Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yüksek devirde giden motorun sıtop etmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda daylan 150cc ses
    selam herkese benim honda kınetıc 100ss motorum var 95 model her şeyini sıfır yaptırdım güzel kaçıyor yalnız uzun sürüşlerde yüksek devirde motor aniden sıtop ediyor sonra marşa basınca tekrar çalışıyor ve devam ediyor acaba neden sıtop ediyor beni aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Karbüratör de şamandıra haznesindeki benzin bitip tekrar doluyor... Tıkanık olan kısımlar var ve uzun süreli yüksek devir için benzin yetişmiyor.. Kolay gelsin...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Motosikleti
    honda daylan 150cc ses

yüksek devirde sıtop etme

bende kara kara düşünüyordum neden sıtop eder diye karbiratör sökülcek o zaman komple temizlencek

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    buji yide n olur ne olmaz bir kontrol edersen iyi olur..
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

Motor aşırı zorlandığında içi aşırı ısınırsa yolda yeterince soğuyan dış metalin büzüşüp iç metalin genleşmiş olmasından motor sıkışır ve relantide stop eder. Büyük ihtimal karışım ayarı aşırı fakir(hava oranı fazla) olunca hararet yapar.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı tbk_1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratör de şamandıra haznesindeki benzin bitip tekrar doluyor... Tıkanık olan kısımlar var ve uzun süreli yüksek devir için benzin yetişmiyor.. Kolay gelsin...
    doğru cevaptır
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    iyide bu motor scoteer değilmi?otomatik yani.benzin yetişmemesi mantıklı ancaak..yüksek devirli ve yüksek hızlı sürüşlerde şamandıradaki benzin bitse bile motorun ateşlemesi kesilse bile kontak kapatılsa bile v.s ne olursa olsun motor anında boşa çıkıp stop etmez.iyice yavaşlayana kadar tekerlekler motoru döndürmeye devam eder.ve bu yavaşlama süresinde karbüratör tekrar benzinle dolar.ve motor zaten döndüğü için marş masmadan kendiliğinden çalışmaya başlar.motor belli bir hızın altına düşmedikçe boşa çıkmaz...dolayısıyla otomatik motoru olanlar denesin .iyice hızlandıktan sonra gazı bırakıp kontağı kapatın.motor komresöre binecek ve yavaşlamaya başlayacaktır.hızınıza göre motor boşa çıkmadan tekrar kontağı açın ve sadece gaz verin.marşa basmak yok!!!aynen gazlayıp devam ettiğinizi göreceksiniz...

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Alıntı tbk_1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende katiliyorum karburatorunu temizlet ve ayarlattir problemin cozulucektir buyuk bi ihtimalle
    RIDE or DIE

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide bu motor scoteer değilmi?otomatik yani.benzin yetişmemesi mantıklı ancaak..yüksek devirli ve yüksek hızlı sürüşlerde şamandıradaki benzin bitse bile motorun ateşlemesi kesilse bile kontak kapatılsa bile v.s ne olursa olsun motor anında boşa çıkıp stop etmez.iyice yavaşlayana kadar tekerlekler motoru döndürmeye devam eder.ve bu yavaşlama süresinde karbüratör tekrar benzinle dolar.ve motor zaten döndüğü için marş masmadan kendiliğinden çalışmaya başlar.motor belli bir hızın altına düşmedikçe boşa çıkmaz...dolayısıyla otomatik motoru olanlar denesin .iyice hızlandıktan sonra gazı bırakıp kontağı kapatın.motor komresöre binecek ve yavaşlamaya başlayacaktır.hızınıza göre motor boşa çıkmadan tekrar kontağı açın ve sadece gaz verin.marşa basmak yok!!!aynen gazlayıp devam ettiğinizi göreceksiniz...
    Aynen bende katılıyorum,bence bu olay karbüratörden değil.

Motosikleti
    250cc lik chooper
    çok fazla teknik bilgim yok ama uzun bir süre modelcilikle (0-100km si 2sn ola minik canavarcıklıklar) uğraşmıştım ve birazda kişisel araştırmaların sonunda şöyle bir yorum yapabilirim. Motorun yüksek devirde daha fazla benzin ihtiyacı olacaktır eğer karbiratörün ayarı fakir kalmışsa motor yüksek devirde yeterli benzini çekemez ve stop eder tabi bununla birlikte benzin pompasını da bi kontrol ettirmen gerekebilir. Şimdiden kolay gelsin...

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    arkadasim iki ay kadar once buna benzer bi problem vardi bendede.motor rolantide calisiyor mesela bende redline kadar gaz veriyorum bostayken sonra gazi braktigimda devir iyice dusuyor bazende stop ediyordu.karburatorun tikali olabilecegini dusundum bu benzie konan temizleyici maddelerden aldim bikac kez kullandim artik redline a kadar gaz verip braktigimda devir normalin biraz altina dusuyor ancak stop etmiyor.sanirim buda benim karburator ayarlarimdandir.bence seninde karburator ayarlarinda bi sorun olabilir.once ona baktir istersen
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler