Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

rodaj için uzun yola gidilmelimidir

Motovento
    REKLAM ALANI
    enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    arkadaşlar rodaj için uzun yola gidlilmelimidir ben heo şehir içi kullandım .genelde 5-10 km yollarda kullandım.uzun yol yapmam şartmıdır.birde rodaj kaç kmde bitiyo örneğin 1500 de bassam bi faydası yokmudur
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sorularının cevaplarının aşağıdaki linkte olduğunu sanıyorum:

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...gercekler.html

Rodaj dediğimiz şey parçaların birbirine alışma süreci.Bu süreç içinde motosiklet bütün vitesleri kullanmalı,asla tam gaz yapılmamalı,çok fazla üst devirlere çıkarılmamalıdır.Ama rodaj dediğimiz şeyin öyle katı kuralları yoktur.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorularının cevaplarının aşağıdaki linkte olduğunu sanıyorum:

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...gercekler.html

çok güzel bilgiler teşekkür ederim..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Uzun yol yapıp en iyi rodaj alınır diye bişey yok, soğuk motoru ısıtmadan yola çıkma bir de aşırı,ani devir çevirip sürtünen motor parçalarını birbirine alıştır yeter.

Aşırı zorlamada ne olur dersen, milimetrenin 1000'de 1'i, mikron boyutta düzensiz aşınmalar meydana gelir,kompresyonun dolayısıyla gücün fabrika verisinden uzaklaşır o olur.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    rodaj yaparken uzun yola çıkma nedenini sorarsan bütün vitesleri kullanman lazım ve her deviri motora göstermen lazım uzun yolda hep aynı vitesde ve hep aynı devirde olacağın için bunun motoruna rodaj yararı olmayacaktır. bu bilgimide 3-4 tane sıfır aracım oldu ordan biliyorum.

Alıntı bguclu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodaj yaparken uzun yola çıkma nedenini sorarsan bütün vitesleri kullanman lazım ve her deviri motora göstermen lazım uzun yolda hep aynı vitesde ve hep aynı devirde olacağın için bunun motoruna rodaj yararı olmayacaktır. bu bilgimide 3-4 tane sıfır aracım oldu ordan biliyorum.
    Bende aynı şeyi düşünüyorum.Motosikletin hız göstergesi zaten yalnış gösteriyor.Herkes diyor ki neden 40 km üzerine çıkardın.Arkadaşım zaten km saati 10 km fazla gösteriyor.Motor 2. viteste 40 yapabiliyor hiç zorlanmadan.Eee 3.,4. vitese geçirmeden rodajı mı bitereceğiz diye konuşurken arayıp sordum.6000 devrin üzerine çıkarmadan belirli aralıklarda hızlanıp yavaşlamak yeterli olacaktır dediler.Kuzenim de bu konularda bilgiliydi.Ona da danıştım.O da aynı şeyi söyleyince bende max 6000 devir kullanarak rodaja devam ediyorum.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birde şöyle birşey var.. artık yeni motor teknolojilerinde rodajın öyle eskisi kadar "keskin" sınırları yok.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler