Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

sayın mt üyeleri trafikte sıkıştırılma ile ilgili okuyalım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı by_dengesiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz trafikte sıkıştırılmadan bahsediyoruuuuuuuz,sen neden bahsediyorsun,konuyla ne alakası var sen trafikte sıkıştırıldın mı ondan bahset yoksa sus Allah aşkına yaa senin maksadın polise b.k atmak afedersin,şikayetin varsa polisten git savcılığa bu forum polisi şikayet mercii değil,bak foruma vatandaş polisten gayet memnun,senin gibi 1-2 tane daha polis yani devlet düşmanı var,onları da seni de kaale alan yok zaten
    Aynen dediğin gibi burası forum..
    Herkez fikrini söylemekte sonuna kadar serbest..
    Sen başkasına, "devlet düşmanı yada polis düşmanı" iftirasını atarken ne kadar özgürsen, o arkadaşlarda bildikleri şeyleri, başından geçen olayları yada düşüncelerini söylemekte o kadar özgürlerdir..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen dediğin gibi burası forum..
    Herkez fikrini söylemekte sonuna kadar serbest..
    Sen başkasına, "devlet düşmanı yada polis düşmanı" iftirasını atarken ne kadar özgürsen, o arkadaşlarda bildikleri şeyleri, başından geçen olayları yada düşüncelerini söylemekte o kadar özgürlerdir..
    niye yalanmı atıp tutması kolaylarına geliyo beylerin,ben diyorumki şikayet yeri değil burası,iftira da atmıyorum ayrıca adam resmen kendini belli ediyo herşey kabak gibi ortada,bana bunları savunma hoca gözünü seveyim,polisi vatandaşa şikayet etmek özgürlükmü sence??ne biçim özgürlükmüş o öyle??ben kimin ne olduğunu biliyorum ayrıca,forumda kimin pis işlerle uğraştığını da biliyorum ama herşeyin bir zamanı var,millet atıp tutmaya devam etsin,yarın bigün onlarında kapısını çalarlar,kimse polise laf söyleyemez tamammı,herkes önce kendine baksın hepinize hayırlı traşlar.......devamı gelecek

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    neyse tutayım kendimi...

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı bobber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen dediğiniz gibi, gidip polis mekezine imzalı ifade vermeniz gerekiyor. Ben bunu şöyle öğrendim:

Araba aldık, bayiden evin önüneyola paralel park ettik. (Pendik). Karşıdan gelen Şahin model otomobil, yaklaşınca (beni korkutmak için diye düşünüyorum) çok yakın geçmek istedi ve hızla aynama çarptı. Ayna kaput. Hemen kontağı çevirdim ve arkasından takip ettim. Bir kavşağa geldiğimizde polis otosunu gördüm hemen yanlarına gidip "şu giden araç çarpıp kaçtı, şikayetçiyim, plakası şudur" diye şikayette bulundum.

Ekip otosu ne yaptı sizce??

"Beyefendi merkez karakolu sahildedir. Gidip şikayetinizi iletebilirsiniz"

Nası ya??? Adamlar kaçıyor, neden yakalamıyorsun, en azından neden anons etmiyorsun. Yalan söylesem o hışımla yanlarına gitmem heralde. Aynamdaki beyaz boya da kanıtı. (Benim araç siyah) Daha ne??

Yani arkadaşlar hristiyanların bir sözü var; "Dua etmeye devam edin, tanrı bütün dualarınızı duyar, bazen cevapvermese bile"

Bizim polislerimiz de o hesap: 155 aramaya devem edin arkadaşlar. Hepsini duyuyorlar, bazen cevap vermeseler bile..
    Aslında buradan da anlaşıldığı üzere polise kızgınlık sanırım biraz da bilgisizlikten kaynaklanıyor.

Türkiye'de vurup kaçma olaylarında polis kaza tutanağı tutamaz. Aslında karakol da tutamaz. karakola gitseydiniz sizi büyük ihtimalle savcılığa ya da hukuk mahkemesine gönderecekti. Ama size çarpan adam dursaydı ve kaza tutanağı konusunda anlaşamasaydınız işte ancak o zaman o polis olaya müdahil olabilirdi.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen polismisin arkadaşım?
    profilime bak anlarsın

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    arkdaşlar birbirimizi üzmeye gerek yok bizim bu topic altında paylaşmak istediğimiz çalınan ceptelefonu veya kavgayı ayırmaya çağrılan gelmeyen polis değil asıl istediğimiz trafikte sıkıştırılınca sessiz kalmamak sadece yapılcak olan olay 155 i arayıp olayı intikal ettirmek ;) ki poliste sesimizi duysun desin ki yha kardeşim ne bu motorsiklet sürücülerinin arabalardan magandalardan çektiği ve bizi sıkıştıran hayatımızla kumar oynayanların cezalarını bulmaları

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen polismisin arkadaşım?
    Bir şeyleri savunmak için o mesleği yapıyo olmak önemli değil bence..
    Hepimizin yakını akrabası abisi hatta (ablası) babası polis olan vardır ...
    Her polise kötü gözüyle yorum atılırsa tabiki gücünmekte haklı...
    Bu arada arkadaşın başına gelen olaydaki polisi haklı buluyorum demiyorum..
    Bazıları keyfe göre iş yapıyor burda ne deseniz haklısınız.
    Ama her polis değil!!
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yorumlari biraz okudum..
    Polis isini yapiyor diyenler var yapmiyor diyenler var..
    O konu beni ilgilendirmez..
    Türkiye de polisle pek isim olmadi birkackere ceza yemekten baska..

Ama söyle bir durum var..
    Sadece biri polis i arayip bu plaka beni SIKISTIRDI demeyle olmaz bu is sanirim..
    Bunun icin ispat, kanit yada en güzeli birkac sahit gerek..

Polisi arayan SIKISTIRDI diyor..
    Ötekisi hayir yok böyle birsey diyor..

Siz ücüncü kisi olarak ne yaparsiniz bu durumda???

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlari biraz okudum..
    Polis isini yapiyor diyenler var yapmiyor diyenler var..
    O konu beni ilgilendirmez..
    Türkiye de polisle pek isim olmadi birkackere ceza yemekten baska..

Ama söyle bir durum var..
    Sadece biri polis i arayip bu plaka beni SIKISTIRDI demeyle olmaz bu is sanirim..
    Bunun icin ispat, kanit yada en güzeli birkac sahit gerek..

Polisi arayan SIKISTIRDI diyor..
    Ötekisi hayir yok böyle birsey diyor..

Siz ücüncü kisi olarak ne yaparsiniz bu durumda???
    artık hemen hemen nerdeyse tüm şehirler mobese ile kuşatıldı siz şikayetinizi yapın mobeseden incelenir bulunur yha 155 i arayıp durumu izzah etmek bu kadar zor bişey mi anlam veremiyorum

sapmura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa TS 350/638
    biz trafikte sıkıştırılmadan bahsediyoruuuuuuuz,sen neden bahsediyorsun,konuyla ne alakası var sen trafikte sıkıştırıldın mı ondan bahset yoksa sus Allah aşkına yaa senin maksadın polise b.k atmak afedersin,şikayetin varsa polisten git savcılığa bu forum polisi şikayet mercii değil,bak foruma vatandaş polisten gayet memnun,senin gibi 1-2 tane daha polis yani devlet düşmanı var,onları da seni de kaale alan yok zaten
    Polisler yasayı koyan değilde uygulayan kişiler olduğunu hatıladıkları sürece sorun yok, birde kendilerini yasa sanan kişiler var ki bu arkadaşlar tahminimce Polis camiasının en azından yarısını oluşturuyor. Kalan %50 nin yarısıda yasadan habersiz zaten, işinin ne olduğundan haberleri yok tamamen keyfi uygulamalar. Elbetteki vatandaşla çok iligili olan ve ne yaptığından haberi olan birçok Polis memuruylada karşılaştım, ama kahvenin önünden geçerken sevmediği bir parçayı dinleyen temizlik işçisinin kafasında telsiz parçalayan Polisler yok anlamınada gelmez. Vatandaş şikayet ediyorsa vardır bir sebebi, şikayet illaha Savcıya yapılmaz. Sen bile bir Polis olarak şu an bu forumda insanların sesini kısıp susturma çabasındasın ve insanlara bir Polis olarak hiç iyi bir örnek olmuyorsun. Elbetteki Polissin diye bir ön yargım yok sana, fakat sende yasayı uygulamak hariç normal bir vatandaş olduğunu hatırla ve insanlara bir gün seninde kapına gelirler tarzı üstü kapalı tehditlerde bulunma. Kapıma gelmek isteyen olursada herzaman sonuna kadar açıktır.

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı sapmura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisler yasayı koyan değilde uygulayan kişiler olduğunu hatıladıkları sürece sorun yok, birde kendilerini yasa sanan kişiler var ki bu arkadaşlar tahminimce Polis camiasının en azından yarısını oluşturuyor. Kalan %50 nin yarısıda yasadan habersiz zaten, işinin ne olduğundan haberleri yok tamamen keyfi uygulamalar. Elbetteki vatandaşla çok iligili olan ve ne yaptığından haberi olan birçok Polis memuruylada karşılaştım, ama kahvenin önünden geçerken sevmediği bir parçayı dinleyen temizlik işçisinin kafasında telsiz parçalayan Polisler yok anlamınada gelmez. Vatandaş şikayet ediyorsa vardır bir sebebi, şikayet illaha Savcıya yapılmaz. Sen bile bir Polis olarak şu an bu forumda insanların sesini kısıp susturma çabasındasın ve insanlara bir Polis olarak hiç iyi bir örnek olmuyorsun. Elbetteki Polissin diye bir ön yargım yok sana fakat, sende yasayı uygulamak hariç normal bir vatandaş olduğunu hatırla ve insanlara bir gün seninde kapına gelirler tarzı üstü kapalı tehditlerde bulunma. Kapıma gelmek isteyen olursada herzaman sonuna kada açıktır.

abi senin bi suçun yok ben sen göhsünü kabarta kabarta diosun polisimize karşı ön yargılı olmayalım her ktünün içinde bir iyi her iyinin içinde bir kötü illaki vardır yurt dışında adamlar agaçta kedi kaldımı itfaiye çağırırlar bizde çocuğunu çağırır oğlum taş getir derler ...

sizden rica ettiğim bu konu hakkında hassaz olmamız birbirimizi kırmaya ne gerek var hepimiz aynı ailenin fertleriyiz dimi magandalara son diyoruz lütfen 155 arayalım sıkıştırılınca

Motosikleti
    Jawa TS 350/638
    Tabi bu arada konudan birazcık sapmış olduk, magandalar konusuna gelince elbetteki 155 i arayıp şikayette bulunmakda fayda var. Yazdıklarım Polise güvenilmeyeği anlamına kesinlikle gelmiyor, işini yapan Polisler olmasa elbetteki çok daha kötü durumlarda olurduk.

Motosikleti
    Arkadaşlar malesef üçüncü dünya ülkesiyiz..
    Yollarda veya forumlarda her türlü insanla karşılaşabiliriz..
    Gelişmişlik seviyemiz ve eğitim düzeyimiz belli..
    Bizim gibi ülkelerde herkez kendi işini kendi halleder..
    "Gemisini yürüten kaptan" atasözümüzde zaten bunu anlatır..
    Yollarda tacize uğradığınızda kendi işinizi kendiniz görün..

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    şimdi hocam kendi işinizi kendiniz görün derken medeni bi şekilde 155 arayın demek istediniz sanırım

Motosikleti
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi hocam kendi işinizi kendiniz görün derken medeni bi şekilde 155 arayın demek istediniz sanırım
    Evet kardeşim

Motosikleti
    Jawa TS 350/638
    Hehehe Haksızsın diyemiyeceğim.

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı sapmura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hehehe Haksızsın diyemiyeceğim.
    abi konuyu saptırmasak tamam artk napıomuşuz 155 i arıyomuşuz dimi

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Türkiye'de yasadigim sure içerisinde, defalarca 155 numarasina ihtiyacim oldu.
    Trafikte de oldu.
    Hirsizlik nedeniyle de oldu.
    Darp vs gibi nedenlerle de oldu.
    Bir hayrini gormedim.
    Hayrini goren arkadaslari bu kadar sansli olduklari için tebrik ediyor, tum hayatlari boyunca boyle sansli olmalarini gonulden temenni ediyorum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    diğer cümlelerin zaten traş ama şu koyu renge aldığım yer temel noktadır.
    üniformayı giydinizmi kendinizi devlet sanıyosunuz ve her istediğinizi yapabileceğinizi sanıyosunuz. ayrıca benim annemde babamda memurdu ama hiç bi zaman ben devletim triplerine girmezlerdi, polisin bunu demesi silahı olması yüzündenmi, gücünü burdanmı alıyor, yoksa türkiye hakkaten polis devletimi
    ve aynı 80 öncesi ülkücüleri ayaklarındasın, geç artık bunları, kimin devlet düşmanı olduğu, kimin katil olduğu zamanında çıktı ortaya, oralara dönmeyelim.
    ve benimde polis akrabalarım, arkadaşlarım var, süper insanlar ama üniformayı giydilermi başka birisi oluyolar, psikopatlaşıyolar resmen. şu küflenmiş beyinlerinizi temizleyin allahaşkına, içine ettiniz bu ülkenin, herkes üzerine bi vazife çıkarıyor durumdan, sadece size verilen işi layığıyla yapın, ülkenize yararınız olsun, en azından başka insanlara zararınız olmasın.
    ama yinede biliyorumki nato mermer nota kafa diye de birşey var, anlamayan yine anlamicak.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu farklı yerlere gidiyor nerden nereye abiler...
    Üzmeyin birbirinizi boş yere
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler