Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

hatalı sollama ve 155 in ilgisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Burak_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç sene önce bayramda eve geldiğimizde bahçe kapısının kırılarak içeri girildiğini görüp evimize hırsız girdiğini anlamıştık ve hırsızın halen içeride olabileceği ihtimaline karşın evin çıkışlarını tutarak 155'i arayıp bu şekilde ihbarda bulunmuştuk.
    Ancak karakola 10 dk. mesafedeki evimize polis ekibi tam 2 saat 15 dk. sonra gelmişti. Tabi biz bu arada babamla sopalarla içeri dalmıştık ve kimsecikler yoktu. Sonrasında gereksiz üstünkörü ve göstermelik olarak yapılan parmak izi araştırması ve birer ifade alıp 10 dk. sonra gitmişlerdi.
    Sonuç mu? Sadece zaman kaybı.

Bir keresinde de yıllar önce caddebostan sahildeki migrosun alt tarafında hep ücretsiz olan otoparkında yeni yeni değnekçiler türemeye başladığında migrosun önündeki polis ekibine, araçlardan yasadışı para talep ediliyor dediğimde, "şikayetçi misin kardeşim, gel götürelim şikayetçi olduklarınla seni karakola, alalım ifadenizi orada" demişti polis arkadaşlar. Benimki de biraz saflıktı o zamanlar gerçi; kimbilir kime ihale edilmişti o otopark el altından anlaşılarak. Git şikayetçi ol, 1 saat sonra ikimizi de salsınlar, sonra oradaki keko beni ve arabamı kazısın belleğe, durduk yerde al başına belayı.
    Şikayetinin arkasında durmazsan toplumsal huzuru sağlamak adına kimse adım atımıyor çünkü malesef.

Caddede motorla giderken neredeyse 5 cm. mesafeyle önüme kırıp drift yaparak giden 106 GTI'ı plakasına varana kadar gidip bizzat karakola ihbar etmem, sivil polisim diyerek benden kimlik isteyen ve ben kimlik sorduğumda arabasına binerek kaçan haydutların plaka ve araç modeline kadar ihbarda bulunmam, arkadaşımıza düşük hızda çarpıp hiçbirşey olmamış gibi basıp giden bayan sürücüyü plaka, araç marka ve modeline kadar ihbar edip şikayette bulunmam..

Bunlar gibi birçok örnek sayabilirim size.

Keşke sadece 1 tanesi bile takip edilip çözüme kavuşsaydı da güvenebilseydim polisimize.

Yorum sizin..

Ben o migrosun altındaki ücretsiz otopark'a arkadaşlarımla araba ile gittiğimde, arabadan inerken başımıza anında haybiye para almak için üşüşen tiplerden, bir kaç kez sivil polismiş gibi davranıp orada ufak bir tiyatro yaparak kurtulduğumuzu ve arabaya iyi bakmalarını sağladığımızı biliyorum
    Tabi bu iyi birşey yapın demiyorum kesinlikle belki daha tehlikeli bir olay ama o anki yüz ifadeleri hoşuma gidiyor..

Not: Bunu yapalı 3 sene kadar oldu, hala daha oralarda var mı o söğüşçü tiplerden bilmiyorum.
    Gitmek istediğinde gitmezsen geç kalmış olursun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    valla arkadaşlar sizi bilmem ama bu ülkenin kanununda şöyle bir saçmalık var
    atıyorum adam hırsızlık yapıyor suç üstü yakalıyorsunuz veya yakalanıyor normalde devlet otomatik olarak kamu davası açıp hırsızlıktan o herifi içeri atması lazım ama bizde sen şikayetçi değilsen dava açılmıyo e kardeşim bende birebir şikayetçi olmaya tırsıyorum çünkü adamın kaybedecek bişisi yok seni dışarda her şekilde yakalıyo ama devlet açsa davayı senide şahit gösterse gidip babalar gibi ifade vercem ama yok hırsız 2 saat sonra salınıyo ve olm hemen şikayetini al yoksa seni aileni falan filan
    burda adam park halinde motoruma geldi çarptı alkollüydü 155 i aradım plaka verdim telefondaki arkadaş kardeş yaralandınmı dedi yo dedim o zaman bişi yapamayız dedi yaf tama bişi yapamazsın da alkollü diye ihbarda bulunuyorum trafik ekiplerine haber ver indirsinler cezayı en azından
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    Alıntı Burak_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o migrosun altındaki ücretsiz otopark'a arkadaşlarımla araba ile gittiğimde, arabadan inerken başımıza anında haybiye para almak için üşüşen tiplerden, bir kaç kez sivil polismiş gibi davranıp orada ufak bir tiyatro yaparak kurtulduğumuzu ve arabaya iyi bakmalarını sağladığımızı biliyorum
    Tabi bu iyi birşey yapın demiyorum kesinlikle belki daha tehlikeli bir olay ama o anki yüz ifadeleri hoşuma gidiyor..

Not: Bunu yapalı 3 sene kadar oldu, hala daha oralarda var mı o söğüşçü tiplerden bilmiyorum.

söğüşçüler yol kenarlarını hatta sokak aralarını bile mesken tuttu. 0-2 saat 4 tl .

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 haziran gecesi motorumla denizli pamukkale üniversitesi etrafında turlarken araç sollamanın yasak olduğu yerde sağda park etmiş araba onun yanından geçen normal seyrinde araba bu aracı sollayan 09 ja 19* plakalı beyaz opel üstüme geliyor son anda iyice sıkışıp kurtuldum fakat arabayla aramda 1 ayna boyu mesafe kaldı hemen döndüm aracın peşine kulaklıktan da aynı zamanda 155 i aradım diyorum plaka bu bu istikamete gidiyorum durum böyle böyle oldu peşindeyim araçtan şikayetçiyim cevap normal seyrinize geri dönün biz plakayı anaons geçiçez yha diyorum arabayı yakalayın peşindeyim şikatçiyim en sonunda polis iyi beyfendi naparsanız yapın araç kaçtığını sandı fakat takip ettim bi kafeye oturdu tekrar 155 aradım ekip istedim gönderiyoruz beyfendi bir saat ağaç oldum orda artık hiç bir şeye güvenim kalmadı
    155 ve karakolları aradığınızda asla size ters bir cevap vermezler. şu an yoğunuz, bakamayız, olmaz, bekleyin, 2,5 saat sonra anca geliriz falan gibi.
    çünkü telefon görüşmeleri kayıt altına alınıyor ve şikayet ederseniz başları yanabilir.
    ters cevap vermezler ama aslada ilgilenmezler. bu işler böyledir.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    belki faydası olmayacak sanıyoruz ama arkadaşlar o 155 tlf. varsa arayın sonuna kadar arayın bıze hızmet için konulmuş barı diğer memur arkadaaşlar görevını yapmazken o tlf. na bakan memuru uyutmayalım bari o çalışsın görevını yapmış olmanın rahatlığını yaşatalım her kımse görevli bulunan o arkadaşa

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    biraz da mevkiye göre davranıyorlar sanırım.İstanbulun en lanet semtlerinden birinde oturuyorum çingenesi,kürtü,türkü alevisi hepsi bir arada haliyle çatışmadan bol birşey yok .olay olsun max. 5 dakika da yunuslar ayrı merkezden otolu ekipler ayrı merkezden damlıyorlar.Sonuç:Elini ayaanı öpim komserim yaa sen yetkili bi abiye benziyon

Motosikleti
    tvs apache
    Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun; ben olaylara diğer arkadaşlar gibi değilde, bir ülke gerçeği olan hukuki boyutuyla bakacam.

Öncelikle yaşanan olay ispatlanabilir mi? Karşı tarafa sorulduğunda hata yaptığını itiraf edeceğini sanmıyorum.Kaldı ki sana çamur bile atabilir..

Farz edelim 155 ler olaya müdahale etti.Malesef hukuk normlarına göre size veya başkasına bir şey olmadığı için kovuşturmaya gerek yok cevabı alacaksınız yani hukuk diyor ki beni uğraştırmayın. Trafik yönünden de hiç bir trafik polisinin görmediği bir ihlali vatandaşın şikayetiyle ceza yazacağını sanmıyorum.

Malesef trafikte motosikletler araç olarak görülmüyor, bu tabuyu yıkmakta baya zaman alacağa benziyor.

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    walla yıkmak lazım artık biraz cık bu motorsikletlileri yoldan atma tabusunu bıktım artık magandalarla uğraşmaktan

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)