Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter nasıl kullanılır?

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar.. forumda yeniyim ve nerdeyse motosikletle ilgili bazı şeyleri öğrenmek istiyorum.tabiki ehliyet sınavına girdm
    2 gün sonra direksiyon sınavım var ve ben scooter nasıl kullanılır sınavda ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. akülü çin malı scooter ım vardı.bi onu kullanmayı bilirim. bisiklet kullanmayı biliyosan scooter da kullanırsın diyolar ama kısaca bana scooter nasıl çalıştırılır? anlatabilirmisiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    yorumsuz
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Alıntı gladiator947 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.. forumda yeniyim ve nerdeyse motosikletle ilgili bazı şeyleri öğrenmek istiyorum.tabiki ehliyet sınavına girdm
    2 gün sonra direksiyon sınavım var ve ben scooter nasıl kullanılır sınavda ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. akülü çin malı scooter ım vardı.bi onu kullanmayı bilirim. bisiklet kullanmayı biliyosan scooter da kullanırsın diyolar ama kısaca bana scooter nasıl çalıştırılır? anlatabilirmisiniz?

daha 2 günün varken sana ehliyeti '''''satacak'''' olan sürücü kursuna git ben bu işi bilmiyorum de

CaptainBlack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway 150 almaya niyetli ama önce ehliyet.
    Direksiyon sınavına bu gün girdim sınav çok kolay, bir okul bahçesinde 100 metre kadar gidip geri dönüyorsun. Fakat sınavda scooter kullandırmıyorlar. Vitesli motorla sınava girmen gerekiyor.

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Arkadaş Dogru soyluyor. Git Kursa Egitimlere Katıl. Eger Yok falan derlersede. Oyle bişey Olmaz gerçi ama Arkadaşlarının varsa iste onlardan. Araları 2 Metre Olan 5 tane Taş Koy. Aralarından Geç. Yavaş Yavaş. Artık Ehliyetin var.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:25 ----------

Alıntı CaptainBlack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direksiyon sınavına bu gün girdim sınav çok kolay, bir okul bahçesinde 100 metre kadar gidip geri dönüyorsun. Fakat sınavda scooter kullandırmıyorlar. Vitesli motorla sınava girmen gerekiyor.
    Arkadaşım. O Bulundugunuz Bölgeye Ve Kursa Baglı. Bizde Today 50 CC verdiler. Ben Arkadaşımın Mio suyla girdim. Sürücü Kursuna Sor. Vitesli derlerse Ona çalış.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sınavdan yarım saat önce geldim.
    mümkünse sürücü kursuna git sınavdan bir gün önce motoru kullanmak istediğini söyle(ben öyle yaptım ve motora hemen alıştım)
    tenha bir yerde hafiften slalom çalış.
    sınavda rahat olmaya dikkat et,ayağını yere deydirme,kukalara çarpma ve dönüşte sinyal ver hepsi bu

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yahu bu işleri ne kadarda basite indirgediler böyle...
    şu dershanenin adı nedir acaba???

bu işlerde prosedeür bellidir,belirli saatlerde teorik ve pratik bilgi verilir... ilk yardım,motor ve trafik dersleri önce verilir... en sonda direksiyon dersi verilir... budur yani..
    direksiyon dersi istek doğrultusunda verilmez,size belirli gün ve saat verirler. hep beraber orda çalışılır,haa... sen gitmezsin,ben biliyorum dersin o başka...
    ama hem kursa git,derslere gir ama direksiyon dersi için randevu vermesinler!!!

hemen telefon aç ve bilgi iste,hakkını ara... olumsuz yanıt alırsan,okul ismini ve telefon numarasını burdan bizimle paylaş...

Motosikleti
    Honda CBF 150/ Honda Titan 125
    Böyle Kullanılır
    [B]Bir tutkudur içimizdeki özlemi yollara vuran..[/B]:bestmt:

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Scooter çalıştırırken ön veya arka freni sıkar bir yandan marşa basarsın.

Çalışma aşaması böyle ama buradan yazıp tarif etmeyle scooter kullanamazsın tatbikatlı yapman gerekir ki oda kursun vazifesi.

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Rize'de bir çoğunuz anlattığı gibi olmamıştı ben ehliyet alırken. Bir kere scooterla girmek yasaktı. Yarı otomatik bir cup'la girdik. ve öyle 100 metre git gel yapmadılar. Kısa mesafelerde 7-8 duba vardı. onların arasından 8 çizerek ilerleyip ilerden dönüp geliyorsunuz ve kurulun karşısında durup ayaklarınızı yerden kesip bir kaç saniye dengede durmanızı istiyorlardı.

Motosikleti
    gt250comet
    @Kıkırdak ii miş :D

Motosikleti
    Aprilia RS 125 2010
    kırıkdak işi biliyor
    :thumright

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    herşeyi .... anladım da şu ayakları yerden kesip birkaç saniye dengede kalabilme meselesi nedir ????

motosiklet temel konular madde 1 :
    1) motosiklet dengesini arka tekerleğin ivmesinden alarak ayakta durabilen bir makinadır ????

bunca yıldır motosikletle ilgili duyduğum en saçma şeylerden biri de buydu !!!!!!

alpay95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor AS125T
    Alıntı Kıkırdak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle Kullanılır

Motosikleti
    SkyGo SG200GY - Cheeta 150 T3
    Forumda scooter nasıl kullanılıyor diye sorarak öğrenebileceğini sanmıyorum
    Çok kolay ama
    [COLOR="Red"]SkyGO SG 200 GY
    Cheeta 150 -T3[/COLOR]

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Bisiklete biniyorsan scooterda kullanabilirsin sadece pedala değil gaza basacaksın.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    arkadaşlar boşuna çabalamayın arkadaşımız 29 ocak ta bir soru için topic açmış ve gelen cevaplara karşılık birşeyler yazma inceliğinde bile bulunmamış. gladiator947 isimli arkadaşıma hitaben "arkadaşım sınava 2 gün kala mı aklına geliyor motor sürmesini bilmediğin? gittiğin kurs sana direksiyon dersi vermedi mi? " diye sorular sormak (ki bu sorular daha da genişletilebilir) istiyorum ancak topic açılalı 5 gün geçmiş ve arkadaş ama bilgili ama bilgisiz bir şekilde direksiyon sınavına girip çıkmış. daha fazla konunun hortlatılmasına gerek olmadığını düşünerek moderatör arkadaşlardan konunun tarihin tozlu yapraklarına gömülmesini rica ediyorum.

saygılar..

bu arada arkadaş sınavına girmiş sertifikasını bekliyormuş bilgilerinize

http://www.motosiklet.net/forum/moto...sun-yoksa.html
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı sularseller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisiklete biniyorsan scooterda kullanabilirsin sadece pedala değil gaza basacaksın.
    tek fark birinde eksoz yok dimi
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    allah yardımcın olsun

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende direksyon sınavına scooterla girmiştim. 50 metre git, dön, geri gel.. İşin ilginç tarafı 90 almıştım. Yıllardır sorarım kendime, ben nerde hata yaptım!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler