Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

0 Motor Nasıl AçılıR

Motovento
    REKLAM ALANI

Hız Ve Çekisi Güzel Olacak Nasıl açmam Gerekir Yardım LÜtfen..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    of_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 rr fireblade
    motorunun markası ne?örneğin motor hyosung sa sakın motoru açmaya kalkma.kol yada bacak çıkarabilir.hyo değilse,rodajını yaptıktan sonra bol bol gazlayabilirsin.ama suyunu çıkarma:D
    VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE !

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    kullanma kılavuzuna bak her motosikletinki bir olmuyor. Ordaki talimatlara uyarak rodajını yap.

Motosikleti
    gt250comet

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Vidalarını gevşetirsen açılır...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Ağır ağır çıkmak lazım merdivenlerden...

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    ilk başlarda pek yüksek devirlere çıkma motor soğuken asla yüklenme ani kalkışlardan uzak dur böylece bi 250 200 km yap sonra bir uzun yola sür arkana bi kişi al allah ne verdyse basss ama 20-30 km sonra dinlendir bas bi dinlendir bi bas bi dinlendir.

sakın kullanım klavuzuna uyma denedk gördük uyan arkadasınki 90 ı gecmiyo diğer bnm anlatım gibi yapan 120 125 görüyo. şimdi bi çok üye hayır öyle olmaz der. motorun kör açılmasın

bu anlattığım 100 125 150 cc lerde denendi.
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Benm Motor Kanuni Seyhan 150 c BEn Motoru Kör Açmak İstemiyorum Çekisi Ve hızı Gzel Olması İçin Napmam Gerekio.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk başlarda pek yüksek devirlere çıkma motor soğuken asla yüklenme ani kalkışlardan uzak dur böylece bi 250 200 km yap sonra bir uzun yola sür arkana bi kişi al allah ne verdyse basss ama 20-30 km sonra dinlendir bas bi dinlendir bi bas bi dinlendir.

sakın kullanım klavuzuna uyma denedk gördük uyan arkadasınki 90 ı gecmiyo diğer bnm anlatım gibi yapan 120 125 görüyo. şimdi bi çok üye hayır öyle olmaz der. motorun kör açılmasın

bu anlattığım 100 125 150 cc lerde denendi.
    şahsım tarafından bu kadar olmasa da sakin kullanmadan rodajı tamamladım. ve 2 kişiyken bütün tek kişi cupları geçtim... (innova hariç)

sıkıştırma ama fazla da düşük devirde sürme. ara ara hızlan. ilk 300 km. sakin sonra biraz hızlı ve 700 km. den sonra da istediğin gibi (devir saatinin 3te 2sini kullanacak şekilde) sürebilirsin... güle güle kullan
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şahsım tarafından bu kadar olmasa da sakin kullanmadan rodajı tamamladım. ve 2 kişiyken bütün tek kişi cupları geçtim... (innova hariç)

sıkıştırma ama fazla da düşük devirde sürme. ara ara hızlan. ilk 300 km. sakin sonra biraz hızlı ve 700 km. den sonra da istediğin gibi (devir saatinin 3te 2sini kullanacak şekilde) sürebilirsin... güle güle kullan
    usta diosunda Arkadaslar dio ki aldıgın gibi bas motor nasıl açılırsa öyle gider

Çok sıkıştırma 0 motoru açmak diye bir deyim yok.Rodaj süresince parçalar birbirine alışacak.Ne devirsiz ne de çok bağırtmadan kullan.Sürekli devir değiştirerek sür.Yalnız motosiklet rodajı geçse bile ısınmadan asla yola çıkma.

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sıkıştırma 0 motoru açmak diye bir deyim yok.Rodaj süresince parçalar birbirine alışacak.Ne devirsiz ne de çok bağırtmadan kullan.Sürekli devir değiştirerek sür.Yalnız motosiklet rodajı geçse bile ısınmadan asla yola çıkma.
    ROdaj ne onu bilmiom kie xD

Alıntı mrbactery adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ROdaj ne onu bilmiom kie xD
    Dostum az önce yazmışsın nasıl açılırsa öyle gider.Rodaj parçaların alışma sürecidir.Bu ssüreç önemlidir.Buna uymazsan motosiklet fabrika verilerinden uzaklaşmaya başlar.500 kmde alırsın motoru eline nolduğunu anlamadan.Arkadaşlarına söylersin sonra :D

Tamam Ustam Saolasın ..

Motosikleti
    S&T GT 250R
    deviri saatinin ortalarında yada 2/3ünde kullanmaya gayret et... motoru ne çok bağırt ne devirsiz kullan motor kendi kendine alışır merak etme sen...
    Sex Speed Money...

Alıntı Shorin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deviri saatinin ortalarında yada 2/3ünde kullanmaya gayret et... motoru ne çok bağırt ne devirsiz kullan motor kendi kendine alışır merak etme sen...
    Dediğin gibi yaparsam hız ve çekisi nasıl OluR ?

Dediği gibi yaparsan diye birşey yok. . .Rodaj süresince kurallara uyarsan motosikletinden en üstün performansı elde edersin.Ha bu demek değildir ki 100 yapacaksa 150 yapacak.Ama performans sadece hız değildir benim gözümde.Motosikletin ömrü 30 bin km ise 40 bin km gidecektir mesela.Onun için motosiklet rodajdayken daha dikkatli ol.Katı kurallarımız yok.Benim motosikletim daha 6000 devri geçmedi. Fabrika öyle söyledi.Ve uymaya çalışıyorum.Daha 1000 km boyunca böyleyiz.Sonra ufaktan gazlarız.

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediği gibi yaparsan diye birşey yok. . .Rodaj süresince kurallara uyarsan motosikletinden en üstün performansı elde edersin.Ha bu demek değildir ki 100 yapacaksa 150 yapacak.Ama performans sadece hız değildir benim gözümde.Motosikletin ömrü 30 bin km ise 40 bin km gidecektir mesela.Onun için motosiklet rodajdayken daha dikkatli ol.Katı kurallarımız yok.Benim motosikletim daha 6000 devri geçmedi. Fabrika öyle söyledi.Ve uymaya çalışıyorum.Daha 1000 km boyunca böyleyiz.Sonra ufaktan gazlarız.
    Usta Bak Bende 150 Seyhan var vitesli ben istiyorum ki motorumun çekisi ve hızı güzel olsun gerisi bos ver anladın

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    .... .
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    S&T GT 250R
    Nasıl olmasını istiyorsan öyle olur... Kısacası olması gerektiği gibi...

Sex Speed Money...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler