Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

hatalı sollama ve 155 in ilgisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    20 haziran gecesi motorumla denizli pamukkale üniversitesi etrafında turlarken araç sollamanın yasak olduğu yerde sağda park etmiş araba onun yanından geçen normal seyrinde araba bu aracı sollayan 09 ja 19* plakalı beyaz opel üstüme geliyor son anda iyice sıkışıp kurtuldum fakat arabayla aramda 1 ayna boyu mesafe kaldı hemen döndüm aracın peşine kulaklıktan da aynı zamanda 155 i aradım diyorum plaka bu bu istikamete gidiyorum durum böyle böyle oldu peşindeyim araçtan şikayetçiyim cevap normal seyrinize geri dönün biz plakayı anaons geçiçez yha diyorum arabayı yakalayın peşindeyim şikatçiyim en sonunda polis iyi beyfendi naparsanız yapın araç kaçtığını sandı fakat takip ettim bi kafeye oturdu tekrar 155 aradım ekip istedim gönderiyoruz beyfendi bir saat ağaç oldum orda artık hiç bir şeye güvenim kalmadı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sadeceo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 cc abooovv ...
    geçmiş olsun normal bi durum artık :D

geçmiş olsun.
    evet 155 çok ilgilidir gerçekten.
    100 tane soru soruyorlar,onlar gelene kadar zaten insanlar ölmüş oluor!

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı Ofelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.
    evet 155 çok ilgilidir gerçekten.
    100 tane soru soruyorlar,onlar gelene kadar zaten insanlar ölmüş oluor!
    bu kadar ilgilenmesinler yha walla gözlerim yaşardı

sadeceo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 cc abooovv ...
    bi arada benim motordan parmak izini almadılar tozlanmış bu motor diye alıştık artık:D

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Yok muydu yanında eski bir buji ya da ufak bir çakı. Tıslataydın lastiklerini. Ben genelde bujiyi tercih ediyorum, imza misali şeklin kalıyor ;)

Ben de dün arkadaşıma gidiyordum yaya olarak. Aracın biri ara sokakta en az 70le döndü virajı ve karşı şeritten döndü. Bu güzergah bu saatlerde sürekli kullandığım bir yol normalde. Motorum pert olduğu için yayayım bu aralar. Bir an düşündüm, " ya karşıdan ben geliyor olsaydım?". Ben dursam adam 70-80le patlayacak bana.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok muydu yanında eski bir buji ya da ufak bir çakı. Tıslataydın lastiklerini. Ben genelde bujiyi tercih ediyorum, imza misali şeklin kalıyor ;)

Ben de dün arkadaşıma gidiyordum yaya olarak. Aracın biri ara sokakta en az 70le döndü virajı ve karşı şeritten döndü. Bu güzergah bu saatlerde sürekli kullandığım bir yol normalde. Motorum pert olduğu için yayayım bu aralar. Bir an düşündüm, " ya karşıdan ben geliyor olsaydım?". Ben dursam adam 70-80le patlayacak bana.
    cevap :D araç tenhada değildi

Motosikleti
    cbf150
    Az gelişmiş toplumlarda trafiğin doğal yaşam alanına benzemesi normaldir ama bu demek değildirki bu yaşananlara göz yumalım.

Not: Araca buji fırlatmak bizi rahatlatır ama o şahıs o bujiyi neden yediğini bilmiyorsa hiç farkettirmez dahası motorculara karşı yoksa bile antipatisi oluşur.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az gelişmiş toplumlarda trafiğin doğal yaşam alanına benzemesi normaldir ama bu demek değildirki bu yaşananlara göz yumalım.

Not: Araca buji fırlatmak bizi rahatlatır ama o şahıs o bujiyi neden yediğini bilmiyorsa hiç farkettirmez dahası motorculara karşı yoksa bile antipatisi oluşur.
    155 i arıyosun tepki onu yapıosun tepki yok bunu yapıosun yok napıcaz biz

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    başlığı açan arkadaş, birazdan polis düşmanı ilan edilebilirsin, hatta devlet düşmanı:D hazırlıklı ol
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    geçmiş olsun. polise asılsız ihbar vereceksin o zaman anında olay yerinde oluyorlar türkiye gerçekleri işte

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlığı açan arkadaş, birazdan polis düşmanı ilan edilebilirsin, hatta devlet düşmanı:D hazırlıklı ol
    yok abi ben normalde 155 taraftarıyım ama bazen çileden çıkarıyorlar ya insanı deli oluyorum işte o zman

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 haziran gecesi motorumla denizli pamukkale üniversitesi etrafında turlarken araç sollamanın yasak olduğu yerde sağda park etmiş araba onun yanından geçen normal seyrinde araba bu aracı sollayan 09 ja 19* plakalı beyaz opel üstüme geliyor son anda iyice sıkışıp kurtuldum fakat arabayla aramda 1 ayna boyu mesafe kaldı hemen döndüm aracın peşine kulaklıktan da aynı zamanda 155 i aradım diyorum plaka bu bu istikamete gidiyorum durum böyle böyle oldu peşindeyim araçtan şikayetçiyim cevap normal seyrinize geri dönün biz plakayı anaons geçiçez yha diyorum arabayı yakalayın peşindeyim şikatçiyim en sonunda polis iyi beyfendi naparsanız yapın araç kaçtığını sandı fakat takip ettim bi kafeye oturdu tekrar 155 aradım ekip istedim gönderiyoruz beyfendi bir saat ağaç oldum orda artık hiç bir şeye güvenim kalmadı
    Yazdıklarını ve polisten beklentilerini hayretle okudum doğrusu... Sen polise güvenipte takip için arıyorsun öylemi Allah'ta seni güldürsün emi

Yahu haline şükret. Sen yine ucuz atlatmışsın. Millet kaza yapıyor (ölümlü bir kaza olmadıkça) polis onunla bile ilgilenmiyor ki araç seni sıkıştırdığı için sen takip istiyorsun. Burda da çok konusu açıldı bunun. Uğraşmıyor işte adamlar...

Düşündüğün takip ancak California eyaletinde olur Hem karadan, hem havadan...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    evet bizlere ellerinden gelen yardımı yapıyorlar sağ olsunlar....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Ben size boşuna haydarı eksik etmeyin demiyorum, sen onunla polis kanalıyla uğraşacağına o seninle uğraşsın..

kempes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SILVERWING400 2006
    Adı üstünde 155; adama 155 soru sormadan icraat yapmıyorlar aynı hareketi milletvekiline yapsalar bak neler oluyor o zaman,zorla insanın başını belaya sokuyorlar,başınız dertte ise 155'i arayın diye bangır bangır bağırırlar iş icraata geldimi herşey fos çıkıyor,aynı hareketi ben istanbulda haliç köprüsü m.köy istikametinde yapmıştım yıllar önce adamı yakaladım hatta geçtim,köprü sapağında duran trafik polisine durumu anllattım,nemi oldu kocaman bir hiç adam arabası ile polisin önünden bile yardıra yardıra gitti..uzun lafın kısası 155 fos malesef,ancak bakan çocuğu felan olmak lazım şikayetçi olmak için!!!!!!

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok abi ben normalde 155 taraftarıyım ama bazen çileden çıkarıyorlar ya insanı deli oluyorum işte o zman
    155i aramak lazım ama bende burda, evimizi basıyolardı, polisi aradım, gelmediler dedim vatan haini ilan edildim:D
    demek istediğimi tekrar söyliyim, polise fazla güvenmeyin, kendi başınızın çaresine bakmak önceliğiniz olsun, acı ama gerçek.

(ayrıca dün gebzede gayet kibar davranan motorlu polislerimizede selam burdan. uzun süredir görmediğim bir davranıştı, hatta şoktan kurtulmak içn su filan aldım:D iyilerde var yani, az da olsa...)
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlan edilecek bir durum yok ancak forum üyelerini polislerimizden çok çekmiş anlaşılan , 2 sayfa hakaret ve aşağılama mesajı diğer var , diğer topicte '' Ne Mutlu Türküm Diyene '' naraları atarken bu topicte polis muhalefeti mesajlar , dışardan bakan ne kadar dengesiz bir toplum olmuşuz bir tarafta şehit konvoyları , dağa çıkmalar bir yanda polislere taş atmalar diye düşünecektir....

polisi motor üzerinde suçlu olduğunu düşündüğün birini takip ederken telefon ile arayabiliyorsan tabiki ikinci planda kalmayı hak edersin her telefona ekip hareket etseydi gerçekten ihtiyacı olanlar ne yapardı , şikayet ettiğinde sağlığında ve malında bir kusur olmadığına göre telefondaki yetkili senin talebini eleme yetkisini kendinde bulacaktır ancak araç nedeniyle düştüm ayağım kırıldı motorum yola fırladı desen farklı olurdu...

bu aşamada plakayı Cumhuriyet Savcılığına vererek şikayette bulunabilir ve mahkemede şikayetini dile getirebilirsin.

hemen konuları asıp kesiyoruz ya diğer topiclerdeki şehitlerimize , rahmetlilere vb. yazılan mesajların topluluk psikolojısi ile galeyan sonucu yazıldığını düşünmek içten bile değil...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaç sene önce bayramda eve geldiğimizde bahçe kapısının kırılarak içeri girildiğini görüp evimize hırsız girdiğini anlamıştık ve hırsızın halen içeride olabileceği ihtimaline karşın evin çıkışlarını tutarak 155'i arayıp bu şekilde ihbarda bulunmuştuk.
    Ancak karakola 10 dk. mesafedeki evimize polis ekibi tam 2 saat 15 dk. sonra gelmişti. Tabi biz bu arada babamla sopalarla içeri dalmıştık ve kimsecikler yoktu. Sonrasında gereksiz üstünkörü ve göstermelik olarak yapılan parmak izi araştırması ve birer ifade alıp 10 dk. sonra gitmişlerdi.
    Sonuç mu? Sadece zaman kaybı.

Bir keresinde de yıllar önce caddebostan sahildeki migrosun alt tarafında hep ücretsiz olan otoparkında yeni yeni değnekçiler türemeye başladığında migrosun önündeki polis ekibine, araçlardan yasadışı para talep ediliyor dediğimde, "şikayetçi misin kardeşim, gel götürelim şikayetçi olduklarınla seni karakola, alalım ifadenizi orada" demişti polis arkadaşlar. Benimki de biraz saflıktı o zamanlar gerçi; kimbilir kime ihale edilmişti o otopark el altından anlaşılarak. Git şikayetçi ol, 1 saat sonra ikimizi de salsınlar, sonra oradaki keko beni ve arabamı kazısın belleğe, durduk yerde al başına belayı.
    Şikayetinin arkasında durmazsan toplumsal huzuru sağlamak adına kimse adım atımıyor çünkü malesef.

Caddede motorla giderken neredeyse 5 cm. mesafeyle önüme kırıp drift yaparak giden 106 GTI'ı plakasına varana kadar gidip bizzat karakola ihbar etmem, sivil polisim diyerek benden kimlik isteyen ve ben kimlik sorduğumda arabasına binerek kaçan haydutların plaka ve araç modeline kadar ihbarda bulunmam, arkadaşımıza düşük hızda çarpıp hiçbirşey olmamış gibi basıp giden bayan sürücüyü plaka, araç marka ve modeline kadar ihbar edip şikayette bulunmam..

Bunlar gibi birçok örnek sayabilirim size.

Keşke sadece 1 tanesi bile takip edilip çözüme kavuşsaydı da güvenebilseydim polisimize.

Yorum sizin..

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Siz işi bilmiyorsunuz. Yapılacak en mantıklı şey ankesörlü bir telefondan o arabaya bomba ihbarında bulunmak. Bundan soonra gönül rahatlığı ve intikam almış olmanın verdiği mutlulukla yolunuza devam edebilirsiniz. Adamı durdururlar, arabasını ararlar, sonra merkeze goturup sorgularlar

Not: Demedi demeyin böyle birşey bulunursa o polis %100 terfi eder. Ayrıca bomba patlaması riskinide alamaz polis. Arayın, ihbar edin söylemedi demeyin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)