Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1 aydır çalışmıyorsa....???....

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferhat uçank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r kısa bir süre için:)
    Selam arkadaşlar..

yarıyıl tatili nedeniyle yaklaşık 1 ay motorumumdan uzak kaldım dolayısıyla motorun içindeki tüm yağ boşaldı.. bu durum kışın motorunu kullanmayan arkadaşlar içinde geçerli..
    benim sorum bu kadar uzun bir sürenin ardından, motoru çalıştırırken dikkat etmemiz gereken nedir ya da yapılabilecek başka birşey varmı.. bu durumda motor aşınmasının normalden fazla olacağını düşünüyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    senin motor bir yerden yağ kaçırıyor anlaşılan.yoksa motor 1 degil 5 ay dursa yağ kaçırmaz durup dururken.ama yatık bir motora ne yapmalı kullanmadan önce dersen ayrı.klasik her türlü motorlu araçta geçerli ilk önce yagın durumuna bakılır,sonra suyuna bakarsı kış mevsimi malum sudaki antifiriz ne durumda onu bir ölçtürürsün olmazsa degiştirirsin.akü durumu nedir ona bakılır.motosiklette yag normal ise kısa marşla bir motoru yağlamalı sonra gaz vermeden bir müddet çalıştırmalı ve garip anarmol bir ses varmı dinlemeli.gerisi kolay gelsin
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Motor asla yag kacirmaz Arjantinli69 un da dedigi gibi. Yag karter tipasini kontrol et.Motor bir sene de yatsa yag , benzin gibi akici maddeler olduklari yerde sabit kalmak zorundadir. Aksi durumda motorda bir sorun oldugunun isaretidir.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    1 Ayda o motora hiçbirşey olmaz, sadece akü sorun çıkarabilir. O da kesin değil

Tecrübeyle sabittir. Geçen sene 1,5 ay kış uykusuna yatırmıştım. Aküyüde eve götürmüştüm. Aküyü taktığımda tek marşa almıştı.
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

Motosikleti
    Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 Ayda o motora hiçbirşey olmaz, sadece akü sorun çıkarabilir. O da kesin değil

Tecrübeyle sabittir. Geçen sene 1,5 ay kış uykusuna yatırmıştım. Aküyüde eve götürmüştüm. Aküyü taktığımda tek marşa almıştı.

benmi bişeyleri yanlış yazdım diyecektim ki....
    senin yorumu gördüm sağol..

anlamayan arkadaşlar için:
    arkadaşlar tatilde şehirdışında olduğum için motor 1 aY yatacak, bi ay sonunda motoru çalıştırırken dikkat etmem gereken bişey varmı diye sordum..
    teşekkürler yinede

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben yaklaşık 1 aydır çalışmadığım motorumu geçenlerde gidip çalıştırdım. tek marşta gürledi maşallah!

merak etmeyin, 1 ayda hiçbirşey olmaz motorunuza. eğer yağı boşalmışsa yağ kaçağı vardır muhakkak.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    akuden başka sorun çıkartmaz ki o da az bir ihtimal
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    motoru kış uykusuna yatıracaksan benzin musluğunu kapat motor stop edene kadar çalışsın,stop edince akünün kutup başlarını çıkar üstünü sıkıca ört üşümesin,

piyasadan aldığımız benzinlerin çoğunda katkı maddesi var uzun süre çalıştırmadan durduğu zaman tortu dibe çöküyor sonra karbüratörün memesini tıkıyor tecrübeyle sabittir,resmen yosun tortusu çıktı karbüratörden,ama 3 ay hiç marşa basmadım kulağınıza küpe olsun

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Arkadaş derdini tam anlatamamış gibi,
    demek istenen sürekli kullanımda olan motorlar dan farklı olarak tüm yağ süzülerek karterin dibine inecek ve ilk çalıştırmak istediğinde silindir ve pistonun ve tüm motorun kurumuş ve yağsız olarak marş basacağı korkusu...
    Motoru kış uykusuna yatırma prosedürü için çok topic vardı ama 1 ay için sadece aküyü söküp, orta sehbaya yada takoza alarak yerden kesmek yeterlidir üzerini örtme suretiyle bence...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Motosikleti
    Alıntı tbk_1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş derdini tam anlatamamış gibi,
    demek istenen sürekli kullanımda olan motorlar dan farklı olarak tüm yağ süzülerek karterin dibine inecek ve ilk çalıştırmak istediğinde silindir ve pistonun ve tüm motorun kurumuş ve yağsız olarak marş basacağı korkusu...
    Motoru kış uykusuna yatırma prosedürü için çok topic vardı ama 1 ay için sadece aküyü söküp, orta sehbaya yada takoza alarak yerden kesmek yeterlidir üzerini örtme suretiyle bence...
    anlıyan anlıyo ama... ben anlıyamayanlar için konuyu 2. kez tekrar açıkladım.. hala anlamadıysanız dikkatli okuyun.. teşekkürler..

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    1 ayda hiç bişey olmaz benim motor garaj bozukken 1 aydan fazla kaldı içerde hiç birşeyde olmadı tek marşta calıştı
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı ferhat uçank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlıyan anlıyo ama... ben anlıyamayanlar için konuyu 2. kez tekrar açıkladım.. hala anlamadıysanız dikkatli okuyun.. teşekkürler..
    arkadaş derdini güzel anlatan derman bulur derlermiş.ata sözü.anlatman dan insanlar birşey anlamaya çalışıyor ve ona göre cevap veriyor.güzelim türkçe.sana cevap yazdık ama anlayamadın galiba.genel cevaplarda aynı yönde.1 ayda betona değdiği için belki lastiklerin biraz havası iner altına tahta koy yere temas etmesin motor lastikleri. başka da hiç bir şey olmaz.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler