes ya
    uykusuzum da ondan
    hatırlıyormusun örene giymiştik gelrken göz kapağım ters dönmüştü

Motosikleti
    Alıntı libyali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uykusuzum da ondan
    hatırlıyormusun örene giymiştik gelrken göz kapağım ters dönmüştü
    sen gene iyidin 180 giderken nefes almayınca insan bi ara dedim tamam artık kesin ölücem

Motosikleti
    sen gene iyidin 180 giderken nefes almayınca insan bi ara dedim tamam artık kesin ölücem
    patlak amartisör yüzünden tüm tişörtlerim yağ içindeydi göya manitaların yanına gidiyok yağlı yağlı

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Birçok bakımını kendim yaparım. Orjinal bir 1992 model 350TS sahibiyim. Motoru, alt takımı, elektrik aksamı, kılı tüyü hepsi elden geçti. Ama inanın masrafı da derdi de bitmiyor. Evet oldukça güçlü bir motor. Ama 125-150cc motorlar kadar pratik ve kıvrak değil. Ağırlığı özellikle şehir içinde sorun. Acemi birisi için ilk başlarda çok etkileyici gelir ama dilinden anlamaz iseniz ciddi kazalarla karşılaşırsınız. Motorunun yapısı gereği gaz kesmelerde kompresyon yoktur ve frenlere çok daha fazla iş düşer. Sanılan kadar yakmaz. En azından makul kullanırsanız. 72X72 memeler ile şehir içinde 5-5.5, şehir dışında 70-80km hızlarda 3.5-4 litre civarında yakıt tüketirsiniz. Orjinal 100X72 meme ile bu rakamlar biraz daha artabiliyor. Yağlı benzin kullandığı için ayarlaması biraz sorunludur. Yağı az koysanız bir dert çok koysanız bir dert. Debriyaj sistemi terstir. Yani, debriyaj kolu solda, sistemi sağdadır. Vites kolu ile kumanda edilebilir bir debriyajı olsa da, sistem fazlaca mekanike olduğu için sık sık sorun yaratıyor. Parçaları artık yok. Çıkma yada uydurma parça kullanıyorsunuz, o zaman motorunuzda sorunlar oluşabiliyor. En basitinden orta keçe denilen parça artık bulunmuyor. Bu parça motorun hayati elemanı mesela. Sİlindirleri sıfır olarak 400TL civarında.
    Bu motoru ilk motorunuz olarak almamalısınız. Zira ağırlığı ve torklu yapısı sizi zor durumda bırakır. Ayrıca 4 ileri oluşundan dolayı düşük hızlarda sürekli 1-2. vitesleri kullanmak zorunda kalacak, buda konforsuz bir sürüş yapmanıza neden olacaktır. Ustası artık kalmadı. Çok fazla sevseniz dahi bazen "yeter be" dedirtiyor. Bu nedenle, motor hakkında biraz bilgi sahibi olduktan sonra hobi amaçlı olarak bu motoru tercih edebilirsiniz.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)