Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Şehir içinde vücut koruma kullanan var mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Selam arkadaşlar...

Yaz mevsiminde şehir içi sürüşlerde bu sezon mont yerine body-armor (vücut koruma) kullanmayı düşünüyorum.
    korumalı deri mont ve de yazlık fileli bi montum da var ama fileyi giysem bile şehir içi gündüz sürüşleri bir ızdırap.
    Bu gövdeyi saran armorlardan alsam şehir içi daha rahat eder miyim ?
    kullanan var mı ? varsa memnun mu?
    Aslında bunların cross için tasarlandığını ve olası bir sürüklenmede mont kadar koruyucu olmayabileceğini biliyorum ama sıcaktan bunalıp hiç mont giymemekten de iyi olacaktır sanırım.
    Bu arada Ankara'dayım ama ağustos ayında güneyde ve egede olacağım için o zaman çok daha fazla ihtiyacım olacak.
    ne tavsiye edersiniz ? alayım mı yoksa yazlık monta devam mı ?
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    ben yavastan mont giymemeye basladım. Full omurilik koruma takıyorum eldivenimi kaskımı takıp cıkıyorum. Guvenligin dustugu icin daha tedbirli olman gerekiyor fakat cok rahat... Konsforsuz olmakda baya dikkat dagıtıyor biliyorsun.
    v-for racing

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    omuz ve kol dirsek korumak için ayrı bişey var mı? ben de monttan bıktım ama sadece omurilik de yetmeyebilir sanki.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Bir zaman discovery kanalda izlediğim bir programda mt sürücüsü ince bir yelek giymişti ancak yelekte bulunan ucunda kancası olan bir iple motora bağlıydı, çarpma esnasında sürücünün fırlaması yada düşmesi sonucu ip gerildi ve sürücünün üstündeki yelek bir hava balonu (air bag) gibi şişti, ne varki bunun yaygınlaştığını görmedik, bence son derece güzel bir koruma kalın montlardanda bu mevsim için çok rahat..

Motosikleti
    vfr 800
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    omuz ve kol dirsek korumak için ayrı bişey var mı? ben de monttan bıktım ama sadece omurilik de yetmeyebilir sanki.
    cross cular icin olan yelekler war,
    haklısın omurilik koruma da yeterli oldugu soylenemez =/
    v-for racing

Motosikleti
    Apache RTR150-2012
    yazın fileli montlar da çok yakıyor mu ya ??

almayı düşünüyordum da...
    sözlerimibirleşikyazmamınsebebiayrılığısevmememdir

Kafan Çalışmıyorsa Kask Takma...

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı b+rk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yavastan mont giymemeye basladım. Full omurilik koruma takıyorum eldivenimi kaskımı takıp cıkıyorum. Guvenligin dustugu icin daha tedbirli olman gerekiyor fakat cok rahat... Konsforsuz olmakda baya dikkat dagıtıyor biliyorsun.
    rahat olduğundan eminim ama omuzlar ve dirsekler korumasız kalacağı için tedirgin olurum gibi hissediyorum. şu vücut zırhları fileli ama sonuça omuzda göğüste ve dirsekte korumalar var...çok kararsızım...
    aslında şehir içi diyoruz ama çevre yola çıkınca hiç yoksa 150 km/h sürate de çıkıyoruz sonuçta. dişi sıkıp terlemeyi göze alıp monta devam mı yoksa armor alıp daha yavaş bi tempo mu tutturmalı ?
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    kullanacağınız tüm yazlık ürünler sürüş esnasında sizi terletmez ancak durduğunuz zaman terlemeye başlarsınız. düşündüğünüz full body armour da bu şekilde olacaktır. birde sıkı bir şekle sahip olduğu için daha çok terletebilir. benim gibi çok terleyen arkadaşlarım genellikle yazlık fileli mont-pantolon takımıyla sürüş yapmaktayız.
    saygılar.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

Motosikleti
    vfr 800
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rahat olduğundan eminim ama omuzlar ve dirsekler korumasız kalacağı için tedirgin olurum gibi hissediyorum. şu vücut zırhları fileli ama sonuça omuzda göğüste ve dirsekte korumalar var...çok kararsızım...
    aslında şehir içi diyoruz ama çevre yola çıkınca hiç yoksa 150 km/h sürate de çıkıyoruz sonuçta. dişi sıkıp terlemeyi göze alıp monta devam mı yoksa armor alıp daha yavaş bi tempo mu tutturmalı ?

Cevre yoluna cıkıyorsan yazlık mont giy abi bence. Ben sadece sehir icinde gidecegim zaman sırtlık giyip cıkıyorum. Caddeye fln. Yuksek suratte mont zor korurken digerleri pek fazla kar etmez
    v-for racing

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    bende bu konuda bilgi,resim ve link istiyorum.tecrübesi olan arkadaşlardan yardım lütfen.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Zırh çok mantıklı bir seçim. Bir arkadaşım Fazer1000 de kullanıyor hiç kaza yapmadı ama ben incelediğimde epey işe yarar gibi görünüyordu. Eğer çok çok trafik içine girmeyeceksem (2 -3 saat) monta devam diyorum ben. Hatta uzun yolda mont + göğüs zırhı. Hem bel sağlamda hem göğüs kollar bacaklar... Daha ne isteyesin?

Koruma giymeyi sakın bırakmayın. 25 Nisan'da motorumu şehir içinde perte ayırdım. 14.500 lira masraf var. Kimin nerden çıkacağı belli olmuyor.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    mersindeyken body armor şeklinde de kullandım.sadece komple sırtlıkta kullandım.mersin ve adananın sıcağını bilirsiniz.benim sırtım yinede terliyordu.ama monta göre tabi ki daha tahamül edilir.akşamları ise püfür püfür valla
    Orgazma Dudak Büktürür

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    ben body armour kullanıyorum..bulundugum bölge oldukça sıcak ama motorla giderken herhangi bir terleme olmuyo ancak ne zmnki yavaşlarsın iyice şehir içinde ya da durursun o zmn terletiyo..full omurilik koruması ön tarafta göğüs korumalar omuzluk dirseklik mevcut üstnde..kendini güvende hissettiriyo ama giyince..giymeden çıkmamaya özen gösteriyorum ne de olsa can bu

Motosikleti
    KLE 500
    Havalar ısınmaya başladıkça kalabalık istanbul tarafiğinde gerçekten ızdırap artmaya başladı.

Ne kadar korumam varsa - mont+eldiven+dizlik+kask - şimdiye kadar hepsini takmadan dışarıya çıktığım hiç olmadı. Tamam, tabiki çelik kafes değil bu korumalar, ama bir kaza yapıp ta kolumu bacağımı kırmaktansa sıcakta terlemeyi fazlasıyla tercih ederim.

Dün motomax a gittim, yazlık bir mont vardı, çoğu yeri file. Fiyatı da çok uygundu, ama bana pek güven vermedi. Düşüp yerde sürünmeye kalksan hiç korumayacak kollarını falan. Onun için almadım.

Hatta ben daha da ileriye gidip bir çift te bot almayı düşünüyorum..

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    ben sanırım kullanmam
    tşört yeter gibi görünüyo =)

Allah kazadan beladan saklasın

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    ben de korumasız motora binemeyenlerdenim. binenlerin cesaretine de hayranım. Ancak haftasonu şöyle bi durum oldu.
    hafta içi istanbula gidip yeni motorumu almıştım ama hava muhalefetinden dolayı getirememiştim.
    haftasonu almaya gittim giderken çantamda yer olmadığı için korumalı yazlık pantolonumu almadım yanıma onun yerine dizlik aldım.
    Yola çıkmadan önce kotun üzerine dizlikleri taktım deri mont, eldiven kask zaten olmazsa olmazım.
    otobana çıktım gazlamaya başladım ama dizlik inanılmaz rahatsız etti beni ne vites değiştirebiliyorum rahatça ne bişey. Devamlı kotu çekiştirip duruyo kot da her bi yerimi sıkıyo
    sonunda Sakarya'da mola verir vermez dizlikleri çıkardım arkaya bağladım ve ankaraya kadar belden aşağı hiçbi koruma olmadan geldim :(
    yani korumaları öyle seçmeliyiz ki kullanımda sıkıntı yaşayıp tamamen vazgeçmemek lazım.
    body armoru da bu yüzden düşünmeye başladım.

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    hastanedede sadece çarşaf veriyorlar,tabi orayı görebilirsen anlayana sivrisinek anlamayana davul zurna

EmoTHEp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Monster 696
    Alıntı Endurocu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hastanedede sadece çarşaf veriyorlar,tabi orayı görebilirsen anlayana sivrisinek anlamayana davul zurna
    dostum çok anlaşılır olmuş... ne olursa olsun her zaman tam koruma şahsen ben (biraz da acemilikten ) korumasız binemeye cesaret edemiyorum :D

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Dün bir ablamızı Fındıkzade'de Fazer'le ilerlerken gördüm. Koruma olarak sadece kask vardı ve ben ışıkta fileli montumla sıcaktan kavruluyordum (bende ayrıca genetik aşırı bir terlemede mevcut zaten)...

(Birazda ablamız cesaret verdi belki ama uzun zamandır düşünüyordum) Sıcaklarda iyice bastırınca, bu sabah evden çıkarken aldığım ani bir kararla şehir içinde artık (mevcut olan fileli) montumu giy-me-me-ye karar verdim. Bunalıyorum Vallahi... Genelde işe gelip gidiyorum zaten (15 dakika) Biraz daha uzun mesafelerde giyerim ama...

Yakın zamanda bende vücut koruma ekipmanı düşünüyorum...

Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de korumasız motora binemeyenlerdenim. binenlerin cesaretine de hayranım. Ancak haftasonu şöyle bi durum oldu.
    hafta içi istanbula gidip yeni motorumu almıştım ama hava muhalefetinden dolayı getirememiştim.
    haftasonu almaya gittim giderken çantamda yer olmadığı için korumalı yazlık pantolonumu almadım yanıma onun yerine dizlik aldım.
    Yola çıkmadan önce kotun üzerine dizlikleri taktım deri mont, eldiven kask zaten olmazsa olmazım.
    otobana çıktım gazlamaya başladım ama dizlik inanılmaz rahatsız etti beni ne vites değiştirebiliyorum rahatça ne bişey. Devamlı kotu çekiştirip duruyo kot da her bi yerimi sıkıyo
    sonunda Sakarya'da mola verir vermez dizlikleri çıkardım arkaya bağladım ve ankaraya kadar belden aşağı hiçbi koruma olmadan geldim :(
    yani korumaları öyle seçmeliyiz ki kullanımda sıkıntı yaşayıp tamamen vazgeçmemek lazım.
    body armoru da bu yüzden düşünmeye başladım.
    Ben de dizliği ilk kullanmaya başladığımda acayip rahatsız hissediyordum. Boyum uzun ve kullandığım motor da küçük olunca (cbf 250) dizlerim iyice kıvrılıyor, ki rahatsızlığım baya yüksek derecedeydi.

Biraz deneme yanılma ile dizliği nasıl takmam gerektiğini öğrendim. Takarken önce paçamı biraz yukarı çekiyorum, sonra da dizimi hafif kıvırıp normal durması gereken yerden biraz yukarıya bağlıyorum. Motorun üstüne oturunca zaten kendisi biraz aşağıya iniyor ve böylelikle çok rahat ediyorum.
    Ama bu sabah işe giderken aceleyle bağladım, kumaş pantalonla baya rahatsız etti yine..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)