Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

kask şehirde takılmalı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağırlığı sıkıntı olabilir tabiki
    ama görme konusunda hiç sıkıntı olmaz
    çene yerine kalçadan bağlamak lazım
    Komple tavuk yumurtası gibi bişey yok mu içine girsek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komple tavuk yumurtası gibi bişey yok mu içine girsek
    buyrun
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı kashmar54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütün bunlar kask takınca olmuyormu yani? kask takınca canını garantiyemi alıyorsun.motosiklet kazalarında ölen arkadaşların (allah rahmet etsin)kaskları yokmuydu? bu kadar gözde büyütmeye gerek yok sonucta bir ekipman.trafik cezası olmasa ben takmam,isteyen takmalı istemeyen takmamalı. kasksız motora binilmez diye bir kural yoktur.vardır diyen varsa ben çok ala biniyorum
    Yuce bilge arkadas, hos ben bosuna ugrasiyorum senin avatarin daki resim zaten anlatiyor her seyi ama , hani belki gec kalmam faydam dokunur anlarsin bazi seyleri diye son sansimi deniyorum.

birincisi

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa bağlı Yönetmeliğin 150. maddesinin (a) bendi “Üç tekerlekli yük motosikletleri hariç, motorlu bisiklet ve motosikletlerde sürücülerin koruma başlığı ve koruma gözlüğü, yolcuların ise koruma başlığı bulundurulması ve kullanılması zorunludur.

Ikincisi

Kask hayat kurtarir. Beyin kanamasina mani olur. Saate 200 ile duvara tosluyor isen , karbugalarin kalbine batiyor yada boynun kiriliyor ise ben daha ne diyim. Basma o zaman 200 ,motorun onunu kaldirmak ile, iki buji bir ayar , birde cilali kask alip motorsikleti cozdum demekle olmuyor. Bu isin basi cehalet. Egitimin bittigi yerde iste bu fikirler cikiyor.

Bu isin mektebi okulu kursu ne diye adlandirirsaniz osu var.35 senelik motor tecrubeniz dahi olsa o kursa gittiginizde hic bir sey billmediginiz anliyorsunuz.O yuzden millet gurur yapip kendi bilgisizligi ile yuzlesmemek icin sokaklarda apacilik yapiyor ama o kursa gidemiyor.

Iyiliginiz icin diyoruz bas bas bagirip. Kemikleriniz karbon fiberden yapilmadi yaa sizin
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buyrun
    Hem bu Bmw C1'in içine girip hem de kask mı takmak gerekiyor

kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuce bilge arkadas, hos ben bosuna ugrasiyorum senin avatarin daki resim zaten anlatiyor her seyi ama , hani belki gec kalmam faydam dokunur anlarsin bazi seyleri diye son sansimi deniyorum.

birincisi

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa bağlı Yönetmeliğin 150. maddesinin (a) bendi “Üç tekerlekli yük motosikletleri hariç, motorlu bisiklet ve motosikletlerde sürücülerin koruma başlığı ve koruma gözlüğü, yolcuların ise koruma başlığı bulundurulması ve kullanılması zorunludur.

Ikincisi

Kask hayat kurtarir. Beyin kanamasina mani olur. Saate 200 ile duvara tosluyor isen , karbugalarin kalbine batiyor yada boynun kiriliyor ise ben daha ne diyim. Basma o zaman 200 ,motorun onunu kaldirmak ile, iki buji bir ayar , birde cilali kask alip motorsikleti cozdum demekle olmuyor. Bu isin basi cehalet. Egitimin bittigi yerde iste bu fikirler cikiyor.

Bu isin mektebi okulu kursu ne diye adlandirirsaniz osu var.35 senelik motor tecrubeniz dahi olsa o kursa gittiginizde hic bir sey billmediginiz anliyorsunuz.O yuzden millet gurur yapip kendi bilgisizligi ile yuzlesmemek icin sokaklarda apacilik yapiyor ama o kursa gidemiyor.

Iyiliginiz icin diyoruz bas bas bagirip. Kemikleriniz karbon fiberden yapilmadi yaa sizin
    yoo benimkilerde herkes gibi kemikten.motosiklet kullanmak risktir binen kişi bunu göze alıyo zaten motosikletten düşüpte yaralanabilirim hatta ölebilirim bunu biliyorum ama kaldırımdan düşüpte yaralanabilirim hatta ölebilirim bunuda biliyorum onun için başıma neler gelebileceğiyle değil nasıl zevkle kullanırım onu düşünüyorum.kask takmak hakkındaki yazdıklarınız doğru ama göreceli bi fiil.

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    Varsayalım ki şehir içinde hep yürüme hızında gidiyorsun mümkün değil ya davarın biri geldi sana yandan-önden-arkadan yani farklı açılardan örtüşmeli dediğimiz tarzda vurdu ,diyelim ki beyin kanamasından ölmedin ama çenen dağıldı ve yüzünde doku kayıpları oluştu, işte şimdi hapı yuttun niye mi :
    aylarca yemek yiyemeyeceksin-aynaya bakamayacaksın- kalçandan veya
    başka yerinden yüzüne yama yapacaklar.Suratında hiç istemediğin şekilde
    şekil bozuklukları yaşayacaksın.
    Bu saydıklarıma ne için katlanacaksın;''ETRAFIMI İYİ GÖREMİYORUM DA''
    bence kaskı dirseğinde takılı gezenler ve senin bahanelerin hiç samimi değil..
    Hava sıcak dı-vizör buğu yapıyordu yada bunaldım lafları ise hiç inandırıcı değil,
    bence burada bir temel düşünce varsa etraf motora kim biniyor ,kim bu afilli
    makinanın sahibi ,yada buraya yazamadığınız bir şey gerekçe olabilir..50 yaşını
    aşmış biri olarak kot-mont -spor ayakkabı ve keten pantolonla binenlerin maruz kaldığı travma resimlerini buraya koyarsam 1 hafta inan yemek yiyemez
    sin,kusarsın....
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Kask takmıyorum çünkü beni aptal gösteriyor.

Kask takmıyorum çünkü saçlarımın şeklini bozuyor.

Asla Kask takmıyorum çünkü iyi görünmüyorum.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Evet ben de karşıyım şehir içinde kaska.. Kızlar beni görmüyor ve çok koca kafalı gözüküyorum.

bence bırak şehiriçi takmamayı motorun üstünde otururken bile takmalısın

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ante eline saglik , su ilanlari hatirladain ya tam cuk oturdu konuya
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tam tersi 'şehiriçinde takmalı şehirdışı yollarda takmamalıyız!' desen bu kadar tepki görmezdin.

Çünkü şehirdışında yüksek hızlarda takacağın kask, giyeceğin güvenlik ekipmanı pek fayda sağlamaz. Kaza yapma riski küçük fakat tehlike büyüktür.

Şehiriçindeyse 10 km/saat hızla kaza yapıp yaşamını yitirebilirsin. Kaza yapma riskin büyük tehlikesi küçüktür. Kask bu küçük tehlikeyi bertaraf edebilir. Bende etti de, şu an yazabilmeyi Nolan kaskıma borçluyum, sana da tavsiye ederim.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

kaskın yoksa koruman gereken bişeyinde yok demektir

bisiklete bile binsem kask takmak istiyorum :D

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    insan gozunun ztn gorus acısı belı ıguana degılız kasklarda ınsan gozune gore uretılmıstır sen kadar etrafını gorebılıyorsan kasklada okadar gorursun
    ben sehır ıcınde kaza yaptım ve kaskım korudu...
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

angorstatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 2006
    herkes öncelikle kendi hayatından sorumlu. isteyen takar, isteyen takmaz.

honda güvenli sürüş eğitimine gittim. eğitimi veren hoca motorun üzerine oturup gitmediği halde kafasına takıyordu kaskı. üstelik motora binmeden yapıyordu bunu. isterseniz 10 metre gidin, kaskınız yoksa siz ve sevdikleriniz çok fazla üzülür.

ama tabi hayat sizin..

sevgi ve saygılar..
    motorda motor, ille de motor

fazla abartmayın yok üzerinde otururken bile takıyomuş,yok on metre bile gitsen takacakmışsın,yok kasksız poposunu motora koymazmış. bu adamlar neden dediklerinizi yapmıyolar acaba?? yoksa rossidendemi profesyonelsiniz?ondan daha fazla kazanızmı var?

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    bişey dikkatinizi çektimi kask takmayalım diyenlerin motorları genelde çin işi düşük cc ve avatarları tamamen hava basmaya yönelik
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    komik ve bir o kadarda gereksiz bir konu tercih senin, kafa senin... ister tak, istersen takma

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bişey dikkatinizi çektimi kask takmayalım diyenlerin motorları genelde çin işi düşük cc ve avatarları tamamen hava basmaya yönelik
    hava basmayla alakası yok.. motosiklete biniyosun taksiye değil!! tekerde yapacan, arkada kaldıracan, hızda yapacan,...!! biz motora hobi olarak ,zevk için, rahatlamak için , stress atmak için,kafayı dinlemek için,zihni boşaltmak için ,ve saymaya devam edeceğim daha bir çok sebepten dolayı biniyoruz. yoksa herzaman standartlara uymaksa maksat gidip kuryelik yaparım.sonuçta onlar hergün motosiklet üstünde.

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    kask motosikletin bir parçasıdır

zulu1616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    komik ve bir o kadarda gereksiz bir konu tercih senin, kafa senin... ister tak, istersen takma
    +1 aynen katılıyorum...
    fakat ilavede etmek istiyorum, kurallar vatandaşların iyiliği için konur...
    mesela emniyet kemeri, yada kask takma zorunluluğu gibi...
    bu nedenle zorunluluk kaldırılsın yasak olmasın demek bize düşmez

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler