Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Harley Davidson sevmeyenler, kıl olanlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu SS mi şimdi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    harley kültürü falan diyorsunuz da; amerikada yaşıyor olsak doğru, bizim ülkemiz motosiklet kültüründe harleyin pek ağırlığı olmadığı düşüncesindeyim.

türkiyede efsane motor 90'lı yıllarda harleyin distribütörlüğünü aldı da, harley satılmaya başlandı. o tarihten önce harley'e binen amerikada yaşamış üç-beş ultra zenginden başka kim vardı? kaç kişi, çocukluğunda mahallesinde harleye binen bir abiye özenmiştir? türk motosiklet sevdalılarının geneli harley'i ancak filmlerde görmüştür.

türkiyenin motosiklet kültüründe jawa'ların, bmw'lerin, mobiletin, sepetli rus motorlarının izi vardır, ama harley'in yoktur. babam dört tekerciydi, çocukluğumda ve gençliğimde bizim motosikletimiz olmadı ama akrabalarımızda, komşularımızda vardı; mobilet, puch, jawa, rus motoru, bmw, hatta nsu ve zündapp gördüm, kimine artçı olarak binerdim, kimine orta sehpada dururken oturup kurcalardım. polis abilerde yeni model, güçlü bmw'ler olurdu, onların yanına gidip "abi kaç basıyor bu" diye sorardık. bu ve benzeri anıları paylaştığımız çok sayıda forum üyesi vardır. üniversite öğrencilik yıllarımda favori motor, rüyalarımızı süsleyen kawasaki zzr-1100 idi. harley'i japon ss'lerden bile çok sonra gördük sokaklarımızda...

hal böyle olunca, kişisel fikrim, harley ruhu ve harley kültürünün türkiye için pek bir şey ifade etmediğidir.

Motosikleti
    _honda cbf 250_
    uzun lafın kısası...
    ahhh ahhh olsada binsek....
    [B]2006_6_kanuni seyhan 150
    2009_7_honda cbf 250
    2010_3_bütün dolmuşlar benim[/B]

bassy_bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    harleyi olan motorum var demez harleyim var der bambaşka birşey
    Dağda motor kullanan asfaltta yan yatmaz...

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Harley'e kıl olanları arıyorsan dostum, bundan aylar önce açılmış olan Harley'in reklam amaçlı olarak Türk Polisine verdiği motosikletlerle ilgili bir başklık vardı, ona bakmalısın.
    Hatta orada bunun tartışmasını da yapmıştım ben.
    Klişeler arasında sıkışmış dar bazı kafaları da bulabilirsin orda. "ameyika bize düsman!" nağraları atıyorlardı. Harleyin işi gücü yok Türk Polisiyle mi uğraşak diye ekler yazımı burada noktalarım. Arz ederim : )

Bu yaz Anadolu Kavağı na giderken bir grup harleyciyle karşılaştım.Korna çaldım selam verdim ama kimse takmadı. Yalnızca en arkadaki kafasını hafif oynattı. O da belki boynu arımıştır Benim bildiğim motorcu, yolda motorcu görünce selam verir..

Motosikleti
    Artık Yok...
    bir kere en başda amerikalı malını kendi ülkesine göre yapıyor ülkesi koskoca kıta toprakları çok büyük haliyle bizdeki en uzun mesafe dediğimiz mesafeler onlarda en kısa mesafeler oluyor ..

mesafeler bu kadar uzun kıtanın doğusunda kar varken batısında yaz varken bu kadar çeşitli iklimide sahipken haliyle arabalarıda motorsikletleride yüksek hacimli ve benzin canavarı yapıyorlar adamların ekonomi az yakma namına en ufak bir ar ge araştırma çalışmaları yok haklılarda benimde ülkemde 10 -15 dolara depo dolsa bende benzini iplemem..

türkiye ayağına gelince bu motorlar amerikadan geldikleri için ek vergide yiyorlar artı benzin canavarı türkiyede benzin fiyatları belli artı aşırı yüksek fiyat bu motor bu ülkeye uyumlu kullanılabilir bir motor değil..

alanlar tamamen amerikan özentisi yaşadıkları ülkenin koşullarından durumlarından uzak habersiz insanlar en fazla yapdıkları yolda sahilden bir tur atmak olan insanlar.. bu insanlar motorcu bile değillerdir motor kültüründen bir haber insanlardır onlara göre bütün motorcular pizzacı kebepçı kuryedir.. hani bazıları beyaz türk diyor bazıları başka bir şey diyor bu kesimde 70 milyon içinden toplasanız ancak 300-400 kişi çıkar..

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    Alıntı anesmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yaz Anadolu Kavağı na giderken bir grup harleyciyle karşılaştım.Korna çaldım selam verdim ama kimse takmadı. Yalnızca en arkadaki kafasını hafif oynattı. O da belki boynu arımıştır Benim bildiğim motorcu, yolda motorcu görünce selam verir..
    bence senide harleyci sanmıştır
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster

alanlar tamamen amerikan özentisi yaşadıkları ülkenin koşullarından durumlarından uzak habersiz insanlar en fazla yapdıkları yolda sahilden bir tur atmak olan insanlar.. bu insanlar motorcu bile değillerdir motor kültüründen bir haber insanlardır onlara göre bütün motorcular pizzacı kebepçı kuryedir.. hani bazıları beyaz türk diyor bazıları başka bir şey diyor bu kesimde 70 milyon içinden toplasanız ancak 300-400 kişi çıkar..
    Bu insanlardan kaç tane tanıyorsunuz Allah aşkına.. hemen yaftayı yapıştırıyorsunuz. Benim de Harley alacak gücüm olsa kimse kusura bakmasın havasını da atarım. Amerika özentisi olduğum için mi? hayır.
    Ha ben bu ülkede işsizsem ve USA'da çalışma imkanım olsa gitmez miyim? giderim. varsın sen bana özenti de.

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tam aksine cruiser olucaksa Harley olmali digerleri ilgimi cekmez,digerlerinede kil olmak degilde tarzim degil yani ama bi Harley olursada essek degilim ya binerim.

Burda Harley e binmem soyle boyle kotu diyen adamlar ustune oturmus mu acaba bi sesini dinlemis mi?Ayrica motorcu dedigin adam ayrim yapmaz sahsen ben yapmam 4 aydir motora binmiyorum mobilet olsa binerim simdi acimam.

Ybr 125 ten baska motor gormemis adam 100 yillik markaya .ok atiyor kedi ciger diyorum bizim ulkemizde iyi olan cok kazanan her zaman en cok karalanan olur.

Not:Ybr 125 kotulemek degil amac yerine cbf 150 koyun cinli scooter koyun bosluklari istediginiz gibi doldurun.
    We are many...

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    sen şimdi ybr125 e .ok mu atiyon kardeş !
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Millet konu bulamaz olmuş anlaşılan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:26 ----------

Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam aksine cruiser olucaksa Harley olmali digerleri ilgimi cekmez,digerlerinede kil olmak degilde tarzim degil yani ama bi Harley olursada essek degilim ya binerim.

Burda Harley e binmem soyle boyle kotu diyen adamlar ustune oturmus mu acaba bi sesini dinlemis mi?Ayrica motorcu dedigin adam ayrim yapmaz sahsen ben yapmam 4 aydir motora binmiyorum mobilet olsa binerim simdi acimam.

Ybr 125 ten baska motor gormemis adam 100 yillik markaya .ok atiyor kedi ciger diyorum bizim ulkemizde iyi olan cok kazanan her zaman en cok karalanan olur.

Not:Ybr 125 kotulemek degil amac yerine cbf 150 koyun cinli scooter koyun bosluklari istediginiz gibi doldurun.

Budur
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Harley sevmeyenlere kıl oluyorum bende !!!!
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet konu bulamaz olmuş anlaşılan
    Bu kadar gereksiz ve boş bir cümle yazmakla vakit harcayacağınıza keşke faydalı fikirler paylaşsaydınız da beğenmediğiniz konuyu yücelterek bizleri onurlandırsaydınız.

sizin açtığınız konuların linklerini rica edebilir miyim. Motosiklet.net sitesine yakışacak konular hakkında fikir sahibi olayım.

Motor sitesinde ne konuşulmasını bekliyorsun Allah aşkına, google' a yazarak 406654654650156410654016 sonuçla ulaşabileceğin bilgilere mi.

Kişisel fikirler ve tecrübelere başvuruyorum. Tabi anlayana.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    [QUOTE=bobber;1915229]Bu kadar gereksiz ve boş bir cümle yazmakla vakit harcayacağınıza keşke faydalı fikirler paylaşsaydınız da beğenmediğiniz konuyu yücelterek bizleri onurlandırsaydınız.

sizin açtığınız konuların linklerini rica edebilir miyim. Motosiklet.net sitesine yakışacak konular hakkında fikir sahibi olayım.

Motor sitesinde ne konuşulmasını bekliyorsun Allah aşkına, google' a yazarak 406654654650156410654016 sonuçla ulaşabileceğin bilgilere mi.

Kişisel fikirler ve tecrübelere başvuruyorum. Tabi anlayana.[/QUOTEO

Oy oy oy... Çok pardon arkadaşım. Ben başlığı ''Harley Davidsoncuları sevmeyenler, kıl olanlar'' diye okumuşum. Gerçekten bu yanlışlık için çok özür dilerim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:08 ----------

Alıntı bobber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar gereksiz ve boş bir cümle yazmakla vakit harcayacağınıza keşke faydalı fikirler paylaşsaydınız da beğenmediğiniz konuyu yücelterek bizleri onurlandırsaydınız.

Kişisel fikirler ve tecrübelere başvuruyorum. Tabi anlayana.
    Oy oy oy... Çok pardon arkadaşım. Ben başlığı ''Harley Davidsoncuları sevmeyenler, kıl olanlar'' diye okumuşum. Gerçekten bu yanlışlık için çok özür dilerim.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

[QUOTE=SinanAksu;1915232]
    Alıntı bobber adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kişisel fikirler ve tecrübelere başvuruyorum. Tabi anlayana.[/QUOTEO

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:08 ----------

Sorun değil..

Alıntı zamisli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen şimdi ybr125 e .ok mu atiyon kardeş !
    Hayir ben mobilet kullanip kendini Rossi sananlara kil oluyorum, ufacik motorla astronamik son hizlar goren arkadaslara.
    We are many...

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayir ben mobilet kullanip kendini Rossi sananlara kil oluyorum, ufacik motorla astronamik son hizlar goren arkadaslara.
    Onlardan burada cok var....
    Bazen düsünüyorum benim 600 cc yi satip bir 125cc yada bir 150 cc almak..
    Nasil olsa onlarda hemen hemen ayni sürati yapiyorlar..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onlardan burada cok var....
    Bazen düsünüyorum benim 600 cc yi satip bir 125cc yada bir 150 cc almak..
    Nasil olsa onlarda hemen hemen ayni sürati yapiyorlar..
    Abi isin kotusu bende motosiklete mobiletle basladim.

Ciftli,vanali egzos,glardoni ustune yatmalar falan gecmedigim yollar degil tamam o da ayri bi zevktir kimseyi asagilamam butcesi yetmez yada kimisi vardir bi mobilete bi Honda parasi harcar adamin zevkidir o kimse karisamaz.

Yada bi cbf falan adam onu zar zor almistir belkide, yenidir yada amacina o uygundur almistir eyvallah ama ben soyle ucarim boyle delerim makarasina falan olsa neyse adamlar ciddi ciddi 600luk makinaya kalkista kafa tutarim falan diyolardi.Hatirladigim en son bi arkadas rx king le 600luk deliyodu burda.

Bende cbr 125 imi hic satmiyicam motor gunden gune hizlaniyor baksana 2 sene once 140ti simdi 170 oldu 4 sene sonra kadrani kiricaz makinayla.

Bekliyorum biraz daha hizlansin makina buyukleri sattirip kucuk cc aldiricam bizim ustaya gelecege yatirim olsun.

Neyse topic konusundan cok uzaklastim.

Harley i sevmiyen olsun diyip susayim ben.
    We are many...

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Jubaa ellerine saglik güldürdün beni..

Ben korkar oldum bu mobiletcilerden..
    Niyetim aslinda ilkbahara türkiyeye gitmek motorla ama vazgecicem sanirim..
    SOnra 600 lükle rezil olmak var mobilete karsi.
    Rezilligi düsünsene..

Niyetim kimseyi asagilamak degil ok..
    benim daha önce bir 50 cc cigim vardi.. anlayin artik..

Harley sevmeyen beter olsun diyelim artik.
    Konu sapiyor..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler