Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni motorda ilk km ler

Motovento
    REKLAM ALANI

Birkaçgün içinde 250 cc croiser tipi motor alacağım.
    Forumdan okuduğuma göre fabrika yağını ve bujileri hemen değiştirin diyorlar.
    OK değiştireyim. Lakin ben işe gider gelirken kullanacağım.
    İlk günden 90 km ve pazar hariç 45 45 90km hergün
    Benim rodaj 10 günde olur. Burada bayiden alacağım sonrasında bu yoğun kullanıma başlamadan tavsiyeniz var mıdır? Mondial 250cc. Bu markayı alma bunu al demeyin lütfen.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Motorious adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkaçgün içinde 250 cc croiser tipi motor alacağım.
    Forumdan okuduğuma göre fabrika yağını ve bujileri hemen değiştirin diyorlar.
    OK değiştireyim. Lakin ben işe gider gelirken kullanacağım.
    İlk günden 90 km ve pazar hariç 45 45 90km hergün
    Benim rodaj 10 günde olur. Burada bayiden alacağım sonrasında bu yoğun kullanıma başlamadan tavsiyeniz var mıdır? Mondial 250cc. Bu markayı alma bunu al demeyin lütfen.

Teşekkürler.
    fabrika yağı diye bişeymi var motoru bayi toplar yağını koyar öle verir...

bu yoğun tempoda tek söyliyeceğim şey rodajı düzgün yap motoru zorlama sürekli vites değiştir,aslında bu yoğun tempo rodajı yapman için büyük bir nimet...rodajı motorun kitapcığına göre yaparsan canavar gibi olur

hayırlı olsun kazasız belasız sürersin inş...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Aynen katılıyorum. Rodajı kullanma kılavuzunda yazılana uyarak efendi efendi yap, motoru zorlama, zorla diyenlerle tartışma ve kulak asma, rodaj döneminde arkana artçı alma, son sürat denemesi yapma.

Yalnız başka motor önermeyin demişsin ama o motor MCT 250 ise titreşimli bir motordur bence deneyip titreşimi görmeden alma. Titremeyen başka cruiserlar var.

Motosikleti
    Artık Yok...
    yağını toplayan ustalar koyuyor yağını hemen değiş demelerinin nedeni hiç bir usta castrol mobil motül koymaz elindeki en ucuz en adi yağ neyse onu koyar maksat motoryağlama yapsın.. ondan değiş demişlerdir ki bencede değiş içinde gezen şeyin ne olduğunu gözünle gör emin ol için rahat etsin..

mct 250 alıcaksan hayırlı olsun tahminim taksitle alıcaksın ondan tercih ettin.. o yüzden sana onun yerine şunu al demiycem çünkü biliyorum o taksit koşullarıyla başka motor alamassın.. ama peşin alıyorsan bencede v motorlu vibrasyonu olmayan seri az yakan bir motor al ss olur roadstar olur bunun gibi bir şey..

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağını toplayan ustalar koyuyor yağını hemen değiş demelerinin nedeni hiç bir usta castrol mobil motül koymaz elindeki en ucuz en adi yağ neyse onu koyar maksat motoryağlama yapsın.. ondan değiş demişlerdir ki bencede değiş içinde gezen şeyin ne olduğunu gözünle gör emin ol için rahat etsin..

mct 250 alıcaksan hayırlı olsun tahminim taksitle alıcaksın ondan tercih ettin.. o yüzden sana onun yerine şunu al demiycem çünkü biliyorum o taksit koşullarıyla başka motor alamassın.. ama peşin alıyorsan bencede v motorlu vibrasyonu olmayan seri az yakan bir motor al ss olur roadstar olur bunun gibi bir şey..
    evet taksitle alacağım. V motor keeway var. ama pahalı be yaw.
    roadstar bisan ise artık üretilmiyormuş bisanı aradım sordum. v motor gönlümden geçiyor tabiki. ama yok işte.
    2. el almam.

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    bende aynı durumdayım arkadaşım. 3000 lira nakitim var motor alıcam cruiser.
    çin mallarını herkes yerden yere vuruyor. hem ucuz hem düşük kalite.
    bu kadar ''kolay'' ve ''ucuza'' alınan motorlarada kimse gözü gibi bakmadığı için zaten kalitesiz olan malzeme kötü kullanım sonucu ikinci elde ölü hale geliyor.
    bu yüzden sıfır almak daha mantıklı.

benim kafama takılan tek şey, 2006 da üretilmiş ve 4 yıl kullanılmamış motorlar bunlar.
    acaba bi sorun cıkarmı bu konuda.
    ve sıfır alınca tekerleride değiştirmek gerekiyor sanırım. motorun üzerindeki lastiklerde 4 yıldır bekleyen lastiklerse kullanılmaz diye düşünüyorum.

ve 3000 liraya başka cruiser yok malesef

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler