Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Aileleri motosiklet konusunda ikna etmenin yolları

Motovento
    REKLAM ALANI
    can_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor AS 150 T19A
    Arkadaşlar eminim aramızda bazıları ilk motosikletini alırken aile engelini atlamak durumunda kalmıştır. Bu zorluğu nasıl aştığımızı bu başlık altında paylaşabilirseniz sevinirim 21 yaşında olmama rağmen bende bu sorunla yüzleşmekteyim. Hikayelerinizden yola çıkıp, ikna metodlarımı değiştirmek istiyorum bu arada bu konu daha önce açıldıysa özür dilerim. ben şahsen forumda bulamadım böyle bir konu..
    love is the name,sex is the game.Now forget the name,just play the game!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    en güzel yol kendi ekmeğini kazanıyor duruma gelmendir !!!! O zaman ailenin sana karşı bakış açısı değişecek , kendi kararlarını verebilecek seviyede olduğunu göreceklerdir ... Ülkemizde olgunlaşma yaşı, yasalarda 18 gibi görülsede kazın ayağı öyle değildir - yani herhangi bir gelişmiş ülke değiliz !!! Bu ne demek ??

- Varsa okul bitecek
    - Askere gidilecek
    - Mesleğe geçilecek

*** Parayı aileden alıyorsan müdahale edilemesine tepki gösterme gibi hakkın olamaz

Stagflasyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim ailem karşı çıkmadı 18 yaşından küçük olmama rağmen. İstenirse yapılamıyacak bir şey değil. Ehliyetim yok ta 2012 senesine kadar polisten kaçıcaz

Önce ehliyet,sonra motor sevdası ama en önce güveniliriğini kazanmalısın, tabi maddi durum en önemlisi,ekmeğini çıkarmak tüm mesele.

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    daha almadım ama bahara sözü aldım ve hikayem:
    -baba bana elektrikli scooter alalm okula giderm
    -olmaz oğlum napcan onu arabayı veririm gidersin.
    -ya nolcak araba çok yakıo. Ve böyle 1 ay kadar uğraştıktan sonra 50 cc scooter almaya razı oldu daha sonra
    -baba büyük scooter alalım 50 cc çok küçük gitmiyo bile
    -napcan oğlum yeter sana 50 cc nereye gitcen sanki
    -ya almışken güzel bişey olsun... böyle böyle vitesli çin motoruna ikna ettim
    sonraaaa
    -baba çin motorları çok arıza çıkarıyomuş almışken honda falan alalım..
    buna olmaz demedi zatn çin işini sevmez
    vee baharda inş. cbr 125 ya da gv 250 :D

tabi önce ehliyet ve bu olaylar uzun süreye yayılmış olarak gerçekleşti yani 1 yıldır falan istiyorum motor

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Varsa okul bitecek
    - Askere gidilecek
    - Mesleğe geçilecek
    keşke önümdeki engeller bunlar olsaydı..

küçükken bisiklet kazasında kuzenimi kaybettim, 3 yıl öncede şirketten bir abimi motor kazasında kaybettim.

tahmin ettiğiniz gibi motora eş, dost, akraba, sülale, şirket arkadaşları... herkes karşıydı.

motoru aldığımı duyan (ölürsün, takılırsın, çakılırsın fasa fiso). tek olumlu cevabı dayım(*)dan aldım. oda (zincirlimi zincirsizmi) dedi bu söz bile yüzümü güldürdü, kendime güvenim geldi...

*dayım Erzurum'un eski motorcularından

Motosikleti
    Asya Motor AS 150 T19A
    en güzel yol kendi ekmeğini kazanıyor duruma gelmendir !!!! O zaman ailenin sana karşı bakış açısı değişecek , kendi kararlarını verebilecek seviyede olduğunu göreceklerdir ... Ülkemizde olgunlaşma yaşı, yasalarda 18 gibi görülsede kazın ayağı öyle değildir - yani herhangi bir gelişmiş ülke değiliz !!! Bu ne demek ??

- Varsa okul bitecek
    - Askere gidilecek
    - Mesleğe geçilecek

*** Parayı aileden alıyorsan müdahale edilemesine tepki gösterme gibi hakkın olamaz
    senin mantığına göre, Türkiye'de, ailesi motosiklet kullanmasına sıcak bakmayan gençler ancak 25 yaşında motosiklet kullanmaya başlayacak. ayrıca aslında herşeye tepki göstermeye hakkımız var.Bu hakkı kullanıp kullanmamak bizlerin elinde.

ayrıca o liste manasız bir liste. Onun yerine;
    -okul biterken part time çalışılıp motor parası biriktirmek

direk bu seçenek mümkün yani senin mantığınla. Benim dediğim apayrı birşey. Üniversite öğrencisi olan bir adam, ailesini nasıl ikna edebilir? yani bekleyip 4-5 sene sonra motosiklet almayı bende biliyorum..

Motosikleti
    150RF
    İlk ızın vermıyorlardı
    ılk ehlıyetımı aldım (alamam ugrasmam dıye dusunuyorlardı)
    motorumun parasını bırıktırdım tamamen (onuda yapamam sanıyorlardı)
    ve duzgun surebılcegımı sanmıyorlardı arkadasımın motoruyla surusumu gosterdım tatmın oldular.
    ve sehır ıcınde adam gıbı surdugumu gozlemleyınce ızın vermek zorunda kaldılar (: babama ımza atmak kaldı ruhsata

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f

- Varsa okul bitecek
    - Askere gidilecek
    - Mesleğe geçilecek

Dogruları söyleyen dokuz köyden kovulurmuş. kusura bakma ama dostum gerçekler bunlar. ailenin seni düşündügü kadar sende aileni düşünseydin işin mantıgını anlardın.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bu işin anahtarı kendi paranızla önce;
    - motosiklet ehliyeti almak,
    - koruma ekipmanlarını temin etmek,
    - nihayetinde motorunuzu almaktır bence..

Anahtar kelimemiz kendi paranız..

Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Alıntı can_sen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin mantığına göre, Türkiye'de, ailesi motosiklet kullanmasına sıcak bakmayan gençler ancak 25 yaşında motosiklet kullanmaya başlayacak. ayrıca aslında herşeye tepki göstermeye hakkımız var.Bu hakkı kullanıp kullanmamak bizlerin elinde.

ayrıca o liste manasız bir liste. Onun yerine;
    -okul biterken part time çalışılıp motor parası biriktirmek

direk bu seçenek mümkün yani senin mantığınla. Benim dediğim apayrı birşey. Üniversite öğrencisi olan bir adam, ailesini nasıl ikna edebilir? yani bekleyip 4-5 sene sonra motosiklet almayı bende biliyorum..

başlık açtığında olumlu olumsuz yorumlara hazırlıklı olacaksın .... çok biliyorsan kendin yapacaksın paşa , !!! listede manasız zaten .... Herşeye tepki göstermeye hakkınız da var , aslan gibi adamsınız, yaş demiş 21 ohoooooo yarım gün çalışsan para biriktirsen bile .... harçlığı babandan al , para biriktiriyorum de !!!! ya da ben sana bunu söyleyeyim , oldu başka bir isteğin var mı ???? ( duymak istediğin şeyleri aynada kendine söyle )

Motosikleti
    Asya Motor AS 150 T19A
    başlık açtığında olumlu olumsuz yorumlara hazırlıklı olacaksın .... çok biliyorsan kendin yapacaksın paşa , !!! listede manasız zaten .... Herşeye tepki göstermeye hakkınız da var , aslan gibi adamsınız, yaş demiş 21 ohoooooo yarım gün çalışsan para biriktirsen bile .... harçlığı babandan al , para biriktiriyorum de !!!! ya da ben sana bunu söyleyeyim , oldu başka bir isteğin var mı ???? ( duymak istediğin şeyleri aynada kendine söyle )
    ben gülelim eğlenelim, biraz makara olsun, anı paylaşalım diye konu açtım, direk salladın konuya.. Neyse ben sana anlamadıklarını tekrar anlatayım..

babamdan belli bir para alıyorum doğal olarak. Bu benim kendi seçimim değil. Babamın "görev"i. Her babanın ortak görevidir bu. Oğluna bakmak. Benim sorduğum "nasıl baş kaldırırım" değil. Onun beni desteklemesini nasıl sağlarım idi.

Ayrıca hayatta belli seçimleri yapacak yaşta olduğuma da inanıyorum. Bilmiyorum 40-50 yaşında falan mısın da benim yaşımı eziyorsun ama öyleysen eğer, kendi 21 yaşına dön bir bak derim.

Sadece 1 soruya cevap ver, ailesi motosiklet kullanmasına sıcak bakmayan insanlar 25-26 yaşında mı başlayacak bu işe??? tek çözüm bu mu?

eğer cevabın evet olursa, tek bir cevap daha yazmayıp bu konuyu boşvereceğim...

Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    yahu sen konuyu boşversen ne olur boşvermesen ne olur ??

daha babanın sana bakmak yükümlülüğü ile , babanın sana ( her şekilde lüks görülen bir aracı ) alması arasına sıkışmışsın !!!!

kendi 21 yaşıma döndümde .. yine aynı şeyi düşünüyordum !!!!! Farkımız bu olsa gerek

benim yaşım 100 de olsa 10 da olsa cevabım değişmezdi ..... ve sen bu kafayla o cevabı anlamazdın !!!! sen konuyu yinede boşver ____ ve babanı nasıl ikna edeceğini forumlarda arama , zira herşeyi biliyorsun

** ayrıca benim gibi düşünen 2 arkadaşım daha yorum yazmış ama sen bana sarmışsın ___

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Parayı biriktirdim ehliyetimi kendim alıyorum
    Araba kullanırkenki soğukkanlılığımı biliyorlar fakat diğer araçlara güvenmediklerinden izin vermiyorlar.
    Ne kadar güven sağlasakta hep iki teker üzerinde bir hiç olarak görüldüğümüzden bizi büyüten emek harcayan insanlar bir gün acı bir telefon almaktan korkuyorlar.
    Onlara hak veriyorum.ama bu bir tutku.Ucunda ölüm bile olsa bu tutkudan vazgeçemem ben.
    Aileme bir gün elbet öleceğim ama en azından bu tutkuyu yaşamadan ölmek istemiyorum dedim.
    Sonra da bana güvenmelerini ve kendimi hep koruyacağımı söledim.
    İstemeyerek de olsa kabul ettiler.
    Kabul ettiler ama şart koştular
    1-Motor sadece cbr 125 olacak:D hyo 250 gtr a ikna edemedim
    2-Motor Sakarya'dan dışarı çıkmayacak(İstanbula getirmem yasak)
    3-Okul bittiğinde motor satılacak yada sakaryada kalacam hep motor için
    Napalım hiç yoktan iyidir dedim kabul ettim zamanla şartlı tahliye isteyeceğim bende
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Motosikleti
    Asya Motor AS 150 T19A
    yahu sen konuyu boşversen ne olur boşvermesen ne olur ??

daha babanın sana bakmak yükümlülüğü ile , babanın sana ( her şekilde lüks görülen bir aracı ) alması arasına sıkışmışsın !!!!

kendi 21 yaşıma döndümde .. yine aynı şeyi düşünüyordum !!!!! Farkımız bu olsa gerek

benim yaşım 100 de olsa 10 da olsa cevabım değişmezdi ..... ve sen bu kafayla o cevabı anlamazdın !!!! sen konuyu yinede boşver ____ ve babanı nasıl ikna edeceğini forumlarda arama , zira herşeyi biliyorsun

** ayrıca benim gibi düşünen 2 arkadaşım daha yorum yazmış ama sen bana sarmışsın ___

haha çok komik... babamın bana bakması olayı nedir? evinde yatmama izin vermesi ve karnımı doyuracak kadar yemek vermesi mi? yani lükse kaçan(ki lüks herkese göre değişir) hiçbirşeyi almasını istememeli miyim?? Babamın durumu varsa ve zorlanmayacağını hissedersem isteyebilirim bence. istememek çok manasız. Senin mantığınla benim devamlı minimumda yaşamam lazım. Sadece gereksinimlerimle.. Farkımız olduğu kesin. Sanırım büyüdüğümüz çevre farklı.. Ve sanırım ne kadar tartışırsak tartışalım, ne sen beni, ne ben seni anlarım. Uğraşmayalım hiç.. Genede senle tartışmak güzeldi, saygılarr

Motosikleti
    Burgman AN 400
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parayı biriktirdim ehliyetimi kendim alıyorum
    Araba kullanırkenki soğukkanlılığımı biliyorlar fakat diğer araçlara güvenmediklerinden izin vermiyorlar.
    Ne kadar güven sağlasakta hep iki teker üzerinde bir hiç olarak görüldüğümüzden bizi büyüten emek harcayan insanlar bir gün acı bir telefon almaktan korkuyorlar.
    Onlara hak veriyorum.ama bu bir tutku.Ucunda ölüm bile olsa bu tutkudan vazgeçemem ben.
    Aileme bir gün elbet öleceğim ama en azından bu tutkuyu yaşamadan ölmek istemiyorum dedim.
    Sonra da bana güvenmelerini ve kendimi hep koruyacağımı söledim.
    İstemeyerek de olsa kabul ettiler.
    Kabul ettiler ama şart koştular
    1-Motor sadece cbr 125 olacak:D hyo 250 gtr a ikna edemedim
    2-Motor Sakarya'dan dışarı çıkmayacak(İstanbula getirmem yasak)
    3-Okul bittiğinde motor satılacak yada sakaryada kalacam hep motor için
    Napalım hiç yoktan iyidir dedim kabul ettim zamanla şartlı tahliye isteyeceğim bende
    sakarya da nerde okuyosun?

Motosikleti
    Burgman AN 400
    Karışmış burası.

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Chopper Tarzı Bişey Alıcaktım Vitesli Alamazsın Uyarısı Geldı (:
    150 Zat Tarzı Dedım Mırın Kırın Ettiler
    Şimdide Tutturdum 200luk Racer Tarzı Bişey Diye (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Dogin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Aynı sorun bendede vardı bana babam 2 sene sonra aldı baktıki vazgeçmiycem ehliyeti bahane etti gittim ehliyet aldım busefer köşeye sıkıştı ee baba ben bu ehliyeti boşamı aldım dedim aradan 4-5 ay daha geçti sonra bigün gel alalım dedi ogün gittik aldık ha baba parasıyla aldım ama daha sonra geri verdim parasını babama şimdi motorum yok pert oldu ama şu kriz geçsin çakcam 600RR ı

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı Dogin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bendede vardı bana babam 2 sene sonra aldı baktıki vazgeçmiycem ehliyeti bahane etti gittim ehliyet aldım busefer köşeye sıkıştı ee baba ben bu ehliyeti boşamı aldım dedim aradan 4-5 ay daha geçti sonra bigün gel alalım dedi ogün gittik aldık ha baba parasıyla aldım ama daha sonra geri verdim parasını babama şimdi motorum yok pert oldu ama şu kriz geçsin çakcam 600RR ı
    iyi taktik
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler