Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

İçimizdeki (bazı) racing motor kullanıcılarını kınıyorum...!

Motovento
    REKLAM ALANI

sonra sakat kalıyorlar, ölüyorlar. vefat haberlerini alıyoruz; üzülüyoruz. motosiklete binmekten korkuyoruz. adam gibi korumalarımızla biniyoruz, onları görünce yine kızıyoruz. arkadaşımızın falan olsa gidip kafasına vuruyoruz değil mi? yine binmiyorlar, kolda kask modasına bile uyabiliyorlar. gelip dalga geçiyorlar, yarışa mı katılacaksın ne bu diyorlar. sonra yine ölüyorlar. sonra ailelerimiz baskı kurmaya başlıyor binme şu şeytan icadına diye vs. vs.

bu forumda korumasız binenler, aynasını sökenler hep tepki almışken bu başlıkta bazı duygular açığa çıkmış; ilginç.

şöyle de birşey var :

Alıntı abbath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani şimdi bi yaz ayında ybr125 ile robocop olmayada gerek yoktu diyorum kask bile insanı bunaltırken.
    Altındaki aletin en fazla 120 bastığını düşünürsek çok fazla koruma kullanmışsın diyebilirim zamanla sadece kask kullanmaya başlarsın buda benim tahminim.

Önemli olan kazayı beklemek değil kaza yapmamak, sen düzgün dikkatli sürersen emin ol çok nadir kaza yaparsın.

Diyelim ki 600cc var oda senin ruh haline kalmış şehirlerarası yolda 200 ü geçicem dersem bende her türlü korumayı kullanırım ama düzgün ve dikkatli kullanacaksam bi tek kask takarım.
    Yola çıkmadan önce bunun muhakemesini yapar kararımı veririm öyle çıkarım bir dahada üstüne düşünmem.
    ya düzgün kullanmaya karar vermeden yola çıkanlar? onları süpersonik ışın kılıcınla yokediyor olmalısın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yahu yorumlari azicik okudum..
    Ben kimseye kizmiyorum artik..
    Birzamanlar kizardim yok kaski yok korumasi yok falan filan..
    Kimseye zarar vermediginiz sürece ne isterseniz onu yapin...

Kask mi takmis takmamis hic umrumda degil artik...
    kask koruma takmayan en cok kendine yapar..
    Ve dahada kötüsü arkasinda kalanlara...

Kask falan takmayin...
    iki kulaginizin arasinda biraz et varsa eger...
    Neydi onun ismi yahu????????
    Beyin mi deniyordu o merete????
    iste o iki kulaginin arasinda biraz et olan varsa en azindan kask takar...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    bunlara boş vericeksin gerçek motosikletçi cc neymiş parası neymiş çinmiş rusmuş japonmuş bunlara bakmaz dalga geçmez iki teker olması motoruna iyi bakıyor olması onun motosiklet dostu olması için kafidir ama inan birçok yerde bir çok mekanda kendini kraldan çok kralcı olan yokmu onlarda var hatta iddada ederim bu forumda dahi var ama boş vericeksin bunları ben bu gibi kişilerle karşılaşırsam ilk gülümser sonrada hak ettiği ismi sölerim ve o kişilerden bahsedersemde o isimleriyle anarım hep BRIDGESTONE

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaramazmi emre abi..
    Senin dediğin işmont'ta bulamadım ben bunu, hepsini motorculara satmışlar.
    motosuperstore'den sipariş ettim.
    40 tl aldılar
    Vay be uyanmış demek ki adamlar, ben 15 TL'ye almıştım.
    Ağır metal insanı...

EmoTHEp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Monster 696
    trafikte senin hata yapma şansın %50, karşıdakinin hata yapma şansı %50 dir... hadi diyelim mükemmel sürücüsün, harikasın %50 yi hallettin, peki karşıdakinin hata yapma ihtimalini nasıl göz ardı edeceksin??? bugun 120 ile giderken magirus un biri arkama yapıştı, farketmeseydim belki paket olacaktım, hayır sol şerit müsait olmasa anlarım... neyse, sen olması gerekeni yapmışsın hocam, milletin lafı önemli değil...
    All the time, all the gear...
    Kim Ağlarsa Yalan Ağlar, Beni Bi'tek Duca'm Anlar...

Motosikleti
    250cc lik chooper
    hata senin dostum. sana ne adam korumalarini takmadiysa kaza yaptigi zaman sen mi oluceksin_? ben hic sallamiyorum bile oyle tipleri ben kendi guvenligime bakarim bana ne baskalarindan

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bu tip insanların hareketlerini kafama takmam 6-7-2010 tariğinde 100cc cub la kask venom marka pantolon ve mont eldiven (bu sıcakta o elbiseler)çorludan küçükçekmaceye gidip gezip geri döndüm yolda bir kız kısa şort ve buluz çocukta kapri pantalon tişört altındaki 600lük veya 1000 lik herneyse hiç yakıştıramadım ya bir kaza olsa hiç biryere vurmayıp yolda sürüklense birdağa mayoyla denize giremezler vücutlarındaki izlerden

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    dostum bence sende bi problem yok.burda oyle seyler olmuyor.bende yaz kis demeden deri montumu eldivenerimi takarim.guvenlik her seyden once.
    RIDE or DIE

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Sakın rahatsızlık duyma sevgili arkadaşım. Kesinlikle sen doğrusunu yapıyorsun.

Motosikletleri severim. Büyük motosikletim CBF 1000 Bunun yanında yakın zamana kadar 600 RR'ım da vardı. Ve şu an CBF 1000'in yanında 125 cc Kawasaki KMX ve 50 cc Today kullanıyorum.

Hiçbir motosikletime koruyucu kıyafetlerimi giymeden binmem.
    İki aydır evde yatıyorum. (Ayak bileğim kırıldı. Yaş 50 Böyle olunca iyileşmek uzun sürüyor.Ama iyileştim sayılır) Evde yatmama sebep olay, iki ay önce şehir içinde 50 km hızla Cross'umla(KMX) düştüğüm için oldu. Düşmeme önümde seyreden araç sebep oldu.

İşte 50 km. ile düşüşüm sonucu ekipmanlarımın durumu.

Botun sürtündüğü yerde oluştu kırığım. Onun haricinde hiçbir zarar görmedim. (Aslında kırık ta oluşmazdı ama bu noktada şeytan devreye giriyor maalesef.
    Motor kapağı düşme esnasında bir çekiç misali o noktaya vurmuş.)

Ekipmanlarımın üzerimde olmadığını düşünemiyorum bile. Doku kaybım büyük olurdu. (Ki Güney'de, Hatay'da yani sıcak bir bölgede yaşıyorum ve düşüşüm 50 km. hızla gerçekleşti.)
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyide bu olayı sadece racing sürücülerine neden bağlıyorsunuz şaşıyorum....

bunu yapan okadar kişi varki.....sadece racing sürücülerini yazmışsın..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Bunun racing sürücüleriyle bi alakası yokki tamamen karakter meselesi.Öyle apaçhiler varki altındaki motor götünü yırtsa 100 km hıza çıkamaz büyük cc li bi motor görünce tip tip hareketlere başlayıp motoru patlatana kadar gaz veriyolar.Böyle adamları görünce gülmekten yarılıyorum.Hatta geçen başıma gelen bi olayı paylaşayım ışıklarda bekliyorum yanıma arkadan bi tane mondial geldi bir eksoz sesi var doğan,şahin gibi ses çıkarıyo gelmiş bana kalkış yapalım mı diyor??(bu arada altımda 600 rr vardı)ben duymamazlıktan geliyorum tabi aragaz veriyo falan çeşitli tacizler en sonunda yeşil yandı uzadım gittim=)=)başka bir olay daha paylaşayım yine kırmızı ışıkta su taşıyan bi genç bi baktım yanıma kadar yanaştı eğilmiş kaç bastığına bakııyo,dijital olduğu için anlayamadı tabi gerizekalı demez mi bide usta usta bu kaç basıyor???gerçekten fıttırmamak elde değil..kısacası motorcu adam her yerde arabadanda olsa başka bi motorcudanda olsa hep tacizlere uğruyor.Allah motosiklet kullanıcılarına yardım etsin

Motosikleti
    Presto Texas HS200
    Ulan çok uzun bi mesaj yazmıştım nerdeyse yarım saat sürdü yanlışlıkla yazı sileyim derken trarayıcı backspace yaptı hepsi silindi canım sıkıldı yazmıyorum artık off be!
    Sonsuza kadar yatabilen ölü değildir,
    Tuhaf zamanlarda ölüm bile ölebilir.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)