Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Otobanda Bile RADAR.. Devlet bu işinde suyunu çıkardı artık....!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    otobanda bile radar yuh artık ! derken ? Otoban hız pisti mi ?
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ZX6-R
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otobanda bile radar yuh artık ! derken ? Otoban hız pisti mi ?
    evet arkadaşım öyle güzide istanbulda

Motosikleti
    4x4
    Alıntı hell_rideRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşım öyle güzide istanbulda
    benim anlamadığım olay, ben kendimi bildim bileli otoyollarda radar kurulur zaman zaman.Ve hep bunu 130 km limit olarak bildim ona göre sürdüm.Yeri geldi 200 üstünede çıktım hem arabayla hem motorla..Ama bunun bilincindeydim.İllegal bir şey yapıyorsun, yasada yaptırımı var, ama yakalanınca otobanda radar mı olur hükümet istifa...Bumudur yani mantık ?
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    başlığı açan arkadaş otoban hız pisti dememiş zaten 2 günde 5 kere radara girdim bu kadarınada pes demeye çalışmış kanımca haklıda aslında.

bende dün ogsden birazcık kaçak geçtim çok acelem vardı şimdi baktım ceza görünmüyor.

Motosikleti
    4x4
    otobanda radar olmaması gerektigi savunuluyor.Ayrıca 1 yedin 2 yedin hadi 3ü de yediç mi akıllanıp normal sürmessin be adam
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otobanda radar olmaması gerektigi savunuluyor.Ayrıca 1 yedin 2 yedin hadi 3ü de yediç mi akıllanıp normal sürmessin be adam
    Yazdıklarında haklısın ancak bir çok kişi böyle peş peşe radar cezası yer, çünkü ülkenin ekonomik koşullarını göz önünde bulundurunca bu cezalar gerçekten çok ağır, asgari ücretin yarısı kadar radar cezasımı olur?

Eee 15 günlük maaşı giden adam ya cinayet işler ya sinirden deli gibi gaza basar, cinayet işlemeyenlerin peş peşe radara girişi bundan sanırım.

Bence amaç trafikte güvenliği sağlamak değil, devlete para toplamak, bu millet litresi 3 küsür TL'den benzin alıyor almaktan caymamış, radar cezasımı hızdan caydıracak, zaten yeterince manyak olan bir toplumu bir adım daha ileri götürerek ultramanyak olmaya sevkediyorlar.... diye düşünüyorum.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    ZX6-R
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarında haklısın ancak bir çok kişi böyle peş peşe radar cezası yer, çünkü ülkenin ekonomik koşullarını göz önünde bulundurunca bu cezalar gerçekten çok ağır, asgari ücretin yarısı kadar radar cezasımı olur?

Eee 15 günlük maaşı giden adam ya cinayet işler ya sinirden deli gibi gaza basar, cinayet işlemeyenlerin peş peşe radara girişi bundan sanırım.

Bence amaç trafikte güvenliği sağlamak değil, devlete para toplamak, bu millet litresi 3 küsür TL'den benzin alıyor almaktan caymamış, radar cezasımı hızdan caydıracak, zaten yeterince manyak olan bir toplumu bir adım daha ileri götürerek ultramanyak olmaya sevkediyorlar.... diye düşünüyorum.
    altınada imzamı attım üşenerek yazmadıklarımı yazmışsın

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    sen belki 150 km hızla gitmek istiyosun..sol şeridi kapattın gidiyosun..arkandan gelen adam 200 le geliyo..adam senin sağındanmı geçsin?yoksa senmi sağa kaçarsın..yoksa sence bunların arasında ikileme düşün ikinizde sana mı vursun(malum 200 km,hemen belirir arkanda)--yada seni sıyırsın dengeni bozsun 150 km hızla giderken şöle bir asfaltın tozunu al..olur mu?(sen şimdi 120 hız limitini beğenmiyosun diye yazdım böyle..sana 200 km yaptım hız limitini..ok?..sen 150 km mi istemiştin?30 km hız içinde değmez o riske girmeye..)

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ceza yedik diye bu kadar da üzülmeyin arkadaşlar bu cezalardan toplanan paralar fakir fukara fonunu desteklemek için kullanılıyor. sayenizde fakirler de üç kuruş elleri para görüyor. devletin karıyok. araştırırsanız bana hak verirsiniz. işe birde bu açıdan bakın yoksa hiç birimiz bir fakire 5 tl bile vermezken bir ceza yazılıyor 400tl oha falan diyoruz. ama kuzu kuzu ödüyoruz. bende sayısız ceza ödedim. canımı sıkıyor. ama napalım kurallara uyacağız. yoksa uyduruyorlar .
    103 hp

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.cüsü atıyorum almanyada radara tabelayı görmeye rağmen girdiniz.. mazerertinizi gösterdiğiniz takdirde CEZAYI İPTAL ettirebilirsiniz.. tek istenen geçerli bir mazeret..!
    afedersiniz ama bunu hangi sehirde hangi mahalin polisine yaptirabildiniz? cok merak ettim? degil ceza iptali, mazeretinizi dinleyebilen bir polis memuru buldunuz yani?

bakin yengem dogum yapmasina 1,5 saat kala son sancisi ile hastaneye yetistirilirken polis 4'lusu yanan araci, hamile yengeme ragmen durdurmus, yengemi kendi araci ile 3 dakika icinde hastaneye yetistirmis ama bize de cezayi kesmisti.

mesela almanya'da arac icinde alkollu iseniz yada alkol aliyor iseniz kontak anahtariniz kontaga takili duramaz, aksi halde ehliyetinizi alirlar..
    -abi biz park ettik kalkacaktik, cart, curt, kem, kum.. umrunda olmaz adamin.

orada yasa ihlali varsa cezasi kesilir, aksi tek kelime ile dusunulemez. adam size:

iyi gunler, evraklar lutfen. der ve o saniyeden sonra anam oldu, babam bayildi, karim hamile, meteor dustu, misketim kayboldu vs. anlatmaniza musade bile etmez.. hangi polismis bu cezayi iptal eden cok merak ettim cidden?
    Wildgoose Rider - Transalp 650

Evrim Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otobanda Bile RADAR mı?
    YOK ARTIK!

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Alıntı S.E.E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobanda Bile RADAR mı?
    YOK ARTIK!
    var bizde çok şahit olduk..ama gözlerin iyiyse ve çok sote bir yere yatmadıysalar önceden sezersin..örneğin koca otobanda çok uzakta beyaz bir araba durmuş sağda.gördüğün gibi yavasla..bu ya tekeri motoru arızalanmış biridir yada polistir..mesela tepeyi indiğin gibi oluyor bazen ona bişiy diyemem.ona da şöle bişiy yap her tepeyi cıkarken inişinde radar varmış gibi düşün..emin olun çok atlattık..tabiki ben size hızlı gidin demiyorum aksine yavaş yavaş..biz bunları yaparken arabaylaydık..ve sınırı en fazla 25 km filan aşmıştık..

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı sergiowanni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var bizde çok şahit olduk..ama gözlerin iyiyse ve çok sote bir yere yatmadıysalar önceden sezersin..örneğin koca otobanda çok uzakta beyaz bir araba durmuş sağda.gördüğün gibi yavasla..bu ya tekeri motoru arızalanmış biridir yada polistir..mesela tepeyi indiğin gibi oluyor bazen ona bişiy diyemem.ona da şöle bişiy yap her tepeyi cıkarken inişinde radar varmış gibi düşün..emin olun çok atlattık..tabiki ben size hızlı gidin demiyorum aksine yavaş yavaş..biz bunları yaparken arabaylaydık..ve sınırı en fazla 25 km filan aşmıştık..
    Katılmıyorum.. radarı farketmeniz imkansıza yakın

sebebi ise radar ters yola dönüktür.. siz daha aracı göremeden o sizi görmüş olur..
    dedikleriniz arkadan okuyanlar için onlar farkediliyor ama otobanlara koymuyorlar..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:55 ----------

Alıntı S.E.E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobanda Bile RADAR mı?
    YOK ARTIK!
    Eğeryanlış anlamadıysam dalga amaçlı bu yazıyı yazdıysanız.. sizi konu dışı başka başlıklara davet ediyorum
    Yeni yine yeniden

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ybr 250, işallah 2012'de Kawasaki Versys
    cezalar neden yükseliyor? yada doğalgaz fiyatları? yada akaryakıt fiyatları? elektiriğini ödemeyen, devlete vergi ödemeyen doğulu vatandaşların yükünü bize veriyorlar.

merak etmeyin ödediğimiz trafik cezalarıyla diyarbakırda tuncelide çamaşır ve bulaşık makinasi dağıtırlar.

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkandayım aYe devam et. Gerçi yetişebilsem önne de geçerim de açık yolda zor trafikte yakalamam lazım

İlk cümleden sonra söyleyeek söz kalmıyor açıkcası...
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

1.adana mersin otobanı almanya da olsa hız sınırı kaç olur
    5th gear programında avrupada adam bugatti veyron la otobanda 406 kph yapıyor yasak değil demekki

2.Türkiye de her yolda 120 yi geçmemek sizce doğrumu. 150 yapılacak yol yok mu . yoksa neden yapılmıyor

3.Başbakan, Reisicumhur, bakan, yere bakan vs bu hızlara uyuyor mu . uymuyorsa biz neden uyuyoruz.

Motosikleti
    Yamah YBR125
    Kurallara uymayanlarda değil de, cezai yaptırımı uygulayanlard art niyet arıyorsunuz. Amerika'da 1 yıl yaşadım oradaki kuralları da insanların o kurallara bakışını da biliyorum.

Misal:
    Çalıştığım restoranda bir kız alkollü araç kullandığı için (birinci yakalanmada) ömür boyu o eyalette (florida) ehliyeti yasaklanmış. Ve kız her akşam işe epey uzaktan bisikletiyle geliyordu. Kızın bu konudaki görüşü ' Sarhoş falan değildim ama yasal sınırın üzerinde alkol almıŞIM. Eğer işe gelirken bütün kurallara uyarsam asla beni durdurmazlar biliyorum. Ama bu ceza bana bir ders oldu ve cezamı çekiyorum. Hem bisiklet de gayet sağlıklı '

Denmiş ki: Ülkenin gelir düzeyi düşünülürse bu cezalar çok fazla. İnsanın önce kendisine bakması lazımdır. Ben eğer otobanda ister arabayla ister motosiklet ile hız sınırını aşıyorsam bu demektir ki cezayı ödeyecek gücüm var. Eğer yoksa ve hala hız sınırını aşıyorsam demektir ki kendim kaşınıyorum. Hem suç işleyip gem de cezasını çekemem demek saçma.
    Bir başka konu da zaten o derece hızlı gidecek bir motosiklete sahipsem cezayı da ödeyebilirim.
    Bursa - İzmir yolunda arabamla bir işten dönerken sollamaya geçtiğim anda, ama tam o anda yol düz çizgi oldu ve artık sola geçmiştim ve sollamamı yaptım. Hemen ileride polisi gördüm ve durdurdu haliyle. Memur gelince belgeleri verdim ve dedim ki: Gerçekten ben geçerken kesik çizgi vardı ama buyrun ceza yazabilirsiniz haklısınız da ama gerçekten tam geçerken düz değildi göremedim ' dedim ve memur bey ' tamam daha dikkatli olun lütfen ' dedi ve geçtim. Ama cezaya razı idim çünkü hata bende sonuçta.

Bu kafa yapısıyla, uygulanan cezaların arkasında art niyet aramakla bir yere varılmaz. Bu ülkeyi geliştirip dünyada hak sahibi yapamayız.

Eğer diyorsanız genelde motosiklet hızları çok düşük, ona katılırım ama düşünürüm de : Bu kadar düşük olmasına rağmen ve bu kadar az kontrol edilmesine rağmen 'çalıntı olan motorumu bulduktan sonra ve daha çalıntısını sildirmeden 2 polis ve 1 jandarma çevirmeden sorunsuz geçtim, durdurulmadan ' bu kadar hızlı kullanan kasksız ve dikkatsiz kullanan varsa acaba hızlar yükseltilse ne hale geliriz...

Çuvaldızı ve iğneyi kime batıracağımızı karıştırmayalım lütfen.

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.adana mersin otobanı almanya da olsa hız sınırı kaç olur
    5th gear programında avrupada adam bugatti veyron la otobanda 406 kph yapıyor yasak değil demekki

2.Türkiye de her yolda 120 yi geçmemek sizce doğrumu. 150 yapılacak yol yok mu . yoksa neden yapılmıyor

3.Başbakan, Reisicumhur, bakan, yere bakan vs bu hızlara uyuyor mu . uymuyorsa biz neden uyuyoruz.
    Almanya otobanlarında hız sınırı yok arkadaşım, ama tabii o Almanların araç kullanımı ile bizim araç kullanımımızda ayrı tabii.

Alıntı flying hellfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almanya otobanlarında hız sınırı yok arkadaşım, ama tabii o Almanların araç kullanımı ile bizim araç kullanımımızda ayrı tabii.
    hocam
    o zaman sorun bizde değil . bir yerlerde bir hata var. yasaklar düzgün olup kontroller sıkı olup herkesin aynı kurallara uyduğu mantıklı bir düzen daha akıllıca olur.

adana mersin otobanı 4 şerit gidiş 4 şerit geliş yol bom boş (benzin 3.80 olmuş) birisi çıkıpta 40 ı geçmeyeceksin derse ve o bana geçmeyeceksin diyen eleman kendisi geçip bana ceza yazmaya kalkarsa yaz istersen 5 kere yaz derim

ceza yazmak ayrı şey pusu kurarak

Alıntı flying hellfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hız sınırı var tabiki. sadece belli bölümlerde hız sınırlaması yok

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler