Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

cbr 125 rüzgara karşı biraz dayanıksız sanırım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı holow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doom 46 cbr ruzgar alıyor evet
    zaten sevemedım o makınayı senden rıcam ybr ve cbr yı hız olarak ve genel performans olarak karsılastırabılırmısın.
    ıkısınınde hızı aynı dıe bılıyorum
    tabi ki karşılaştırabilirim rüzgarda savrulmaması açısından ybr biraz daha rahat ama performans olarak cbr ile arasında baya fark var. şöyle söyleyeyim bizim muğlada sakar yokuşu vardır meşhur bi yokuş orayı cbrla ben arkamda artçı ile 80-90 kmh ile çıkabiliyorum ve ybrye fark atıyorum ybr tek kişi olmasına rağmen. ve gerek hızlanma gerekse son hız açısından baya bir fark var ama bu motorları karşılaştırmak yanlış olur çünkü ikisi farklı kategorilerde motosikletler ama önmli olan kazasız belasız binmek arkadaşım ikisi de kaliteli motosikletler. fakat dün ben 1 depo benzinle bodruma gittim daha içinde gezdik geri geldim daha çeyrek depo benzinim vardı fakat ybr dönüşte benzini bitti bir daha benzin aldı
    Ey ana eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa bırak uçsun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

o ybr problemlı olabılırmı
    bende hem ybr hem cbr var ıkısındede max 120 goruyorum.
    dıyorum benım motormu problemlı hepsımı oyle adam 6 vites su sogutmalı racıng yapmıs 120 yı gecmıyo
    hanı onu soruyum dedım sızdede aynımı dıe

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Kontra,kontra,kontra
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı holow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o ybr problemlı olabılırmı
    bende hem ybr hem cbr var ıkısındede max 120 goruyorum.
    dıyorum benım motormu problemlı hepsımı oyle adam 6 vites su sogutmalı racıng yapmıs 120 yı gecmıyo
    hanı onu soruyum dedım sızdede aynımı dıe
    bence o cbr problemli ybr 120 giderken ben yanından 140 la geçiyorum hadi onu geçtim 0 dan 120 ye çıkarken bile farkeder istersen ybr ile 120 kmhye kadar bi dene zaman tut aradaki farkı göreceksin. daha dün eğimli bi yolda ybr yokuş aşağı bastı 130u geçmedi ben bastım üstelik yokuşun yarısında ama benimki 150yi neredeyse vuruyordu 2,3 kmh kalmıştı

Motosikleti
    APRİLİA RS 125 ..
    ybr ile cbr nie karşılaştırıyosunuzki cbr a karşılık yamaha yzf r125 çıkardı aynı olay bndede var cbr yanıma bile yaklaşmıo ne zaman 100 km hıza ulaştığını bilemezsin test ettk ve inanmayan varsa düz yolda bile test edebilirz seve seve rüzgar konusuna gelince bnm hafifliğimden olsa gerek bazen zorluyor benide

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı blackcbr125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr ile cbr nie karşılaştırıyosunuzki cbr a karşılık yamaha yzf r125 çıkardı aynı olay bndede var cbr yanıma bile yaklaşmıo ne zaman 100 km hıza ulaştığını bilemezsin test ettk ve inanmayan varsa düz yolda bile test edebilirz seve seve rüzgar konusuna gelince bnm hafifliğimden olsa gerek bazen zorluyor benide
    arkadaşım ben mi karşılaştırıyorum adam kendisi sordu ben de açıklama yaptım okumadın mı yazdıklarımı ayrıca kategori farkı olduğunu da belirttim. ayrıca internetten izleyebiliyoruz yzf ni performansını öyle cbryi yanına yaklaştırmayacak kadar bi performansı da yok olduğuna eminim son hızla aynı hızlanmalar da öyle hadi diyelim fark var o da en fazla 3-5 kmdir sonuçta aprilla değil ya aynı tork yzf 2 beygir daha fazla ve enjeksiyonlu ama 2010 model cbrler de enjeksiyonlu ondan öncesi değil fakat yine de yanına yaklaştırmayacak bi güç yok ortada bu bariz

benm amacım ybr ile cbryi karşılaştırmak gibi birşey değil forumu yorumları oku anlarsın adam sormuş cevapladım yoksa ikisi de motor işte sonuçta 125lik ister yzf ister cbr olsun güçleri belli maksimum 140 150 gidiyor sanki yarışçıyız neyi karşılaştırıyoruz önmli olan adam akıllı binmek değil mi konuyu açmamdaki amaç rüzgarda daha temkinli olmak için bi öneri sunmak arkadaşım çocuk gibi bnm motorum senin motorunu geçer diye saçma sapan karşılaştırma yapmak değil. adam sordu ben de cevapladım durduk yere cbr daha iyi mi demişim ne demişim?

Motosikleti
    APRİLİA RS 125 ..
    Alıntı DOOM46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım ben mi karşılaştırıyorum adam kendisi sordu ben de açıklama yaptım okumadın mı yazdıklarımı ayrıca kategori farkı olduğunu da belirttim. ayrıca internetten izleyebiliyoruz yzf ni performansını öyle cbryi yanına yaklaştırmayacak kadar bi performansı da yok olduğuna eminim son hızla aynı hızlanmalar da öyle hadi diyelim fark var o da en fazla 3-5 kmdir sonuçta aprilla değil ya aynı tork yzf 2 beygir daha fazla ve enjeksiyonlu ama 2010 model cbrler de enjeksiyonlu ondan öncesi değil fakat yine de yanına yaklaştırmayacak bi güç yok ortada bu bariz

benm amacım ybr ile cbryi karşılaştırmak gibi birşey değil forumu yorumları oku anlarsın adam sormuş cevapladım yoksa ikisi de motor işte sonuçta 125lik ister yzf ister cbr olsun güçleri belli maksimum 140 150 gidiyor sanki yarışçıyız neyi karşılaştırıyoruz önmli olan adam akıllı binmek değil mi konuyu açmamdaki amaç rüzgarda daha temkinli olmak için bi öneri sunmak arkadaşım çocuk gibi bnm motorum senin motorunu geçer diye saçma sapan karşılaştırma yapmak değil. adam sordu ben de cevapladım durduk yere cbr daha iyi mi demişim ne demişim?
    konu taşınmış rüzgarken işte ybr yi geçiyor filan denmiş bnde o yüzden dedimki yamaha cbr a karşılık yzf yi çıkardı bir sene önce bnmde cbr ım vardı bn hiç bi motoru kötülemiyorum ayrıca fark yok demişsin evet fark yok aşşağı yukarı aynıı bi sorunda yok ama ben test ettk dedim senn cbrını geçerim filan demedim

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı blackcbr125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu taşınmış rüzgarken işte ybr yi geçiyor filan denmiş bnde o yüzden dedimki yamaha cbr a karşılık yzf yi çıkardı bir sene önce bnmde cbr ım vardı bn hiç bi motoru kötülemiyorum ayrıca fark yok demişsin evet fark yok aşşağı yukarı aynıı bi sorunda yok ama ben test ettk dedim senn cbrını geçerim filan demedim
    bnm amacım karşılaştırmak değildi ki zaten ta ki arkadaş soruncaya kadar ona da cevap verdim kapandı konu sonuçta farklı kategoride motosikletler ama sen cbryi yanına yaklaştırmıyor falan diyince konu dışına çıktık biraz o yüzden cevap verdim bn de

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    bu forumdaki herkezin ybr ye karşi bi sorunu var gibi geliyo bana şu soruyu soranda cevaplayanda yaw karşılaştırmayın artık şu motoru bırakın herkez keyfine baksın..

izmirde rüzgar pek olmaz ama uzun yola çıktığımda benide etkiledi ani esen rüzgarlar bikeresinde beni şerit cizgisine kadar savurdu heleki o an dikkatli değilseniz yoldan çıkartcak motoru. 80km/h i geçmemekte fayda var hız ne kadar artarsa motorun sürtünmesi yoldaki ağırlığı okadar azalıyor baktınız rüzgar var hızınızı düşürün.

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı X-Fi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu forumdaki herkezin ybr ye karşi bi sorunu var gibi geliyo bana şu soruyu soranda cevaplayanda yaw karşılaştırmayın artık şu motoru bırakın herkez keyfine baksın..

izmirde rüzgar pek olmaz ama uzun yola çıktığımda benide etkiledi ani esen rüzgarlar bikeresinde beni şerit cizgisine kadar savurdu heleki o an dikkatli değilseniz yoldan çıkartcak motoru. 80km/h i geçmemekte fayda var hız ne kadar artarsa motorun sürtünmesi yoldaki ağırlığı okadar azalıyor baktınız rüzgar var hızınızı düşürün.
    yahu bana da çok çocukca geliyor altımızdaki makinayı sanki biz mi yaptık nesiyle övüneceğiz bırakın yapanlar övünsün biz para verdik sadece çok haklısınız aslında sadece bana sorulan soruya cevap verdm ama sonuçta ayrı kategoriler. hangisi hangisini geçiyomuş bir önemi yok ama arkadaş soru sorarken cbryi bi türlü sevemedim demiş ben de o yüzden cevap verme gereği duydum ama bize bir şey katmıyor sonuçta size katılıyorum ayrıca ybr çok rahat yolda giderken motorları değiştirdim artık sırtım ağrıdı ybrye oturdum oh rahatladı sırtım

Motosikleti
    APRİLİA RS 125 ..
    Alıntı DOOM46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu bana da çok çocukca geliyor altımızdaki makinayı sanki biz mi yaptık nesiyle övüneceğiz bırakın yapanlar övünsün biz para verdik sadece çok haklısınız aslında sadece bana sorulan soruya cevap verdm ama sonuçta ayrı kategoriler. hangisi hangisini geçiyomuş bir önemi yok ama arkadaş soru sorarken cbryi bi türlü sevemedim demiş ben de o yüzden cevap verme gereği duydum ama bize bir şey katmıyor sonuçta size katılıyorum ayrıca ybr çok rahat yolda giderken motorları değiştirdim artık sırtım ağrıdı ybrye oturdum oh rahatladı sırtım
    bnde yanlış anlaşılmak istemedim arkadaşım sadece onunla kıyaslamayın onun sınıfındaki yzf dedim cbr da yzf yi geçemior dedim konuyla alakasız biraz ama cbr bnm ilk racing motorumdu ve cok seviyodum ama kazadan sonra bu hale geldi http://www.motosiklet.net/forum/moto...orkuyorum.html

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rüzgar bizim motorlarda gerçekten büyük problem helede 110u geçtikten sonra Allah'a Emanet gittigini hissediyorsun.
    Arkadaşın biri 6 vites su sogutma ama 120 geçmıyo demiş Sonucta 125cc bunu unutmamak gerek ve 6 ileri yapması SS motora alışmak için yapılmış guzel birşeydir su sogutmalı olmasıda Hondanın kalitesini gösterir demekki adamlar 125cc makinaya bile su sogutma koyucak kadar gelişmişler değil mi ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)