Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Viraj alırken ısrarla sizi sıkıştıran sollamaya çalışan 4tekerden nasıl kurtuluyorsz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Viraj alırken özellikle uzun dairesel virajlarda mesela TEm veya E5 ten tali yola veya köprüye çıkan virajlarda arabalar ısrarla dibinize kadar giriyor veya sollamaya sağlamaya çalışıyor, sizi araç yerine koymuyor .

Bu gibi durumlarla karşılaşıyor musunuz ? Bunu önlemek için veya karşılaşınca ne yapıyorsunuz ?

Geçen bir tanesine elimle işaret yapmak zorunda kaldım resmen sağa viraja giriyorum arabanın biri dibimden sollamaya çaışıyor beni sol elimi kaldırdım işaret yaptım viraj çizgime giriyorsun diye de yavaşladı gerzek .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ercankarakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    Ben yolu (veya şeridi) iyice ortalayarak onlara benim de bir taşıt olduğumu ve eğer sollamak istiyorlarsa şerit değiştirmek zorunda olduklarını, yol tek şeritli ise de viraj bitene kadar sollayamayacaklarını, mecburen arkamdan geleceklerini hatırlatmaya çalışıyorum.

hatta buna rağmen sağımdan veya solumdan geçmeye çalışırlarsa önlerini kesecek şekilde hafif sağa veya hafif sola kırarak beni tehlikeli biçimde sollamalarına izin vermemeye çalışıyorum.

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    burda bu gibi durumlar olmuyor cok sukur herkes motorlu suruculere son derce saygili ancak olursa durumu gore sanirim yavaslayarak beni gecmelerine izin veririm onlarla inatlasmaya kalkarsam en cok ben zarar gorurum gibime geliyor.sonucta onlar arac icinde oldugu icin fazla bi yaralanicaklarini sanmam ancak ben feci sekilde yaralanabilirim
    RIDE or DIE

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burda bu gibi durumlar olmuyor cok sukur herkes motorlu suruculere son derce saygili ancak olursa durumu gore sanirim yavaslayarak beni gecmelerine izin veririm onlarla inatlasmaya kalkarsam en cok ben zarar gorurum gibime geliyor.sonucta onlar arac icinde oldugu icin fazla bi yaralanicaklarini sanmam ancak ben feci sekilde yaralanabilirim
    hocam emin olun istanbul dışında türkiyede bu durumlar pek olmuyor nadir diyelim! istanbulda ayrı bir karmaşa var kimse kimsenin umrunda değil, trafikte olan herşeyi motosikletlilere mübah sayıyorlar. herzaman söylerim bu şehir bukadar milleti kaldırmıyor, ben bile burada doğduğum halde imkan olsa gideceğim, imkanı olanda gitsin lütfen
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Defalarca başıma geldi, dediğin gibi el ile işaret yapınca korna çalmayı veya selektör yapmayı kesip peşinden bir müddet kuzu kuzu geliyorlar ve durum müsait olunca da geçip gidiyorlar. Bu her zaman böyle olacak değil tabii ki.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam emin olun istanbul dışında türkiyede bu durumlar pek olmuyor nadir diyelim! istanbulda ayrı bir karmaşa var kimse kimsenin umrunda değil, trafikte olan herşeyi motosikletlilere mübah sayıyorlar. herzaman söylerim bu şehir bukadar milleti kaldırmıyor, ben bile burada doğduğum halde imkan olsa gideceğim, imkanı olanda gitsin lütfen
    anaa kovulduk istanbuldançok haklısınız kimse ne dinliyo ne bir kaza olıcak diye umursuyo takmış adam...her türlü sıkıntıyı yapıyor...böle durumda ne yapıcaksın zor durumda olan biziz anca virajı sağ salim allırsam yanına dogru yaklaşım işaret yapıyorum ama adam umursamıyo bile...

sakaryaya gittiğimde sanki bütün yollar benim okadar rahatım bi imkanım olas durmam bu şehirde...

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anaa kovulduk istanbuldançok haklısınız kimse ne dinliyo ne bir kaza olıcak diye umursuyo takmış adam...her türlü sıkıntıyı yapıyor...böle durumda ne yapıcaksın zor durumda olan biziz anca virajı sağ salim allırsam yanına dogru yaklaşım işaret yapıyorum ama adam umursamıyo bile...

sakaryaya gittiğimde sanki bütün yollar benim okadar rahatım bi imkanım olas durmam bu şehirde...
    kardeş senin başım üstünde yerin var yanlış anlama bende balıkesir'de ankara'da şehir içinde sürünce şok yaşamıştım
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Yılların motosiklet kullanıcısı olarak en çok canımı sıkan konulardan biri bu. Fakat yıllar önceki hayvanlar olmasada onların yavruları hayvan oğlu hayvanlar piyasaya çıkıyor. Bilmem ki ne yapmalı.

hombre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 800
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Viraj alırken özellikle uzun dairesel virajlarda mesela TEm veya E5 ten tali yola veya köprüye çıkan virajlarda arabalar ısrarla dibinize kadar giriyor veya sollamaya sağlamaya çalışıyor, sizi araç yerine koymuyor .

Bu gibi durumlarla karşılaşıyor musunuz ? Bunu önlemek için veya karşılaşınca ne yapıyorsunuz ?

Geçen bir tanesine elimle işaret yapmak zorunda kaldım resmen sağa viraja giriyorum arabanın biri dibimden sollamaya çaışıyor beni sol elimi kaldırdım işaret yaptım viraj çizgime giriyorsun diye de yavaşladı gerzek .
    Bu gibi durumlardan kurtulmanın bir yolu da arabalardan daha hızlı olmak, onun için de motoru biraz daha fazla yatırmak. Ancak virajın iç tarafında iken yatmak verebileceği korku nedeniyle daha zor olduğundan virajın dış kısmında kalmak (böylece arabaların yolundan çıkmak) daha iyi olabilir.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Kesinlikle istifimi bozmuyorum,gerçi burda öyle olucak bir trafik yok hatta,trafikmi?odane

Olduğu zamnda kesinlikle dediğimgibi istifimi bozmuyorum...Ama istanbuldayken,sıkıştırılınca,elimle işaret ederek yavaşlamasını sağlıyorum,ısrarcı olursa kenara çekiyorum ..tirgit gibisinden bir işaret yaparak geçmesini sağlıyorum...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yılların motosiklet kullanıcısı olarak en çok canımı sıkan konulardan biri bu. Fakat yıllar önceki hayvanlar olmasada onların yavruları hayvan oğlu hayvanlar piyasaya çıkıyor. Bilmem ki ne yapmalı.
    Eyvah eyvah...
    Osman abi bile bu yaşına rağmen hala bu konudan muzdarip ise bakalım onun yaşına gelince biz nasıl olucaz
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    Alıntı ercankarakus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yolu (veya şeridi) iyice ortalayarak onlara benim de bir taşıt olduğumu ve eğer sollamak istiyorlarsa şerit değiştirmek zorunda olduklarını, yol tek şeritli ise de viraj bitene kadar sollayamayacaklarını, mecburen arkamdan geleceklerini hatırlatmaya çalışıyorum.

hatta buna rağmen sağımdan veya solumdan geçmeye çalışırlarsa önlerini kesecek şekilde hafif sağa veya hafif sola kırarak beni tehlikeli biçimde sollamalarına izin vermemeye çalışıyorum.
    Yaptığın yanlışın farkındasındır umarım. yapılması gereken durumu hombre isimli kullanıcı anlatmış zaten. eğer araçlar seni sollamaya çalışıyorsa demek ki hızın o viraja göre yavaş demektir.
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

kempes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SILVERWING400 2006
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tam bana göre bir başlık açmışsın dostum sağol,dün sabah Perpa ticaret merkezinin oradan kağıthane tüneline girdim,tünel içi hız 50 km ama takan kim,sütlüce yönüne gideceğim için daha tünelden çıkmadan şeridime sinyal vererek girdim,oda ne camışın teki rahat 120 km vardı,mermi gibi geliyor hemde sellektör yapa yapa,hiç takmadım o camışı,eşşek gibi yavaşlayacaksın dedim içimden ama o ne yaptı acı fren yapıp beni korkutma yolunu seçti,artık viraja girdik camış beni geçmek istiyor ben yol vermiyorum vermemde,sonra düzlüğe çıktık ışıklara geldik,camış camı açıp bana direk saydırdı,hemen yan ayağımı açıp motordan indim tek kelime bile etmedim yanına yaklaştım arabanın içinden küfürleri saydırmaya devam etti,sakince dinledim,ben cevap vermeyince sustu,cevap versene lan ........... dedikten sonra elimde ki kaskım ile cevabımı verdim,sonra hiç bir şey olmamış gibi motoruma bindim,dikiz aynamdan baktığımda garibim camışın takım elbisesi kırmızı renk olmuş,üzüldüm sonra afiyet ile kahvaltımı yaptım.bu arada yeni vizör almam lazım sabah sabah 45 tl kaçtı ama önemli değil bir camışı sildim bu alemden herşey Motorcu kardeşlerim için

Motosikleti
    Ninja 650R
    Aslında en güzeli iki yada 3 motor giderken oluyor bu durumda. Artistlik yapana dönüp bakıyorsun önce tek sanıyor seni, sonra 2-3 motor birden durunca nedense bir yusuf modu geliyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:16 ----------

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sakarya?

1 kez gittim motorla ne kadar apaçi varsa hepsi kapışmaya sıkıştırmaya çalışıyordu. Bizim motor da kırmızı değil ki halbuki, neden çekiyor öküzleri kendine anlamıyorum.

Sanırım şasi bordo olduğu için...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı kempes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam bana göre bir başlık açmışsın dostum sağol,dün sabah Perpa ticaret merkezinin oradan kağıthane tüneline girdim,tünel içi hız 50 km ama takan kim,sütlüce yönüne gideceğim için daha tünelden çıkmadan şeridime sinyal vererek girdim,oda ne camışın teki rahat 120 km vardı,mermi gibi geliyor hemde sellektör yapa yapa,hiç takmadım o camışı,eşşek gibi yavaşlayacaksın dedim içimden ama o ne yaptı acı fren yapıp beni korkutma yolunu seçti,artık viraja girdik camış beni geçmek istiyor ben yol vermiyorum vermemde,sonra düzlüğe çıktık ışıklara geldik,camış camı açıp bana direk saydırdı,hemen yan ayağımı açıp motordan indim tek kelime bile etmedim yanına yaklaştım arabanın içinden küfürleri saydırmaya devam etti,sakince dinledim,ben cevap vermeyince sustu,cevap versene lan ........... dedikten sonra elimde ki kaskım ile cevabımı verdim,sonra hiç bir şey olmamış gibi motoruma bindim,dikiz aynamdan baktığımda garibim camışın takım elbisesi kırmızı renk olmuş,üzüldüm sonra afiyet ile kahvaltımı yaptım.bu arada yeni vizör almam lazım sabah sabah 45 tl kaçtı ama önemli değil bir camışı sildim bu alemden herşey Motorcu kardeşlerim için
    ellerine kaskına vizörüne sağlık...

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Alıntı kempes adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benzer bir olayda virajda değil ama sıkışık trafikte , emniyet şeridine geçmek için sağa yanaşırken adamın teki zorla beni sıkıştırarak geçmemi engelledi . Bende durdum camı yarı açık bana yarı saydırıp yarı söyleniyor. " Sizin gibi yapanların yüzünden motosikletliler ölüyor. sinkaf sinkaf... " Bende Korumalı Geniş Omuzlarım ve Kaskımla motordan indim. Benim adamım camı kapamakla yetinmişti. Bende azıcık saydırmıştım. Ama görseydiniz resmen kıskanıyor adam gidemiyor ya benide hususi sıkıştırıyordu gidemiyeyim diye şerefsiz. Nedense bunun gibilerle son zamanlarda çok karşılaşıyorum.
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

Şehi içi şehir dışı yollarda hayatımızı teğdit eden durumlardan biri. Bilgisizliğinden yada dalgınlıktan yapanı el kol işareti kendine getirirken, kasıtlı zevk için yapanı dahada azdırıyo. Sağ virajda dirseğim şöför camında viraj almışlıklırım oldu. Akan trafikte önüm yanım 4 tekerle çevriliyken tampon arka tekerim arası bir karış devam ettiğim oldu. Beceremeyip altına girdikten sonra gaza basıp üzerimden geçmeye çalışan oldu. Benzer durumlarda parçalanıp platin adam halinde yaşamına devam etmeye çalışan, dünya değiştiren arkadaşlarım tanıdıklarım oldu. Bunların acısını YAŞAYAN bilir. Ne yapılmalı herkez kendi karar verir. Soğukkanlı olmak kurtarmaya yardımcı olsada... Dikiz aynalarından ayırmakla yetinmek zorunda kalsamda. Benim içimden gelen bi şarjör otomatiği simidi tutana boşaltmak.

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı Koulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakarya?

1 kez gittim motorla ne kadar apaçi varsa hepsi kapışmaya sıkıştırmaya çalışıyordu. Bizim motor da kırmızı değil ki halbuki, neden çekiyor öküzleri kendine anlamıyorum.

Sanırım şasi bordo olduğu için...
    Motorda, kaskta, eldivende kırmızı... Çekiyoruz öküzleri...

Topkapı'da tek şeritli keskin bir viraj var. Yolun ortası ve sol tarafı oldukça bozuk. Bende doğal olarak şeridin biraz sağından gidiyorum. Dunkoflar orada beni sollamaya çalışıyor yaa.. Her zaman başıma gelen birşey bu.. Elimle işaret yapıyorum yavaşlamaları için...

kempes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SILVERWING400 2006
    Alıntı ozturkkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer bir olayda virajda değil ama sıkışık trafikte , emniyet şeridine geçmek için sağa yanaşırken adamın teki zorla beni sıkıştırarak geçmemi engelledi . Bende durdum camı yarı açık bana yarı saydırıp yarı söyleniyor. " Sizin gibi yapanların yüzünden motosikletliler ölüyor. sinkaf sinkaf... " Bende Korumalı Geniş Omuzlarım ve Kaskımla motordan indim. Benim adamım camı kapamakla yetinmişti. Bende azıcık saydırmıştım. Ama görseydiniz resmen kıskanıyor adam gidemiyor ya benide hususi sıkıştırıyordu gidemiyeyim diye şerefsiz. Nedense bunun gibilerle son zamanlarda çok karşılaşıyorum.
    Malesef bunların önüne geçemeyiz,tamamen bilinçsizce ve düşüncesizce yapılan hareketler bunlar,araç kullananlar motorsikletin düşme ihtimalini hep göz ardı ediyorlar inatla,sanki önünde giden arabaymış gibi dibinden gitmeye devam ediyor,bu zamana kadar(12 yıl) trafikte çok ağız dalaşı yaptım kavgaya hiç bulaşmadım,ama dün demek ki 12 yılın acısını çıkarttım Allah hepimizi böyle bilinçsiz sürücülerden her daim korusun inşallah.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:24 ----------

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ellerine kaskına vizörüne sağlık...
    Eyvallah kardeşim,bu hareketim tüm motor camiası içindi

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    [QUOTE=kempes;2056925]Malesef bunların önüne geçemeyiz,tamamen bilinçsizce ve düşüncesizce yapılan hareketler bunlar,araç kullananlar motorsikletin düşme ihtimalini hep göz ardı ediyorlar inatla,sanki önünde giden arabaymış gibi dibinden gitmeye devam ediyor,bu zamana kadar(12 yıl) trafikte çok ağız dalaşı yaptım kavgaya hiç bulaşmadım,ama dün demek ki 12 yılın acısını çıkarttım Allah hepimizi böyle bilinçsiz sürücülerden her daim korusun inşallah.[COLOR="Silver"]

İstanbul da nerdesin dün akşam önümde bi burgman vardı plakayı hatırlamıyorum . Sağdan sağdan giderken bazılarına el kol yapıyordu o sen olmayasın . okmeydanı - avcılar istikameti saat 6.30 - 7.00 gibi
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)