Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir kac genel soru?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Herkese merhaba siteye dun uye oldum. yaklasik 1 haftadir da formu geziyorum aklimda bazi sorular vardi bunlarin bazilarina kismen cevap bulabildi bazilarina ise bulamadim. Forumu biraz inceledim ve sorularimin cesitliligi acisindan 3-4 farkli yere konu acmaktansa tek bir konu basligi altinda toplamak istedim. Eger yanlis bir yere actiysamda admin arkadaslar sanirim konuyu dogru yere alirlar.
    Sorularima gecmeden once kendim hakkinda bir bilgi vereyim ki yardimci olmak isteyenlerin isini kolaylastiralim 27 yasindayim ve 4 yildir motor kullaniyorum oncelikle 150cc lik motorumla basladim daha sonra 250cc lik bir chooper kullandim su anda 600cc klasmanina gecis yapmayi planliyorum. Eminim soyle bir tepki gelicektir (Tecruben yoksa 600cc tavsiye etmiyorum) buna cevap olarak yaklasik 10bin km yapmisimdir motor ustunde bunun cogu sehir ici olmakla birlikte ufak tefek uzun yollarda vardir. Derseniz ki 10bin km nedir ben 100bin yaptim hala tecrube kazaniyorum. Kesinlikle dogrusunuz derim Kisaca motor ustun de azda olsa bir tecrubem var ve en onemlisi gelecek yillara dahil planlarimin hic birinde motorla olmek yok O yuzden surekli kendimi gelistirmeye calisiyorum. Neyse lafi fazla uzattim ve sorularima geceyim.

Yaptigim fiyat performans arastirmasina gore alabilcegim marka Hyosung oluyor. Ya da 2000-2004 arasi makinalar olabiliyor. Sitenizde yaptigim arastirmaya gore bir kesim hyo lardan oldukca sikayetci bir kesim ise oldukca memnun gorunuyor. Benim sorum sudur ki Temiz bir Hyo almak mi daha mantikli olacaktir yoksa daha dusuk modelli japonlardan birini mi? Belirtmeliyim ki kasa olarak racing ya da suport touring dusunuyorum. Bu durumda aklima gelen ilk tercih GT650 R oluyor. Bu konuda ki fikirlerinizi merak ediyorum.

Ikinci sorum ise Kask ve mont gibi koruyucu kiyafetler icin kendime yaklasik 1500tl gibi bir butce ayirdim bu konuda ki onerilerinizide bekliyorum(eger reklam vermek yasaksa ozel mesajda atabilirsiniz sanirim)

Son sorum Hyosung Gv650 kullanicilari icin. Bu makinadaki motor da GT650R daki ile ayni sanirim hp si biraz dusurulmus. Bu motorla uzun yolda ne kadar rahat edebiliyorsunuz ozelliklede 130-160km hiz bandindan? Sahsen ben 250cc lik chooper da bile 100km ile giderken biraz yoruluyordum (onde cam yoktu)

Arkadaslar biraz uzun oldu ama en acik hali ile yazmaya calistim ama eminim belirtemedigim seyler olmus olabilir ya da yanlis anlasilcak seylerde bu yuzden simdiden kusura bakmayin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Cevaplar kisaca soyle

1- Imkanin var ise Japon motor al. Iscilik ve kalite farki var.

2- Motomax firmasindan tum urunleri en uygun fiyata bulursun

3- 1. sornun cevabi yuzunden buna bir sey yazmiyorum zaten
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplar kisaca soyle

1- Imkanin var ise Japon motor al. Iscilik ve kalite farki var.

2- Motomax firmasindan tum urunleri en uygun fiyata bulursun

3- 1. sornun cevabi yuzunden buna bir sey yazmiyorum zaten
    Yorum icin tesekkur ederim fakat birileri bunu yazmasin diye o kadar uzun yazmistim ama yine de bu cumleyi okudum Simdi Soyleki zaaten maddi olarak imkanim olsa bu sorulari sormazdim ikinci olarak garibime giden sey ducati kullanipta neden japon tavsiye ediyorsun?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bence hyo alacağına fazer falan alsan daha mı güzel olur sanki : ) bence tabi

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Fazer sınfında harika motosiklet.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:03 ----------

Alıntı Blackvolky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorum icin tesekkur ederim fakat birileri bunu yazmasin diye o kadar uzun yazmistim ama yine de bu cumleyi okudum Simdi Soyleki zaaten maddi olarak imkanim olsa bu sorulari sormazdim ikinci olarak garibime giden sey ducati kullanipta neden japon tavsiye ediyorsun?
    Ducati İtalyan ama japondan hiç farkı yoktur sen japon motosikletlerden örnek verdiğin için öle söylemiştir arkadaş.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki benim gibi fazer 'in tipini beğenmeyip hyo alıcaklardan abi

1-Gtr 650 R'ı siteden cakalaz nickli arkadaş baya bir araştırdı..
    Konuyu görürsem eminim ki yardımcı olacaktır..

2-Abi bende eski model japon ss'lere baya bi kafayı takmıştım..
    Ama bütçem motoru almaya el verse..
    temizini bulmak zor..
    Eski motor olduğundan ister istemez masraf açar diyerekten vazgeçtim.
    Onun için 600 yerine GTR 250 R almayı düşünüyorum..

Eski SS almak istiyorsan.
    Ya paran olucak abi,yada elin anahtar tutucak 4 silindirden anlıyıcan.
    GKN abiye bu konuda Hayranım

3-O motor hakkında bilgiye sahip değilim olanlar yardımcı olucaktır.

Sonuç:Hayırlısı neyse o olsun abi..
    İnş istediğin motosiklete tez zamanda kavuşursun..
    Bu arada Hoşgeldin
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    jawa 650 style. caracal 200 birde çin cayna scoote
    gilera runner ın cok yakmasına care bulan warmı ?bıde bısey duydum bu motorda exup warmıs ve bunu bı dugmeyle acıp kapatabılıyormusuz ve kapalıyken daha az yakıyormus varmıdır bı aslı bu konunun?saygılar

strangerRTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Blackvolky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci olarak garibime giden sey ducati kullanipta neden japon tavsiye ediyorsun?

çok mantıklı soru bende cevabı merak ediyorum ?? acaba italyanların cep yakması durumundanmı ?

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Degil Italyanlar bu isin en ust seviyesinde, Japon cin italyan hepsine sahip oldum. Bu isin ustasi Italyanlar. Cok kavga ediliyor sitede ama cogu insan hayatinda 500cc+ bir italyana hic sahip olmamis.Oyle iki tur atmak ile anlasilacak isler degil. 2 sene Ducati surdum, artik ne nedir ne degildir cok iyi biliyorum. Muhendisligin marjinaliligi bu motorlarda sakli. Acikcasi italyanlar bana gore japonlardan cok ucuz.Bu isi cozmeniz gerekli. Cunku italyanin parcasinin aynisini otomotivde yada italyan traktorde bulabiliyorsunuz. Cunku italyanlar hep Magneti marelli ,CEV yada bosh gibi firmalar ile calisior. Parcalar ayni anda farki yerlerde kullaniliyor. Malesef pazara Japonlar hakim , tercihim hep avrupali ureticilerden yana.

Siz Hyo lara karsi japon tercihi diyince iscilik ve kalite standartlari olarak Japonlar Hyo karsi daha baskin tabiki. O yuzden japon dedim.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

aslında işin özeti şu

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz Hyo lara karsi japon tercihi diyince iscilik ve kalite standartlari olarak Japonlar Hyo karsi daha baskin tabiki. O yuzden japon dedim.

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Simdi biraz once yazmistim ama sanirim internette sorun oldu gitmedi mesaj Libyada internet baya problem Sanirim bir iki arkadasim fazer onermisti Fazer da dusunmedim degil fakat 2006-2008 arasi fazer i istedigim fiyata bulabilcegimden supheliyim. Yuksek km li daha yasli motorlari da almak biraz dusunduruyor. Zaaten konunun puf noktasi da bu Daha eski japon ya da ITALYAN (Almanda olabilir ) almak mi daha az masrafli ve iyi olur yoksa daha yeni Hyo almak mi? Arada bir kalite farki oldugunu tabiki de inkar etmiyorum onemli olan aradaki kalite farki ile motorun yipranmislik derecesinin orani?

Motosikleti
    gt250comet
    çin al kafan raat etsin

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Alıntı fthinky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin al kafan raat etsin
    tavsiye icin tesekkur ederim yazin kullandigim bi cin mali motorum var zaten

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler