Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2000 yılından sonra muayne yapılmamış motor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    klr 600
    2000 yılından sonra yani yaklaşık 10 yıldır muaynesi yapılmamış motorun muaynesi nekadar tutar arkadaşlar bilen varmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    Alıntı moto-x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 yılından sonra yani yaklaşık 10 yıldır muaynesi yapılmamış motorun muaynesi nekadar tutar arkadaşlar bilen varmı

906 tl civarı bir rakam tutar aşağı yukarı

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı c@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    906 tl civarı bir rakam tutar aşağı yukarı
    906,-TL nerden çıktı?

20 yıl trafikten silinmiş olsa bile standart muayene fiyatının dışına neden çıkar?
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    % 5 ceza veriyosun her ay muayene ücreti üstünden

Motosikleti
    GSX600F
    nasıl oluyor söliim tam 10 yıl baz aldım

66 tl olan muayne bedeline her ay %5 Ekleniyor ve bu yuzdeliklerin yıllık ortalamasını alarak 10 ile çarpıp ana para olan 66 ile toplayınca bu rakam çıkıyor hergun bu işlerle uğraşıyorum ben

he 20 yıllık derken 20 yıldır trafikten çekme ile çekilmş motoru trafiğe sokucaksan muayne cezası ödenmez trafiğe çıkıcağı gun baz alınır ve oo tarşhte muayenesi yapılır ceza ödemezsin ama

10 yılldır keyfiyen otoparkta yana motoru şimdi trafiğe çıkarırsan muayne borcu kaba taslak bu çıkacaktır dostum

eğer hepsinde vaz gectim motorun vergi borcuda muayne borcuda ödeyemem dersen 2010 ocak ayında ek1 doldurup trafik subene hurda yardımı ile hurdaya çıkarmak istiyorum diyerek vergi borcun ve muayne borcun affa girerek motorunu hurdaya ayırabilirsin plakası ve 2 nusha ruhsat olması yeterli

Ben de 36 ay için 100Tl gecikme faizi ödemiştim, 64 mü neydi
    muayene haracı

Motosikleti
    GSX600F
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 36 ay için 100Tl gecikme faizi ödemiştim, 64 mü neydi
    muayene haracı
    yani 164 tl ödemiştiniz dimi sadece 3 yıl için bu rakam unutmayın

66 tl muayne borcunuz %5 ile cezalanır yani birdahaki ay 66 tl + 3.3 tl =69.3 tl bir sonraki ay 69.3 + 3.5 TL = 72.8 tl olarak artar artar artar

yani 164 tl ödemiştiniz dimi sadece 3 yıl için bu rakam unutmayın

66 tl muayne borcunuz %5 ile cezalanır yani birdahaki ay 66 tl + 3.3 tl =69.3 tl bir sonraki ay 69.3 + 3.5 TL = 72.8 tl olarak artar artar artar
    Öyle faiz üstüne faiz binmiyor, kim ödeyecek yoksa bunu, 3,3 ile ay sayısını çarpıp neyse muayene ücreti ekleyin tutuyor.

Motosikleti
    GSX600F
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle faiz üstüne faiz binmiyor, kim ödeyecek yoksa bunu, 3,3 ile ay sayısını çarpıp neyse muayene ücreti ekleyin tutuyor.
    hmm ben işi bırakıyorum ozaman demeki ben bu işi yapmıyorum trafik müşavirlik şirketim var 5 yılı gecen muaynelerde bu aynen ödeniyor bırakında ben biliyim bu konuları diimi hehe

elektronik öğretmeniyim ama yapmadım otomotiv sektörü ve trafik müşavirliği ile uğraşıyorum 2000 model piaggio skipper aldım en basiti makbuzu halen duru 2002 den 2009 una kadar muayne görmemişti 7yıllık borcu ödedim motorun sahibi vergi borçlarınıda ödedi adamın elinde kalan para 190 tl idi biz gunde 10 larcasını yapıyoruz üstünde 1 sene geçmiş 3 sene geçmiş bişi değil esas 5 seneyi dolduranlar eğlenceli oluyor hesabı bikere bile doğru yapamıyoruz biz bile bazen

bu arada motoru 1650 ye almıştım sahibine 190 tl kaldı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:55 ----------

moto -x ve özer aklınıza takılan tum sorularda ö.m atabilirsiniz bu hurda yasası zart zurt ne sormak isterseniz yardımcı olurup problem yok kafanıza takılan tum soruları bana sorabilirsiniz

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Doğrudur. Her gecen ay için belli bir miktar faize harc üzerine ekleniyor...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    nasıl oluyor söliim tam 10 yıl baz aldım

66 tl olan muayne bedeline her ay %5 Ekleniyor ve bu yuzdeliklerin yıllık ortalamasını alarak 10 ile çarpıp ana para olan 66 ile toplayınca bu rakam çıkıyor hergun bu işlerle uğraşıyorum ben

he 20 yıllık derken 20 yıldır trafikten çekme ile çekilmş motoru trafiğe sokucaksan muayne cezası ödenmez trafiğe çıkıcağı gun baz alınır ve oo tarşhte muayenesi yapılır ceza ödemezsin ama

10 yılldır keyfiyen otoparkta yana motoru şimdi trafiğe çıkarırsan muayne borcu kaba taslak bu çıkacaktır dostum

eğer hepsinde vaz gectim motorun vergi borcuda muayne borcuda ödeyemem dersen 2010 ocak ayında ek1 doldurup trafik subene hurda yardımı ile hurdaya çıkarmak istiyorum diyerek vergi borcun ve muayne borcun affa girerek motorunu hurdaya ayırabilirsin plakası ve 2 nusha ruhsat olması yeterli

Pardon Kardeşim ben eksik algılamışım sorunu
    Haklısın,kaydı silinmeden geçen vergi süreleri elbette faizi ile tahsil edilir de,belli bir zaman sonra dondurulma olayı yok mu? 10 yılın fiazini hesaplıyorlar mı?çok acıtır bu yav...
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

On7_li - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2005 senesinde sıfır motosikletlere verilen muayene süresi 1 sene olduğu için son aldığım motosikletimin muayenesi 2006 senesinde bitmiş. Yaklaşık 40 ay gecikme için, gecikme faizi ile birlikte 190 küsür lira verip muayene yaptırmıştım.

Gecikme ücreti hesaplanırken her ay arttırılıp hesaplanmıyor.
    Motosiklet muayene ücreti ne kadar: 63,72tl
    1 aylık gecikme bedeli ne kadar: 3,18
    Muayene süresi tam 10 yıl geçtiyse eğer 120 ay yapar, 120x3,18 = 381,6tl
    381,6 + 63,72 = 445,32tl tutar toplamda.

Yani motosikletlerde geçen her ay için muayene ücretinin üzerine 3,18 lira ekleyin.
    [CENTER][B]Çarp tamponuma kır farımı, Bedenime zarar verebilirsin ama RUHUMA ASLA...[/B][/CENTER]
    [CENTER]:bounce:[/CENTER]

Motosikleti
    GSX600F
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon Kardeşim ben eksik algılamışım sorunu
    Haklısın,kaydı silinmeden geçen vergi süreleri elbette faizi ile tahsil edilir de,belli bir zaman sonra dondurulma olayı yok mu? 10 yılın fiazini hesaplıyorlar mı?çok acıtır bu yav...

malesef hesaplıyorlar ve 1 tl bile eksik cıksa cebinizdeki para muayne ettiremiyorsun zateen faizler muayne ucretinin 10 misli 20 mislisini ödeyen müşterilerim oldu (nasıl dersen 11 yıl önce babası vefat eden bir bayanın babadan kalma 1997 model s320l (18.009 km de idi) mercedesinde adamın 2 ci eşinden olma cocuğu hak idda edince mahkemelik oluyorlar falan filan böylece 12 yıllık muayne yapılmamış araç gördüm nerdeyse 1 araba parası borç ödendi tabi mercedes in 2 el fiatı da 55.000 tl idi onçin 98 model palio parası göze batmadı

Motosikleti
    klr 600
    Alıntı On7_li adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005 senesinde sıfır motosikletlere verilen muayene süresi 1 sene olduğu için son aldığım motosikletimin muayenesi 2006 senesinde bitmiş. Yaklaşık 40 ay gecikme için, gecikme faizi ile birlikte 190 küsür lira verip muayene yaptırmıştım.

Gecikme ücreti hesaplanırken her ay arttırılıp hesaplanmıyor.
    Motosiklet muayene ücreti ne kadar: 63,72tl
    1 aylık gecikme bedeli ne kadar: 3,18
    Muayene süresi tam 10 yıl geçtiyse eğer 120 ay yapar, 120x3,18 = 381,6tl
    381,6 + 63,72 = 445,32tl tutar toplamda.

Yani motosikletlerde geçen her ay için muayene ücretinin üzerine 3,18 lira ekleyin.
    şimdi 445 liramı tutar acaba 900 liramı tam anlayamadım eğer 445 tutarsa yaptırırım 900 tutarsa başka çözüm ararım

445 lira tutar...
    Ruhsat ve TÜV Faturası elimde bakıp yazıyorum.

İlk tescil tarihi: 18/02/2005 (Yani motorumun muayene süresi 18/02/2006 da bitmiş.)
    Ben 14.08.2009 tarihinde tekrar muayene yaptırdım ve,
    Motosiklet için 63,72 lira muayene bedeli artı 133,81 lira da gecikme ücreti ödedim.
    Toplamda 197,53 lira verdim yani.
    Muayene süresi 42 ay geçmişti ve her geçen her ay için 3,18 lira alındı. Yani öyle katlama falan gitmedi.

Toplam kaç ay geçmişse 3,18lira ile çarp ve üzerine 63,72 lira koy. Muayene ücretin o dur.
    [CENTER][B]Çarp tamponuma kır farımı, Bedenime zarar verebilirsin ama RUHUMA ASLA...[/B][/CENTER]

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    bende en son 2004 de yaptırmıştım, ekimde gittim 267 tl aldılar benimkinin 67 tl muayene bedeli gerisi faiz

Motosikleti
    klr 600
    inşallah 445 ile hallolur

İlk tescil tarihini yada muayene geçerlilik süresi/tarihi ni yazarmısın...

Motosikleti
    klr 600
    abi motor 94 model 2000 den beri binilmemiş muayne 2000 de bitmiş

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    eskiden muayene süren geçsede ceza ödemiyordun. şimdi özelleştigi için muayene süresi geçen her araçtan gecikme faizi alınıyor. keşke muayene istasyonları özelleşmeden yaptırsaydın. bizde bir ticari araç vardı geçen sene muayene için götürdük muayenesi 6 ay geçmişti ama faiz almadılar. tabi gittigimiz yer devlet muayene istasyonuydu. şimdi özel olmayan yer kalmadı diye biliyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler