Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kışın radyatöre antifiriz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı antifrizler %50 saf su, bazıları %30 saf su ile seyretilmesini öneriyor ya da direk olarak seyreltilmiş ürünler mevcut, kullanım şeklini anlamak için ürünün açıklamasını okumanız faydalı olacaktır.

Ek olarak bazı ürünlerin açıklamalarında su oranı fazlalaşırsa antifrizin koruma sıcaklığı düşüyor gibi veriler mevcut yani bulunduğunuz konumun mevsim değerleri de önemli olabilir, yine de ortalama değer olarak %50-%50 yapmakta fayda var.

Ben değiştirirken ustaya sordum kendisinin dediğine göre hiç su katmadıkları da oluyormuş, bu zamana kadar sorun olmamış ama ne kadar güvenilir tartışılır, sonuçta mühendisler ya da üretici firmalar bir şeyleri hesaplayarak seyretilmesini önermiş olmalıdır.

Benim kullandığım ürün Castrol Radicool SF, tavsiye ederim.
    Bende aldım servis direk komple antfiriz koydu motosiklete . Şuan şükür sorun yok .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    aga şu konuyu okuduktan sonra ikinci el motosiklet alanın .... valla. :D

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı mobyby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aldım servis direk komple antfiriz koydu motosiklete . Şuan şükür sorun yok .
    Ürün açıklamasında seyreltilmesi öneriliyor. Bu servisler ya da mahalle tamircileri "biz koyuyoruz yeaaaa sorun olmuyor" gibi tavırlara neden giriyor anlamıyorum.
    XV

çaylakcıbır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125 - Ninja 250R - -GSR 600 - CRF250 L
    Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ürün açıklamasında seyreltilmesi öneriliyor. Bu servisler ya da mahalle tamircileri "biz koyuyoruz yeaaaa sorun olmuyor" gibi tavırlara neden giriyor anlamıyorum.
    Selam arkadaşlar bende motul ürünü olan motocool aldım ancak bazı ürünler hali hazırda seyrelti olarak geliyor bu nedenle su eklemenize gerek kalmıyor ancak bu ürünün litresi 35 tl biraz tuzlu o yüzden bende başka bir ürün tercih etmek istiyorum açıkcası..

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:43 ----------

Arkadaşlar bir de bu renkler ısıyla alakalı tamam ama bizim hangi renk kullanmamız en doğru olaur
    -Pembe, mavi, sarı??

Petrol ofisinin hangi antifirizini motor için tavsiye eder siniz?
    Onur.. Huzur.. Gurur..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı çaylakcıbır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .................Arkadaşlar bir de bu renkler ısıyla alakalı tamam ama bizim hangi renk kullanmamız en doğru olur ......pembe, mavi, sarı?..............
    antifirizler içerisine eklenen katkılar nedeniyle renklendiriliyor..

mesela silikatlı olanlar alüminyum radyatör veya silindir kapakları içindir..

fosfatlı olanlar döküm bloklar veya bakır radyatörler için gibi..

motorunuzun tipine veya en doğrusu üreticinin tavsiyesini manuelden okuyarak kullanmak doğru olur..

çaylakcıbır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125 - Ninja 250R - -GSR 600 - CRF250 L
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    antifirizler içerisine eklenen katkılar nedeniyle renklendiriliyor..

mesela silikatlı olanlar alüminyum radyatör veya silindir kapakları içindir..

fosfatlı olanlar döküm bloklar veya bakır radyatörler için gibi..

motorunuzun tipine veya en doğrusu üreticinin tavsiyesini manuelden okuyarak kullanmak doğru olur..
    Ben isin icinden cikamadim dostum gsr 600 icin petrol ofisinin hangi urununu tavsiye edersniz hangi renk vs bi turlu bulamadim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler