Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

kask şehirde takılmalı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Amfibikk
    GKN MOTORS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Alıntı zulu1616 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1 aynen katılıyorum...
    fakat ilavede etmek istiyorum, kurallar vatandaşların iyiliği için konur...
    mesela emniyet kemeri, yada kask takma zorunluluğu gibi...
    bu nedenle zorunluluk kaldırılsın yasak olmasın demek bize düşmez

ben nerede yasak olmasın demişim ???

buradaki ahkam kesenlerin çoğundan tecrübeliyimdir hem km olarak, hem yıl olarak , hem kaza olarak .... 1994 den bu yana 2 kez kaza yaptım .. 2 kazamda da ( benim hatam dışı olan kazalardır ) kask kafamın darmaduman olmasını engelledi , mont omuzlarımı sırtımı korudu , pantolon dizlerimi ve bacaklarımı korudu , eldiven ellerimi korudu banane hacı isteyen taksın emniyetini alsın ( tedbir ) istemeyen takmasın göz göre göre gebersin gitsin ... ha trafik yakalamış basmış cezayı beni bağlamaz

yıl olmuş 2010 herşey bilimsel olarak ortada .. konuşulan konuya bak , gerçekten cehalet komedisi

zulu1616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı amfibik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben şahsen şehir içinde kask takılmasına karşıyım. yoğun trafikte gelen giden araçları görmede sorun yaratıyor. şehirlerarası yollarda evet. takılmalı ama şehir içinde takılma zorunluluğu kaldırılmalı bence siz ne dersiniz.
    dostum sen önce konunun başına git, bir konuyu açanın yorumunu oku ve herşeyi üzerine alma, ben sen dedin dedimmi peki???

polemiğe gerek yok bence rahat ol azıcık

bilgin azda demedim,tecrübesizde demedim, rahat ol, gerginliğe gerek yok

dediğim gibi zorunluluk kaldırılsın diye bir topic açılmış... yorumum buna

pg13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    böyle saçma bir soruya cevap vermek bile zaman kaybı.

Motosikleti
    mr 250 destro
    bence bırak sehır ıcını bakkala bıle gıderken kask takılmalı

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kashmar54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava basmayla alakası yok.. motosiklete biniyosun taksiye değil!! tekerde yapacan, arkada kaldıracan, hızda yapacan,...!! biz motora hobi olarak ,zevk için, rahatlamak için , stress atmak için,kafayı dinlemek için,zihni boşaltmak için ,ve saymaya devam edeceğim daha bir çok sebepten dolayı biniyoruz. yoksa herzaman standartlara uymaksa maksat gidip kuryelik yaparım.sonuçta onlar hergün motosiklet üstünde.
    Boşu boşaltmaya çalışmak enteresan olsa gerek

Motosikleti
    motorlu bisiklet
    bir noktaya dikkatlice bakın
    o nokta etrafında ki (yanılmıyorsam 120 ya da 130 derecelik) bir bölgeyi görme kabiliyeti olan bir canlı türüyüz
    kaskların yanları bu görüş açısını kesinlikle etkilemiyor
    ama ;
    kask olmadan
    arkaya kafayı çevirdik , bir de gözleri yuvasında kaydırdık , işte görüş biraz artıyor(yıllarca bisiklete binince gözler fıldır fıldır oluyor)
    sonuç : kask tak bir de büyük bir ayna çifti tak problemler(görüşle olanları) bitti

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kask Eskişehirde takılmalı,Kırşehirde takılmamalı,Nevşehirde pazartesi çarşamba cuma Viranşehirde salı perşembe cumartesi takılmalı pazar tatil bu tarifi izle yoluda görürsün etrafınıda birde nazar boncuğu taktınmı motora hiç bişey olmaz evelallah.
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Alıntı zulu1616 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum sen önce konunun başına git, bir konuyu açanın yorumunu oku ve herşeyi üzerine alma, ben sen dedin dedimmi peki???

polemiğe gerek yok bence rahat ol azıcık

bilgin azda demedim,tecrübesizde demedim, rahat ol, gerginliğe gerek yok

dediğim gibi zorunluluk kaldırılsın diye bir topic açılmış... yorumum buna

ben ne bilem hacı benden alıntı yapmışsın __ konuya seslenmişsin

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    soru saçma falan değil . İstanbulla marmarisi aynı kategoride değerlendirmeyin .. ben her iki yerleşim birimindede motor kullandım ...

istanbulda değil kask , dizlik ,eldiven ve bilumum koruma takmadan yola çıkılmaz .. ancaaak Marmariste açık bi kask yeterli ..

marmariste bir çok MT üyesi ile tanıştık içlerinden en ateşli kask savunucularını 2. gün kasksız gördük .. sorunca cevap aynıydı ...
    -ya hiçkimse takmıyo bize uzaylı gibi bakıyolar ..

ha şahsi fikrim kesinlikle takılmasıdır ... ama ben güneşte 70 dereceyi bulan gölgede 40 derece havada kask takmam diyenide anlarım ..

kask alkol gibi değildir . alkol alan tarfikte bir çok hayatı tehlikeye atar zararı bir tek kendisine değildir .. ama kask takmayan koyun kendi bacağından asılır.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    walla ben hiç zorluk çekmiyorum nedense sonuçta kask:Kaza Anında Sizi Korur

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Yukarda verilmiş ilanların altındaki paragrafı'da çevireyim istedim...
    Belki bir sn bile olsa "acaba" dedirtebilirsek, vatana millete faydalı iş yapmış oluruz..

""Her yıl yollarımızda 11.000 insan ölüyor ve 30.000 insan ciddi şekilde yaralanıyor. Bu durum, binlerce ailenin dağılan parçaları toplamak zorunda kaldığı, ailelerin sevdikleri birini kaybetmenin acısıyla işkence çektikleri, düşen gelirleri yüzünden zor durumda kaldıkları veya kalıcı beyin hasarı geçiren bir akrabalarına ömür boyu bakım yapmak zorunda kaldıkları anlamına geliyor.

Esas üzücü olan gerçek ise, düşündüğünüz zaman bu olayların %40'ı sadece basit bir kask giyerek önlenebilir olması. Bu durumun bir özürü yok

Bir kask giyin, sadece kendi sağlığınız için değil. ""
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

angorstatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 2006
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soru saçma falan değil . İstanbulla marmarisi aynı kategoride değerlendirmeyin .. ben her iki yerleşim birimindede motor kullandım ...

istanbulda değil kask , dizlik ,eldiven ve bilumum koruma takmadan yola çıkılmaz .. ancaaak Marmariste açık bi kask yeterli ..

marmariste bir çok MT üyesi ile tanıştık içlerinden en ateşli kask savunucularını 2. gün kasksız gördük .. sorunca cevap aynıydı ...
    -ya hiçkimse takmıyo bize uzaylı gibi bakıyolar ..

ha şahsi fikrim kesinlikle takılmasıdır ... ama ben güneşte 70 dereceyi bulan gölgede 40 derece havada kask takmam diyenide anlarım ..

kask alkol gibi değildir . alkol alan tarfikte bir çok hayatı tehlikeye atar zararı bir tek kendisine değildir .. ama kask takmayan koyun kendi bacağından asılır.
    roma'da, paris'te vs. herkes takıyor. hava sıcak diye kask takmamak kullanan kişinin olaya bakış açısı ile ilgili. kimisinin hayattan bir beklentisi yoktur, takmaz kaskı, gelir çarpar biri, vurur kafayı ölür gider. ha, bu arada, diğer yandan da başka deliler var. kaskı taktım bana birşey olmaz diyip, allah ne verdi ise gidiyorlar. motorun şakası yoktur, önleminizi almazsanız ölürsünüz.

sen eşşeği sağlam kazığa bağla, allaha emanet et.

hava çok mu sıcak, kask takılacak gibi değilmi? ben binmem o zaman motora arkadas..

sn. moderatore katılıyorum, her koyun kendi bacağından asılır.

arkadasın biride tekteker arif ve rossinin kasksız hallerini koymus. bunlardan daha mı profesyonelsiniz diye. ben değilim ama aklım ikisinden de fazla demekki...

sevgiler
    motorda motor, ille de motor

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sadece ve sadece kafanı en yakın duvara hafif şiddette vurmanı ve düşünmeni tavsiye ediyorum
    ,,Çok güzel bir örnekleme...

Biz Türk'üz bize birşey olmaz değil mi?
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Bunu motor hacmiyle ilişkilendiren komik insanlar görüyorum burda.. Düşük CC'leri kabullenemeyen bir zihniyet bu. Nerden bulmuşsa o motoru bilmem ama herhalde sosyal hayatta hiç bir saygınlığı yok ki CC ile masturbasyon yapıyor. Benim izlenimimde tam tersi arkadaş. yüksek CC 'li, motosiklet kültüründen zerre nasiplenmemiş çok DEVE gördüm. Kask takmayan. işleri güçleri oturup motorlarını konuşmaktır bu adamların. Biz de genelde gittiğimiz yerleri anlatırız onlara.

(kask takmamayı savunanların düşük CC motorlara bindiğini savunanlara selam olsun)

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    kaskının kullanma talimatını önce oku... sonra dogru kullandıgından emin ol...
    vaktin varsa diğer topikleri bi gözden geçir... orda hepimizin bakkala dahi giderken kask takmak gerktiğini savunduğumuzu görüceksin... sonra önerini tekrar düşün... şehir içinde kask takmasak? soruna cevabı kendi kendine verirsin ....
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı teror adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask Eskişehirde takılmalı,Kırşehirde takılmamalı,Nevşehirde pazartesi çarşamba cuma Viranşehirde salı perşembe cumartesi takılmalı pazar tatil bu tarifi izle yoluda görürsün etrafınıda birde nazar boncuğu taktınmı motora hiç bişey olmaz evelallah.
    şimdi ben avcılarda oturuyorum sizden hangi gün ve saatlerde takmam gerektiğini öğrenebilirmiyim?

Formül : Kaskın değeri = Kafanın Değeri

ise..

Kask takılmaması durumunda kafanın değeri kaçtır?

Dip Not Soru 10 puanlıktır süre başlamıştır. Kopya çekmek yasaktır..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi ben avcılarda oturuyorum sizden hangi gün ve saatlerde takmam gerektiğini öğrenebilirmiyim?

Formül : Kaskın değeri = Kafanın Değeri

ise..

Kask takılmaması durumunda kafanın değeri kaçtır?

Dip Not Soru 10 puanlıktır süre başlamıştır. Kopya çekmek yasaktır..
    aman kadirrr sende hep en zor yerden soruyosun
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman kadirrr sende hep en zor yerden soruyosun
    eee olcak o kadar..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bu türden topicler faydali oluyor.
    Sazanlari taniyoruz hiç olmazsa.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler