Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

İğneyi kendimize çuvaldızı kuryeye

Motovento
    REKLAM ALANI
    bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    [QUOTE=trendy83;1866930]böyle adamlarla olurda karşılaşırım diye kendime güzel korumlı bi eliven aldım boyum kısa ama çenesinin altına vurursam zor toplar kendini.Kiimse kusura bakmasın münferit bi olay falanda değilbu anlatılanlar.Bence de kimse kimseye yol vermek ZORUNDA değil.Yol şerit ve imkanlar müsaitse geçebileceksen geçersin.He yol vermek senin elinde istersen sağa doğru çekilirsin ama yol vermek gibi bir zorunluluk yoktur bence.[/QUOTE

Zorunlu değilsin tabi, ancak ben şehir içinde 40 km hızla seyretmek (boğaz havası almak gibi) istersem tabiki arkamdaki kişiye yol vermek zorundayım kimseyi arkamda kilitlemeye hakkım olamaz, ancak 3 şeritli otobanda da bu süratle gidemem, 120 ile en sağda giderken bile araba yada motor yol istersede bende vermem, git diğer şeritleri kullan derim ve 60 a düşerim, yada yol verir ve arkasından inşallah lastiğin patlar derim.

TEKTEKER RAMÇO bey, araç kullanmanın malum tehlikelerini örneklemişsiniz,Büyük şehir trafiğinde motosiklet kullanmanın tehlikelerini en iyi yaşayan kuryeler neden diğer motosiklet sürücülerini tehlikeye atarlar,tartığımız meselenin özü bu.Yoksa tarafikte elbette dikkatli olma zorunluluğu var,diğer araçlardan insanlar yeterince dertli, birde kurye arkadaşlar problem olmasın ricamız budur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla sende hafif kuryeci havası alıyorum,olsanda olmasanda hiç fark koymaz.serzenişte bulunan arkadaşlar başından geçenleri anlatmış,bütün kuryecilerin allah belasını versin demmeişler.ve herbiride aklı başında insanlar,sözlerinin sonundada özür bile dilemişler.şimdi eğerki böyle bir mevzu benim başıma gelse.eni,boyu,kilosu,kalıbı,vs,vs allah şahidim olsun ''o kuryeciyi''benim elimden kolay kolay alamazlardı.niçin peki elimden alamazlardı?.ben bir çocuk babası bir erkeğim,beni tehlikeye atan DEYYUS benim ailemi tehlikeye atmış sayılır benim için,ben böyle algılarım bunu.ordada hesabı keserim hemen.
    cok güzel anlatmışsın mehmet abi...
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Vay be ne Herkez dövüyor kırıyor.İnsan el yumruğunu yemeyince kendi yumruğunu balyoz sanırmış.Nasıl olsa dayak yemek yok nasıl olsa kuryecilerin elleri muhakkak armut topluyor...
    Bende senelerdir bu İstanbul trafiğinde motosiklet kullanıyorum ve kuryecide değilim ama sadece onlarmı kuryeci olmayan motosiklet sürücüleri yokmu tehlikeli kullanan.Evet ALLAH cc kimseye göstermesin kaza bela kimsenin canının yanmasını istemem ALLAH cc herkesi sevdiklerinden ayırmasın.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be ne Herkez dövüyor kırıyor.İnsan el yumruğunu yemeyince kendi yumruğunu balyoz sanırmış.Nasıl olsa dayak yemek yok nasıl olsa kuryecilerin elleri muhakkak armut topluyor...
    Bende senelerdir bu İstanbul trafiğinde motosiklet kullanıyorum ve kuryecide değilim ama sadece onlarmı kuryeci olmayan motosiklet sürücüleri yokmu tehlikeli kullanan.Evet ALLAH cc kimseye göstermesin kaza bela kimsenin canının yanmasını istemem ALLAH cc herkesi sevdiklerinden ayırmasın.
    olay budur cevap budur....
    muhim olan kurye veya şöför değil...muhim olan insan olmak... karşındakişnmi, arkandaki,ni etrafındakini düşünmek... kşimseyi tehlikeye sokmamak....

Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006

valla 26 yaşımdayım yediğim dayağında haddi hesabı yok attığım dayağında.eli armutmu topluyo sözüne ise deneyim sahibi biri olarak,armut değilde dökülen dişlerini topluyolar
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    valla 26 yaşımdayım yediğim dayağında haddi hesabı yok attığım dayağında.eli armutmu topluyo sözüne ise deneyim sahibi biri olarak,armut değilde dökülen dişlerini topluyolar
    Aman söyleyelimde sana dikkat etsinler.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Bu sitede motosikletçilerin birbirlerini selamlaması üzerine sayfalar dolusu yazıldı.
    Şimdi bakıyorum birbirimizi nasıl döverizi tartışıyoruz.Birilerini dövmekle elimize ne geçecekki.Yine binlercesi yollarda olacak.
    Bu gibi durumlardan korunmak için şahsi bir takım savunma sürüşleri geliştirebiliriz.
    Yada motosiklet kullananlar topluluğu olarak bu gibi platformlarda tartışarak ortak bir yol bulmaya çalışabiliriz.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Aman söyleyelimde sana dikkat etsinler.
    böyle bir güzellik yaparsan,sana çok teşekkür ederim
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Bazı arkadaşlar olayı karıştırıyorlar,yada anlamak istemiyorlar başlığı açan arkadaş emniyet şeridinden gidiyor (kesinlikle hatalı),arkadan gelen arkadaş emniyet şeridinden giden arkadaşı sıkıştırıp zor durumda bırakıyor kazaya ramak kalıyor kim daha hatalı? Meselemiz ekmek parası diye bu ve benzer hareketleri trafikteki motor sorununu en iyi bilen kurye arkadaşların yapması.Yoksa elbette kimin gücü yeterse o döver mesele bu değil.

Motosikleti
    Yok yok söylemeyeyim ben en iyisi sonra dişçiye gitmek zorunda kalırsın.

Şimdi şu var O beğenilmeyen kuryeciler. yolda birisinin motosikleti arızalansa,lastiği patlasa olduki benzini bitse ilk duran ve yardım etmeye çalışan kişiler.bu yönünü niye kimse dile getirmiyor.

Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı arkadaşlar olayı karıştırıyorlar,yada anlamak istemiyorlar başlığı açan arkadaş emniyet şeridinden gidiyor (kesinlikle hatalı),arkadan gelen arkadaş emniyet şeridinden giden arkadaşı sıkıştırıp zor durumda bırakıyor kazaya ramak kalıyor kim daha hatalı? Meselemiz ekmek parası diye bu ve benzer hareketleri trafikteki motor sorununu en iyi bilen kurye arkadaşların yapması.Yoksa elbette kimin gücü yeterse o döver mesele bu değil.
    İş dövüp dövmeme meselesi değil sadece kuryelerinde tehlikeli kullananı var normal motosiklet sürücülerininde yani tek taraflı bakmamak lazım olaya.

Neyse yemeğe çıkıyorum yemekten sonra buradayım.

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    evet ben 10 yıl motorlu kuryelik yaptım, yaşı yetmeyenler sizler okula giderken biz ekmeğimizn peşinde koşuyorduk. ben hala motorlu kurye firmasında yöneticilik yapıyorum ben milyon km yi devirdim YA SİZLER bilgi ve tecrübe olarak neleriniz var!
    ss makineye binip yavaş giden araçlara sıfır yanaşıp tapa gazı geçenlere ne diyeceksiniz. sinyal vermeden dönen araçlara, konuyu açan arkadaşımız yazdıklarına dikkat edin emniyet şeridi içinde olan bir olayı anlatıyor, sorarmısınız kendisine emniyet şeridi hangi haller dahilinde kullanılır. başkasını suçluyor ama kendiside suçlu. hanginiz motor sürerken gaza gelmiyenlerdenim diyor. arkadaşlar bir birinizi suşlamayın ÖRNEK OLUN!!!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:20 ----------

zincirlikuyu köprü altına gel orada yeterince kurye dövebilirsin

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    kuryeleri motosiklet sınıfının taksicileri olarak düşünüyorum.
    severim kendilerini. trafik kurallarını pek sallamazlar o ayrı.
    insanidirler, dururlar, yardım ederler, muhabbete gark ederler.
    burada yapıldığı gibi şiddeti övmezler. kanımca içlerinde insanlık vardır. bu bana yeter.
    kurye gördüğüm zaman yolundan çekilirim, ama bunu dikkatli bir biçimde yaparım.

Motosikleti
    iki teker
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sitede motosikletçilerin birbirlerini selamlaması üzerine sayfalar dolusu yazıldı.
    Şimdi bakıyorum birbirimizi nasıl döverizi tartışıyoruz.Birilerini dövmekle elimize ne geçecekki.Yine binlercesi yollarda olacak.
    Bu gibi durumlardan korunmak için şahsi bir takım savunma sürüşleri geliştirebiliriz.
    Yada motosiklet kullananlar topluluğu olarak bu gibi platformlarda tartışarak ortak bir yol bulmaya çalışabiliriz.

Motosikleti
    BMW F-650
    Kurye arkadaşları genelde severim. Belli bir yaşın üzerindekileri ukala ve kibirli olmazlar ve dara düştüğünüzde teslimatı paketi unutup yardım ederler.

işe yeni başlayanlar ya da egolarını tatmin edememişler diyelim, hele ki görece orta halli bir motor üzzerinde "dengeli" kullanan birini gördüler mi genlde her türlü "dengesizliği" sergilerler. bu tür olaylara 3-4 defa maruz kaldık.

en komiği de, caddebostan migrosun önündeki ışıklarda yan yana duran bir XT660 ile F 650nin arasından bir pizzacının apaçi savaş çığlıkları atarak elinde baltayla geçmesi idi. kuryenin montunu bir an gidonu tutan elimdeki eldivenin üzerinde hissettiğimi belirtebilirim..

bi başkası, grup halinde çıktığımız bir günün dönüşünde, sahil yolunda scooterla kahkahalar atarak tek teker yapmıştı. ama hakkını yemeyeyim, bu arkadaş yabancı ülkede olsa abartmıyorum Cross yada trail dalında dünya şampiyonu olurdu.

ama sonuçta fazla kasmaya gerek yok, yolda aceleniz yoksa bu arkadaşları "default" olarak bir yere yetişiyorlarmış gibi düşünüp yol verin. Kimse kimseye bilerek çarpacak kadar piskopat olmadı henüz...

Motosikleti
    iki teker
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuryeleri motosiklet sınıfının taksicileri olarak düşünüyorum.
    severim kendilerini. trafik kurallarını pek sallamazlar o ayrı.
    insanidirler, dururlar, yardım ederler, muhabbete gark ederler.
    burada yapıldığı gibi şiddeti övmezler. kanımca içlerinde insanlık vardır. bu bana yeter.
    kurye gördüğüm zaman yolundan çekilirim, ama bunu dikkatli bir biçimde yaparım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:29 ----------

Alıntı Anıl_B. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurye arkadaşları genelde severim. Belli bir yaşın üzerindekileri ukala ve kibirli olmazlar ve dara düştüğünüzde teslimatı paketi unutup yardım ederler.

işe yeni başlayanlar ya da egolarını tatmin edememişler diyelim, hele ki görece orta halli bir motor üzzerinde "dengeli" kullanan birini gördüler mi genlde her türlü "dengesizliği" sergilerler. bu tür olaylara 3-4 defa maruz kaldık.

en komiği de, caddebostan migrosun önündeki ışıklarda yan yana duran bir XT660 ile F 650nin arasından bir pizzacının apaçi savaş çığlıkları atarak elinde baltayla geçmesi idi. kuryenin montunu bir an gidonu tutan elimdeki eldivenin üzerinde hissettiğimi belirtebilirim..

bi başkası, grup halinde çıktığımız bir günün dönüşünde, sahil yolunda scooterla kahkahalar atarak tek teker yapmıştı. ama hakkını yemeyeyim, bu arkadaş yabancı ülkede olsa abartmıyorum Cross yada trail dalında dünya şampiyonu olurdu.

ama sonuçta fazla kasmaya gerek yok, yolda aceleniz yoksa bu arkadaşları "default" olarak bir yere yetişiyorlarmış gibi düşünüp yol verin. Kimse kimseye bilerek çarpacak kadar piskopat olmadı henüz...
    örnek bir yaklaşım

arkadaşlar yıkıcı değil! yapıcı olmak lazım

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Yok yok söylemeyeyim ben en iyisi sonra dişçiye gitmek zorunda kalırsın.

Şimdi şu var O beğenilmeyen kuryeciler. yolda birisinin motosikleti arızalansa,lastiği patlasa olduki benzini bitse ilk duran ve yardım etmeye çalışan kişiler.bu yönünü niye kimse dile getirmiyor.

İş dövüp dövmeme meselesi değil sadece kuryelerinde tehlikeli kullananı var normal motosiklet sürücülerininde yani tek taraflı bakmamak lazım olaya.

Neyse yemeğe çıkıyorum yemekten sonra buradayım.
    bak arkadaşım senin gözünden kaçan birşey var.burda kimse kuryelere direk sataşmıyo.ona bakarsan yolda kalmış olan bir çok kuryeciyede ben yardım ettim.hedef olarak kuryeciler gösterilmiş gibi algılanıyo.alakasıyok.yani kuryecinin yaptığı hatayı bende yapabilirim hata insanlar içindir,önemli olan hatanı anlamak en azında bir özür dilersin,acelen olduğunu söylersin,eminim sende aynı kanıdasın.yoksa bizim kimseye bir artistliğimiz yok.olmadıda,olmazda...yukarıdaki espirinde çok güzeldi

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Psikopatsın sen korkutuyorsun tüm forumu bak diş dökmeler falan.
    Dikkat et senin olmasın o dökülen diş
    Burası efe efe konuşma hesap kesme yeri değil git başka yerde neler yapabileceğini göster.Katılıyorum eli armutmu topluyor sözüne , tecrübe falan filan tecrübelileride gördüm ben ya neyse ..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:29 ----------

örnek bir yaklaşım

arkadaşlar yıkıcı değil! yapıcı olmak lazım
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    iki teker
    bak arkadaşım senin gözünden kaçan birşey var.burda kimse kuryelere direk sataşmıyo.ona bakarsan yolda kalmış olan bir çok kuryeciyede ben yardım ettim.hedef olarak kuryeciler gösterilmiş gibi algılanıyo.alakasıyok.yani kuryecinin yaptığı hatayı bende yapabilirim hata insanlar içindir,önemli olan hatanı anlamak en azında bir özür dilersin,acelen olduğunu söylersin,eminim sende aynı kanıdasın.yoksa bizim kimseye bir artistliğimiz yok.olmadıda,olmazda...yukarıdaki espirinde çok güzeldi
    o motoru süren zihniyet yapacağını yapsın sonra yavaşlayıp özür dilesin varmı böyle delikanlı, delikanlı olsa adam gibi başkasını tehlikeye atmadan motor kullanır. (bu KURYE diye yazıp bu işeten ailesinin geçimini sağlayan insanlara mal etmeyelim)

sadeceo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 cc abooovv ...
    kendine hakim olman çok iyi olmuş abi daha kötüsü olabilirdi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler