Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizede oluyormu:)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferhat uçank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r kısa bir süre için:)
    Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar.. yeni yılınız kutlu olsun..
    bir sorum olacak...
    benim motorda bazen durduğumda depo kapağından kapak kapalıyken hava çıkışı oluyor.. tiz bi sesle hava dışarı çıkıyor.. ama yakıt tüketimimi etkilemiyor.. sanırım yüksek devirlerde kullandıktan sonra durduğumda oluyor.. bu olayı yaşayan varmı sizce sorun olucak bişey mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    ses çıkmıyor ama benzin buhar şeklinde depo kapağını açınca çıkıyor
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Motosikleti
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ses çıkmıyor ama benzin buhar şeklinde depo kapağını açınca çıkıyor
    hayır arkadaşım benzin uçucu bir madde o normal zaten ben kapak kapalıyken aradan hava sızmasından bahsediyorum

kawasaki ninjada oluyor bu arkadaş sanki bir şey açık kalmış gibi ses geliyor. hele hava sıcakken daha çok oluyor ben debo kapagını açıyorum havasını alıp tekrardan takıyorum ama sorun degil normal bir durum bu

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Bana hiç olmadı, depoda sıkışan hava orayı buluyor demekki. Depona zarar gelmemesi açısından iyi ama sağlıklı birşey değil bence. Neden iyi diyeceksen; kapaktan çıkmasa depoya genel olarak basınç uygulayacak o da en zayıf noktadan fire verecek ve depon delinecek. Benim aklıma gelenler bunlar. Birşey soracağım, depon ısınıryor mu?

Motosikleti
    Alıntı cienfuegos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana hiç olmadı, depoda sıkışan hava orayı buluyor demekki. Depona zarar gelmemesi açısından iyi ama sağlıklı birşey değil bence. Neden iyi diyeceksen; kapaktan çıkmasa depoya genel olarak basınç uygulayacak o da en zayıf noktadan fire verecek ve depon delinecek. Benim aklıma gelenler bunlar. Birşey soracağım, depon ısınıryor mu?
    yok arkadaşım, ısınma olmuyor...
    sağol ilgin için

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:05 ----------

Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kawasaki ninjada oluyor bu arkadaş sanki bir şey açık kalmış gibi ses geliyor. hele hava sıcakken daha çok oluyor ben debo kapagını açıyorum havasını alıp tekrardan takıyorum ama sorun degil normal bir durum bu

bende önceleri açıp kapıyodum ama şimdi kendi kendine çıkıp bitiyo.. sendede oluyosa sorun değil demektir... sağol

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    senin benzinin asidi kaçmış
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Motosikleti
    FuNDa RR :)
    Sıkıntı yaratıcak birşey değil.Depo kapağını açıp kapatırsan ses hemen kesilir.Basınçla ilgili birşey sanırım.
    Dikkat! Aynada görülen nesneler hızla gözden kaybolur.

Motosikleti
    CBF250
    Babamın arabasında da oluyor arada elinde depoyu açıp kapasan daha sağlıklı olur. Sonuçta depo kapağının kenarlarından kaçırması pek sağlıklı değil. Babamda depo yu zaman zaman açıp kapatıyor.
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

UKYO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motozeus ms100
    hava kaçırmıyorda içeri hava alıyor olabilirmi.hani içerdeki benzin azaldıkça yerine hava doluyor olabilirmi.

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Verimli yakıt tüketimi ile ilgili bir kaynak buldum:

Yakıt depo kapağı mutlaka sızdırmaz olmalıdır. Depo kapağından benzin buharlaşmamalıdır.

kaynak: http://www.alalimsatalim.com/verimliyakitkullanma.asp

Gerçi aynı şey aynı model başka bi motosiklette de oluyorsa belki bilerek düşünülmüş birşeydir. Hava alma olayı ters geldi bana neden diyecekseniz; bir süre sonra hava almaya başlıyorsa önceden de hava alıyor demektir ozaman bu bütün benzinin zamanla buharlaşacak olması anlamına gelir. Çünkü benzin uçucudur.

Motosikleti
    Alıntı cienfuegos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verimli yakıt tüketimi ile ilgili bir kaynak buldum:

Yakıt depo kapağı mutlaka sızdırmaz olmalıdır. Depo kapağından benzin buharlaşmamalıdır.

kaynak: http://www.alalimsatalim.com/verimliyakitkullanma.asp

Gerçi aynı şey aynı model başka bi motosiklette de oluyorsa belki bilerek düşünülmüş birşeydir. Hava alma olayı ters geldi bana neden diyecekseniz; bir süre sonra hava almaya başlıyorsa önceden de hava alıyor demektir ozaman bu bütün benzinin zamanla buharlaşacak olması anlamına gelir. Çünkü benzin uçucudur.
    arkadaşlar eğer uçsa bunu anlarsınız... ben motoru bi hafta da bıraksam benzinde uçma olmuyor... ben yalnız bende oluyor sanıyordum ama diğer arkadaşda olduğunu söyleyinde rahatladım.. demekki var bununda bi hikmeti ama benzin kaçmadığını biliyorum.. aşırı başınç durumlarında havayı dışarı atıyor..

Motosikleti
    ASYA 200 GY
    çok ilginç araştırmak lazım.

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    arkadaşlar bu ciddi bir arıza değil ama depo kapağını bi kontrol ettir. havayı içerimi çekiyor yoksa dışarımı atıyor. depodaki benzinin harcanmasıyla boşalan yerin hava ile dolması lazım yoksa motora benzin gitmez. depo kapağı üzerinde bunun için küçük bir delik vardır belki pislik tıkamıştır. hadi kolay gelsin.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    depoda bulunan benzin buharı basınç yapacağından depo kapağı vazifesini görerek fazla basıncı dışarı bırakıyor. yani olması gereken budur. otomobillerde bu benzin buharını tekrar benzin damlacıklarına dönüştüren depo havalandırma sistemleri mevcuttur. ben motorumda ses duymuyorum, direk benzin kokusu alıyorum bu durumlarda.

ressam_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER, Honda CBF 150
    depo kapagında normalde bi delik olması lazım bu havayı dışarı atabilmesi ve depodaki boşalan benzinin yerine hava alabilmesi için yapılmış.

Motosikleti
    herkese teşekkürler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler