Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

arkadaşlar ben moto kurye olmak istiyorum yardım :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    valla arkadaşlar bu paket işinde ne kadar az para varmış şaşırdım...ilk ağızdan öğrenince gerçekten zor işler olduğunu anlıyor insan...dışardan davulun sesi hoş geliyor...ben Turizm sektöründe Transfer şoförüyüm...hattım sabit...Sultanahmet-AHL veya Sabiha Gökçen Havalimanı...dün gece 35 lira bahşiş topladım...5 euro+10 lira+10 lira+5 lira...Allah bereket versin...3 gün önce tek bir Alman yolcudan 50 gayme aldım...net maaşım 1000tl...sigortam yemeğimde var acentamızın 3 tane oteli var...1.5 yıldır ordayım...

bu iş için İngilizce bilmek...

SRC 2 sahibi olmak...

prezantabl olmak...vs vs gerekir...yapabiliyorsanız buyrun sektör sizi bekler...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dogin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    ya aslında 2 ve üzeri kazananlarda var paketçilikte ama boşverin arkadaşlar yeni hevesli olanlar yapsın 1-2 yıl çalışsınlar öksürmeye başlarlar 5 yıl sonra dizleride tutmaz benim bi arkadaşım scooter dan düştü bacagına platin taktılar 6 aydır çekiyo acısını degermi hiç 10 milyar bile verseler kaza yapınca öyle firmalar aylık maaşınıda vermez perişan olursun

arkadaşlar ptt ye giriş nasıl oluyor diye bir soru sordum ama her halde kimsenin bilgisi yok
    bilgi sahipi arkadaşlardan yardım bekliyoruz

zor meslek

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    ptt kurye işi güzel gibi görünüyor.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı mahir212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben arkadaslar bu ısı yapmak ıstıyorum o zaman ılk olarak pızza burgerde falan baslayım değilmi ön ısınma acemılık atmak ıcın kazancım 900 fln olur yıne sanırsam bahsıs fln fln :D
    Selam, zevkli rezaletin kapısından girmek üzeresin.Bu işin yazılmamış bir kötü yanını yazayım.Sürekli dışarıda olmak ve hergün 2 tekerlek üzerinde olmak alışkanlık yapar.Başka işlere antipati duyarsın.Bıraktın mı özler, yaparken kendini sorgularsın.Girme derim ben.Bana da girme dediler girdim. Hayat senin, tercih senin.
    Çevrenden sürekli eleştiri alırsın hele bir de tahsilliysen başka bir iş yapabilecek durumun varsa.
    Ben de ısınma, acemiliği atma amaçlı gıda sektöründe işe başladım.Şu anda evrak kuryesi vs olmak da istemiyorum.Bildiğim kadarıyla eski cazibesi kalmamış.
    Ayda 1000tl alıp günde 300km yol yapacağıma max 80 km yol yaparım 900 alırım.Buna alıştım.3 eksik 5 fazla kimse yalı alamadı bu işten.

Yemek kuryeliğinin(paketçiliğin) artılarını ve eksilerini yazmak isterim.

+Çalıştığın bölge küçük olduğu için adresleri daha kolay öğrenirsin.geldiğin yer aynı olduğu için tek adres bulmak zorunda kalırsın sadece.
    +Şansına kısmetine bahşiş alabilirsin.Lüks semtlerde çalışmayı tercih edersen bu ihtimal artar.(Bu konuya fazla girmemek lazım meslek sırrı)
    +Sıkılırsan restorantta başka bir pozisyona geçersin.
    +Günün 24 saati çalışma fırsatı.
    +evine yakın restorantı seçip yol masrafından yırtma.
    +Belki de dünyanın en sağlam şehiriçi motoru Honda Activa ile tanışma fırsatı
    +Birçok başarılı büyük firmanın çalışma sistemini öğrenme ileride olası bir işletme açacağın zaman az da olsa bilgi.
    Activa yoksa zaten girme o yere:D
    +Değişik insanlarla muhatap olma
    +İyi insanların çalıştığı bir
    -Fazlasıyla şımartılmış müşteriler.
    -Bakımları eksik kırık dökük motosikletlere binme ihtimalin.
    -Çalışma saatlerinin uzunluğu sosyal aktivitelere zaman ayıramama.
    -Düşük itibar
    -İş harici verilen angarya işler
    -Her gün traş olma zorunluluğu
    -
    Umarım açıklayıcı olmuştur.İş konusunda da özelden yazarsan yardımcı olabilirim.
    Evrak kuryeliğini hedefliyorsan direk evrak kuryesi ol bence.Sebebi gıda işine giridğin zaman çevrenin de sektöre göre gelişiyor olması.
    Bence zaten yeni giriyosun o kadar yorulmaya tehlikeye deymez.Öte yandan pazar günü tatil günü olması ve akşam 1800 dan sonra işinin bitmesi insanı cezbediyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:57 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla arkadaşlar bu paket işinde ne kadar az para varmış şaşırdım...ilk ağızdan öğrenince gerçekten zor işler olduğunu anlıyor insan...dışardan davulun sesi hoş geliyor...ben Turizm sektöründe Transfer şoförüyüm...hattım sabit...Sultanahmet-AHL veya Sabiha Gökçen Havalimanı...dün gece 35 lira bahşiş topladım...5 euro+10 lira+10 lira+5 lira...Allah bereket versin...3 gün önce tek bir Alman yolcudan 50 gayme aldım...net maaşım 1000tl...sigortam yemeğimde var acentamızın 3 tane oteli var...1.5 yıldır ordayım...

bu iş için İngilizce bilmek...

SRC 2 sahibi olmak...

prezantabl olmak...vs vs gerekir...yapabiliyorsanız buyrun sektör sizi bekler...
    Abi İngilizcem var Almancam var yolların ustası olmasam da hastasıyım
    O iş gelir mi bana ?Srcyi de aradan çıkarırım yaza kadar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:01 ----------

Herkes Little Caesaersı ve Dominosu beğenmemiş.Ben de Burger king Mc donalds Kentucky türü yerlerin sistemine alışamadım bir türlü
    Pizzacıda kutu katlarsın, Pizza kesersin belki ama abartmadığın sürece istediğin gibi yemeğini yer içeceğini içersin.En azından Benim çalıştığım L.c. de öyleydi.
    Fast food zincirlerinde sana başka iş yaptırmamalarının sebebi inan seni sevdikleri değil siparişten başını kaldıramamandır.Tabi yerine göre değişir.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ucanteneke5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu soruna kesin cevap verilmez sen ayda kaç ekmek iyiyosun diye sorsalar kesin bi cevap veremesin kuryelikte böyle.
    ama şöyle düşün yüzdelikçi bir kurye günde 200 ile 450km.yol yapabilirbu her gün farklı olduğundan tam net bir rakam söylenmez.
    ben gümrük kuryesiyiym benim nerdeyse her gün standar olarak 200 ile 250km.arası yol yapıyom ve her gün 10 litreyi götürüyo CBF150 bide ekonomik derler onlara.
    benzin masrafının PARA olarak ortalamasını sormuştum

günde 10 litre 3.65 tl benzin 28 gün çalıştığını varsayarsak

10*3.65 günde 36 tl ayda 28 * 36 1008 tl sadece benzin masrafımı yapar ?

şimdi kuryeye ne kaldı?

selam. ben ümraniyede oturuyorm. buralarda bi yerde pizzacı açılmıştı . orda takıla takıla kuryeyle kanki olduk filan. çocuk 9 ay çalıştı. sadece 3 ay parasını aldı. ve sigortası fln yoktu. yani demek istedğim böyle dandik şirketlerde çalışma. sözleşmen olsun ;)
    ama illa çok istiyosan. kargolardada çalışabilirsin.en azından gelirin garanti olur. bence nisan mayıs ayında filan başlayabilirsin. hem bu aylarda zor bence.yağmuru var şuyu var buyu var

Motosikleti
    r1 ve ybr 250
    öncelikle herkeze slm şimdi arkadaşın yazdıklarını okuyunca dayanamadım üye oldum bir kacda ben bilgi verim diye ben ist da 14 yıllık kuryeyim. ben bu işden ev aldım araba aldım motorumu yükselttim ama ozamanlar cok iyi para kazanıyorduk.3 ayda bir motor değişdiriyodum lakin 2000 yılından sonra işler kötüleşmeye bşladı son yıllarda daha kötü oldu şayet yeni başlıcam diyosun öncelikle ist iyi bilmrn şart ilk bir ay cok sürünceksin yolunu kaybetceksin sürünmek iyidr operotör sana nederse onu yap o sana yol gözterir bir ay boyunca seni birinci bölge calışdırır ist biliyosan birinci bölge m.köy şişli levent beşktaş buralarda calışsırsın tek evrak birinci bölgede suan 5 tl ve 7 arası değişiyo ilk bir kac ay az kazanırsın ama sonra kazanmaya başlarsın yerleri ögrendikce.bak herkez motor kullanabilir ama herkezde kuryelik yapamaz 9 saay yepesinde olacaksın öyle bir an gelicekki yağmurun altındasın sinir kirizlerine giriceksin nerden bu işe girdim diye ama bir bardak cay icincede unutucaksın ))kendine güveniyosan inatcıysan yaparım diyosan gir korkma kazancına gelince hickazanmasan 1500 tl aşşası olmaz allah yardımcın olsun bazı arkadaşlar demişki yazı bekle kışın olmaz demişler kuryelerin işi asıl kışın olur yazın işler düser bizde zaten işin piri olmuş kuryeler yazın pek motora cıkmaz anlatabilmişimdir umarım..

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    2006 yılında bi kurye ile ayak üstü muhabbet ettim eleman eskiden kazandığı parayı söyleyince şaşırmıştım ama artık okadar para kazanamadıklarını söyledi ve sebebini şuna bağladı..
    iç göç nedeniyle ist gelen vatandaşlarımız 1 hanede kalabalık aile şeklinde yaşayıp o aileden bir çok kişinin çalışması ve çalışan kişinin maaşa bakmadan ne iş olursa yapması mantığının bu işi bitirdiğini söyledi bir kaç örnek verdi, asla ve asla yapılmayacak maaşlara bu işin yapıldığını ve piyasayı çok düşürdüklerini söyledi..

bu arada konuya dönecek olursak ; metehan abi ilk mesajında olayın kitabını yazmış... içimden geçenleride yazmış
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

DNGe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    arkadaşlar işsizim bunalımdayım bende şuan motokurye olmayı düşünüyorum B+a2 ehliyetim var fakat bu işte tecrübem yok bildiginiz yerler varsa beni yönlendirmenizi rica ediyorum ayrıca Ptt ye motokurye iş başvurusunu nereden yapmam gerekir, istanbul ataşehir kayışdağı mahallesinde ikamet ediyorum,bildiğiniz yerler varsa beni yönlendirmenizi rica ediyorum...

Motosikleti
    ybr125 2008
    kim ne derse desin bırakıp da masabaşı sakin bir işe girince özlüyor insan caddeleri sokakları:(:(

Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kim ne derse desin bırakıp da masabaşı sakin bir işe girince özlüyor insan caddeleri sokakları:(:(
    Bıraktın mı kuryeliği?

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    bende özel bi yemek şirketinde çalışıyorum paket servisi yapıtoyurum günde 10 15 paket düşüyo bana aldığım maaş 950 maaş+50fiş parası+adisyon başına 30krş ayda 90 ile 150 arası yapıyo yol içinde yemek saten oradan istedğini yiyebiliyosun şuan işimden memnunum yalnız çalışma saatleri 11 10 şeklinde kendime zaman ayıramıyorum
    Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bıraktın mı kuryeliği?
    evet ama özel sebeplerden dolayı. yollar değil de mevzular yordu

yine de bakınıyorum 1700 dan 2400 a çalışacağım bir iş.

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Yaz geldi artık olmak istiyorsan korkma kurye ol ama kışın ayrıl sürme
    Yolver gitsin .

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet ama özel sebeplerden dolayı. yollar değil de mevzular yordu

yine de bakınıyorum 1700 dan 2400 a çalışacağım bir iş.
    bu aldığın rakamlarmı ?

Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu aldığın rakamlarmı ?
    yok nerede bende o şans

saat 17 00 dan 24 00 a kadar çalışacağım bir iş baktığımı söylemek istedim.

o rakamlara bir iş bulsam zaten emekli olurum o işten

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    daha iki gün önce bir anlık dikkatsizliğim sonucu bir arabaya patladım motoru keyif için kullanmak en güzeli yapılmayacak iştir demiyorum kesinlikle fakat her iş gibi değil
    daha fazla riziko ları olan bir iştir ince eleyip sık dokumanı tavsiye ederim. .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

saat 17 00 dan 24 00 a kadar çalışacağım bir iş baktığımı söylemek istedim.
    Nasıl yani? İkinci iş olarak mı yapacaksın, yoksa gündüz yatacakmısın anlamadım?

Bu arada crx motordaşmışız, renklerde aynı.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler