Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Uzun yol psikolojisi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    -ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Böyle bi başlık düşündüğün için teşekkürler.Uzun yol psikolojini yanıma alacağım eşyalarımla üstümden atıyorum.Güven verirler bana...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    benzinciye giripte yönünüzü unutmamak için motoru gideceğiniz yöne doğru parkedin [/QUOTE]

x-fi anladım ben onu.ama attığın taş isbet etmedi eğildim

Uykusuz sürmeyin şu şeytan aletini yönler de yollar da karışıyor. Yalova'dan İstanbul'a feribota binecektim pazar akşamı yokmuş gece gece yönler karıştı insan bile bulamadım çektim benzin istasyonuna uyudum. 3 gün uyku uyumayınca insan sapıtıyor.

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    x-fi anladım ben onu.ama attığın taş isbet etmedi eğildim
    taş yok üstadım estğ. kafan doluymuş demekki motorun park edilme yönünden bile anlarsın nası geldiğini çok güldüm bu olaya başıma gelmese bari

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı X-Fi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yola çıkıyorsanız yanınızda herzaman yağmur yağma ihtimaline karşı yağmurluk bulundurun havanın ne olacağı belli olmaz bikeresinde bundan bir ay kadar önce yola çıktım güneşli havada yolda sırılsıklam ıslanmıştım benzinciye saklamdım yağmur dinmedi geç kalmamam gerekiyordu yola devam ettim ama su içinde vardım izmire bidaha yağmurluksuz çıkmamam gerektiğini anladım.
    aynı şey 19 mayıs ta yaptığımız gezide benimde başıma geldi. o gunden beri sırt çantamda hergün yağmurluk taşıyorum.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Alıntı X-Fi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taş yok üstadım estğ. kafan doluymuş demekki motorun park edilme yönünden bile anlarsın nası geldiğini çok güldüm bu olaya başıma gelmese bari
    nereye anlıyorsun yaw
    tesisin kapısına dikine!!! perketmiştim
    bedevinin bahtsızını çölde kutup ayısı......

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:01 ----------

aha da buldum.bundan sonra gittiğim yöne doğru motorun deposuna bir ok işareti koyacağım.
    böylece yönümü kaybetmeyeceğim..
    (hayır karadenizli değilim).

Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    uzun yola çıkan her motorcu kendine gidona takılabilen gps alsın bitane benzinlikte yön şaşırabiliniyor.

Motosikleti
    ama bunun sebebi izmir ve motoru aldığım izmirli arkadaş
    adam noterden çıkınca arkasını dönüp gitti ya..8 saat otobüsle yol gelmişim sabahın körü yorgunum uykusuzum yer bilmem yurt bilmem v.s....ne bir çay, ne bir sigara , ne açmısın tokmusun , ne de ana yola kadar çıkarmak...hiçbiri yoktu
    aha da sana taşşşş
    yaaa

Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    ayıp etmiş ben olsam gezdirir yedirirdim depoyuda fullerdim uzun yol gitcen onların derdine düşersen böle olur üstadım bidaha gelirsen izmire karşılar gezdiririm ybr ile gelirsen kapışırız

Motosikleti
    Allah razı olsun dostum...azıcık ilgi ve ağız ucuylada olsa sormak da yeterdi ama...neyse...zaten o zaman bu siteye üye değildimki...
    şimdi olsa hemen hemen heryerde bir arkadaşımızın olduğunu bilmek güven veriyor...
    bu arada ybr ile değilde yzf ile gelsem kapışırmıyız yine??

yabancı şehirlerden araç almaya gelen insanlara x-fi nin dediği gibi yardımcı olan yada olurdum diyen tüm herkese teşekkür ediyorum...

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    konuyu hortlatmış olucam ama olsun

turgutreis - istanbul seyahatimi tamamlamış bulunuyorum. 1 haftada 1800km yol yaptık, 8 ay önce 7500km'de aldığım motor 12bin'e dayandı. bana destek olan ve bilgilendirici mesaj atan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. gerçektende yola çıkınca gerisi geliyormuş. dönüş yolunda tek başıma gelmem sandığımın aksine yolu daha rahat bi şekilde tamamlamamı sağladı.

işin komik yanı, üçüncü sahibi olduğum motorsikletime evimin yakınındaki benzinlikten benzin alırken motorun ilk sahibi ile karşılaştık, adam cbr 125 ile bodruma gidip geldiğime inanamadı

yarın gezim daha detaylı anlatan bir konu başlığı açıp bir kaç foto ile süsleyeceğim, detayları orda görebileceksiniz.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu hortlatmış olucam ama olsun

turgutreis - istanbul seyahatimi tamamlamış bulunuyorum. 1 haftada 1800km yol yaptık, 8 ay önce 7500km'de aldığım motor 12bin'e dayandı. bana destek olan ve bilgilendirici mesaj atan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. gerçektende yola çıkınca gerisi geliyormuş. dönüş yolunda tek başıma gelmem sandığımın aksine yolu daha rahat bi şekilde tamamlamamı sağladı.

işin komik yanı, üçüncü sahibi olduğum motorsikletime evimin yakınındaki benzinlikten benzin alırken motorun ilk sahibi ile karşılaştık, adam cbr 125 ile bodruma gidip geldiğime inanamadı

yarın gezim daha detaylı anlatan bir konu başlığı açıp bir kaç foto ile süsleyeceğim, detayları orda görebileceksiniz.
    İşte bu kadar..

Motorcu kendine ve makinasına güvenirse gerisi kendiliğinden gelir.

Tek başına yolculuk o kadar zor değildir hatta kafa dinlemeyi sağlar kararları kendi kendine verirsin kimse karışmaz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)