Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yazin jikle ile calistirmak zararlimi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    rolantim yuksekmi ne diyeyim hangi motora karşılık rolantiimn yuksek oldugu dusundun merak ediyorum acıkcası ustam her motorda devir oranları birebir aynı değildir uamrım sende biliyosundur rolantim o kdar düşükki bazen istop etti zannediyorum asana o kadar diyeyim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:46 ----------

ben devir bazında konusuyorum o yuzden sana yuksek geldi sanırım sesini çekebilirsem bi ara eklerim buraya ok ?
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Yok canım estağfurullah, senin ustan kadar bilemeyiz tabi
    Nacizane tavsiyede bulunmak istedik.
    GKN MOTORS

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Benim motorun da yüksek. Ama düşürmekte istemiyorum. Basınca çalışsın aga. Uğraştırmasın, ha biraz fazla yakcakmış yaksın.
    Motosiklet = Özgürlük

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    her yiğidin marş basışı farklıdır..... Çalışıyorsa sorun yok...

vedatkavak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    arkadaş motorun yakıtı zengin karışımsa soğuk havada jiklesiz çalışır fakat fazla benzin yakarsın sabahları jikle ile çalışıp bir dakika sonra jiklesiz çalışabiliyorsa karbüratör yakıt hava karışımın çok iyi sakın kurcalatma.....

ben makinamı kışın karlı havada tek marşla jiklesiz çalıştırıyorum sizin motorlar bozuk sanırım

ha unutmadan jikleyle çalıştırdıgınızda daha fazla yakıt tüketir tasaruflu olsun diyorsanız sabah kalktıgınızda benim gibi kaynar suyu bi anda silindirlere dökün sıcak şoklama yapıyorum tek marş çalışıyo

katip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Makinaci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben makinamı kışın karlı havada tek marşla jiklesiz çalıştırıyorum sizin motorlar bozuk sanırım

ha unutmadan jikleyle çalıştırdıgınızda daha fazla yakıt tüketir tasaruflu olsun diyorsanız sabah kalktıgınızda benim gibi kaynar suyu bi anda silindirlere dökün sıcak şoklama yapıyorum tek marş çalışıyo
    Bence tasarruf adına bu yaptığın şey, yani soğuk motor bloğuna kaynar su dökmek sakat bir iş. Kaynar suyun soğuk bir bardağı çatlatması gibi, silindire zarar gelebilir diye düşünüyorum.
    Motorları maviliklere süreceğiz.

Tüm ikitekerler kardeştir, bisikletler dahil.

Motosikleti
    cbf150
    İlgin fikirler duyuyorum, bizim insanımızda farklı bir şeyler var, iyi anlamda.

Motor rölantisi 2000 olan arkadaşım, rölantin yüksek ama sence sorun yoksa bizcede yok.

Benim motor için rölanti 1100, motor sıcakkene ama ben biraz yükseltmişim, yani sendenim
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Alıntı vedatkavak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş motorun yakıtı zengin karışımsa soğuk havada jiklesiz çalışır fakat fazla benzin yakarsın sabahları jikle ile çalışıp bir dakika sonra jiklesiz çalışabiliyorsa karbüratör yakıt hava karışımın çok iyi sakın kurcalatma.....
    benim canavarda aynen oyle
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler