Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankara'da İnternet Üzerinden Ehliyet ve Ruhsat İşlemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Merhabalar, Ankara'da internet üzerinden randevu alarak ehliyetimi aldım.

www.ankara.pol.tr adresinden online işlemler kısmından sıra alıyorsunuz ve oradaki yönergeye uyduğunuz takdirde hiç sıkıntı çekemden ve beklemeden ehliyetinizi alıyorsunuz. Bu hizmet ne zamandan beri var bilmiyorum ama çok hoşuma gitti ve benim gibi bilmeyenler yararlansın istedim.

Aynısı ruhsat için de söz konusu ve asıl kafama takılan konu da bu. zira ek-1 diye mavi bir form aldım burda taşıta dair çok detaylı bilgiler yer alıyor ve bunu da daktilo ile doldurmam gerekiyormuş ancak bu formu da internet üzerinden doldurup, emniyete gidip diğer belgeleri verdiğimde işlemim halloluyormuş.

Ruhsat için, sigorta, ötv, fatura, bahsettiğim form dışında başka ne lazımdır arkadaşlar? bir de plaka belgesi tabi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Arkadaşlar ruhsat çıkartmak için motosikleti de emniyete götürmeye gerek yok de mi? şase ve motor numaralarının tepisit için fatura yetiyor?

skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Motosikleti götürmeye gerek yok. Eğer motor sıfırsa faturası gerekebilir sanırm. Ben 2. el başvurusunu internetten yaptım. Sigorta,eski ruhsat,vergi borcu yoktur belgesi(vergi dairesinden alınıyor) ve ek-1 formu dışında bişey istemediler sanırım. Gereken belgeleri emniyetin sitesinde aşağıdaki şekilde belirtmişler:

FATURALI ARAÇLARIN TESCİL İŞLEMLERİ
    (Yeni Kayıt)

1. Fatura
    2. Uygunluk belgesi.
    3. Özel Tüketim vergisi makbuzu (Aslı)
    4. Trafik sigortası.
    5. Şoförler odasından Yeni kayıt dosyası.
    6. Şirketler için imza sirküsü ve Ticaret Odası kayıt sureti.

Devir için de bunlar :
    İLİMİZE KAYITLI (06 PLAKALI) ARAÇLARIN SATIŞ VE DEVİRLERDE ARAÇLARIN TESCİL İŞLEMLERİ

1. Noter Satış Senedi
    2. İlişik Kesme Belgesi(Vergi Dairesinden)
    3. Trafik Sigortası(Alıcısı adına olması Zorunludur.)
    4. Şoförler odasından Devir Dosyası
    5. Herhangi bir TÜVTURK Araç Muayene istasyonundan yapılmış Fenni Muayene (Muayenesi Geçenler)
    6. Şirketler için imza sirküsü ve Ticaret Odası kayıt sureti.
    7. Noter satışlarını sürcü belgesiyle yapanların kimlik aslı ( fotokopisi )
    8. Kimlik belgesinde T.C kimlik numarası yazılı olmayanların, bilgisayardan T.C kimlik numarası çıktısı

Şöförler odası dosyası dediği ek-1 belgesi olmaktadır

Motosikleti
    jinlun 250-5
    Bende motoru bu hafta üstüme alcam inş. Ankarada şöförler odası nerde peki ek-1 kağıdı almak için?
    Birde zaten noter işlemleri için temiz kağıdı almıştım fakat onu noter aldı bidaha mı almam gerekiyor?

skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Şöförler odası kafanızı karıştırmasın, o birim de emniyet müdürlüğünün içinde zaten. Ankaradakinde girişte solda banko olarak görebilirsiniz. Temiz kağıdını tekrar almanız gerekiyor evet.

Motosikleti
    jinlun 250-5
    Birde merak ettiğim bişey ek-1 kağıdını bankodan aldıktan sonra kendimmi doldurmam gerekiyor? Ona göre randevu alcamda internetten..

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    dostum ek-1 formu da internetten doluyor, aynı adreste sol menuden gorebılırsın, uygunluk belgesi nedir arkadaşlar? sıfır motorda olur mu?

son olarak bu belgeler

1. Fatura (motosiklet faturası, bayii tarafından verilecek)
    2. Uygunluk belgesi. (anlamadım bunu nedır ne değildir)
    3. Özel Tüketim vergisi makbuzu (Aslı) (bunu nerden yatıracaz? fiyatı nedir?)
    4. Trafik sigortası. (bunu nerde yaptırırız, ne kadar sürer yaptırması?)
    5. Şoförler odasından Yeni kayıt dosyası.(ek-1 formu oluyor sanırım, netten doldurup gidicem)

başka birşey var mı sıfır motor için?

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    arkadaşlar son mesajı mı yanıtlayabilecek yok mu ?

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    arkadaşlar bu araş kategorisi, araç sınıfı nedir bilen yok mu? elimdkei faturada böyle birşey yazmıyor ama ek-1 istiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler