Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TDM 850 hakkında bilgi!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Merhaba arkadaşlar,Yamaha TDM 850 almayı düşünüyorum,Kullanan veya kullanmış arkadaşlardan bilgi almak istiyorum..
    Parçalarını rahatlıkla bulabilirmiyim ve parçaları pahalımıdır,Çok km yapmış bir tdm sorun çıkarırmı (70.000 km)sağlamlık yönünden nasıldır.kronik sorunları varmıdır.ilginiz için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Alttaki link baya yardımcı oldu teşekkürler ELINT

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Yokmu tdm 850 kullanıcısı

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Ben yaklaşık bir yıldır TDM 850 kullanıyorum. Ayrıntılı bir inceleme yazısı da blogumda yazmıştım: motorla.wordpress.com

TDM için iyi ya da kötü demek için, motordan tam olarak beklentilerini bilmek gerekiyor. Zira TDM zevke ortalama olarak hitap eden bir motor değil. Birçok zor noktası ve güzelliği var.

Ben, uzun yol motorcusu sayılırım. TDM'le yaklaşık 15.000km yol yaptım ve en ufak bir sıkıntı çekmedim. Basit bakımların dışında, başka bir bakıma da ihtiyaç duymadı. Yedek parça konusunda da sıkıntı olmadığını düşünüyorum. Düşünüyorum diyorum çünkü hiç yedek parçaya ihtiyacım olmadı. Olsa bile, önümüzdeki dönemde, Yamaha'nın kendisinin Türkiye'ye gelmesiyle bu sorun çözülür diye düşünüyorum. Kaldı ki, eBay diye birşey var. Çok daha ucuza gelebiliyor.

TDm, kullanımı nisbeten zor bir motor. ağır ve yüksek olmasına rağmen çok güçlü ve atak bir motora sahip. Neredeyse bir SS hassasiyetiyle kullanmak gerekiyor. Ancak bu hassasiyeti kazandıktan sonra, vazgeçilmez bir motor haline geliyor.

Daha fazla sorun olursa, seve seve yanıtlarım.
    http://www.motorla.co

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Hocam çok teşekkür ederim bilgilerin için Benim tdm'den beklentim güç,konfor,yükseklik,yol hakimiyeti,ve bunlarıda tdm 850'de görüyorum.Uygun fiyatı beni daha'da yakınlaştırdı tdm'850'ye..Aslında enduro hayranı bir insanım tdm her ne kadar enduro olmasada bana göre yakın.. bir kaç sorum olacak size 100'km 6 litre üzeri yakıt yaktığı söyleniyor ne kadar doğru bu! birde 99'modeli ve sonrakiler enjeksiyonlu deniliyor doğrumu..Teşekkürler.

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    http://www.istanbuldan.org/ekipman.html

Bir de burda bir inceleme yazım vardı, şimdi hatırladım... Bir de projeye bakarsan eğer, bu motorla içinde Fas da olan 12.000km'lik yola gözü kapalı çıkacağımı görürsün. o kadar güveniyorum bu makineye yani..

Benzin konusuna gelince. Ben genelde 100-120 arası takılan bir biniciyim (rider kelimesinin Türkçesi'nin "binici" olmasını öneriyorum..) Bu kilometre aralığında yaklaşık 5 - 5.5 lt/100km arasında yakıyorum. Ama 140 civarı gitmeye başlayınca, 6.5 litreye kadar yaktığını da gördüm...

Enjeksiyon - karbüratör olayını bilmiyorum. Benimki 99 model ve karbüratörlü...

Fazla elektronik cildi bozar
    http://www.motorla.co

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Bilgilerin için tekrar teşekkür ederim,faydalı oldu gerçektende Ehh artık kararımızıda verdik,aksilik olmazsa bu ilkbahar alacam tdm'850'yi hadi hayırlısı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler