Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Fiyat/performans oranı en iyi olan spor makine

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung gt 250 r
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öğrenciyim diyorsun, ekonomik olarak bakarsan GS 500 ve Derbi'nin yakıtı, ocağına incir ağacı diker. GS 500 karbüratörlüdür, Derbi 2 zamanlıdır.

Derbi'nin parça sıkıntısı var mıdır en iyi kullanıcıları bilir ama, bildiğim kadarıyla tek muhatabı, distribütörü olan Ferco Motor'dur. Onun da fiyatları biraz yüksektir.

Elimin ayarını bilmek konusunda kendime güveniyorum dersen, 500cc ile de başlayabilirsin pek tabiiki. Ama ben olsam başlamazdım. Çünkü cc büyüdükçe hatanın telafi şansı da azalıyor.

Uzun yol konusunda CBR125, GT250 ve Derbi arasında karşılaştırma yaparsak, 3 makina da uzun yola katlanabilir ama sen hangisiyle katlanabilirsin, onu düşünelim :

Derbi'nin gidon pozisyonu alçaktır, selesi serttir, genel olarak sert bir motosiklettir, yakıtı içer; kısaca uzun yol da ananı ağlatır.

CBR125 oturuş pozisyonu itibariyle daha rahattır, amortisörleri daha yumuşaktır, 4 zamanlı 125cc olması dolayısıyla yakıtı koklar, düz yolda maksimum sürati 110-115 km. civarıdır.

GT250(Naked) oturuş pozisyonu olarak rahattır, 250cc ve 29 HP gücüyle ara hızlanma ve sollamalarda daha güvenlidir, 4 zamanlı motoruyla yakıtı 4 - 4,5 lt.(100km) civarıdır, çift silindir olması nedeniyle titreşim daha azdır, düz yolda 160-165 km. civarı sürate çıkar, bence bu 3 motosiklet arasında uzun yol için tercih edilebilecek en mantıklı seçimdir.
    Fiyat performans ekseninde rakipsiz olduğunu düşünüyorum.
    Verdiğin kaliteli bilgiler için sağol dreamdark.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:47 ----------

Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var Doktor'dan 2. el japon

bknz. sahibinden.com

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:34 ----------

Selam, piyasayı uzun zamandır takip etmiyorsunuz anlaşılan

Web sayfalarındaki liste fiyatları:

GT250 R 10.384 TL

Ninja 250r 5500€ x 2,17 - 11.935 TL (Doviz.com)

Sonuç: 25 yıldır geliştirilerek piyasaya sunulmuş Ninja Serisi(Bknz. Top Gun Filmi)

Diğeri ?

2. el içinde Japon motosikletlerinden şaşmayın, Japonun ölüsü bile Hyosung'ı cebinden çıkarır.
    istanbulccc motorların 1. el fiyatları yakın ama 2. elde ninja 250 ler 8000 den başlıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:51 ----------

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bisiklet.
    hem ucuz hem performansı iyi hem de spor. daha ne ?
    bisikletim zaten var sağol

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:56 ----------

Alıntı by_dengesiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya beyler yapmayın ne 600 cc si ne gs 500 ü adamı öldüreceksiniz valla,ilk defa motora başlayacaksa cbf 150 yada ybr 125 o da olmadı apache150,boşverin diğerlerini,hele bi öğrensin,atlatsın acemiliği,ha önceden tecrüben varsa bilader yine de sen bilirsin,alırsanda Allah kaza bela vermesin
    Apache 150 yi yeni öğrendim görüntüsü hoş ama pek yaygın bir marka değil tvs sanırım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:59 ----------

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    performans/fiyat,yakıt tüketimi/fiyat,kalite/fiyat,son sürat/fiyat... İnnova 125i,ben alacağım.
    bırak abi o motor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    o zaman senin cbf 250 alman lazım bu kadar seçenek arasına neden yazmamışlar şaştım
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    Hyosung gt 250 r
    Verdiğiniz cevap ve yorumlar için sağolun arkadaşlar. Sanırım aklım hyo 250 r ye kayıyor. hem 2. el piyasası geniş 2. el piyasası geniş olan motosikletlerin hem fiyatları daha düşük olur hem yedek parça bulma sorunu az olur , ticaret mantığı çok olan şey ucuzlar. "Türkiyede tek" gibi bir ilan ne zaman ucuz olmuş az olan şeyler pahalı olur. sahibinden.com da hyo 250nin 175 tane 2. eli var. Honda cbr 125 r de mantıklı onun da şu an 274 adet 2. eli var. cbr 125in 2. elleri 2500 liraya kadar inmiş.

250 üstü motor almamaya karar verdim. Şunu da belirtmek istiyorum, hız yapma merakım yok ama havamı atmak isterim. Genç adamız nihayetinde. Sokaktan scooterla geçen birçok insan var dönüp bakar mısınız? Ama bi ss "wooooornnnn" diye ara gaz verirse birçok insan dönüp bakar bu makinaların sesleri nasıl peki: cbr 125 ve gt 250 r

Motosikleti
    Alıntı gneu1989 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğiniz cevap ve yorumlar için sağolun arkadaşlar. Sanırım aklım hyo 250 r ye kayıyor. hem 2. el piyasası geniş 2. el piyasası geniş olan motosikletlerin hem fiyatları daha düşük olur hem yedek parça bulma sorunu az olur , ticaret mantığı çok olan şey ucuzlar. "Türkiyede tek" gibi bir ilan ne zaman ucuz olmuş az olan şeyler pahalı olur. sahibinden.com da hyo 250nin 175 tane 2. eli var. Honda cbr 125 r de mantıklı onun da şu an 274 adet 2. eli var. cbr 125in 2. elleri 2500 liraya kadar inmiş.

250 üstü motor almamaya karar verdim. Şunu da belirtmek istiyorum, hız yapma merakım yok ama havamı atmak isterim. Genç adamız nihayetinde. Sokaktan scooterla geçen birçok insan var dönüp bakar mısınız? Ama bi ss "wooooornnnn" diye ara gaz verirse birçok insan dönüp bakar bu makinaların sesleri nasıl peki: cbr 125 ve gt 250 r
    o voooooon dediğin sesi ne 125 ne 250 nede 500 cc bir motosikletten alamazsın

Motosikleti
    Hyosung gt 250 r
    Alıntı barrokas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o voooooon dediğin sesi ne 125 ne 250 nede 500 cc bir motosikletten alamazsın
    egsoz değişikliği yeterli olmaz mı?

Motosikleti
    Alıntı gneu1989 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egsoz değişikliği yeterli olmaz mı?
    olmaz http://www.anesmotor.com.tr/store/Pr...roductId=85467
    bu eksozu alıp taksan bile olmaz

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    topiğe bakar mısın woooorn diye ses çıksın yeterlimi yani bu kadar yazının sonucu?
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

Motosikleti
    S&T GT 250R
    hocam bende buna benzer birşey yazacaktım )) valla helal olsun çok güzel özetlemişsin... hocam sen wooooorn diye bir ses düşünüyorsan ozaman sana bi korna alalım arada worrrrrn woooorn çal...

Alıntı Toqi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topiğe bakar mısın woooorn diye ses çıksın yeterlimi yani bu kadar yazının sonucu?
    Sex Speed Money...

Tenebrosus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Intruder M800
    "Woooyn" diye ses çıkmasını istiyorsan 9-10 liradan başlayan 600'lük motorlardan alıcaksın ve kesinlikle Japon malı alacaksın. Olmadı bitane eski model cruiser alıcaksın Japon malı gene ama onlar da 7-9 arası oluyor temizleri. Hyosung'a vereceğin paraya acırım doğrusu kimse kusura bakmasın. Yaşamak istediğin hava atma tecrübesini CBR'la falan yaşayamazsın ama 5000TL'ye de fazla bi seçeneğin yok. Benim tavsiyem Derbi Terra 125 olur ya da biraz daha para bulup ucuz yollu bi cruiser edinebilirsin DragStar falan. En olmadı CBF150 alırsın her yola gelirsin ama havan olmaz, tercih senin...
    Intruder Alert!

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Kesinlikle Z 750 S...9000 liraya kanatsız bir şekilde uçarsın...2005 model tertemiz makinalar dolaşıyor ilanlarda...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Tenebrosus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Intruder M800
    Bu arada büyük motordan fazla korkma sonuçta gaz kolu senin elinde ama gene de dikkatli davranmak lazım uçuk bişey almamak lazım başlangıç için. Cruiser ile başlangıçta rahat edersin yere alçak olduğu için, ben 800'lük cruiser ile başladım ve problem yaşamadım.
    Intruder Alert!

Motosikleti
    Hyosung gt 250 r
    Alıntı Toqi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar yazının sonucu ile alakası yok sen sanki sesi hoş bir motorun olmasını istemezdin her super sport çunun istediği birşeydir bu bence.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sonuçta bu motorların sesi 4 silindir gibi olmaz.
    CBR125 tek silindir 125cc, Hyo çift silindir 250cc olduğu için, Hyo'nun sesi biraz daha tok çıkar. Takacağın ekstra egsozla bu sesi daha da toklaştırıp, yükseltmen mümkün.
    Daha iyi anlayabilmen için Youtube'daki bu motorlara ait egsoz videolarını izlemeni tavsiye ederim.

Motosikleti
    Hyosung gt 250 r
    Sonuçta bu motorların sesi 4 silindir gibi olmaz.
    CBR125 tek silindir 125cc, Hyo çift silindir 250cc olduğu için, Hyo'nun sesi biraz daha tok çıkar. Takacağın ekstra egsozla bu sesi daha da toklaştırıp, yükseltmen mümkün.
    Daha iyi anlayabilmen için Youtube'daki bu motorlara ait egsoz videolarını izlemeni tavsiye ederim.
    Sağol dreamdark hyo gt 250 r ye karar kıldım gibi, ses zaten ikinci plan önemli olan benim öğrencilik hayatımda ss makinalara bir giriş yapmak istememdi zaten, iş hayatında daha güzel parçalara binerim inş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:50 ----------

Alıntı Shorin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bende buna benzer birşey yazacaktım )) valla helal olsun çok güzel özetlemişsin... hocam sen wooooorn diye bir ses düşünüyorsan ozaman sana bi korna alalım arada worrrrrn woooorn çal...
    bu wooooorn sesi size espiri gibi geldi, ben sadece seçeneklerim arasında biraz daha hoş ses çıkaranı merak ettim. Traktor gibi ötsün demiyorum zaten.

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bisiklet.
    hem ucuz hem performansı iyi hem de spor. daha ne ?
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    CBR125 oturuş pozisyonu itibariyle daha rahattır, amortisörleri daha yumuşaktır, 4 zamanlı 125cc olması dolayısıyla yakıtı koklar, düz yolda maksimum sürati 110-115 km. civarıdır.
    abi 110-115 o kadar ezme yav ne yaptın cbr 125 kullanan bi arkadaşla konustum dün 160 gördüm diyor
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Alper41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi 110-115 o kadar ezme yav ne yaptın cbr 125 kullanan bi arkadaşla konustum dün 160 gördüm diyor
    Arkadaşın fena sallamış, ben de kullandım CBR125, yokuş aşağı dip gaz motorun üstüne yattığımda gördüğüm en fazla 145 idi. Düz yolda 120'yi geçmez. Çok dallanıp budaklanmış bir geyiktir bu.
    160'ı GT250R düz yolda Redline'a girmeden görüyor ve bu motor 250cc 29 HP, cıbırdan tam 2 kat daha güçlü.

Motosikleti
    Hyosung gt 250 r
    http://www.youtube.com/watch?v=psVRI1bItwo burada adam 140'ı rahat görüyor

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler