Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Suzuki Gs500'den CarbonFighter'a dönüşüm fotoları...

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Merhaba !!! 2005 model Suzuki GS500 aldım ve üzerinde soft modifikasyon yapmaya başladım. Bu konu altında yapmaya çalıştıklarımı fotoğraflarla birlikte sizlerle paylaşmak istedim. Yapım hakkında fikir ve önerilerinizi bekliyorum...

şimdi aldığım motor bu : orjinal durumda. zaten orjinalliğini bozacak bir değişiklik yapmayı düşünmüyorum. bu segment ve fiyat aralığındaki motosiklet için gereksiz bi işlem olur sanki

şimdi motorun sağında solunda stickerlar var, ilk iş onlar sökülecek :

motorun arkasına geçersek, orjinal plakalık kıslatılmış ve arka sinyaller iptal edilerek plakalığa yapıştırma sinyaller uygulanmış, ayrıca stop camı sadece ortasında iki küçük daire kalacak şekilde siyah filmle kaplanmıştı onu hemen söktüm çünkü görünürlüğü zayıflatıyordu. keza ufak sinyaller hem estetik değil hem de trafikte neredeyse hiç görülmüyor. Biraz birlikte yol yaptığım arkadaşlarımızdan Savaş asla nereye döneceğimi göremediğini söyleyip durdu:

şimdi arka plakalığı iptal edip yerine bu katlanır plakalıktan takıcam. böylece kawasaki nakedlarında olan eğimli ve de geriye doğru çıkıntı yapıp yandan bakıldığında motoru olduğundan daha uzun gösteren etkiyi yakalamak istiyorum:

sonrasında plakalığa bu sinyaller monte edilecek, bunlar orjinal sinyallere göre daha zarif ve de beyaz camlı olduğu için daha şık.

aslında kırmızı camlı bi stop lambası hele de içinde led yoksa asla bi cadde makinesinde kullanılamaz bence ama şu an için uydurabileceğim uygun fiyatlı bi stop bulamadım, bi ihtimal gsxr stobu yapıcam ama vakitsizlik yeterince araştırma yapmamı engelliyor :(

aslında aklımdaki planlardan biri kuyruk grenajını ve koltuğu değiştirip çok daha agresif bi tasarıma ulaşmak ama bu planı faz 2 olarak bekletiyorum. şimdilik arka kısımda başka bi değişiklik yok.

neyse motorun arkasından öne doğru gelirsek :
    bu sakal grenajını motoruma adapte edeceğim ve de sanırım gerçekten güzel olacak, aslında hyo naketları için üretilmiş fiber malzeme ama sağolsun hyosung tasarımlarında suzuki şasesini çok iyi kopyaladığı için uydurmak sorunu olmadı:

şimdi gelelim gidona ve üzerindeki kalabalığa. orjinal hali bu şekilde, kromaj yuvarlak aynalar, leylek bacağı gibi yüksek bi gidon... :

şimdi orjinalinde rahat ama yüksek olan bu gidonu tamamen düz özel imalat gidonumuzla değiştiriceğiz. böylece daha rahatsız, omuriliğe yük bindiren ama çok daha sportif sürüş tadı veren sürüş pozisyonu yakalıyacağız :

sonra bu gidonun üzerine aşağıda gördüğünüz mavi camlı aynaları takacağım.

motorun standart elcikleri harris marka silikon elcikle değiştirilmiş, rengi çok hoşuma gitmese de aklımdakini bulana kadar bunlarla yola devam ancak nikelajlı gidon topuzlarından kurtulup şu carbon görünümlü topuzları takıyorum:

Aslında sıkıcı gösterge panelinden de kurtulup dijital bi hız saati uygulamak isterdim ama şimdilik çok maliyetli olacağı için o da projenin 2. fazına ertelendi.

gelelim motorun ön kısmına. orjinal hali bu. tabi ön sinyaller şeffaf görünüm elde etmek için kaplanmış, gerçi sinyaller değişeceği için onları sökmekle uğraşmıyorum:

ön sinyaller bu carbon görünümlü led sinyallerle değiştirilecek :

ve sonra eğer naked modifiyesi yapıyorsanız muhakkak yapmanız gereken değişiklik : yuvarlak klasik fardan kurtulmak. aslında gsr600 ya da mt-3 farı adapte edip daha benzersiz bi şey yapmak isterdim ama maddiyat ve de zamansızlık acerbis farda karar kılmama yol açtı. gerçi bu ailen farlar da fena durmuyor:

motoru soyduk ve hazır açılmışken bakımını da ihmal etmeyelim dedim. sibop ayarı yapıldı, bunun için üst kapak açılmışken motorun içi komple temizlendi,zincir bakımı yapıldı, hava filtresi yağ bujiler değiştirildi.

ben de boş durmadım şasede ve grenajlardaki stickerları çıkardım, kuyruk grenajını ve stobu söküp üzerindeki filmi soydum stobu güzelce temizledim. led stop bulup uydurana kadar bunu kullanıcaz neticede :

bu arada en önemli modifiye elemanım olan sakalın uyarlanmasına geçiyoruz:

eski gidonu söküyoruz :

yeni özel imal ettirdiğim düz gidon geliyor. bu da mat siyaha boyanmış halde...

yeni aynalarımız gidon üzerindeki yerini aldı :

bu aşamada mevcut elciklerle yola devam edemeyeceğime karar verdim ve yarın hemen elcik arayışına gireceğim. fotodakiler eski elcikler ve renk olarak çok sırıttı :((

ve aynalarla aynı kama formundaki ön sinyellerimiz de yerini aldı ve tarih öncesinden kalma yuvarlar far da depodaki yerini sonraki aşamada yeni alien far, carbon kaplı siperliğiyle birlikte içine xenon nakledilmiş vaziyette ön görünümü tamamlayacak :

motorun orjinal plakalığı böyleydi.

arka çamurluğu ve xenon beynini söküyorum ve Cengiz usta spirali eline alıp çamurluğun fazlalığını ve plakalığı kesiyoruz :

bu arada arka çamurluğun yanındaki iki demir parçası( kuyurğa file vb. bağlamak için) grenajın altından gözüküp görüntü kirliliği yaptığı için onları da iptal ettim:

Barış arkadaşımın hediyesi olan katlanır plakalığı takıyoruz :

ve bu güzel plakalığa Aksaray'dan arkadaşım Uzay'ın hediyesi olan sinyalleri takıyoruz :

sonuç bence çok güzel oldu, plakalığın katlanır olması sayesinde eğimli bi açı verip arka tarafın yandan bakınca daha uzun arkadan bakınca da beyaz camlı üçgen sinyaller sayesinde motorun önüyle uyumlu bi tasarımda olması sağlandı.

ve sonunda carbon kaplanmış parçalarımı teslim aldım :

depo :

ön çamurluk ve far grenajı :

kuyruk grenajı :

sakal:

bugün fotoğraf makinesini yanıma almayı unuttuğum için fotoları cep telefonuyla çektim idare ediverin

artık son montaj aşamasına yaklaştık... bu arada motorumun adını da koydum. madem yılan derisi bi görünümü oldu adı da Yılan olsun dedim...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    vay emircim, hayırlı uğurlu olsun...
    çok sevindim inan...
    Yılan'a da hoşgeldin diyorum

son hali için fazla bekletme , olur mu ??
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    vallaha bravo ama gidonu şöyle spormoto gidonundan taksan var ya tadından yenmez virajlara eskisinden daha zevkli geçecek buna eminim
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    dostum bende bu aralar motorumda bayağa bi değişiklik yapıyorumda :D merak ettim görünce karbon folyo kaplatman kaç paraya mal oldu o parçaları
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    bütün ağzımızın suyunu akıttın helal olsun valla...
    I gOt a GaMe To Win...:bounce:
    eskiden [COLOR="Red"]merter[/COLOR] vardı şimdi [COLOR="red"]fenerbahçe[/COLOR] var...
    [B][COLOR="Red"]drift religion[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay emircim, hayırlı uğurlu olsun...
    çok sevindim inan...
    Yılan'a da hoşgeldin diyorum

son hali için fazla bekletme , olur mu ??
    Sağol Sencercim, bu haftasonu bütün işleri bitiyo inşallah.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:52 ----------

Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallaha bravo ama gidonu şöyle spormoto gidonundan taksan var ya tadından yenmez virajlara eskisinden daha zevkli geçecek buna eminim
    dediğin nasıl bi gidon. supermoto gidonu mu yoksa supersport gibi mi dedin tam anlamadım. ilk kez düz gidon kullanıcam görünüm ve sürüş pozisyonu güzel oldu ama yolda nasıl olacak haftasonu anlayacağız artık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:54 ----------

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bende bu aralar motorumda bayağa bi değişiklik yapıyorumda :D merak ettim görünce karbon folyo kaplatman kaç paraya mal oldu o parçaları
    pm attım arkadaşım...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    u basmamış abi supermoto gidonu ;)
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    HYO GT250R SATILDI---UFALTACAZ GİBİ GÖRÜNÜYOR..
    kardeş sen bu işi seviyor ve biliyorsun

Motosikleti
    birde dik oturcağın için rüzgar fazla tokatlıyacak seni umarım acerbis bu sorunu bir nebze olsun hafifletir. ;)

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı GOKHAN42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş sen bu işi seviyor ve biliyorsun
    teşekkür ederim arkadaşım sevdiğim doğru ama pek bildiğim söylenemez aslında el yordamıyla acemi işi bişeyler yapmaya çalışıyorum sınırlı bütçeyle...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:16 ----------

Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde dik oturcağın için rüzgar fazla tokatlıyacak seni umarım acerbis bu sorunu bir nebze olsun hafifletir. ;)
    inan yeni gidonla pek dik oturma imkanı kalmıyo ama yine de naked makinede rüzgar kaçınılmaz bi dost. onla yaşamaya alışmam gerekiyo artık. dediğin gibi farın siperliği belki biraz fayda sağlar...

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emir sağlam girişmişsin GS500'e
    Ama gayet zevkli uğraşıyorsun gördüğüm kadarıyla, bitmiş halini görmek için sabırsızlanıyorum.
    Bu arada, ben de 600F'in kuyruğu kestim ve aynı plakalığı almak için birkaç gündür araştırma yapıyorum. Hatta senden rica edecektim; bu ürünü Ankara'da satan arkadaştan inceleme şansın olur mu diye, bir de İstanbul'da satılıyor ama 2 katı fiyatı. Gerçi İstanbul'daki ürünün ithalatçısıymış, bu yüzden Ankara'daki hakkında biraz midem bulandı, ne dersin, bir bilgin var mı?
    Ben de en kısa zamanda kuyruğun resimlerini ekleyeceğim.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emir sağlam girişmişsin GS500'e
    Ama gayet zevkli uğraşıyorsun gördüğüm kadarıyla, bitmiş halini görmek için sabırsızlanıyorum.
    Bu arada, ben de 600F'in kuyruğu kestim ve aynı plakalığı almak için birkaç gündür araştırma yapıyorum. Hatta senden rica edecektim; bu ürünü Ankara'da satan arkadaştan inceleme şansın olur mu diye, bir de İstanbul'da satılıyor ama 2 katı fiyatı. Gerçi İstanbul'daki ürünün ithalatçısıymış, bu yüzden Ankara'daki hakkında biraz midem bulandı, ne dersin, bir bilgin var mı?
    Ben de en kısa zamanda kuyruğun resimlerini ekleyeceğim.
    Emre, 600f in kuyruğunu çok merak ediyorum ben de. bu plakalığı arkadaşım satıyo. konuşayım elinde kaldıysa gönderelim sana. tereddüt edeceğin bi şey yok aynı malzeme gayet de sağlam ve şık.

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    tamda motor değiştirmeyi planlarken aklımı bir anda gs500e kaydırdın,nakedlerin orjinal yuvarlak farlarını hiç beğenmiyorum ama yeni farların fena duracağa benziyor
    bende merakla son halini bekleyenlerdenim ellerine sağlık motorculuk iştahımı kabarttın
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Tenebrosus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Intruder M800
    Arkadaşım güzel olmuş motor, kazasız belasız gönlüne göre olur umarım. Forza Suzuki.
    Intruder Alert!

strangerRTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam çok sağlam bir makine olcak gibi görünüyor fakat;
    fotoğrafın açısındanmı bilemiyorum yeni gidon biraz fazla geniş değil mi ?

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    valla sabırsızlıkla beklıyoruz bakalım bıtmiş halı nasıl olacak

Angel Spear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1977 cb750
    guzel gidiyor, elinize saglik. . .
    www.sungurtekin.com

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    ellerinze sağlık hocam çok başarılı olmuş plakalık sinyaller falan en son halini çok merak ediyorum umarım fazla bekletmezsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawa...
    Toparlanmış halini sabırsızlıkla bekliyorum

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler