Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Başlayacağım sizce seçimim doğru mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş
    elindeki parayla yenisini alıyorsun bu motorların
    kawasaki den yamaha dan bahsediyoruz
    bindin eskittin de yedek parçasını mı düşünüyorsun
    :D haklısın ya .. o zaman ninjadan bahsedin bana biraz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ninja 250 o paraya alacağın en ideal 0km motor
    ama acemi için güçlü, tabi bana göre
    kimisi iyi bir eğitimle bu motordan başlayabilirsin diyecektir
    ben basamakların ağır ağır çıkılmasında fayda var diyenlerdenim
    o yüzden ilk mesajda bahsettiğim gibi, daha ufak bir motorla tecrübe edinmeni öneririm.

Motosikleti
    asya 200gy-2
    ninjayı bilmemde hyosung gt250r tavsiye edebilirim. rahat 140lara cıkabileceğini düşünüyorum.

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ninja 250 o paraya alacağın en ideal 0km motor
    ama acemi için güçlü, tabi bana göre
    kimisi iyi bir eğitimle bu motordan başlayabilirsin diyecektir
    ben basamakların ağır ağır çıkılmasında fayda var diyenlerdenim
    o yüzden ilk mesajda bahsettiğim gibi, daha ufak bir motorla tecrübe edinmeni öneririm.
    ninja 140 yapar mı (rahat)?

Alıntı brkfrt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ninjayı bilmemde hyosung gt250r tavsiye edebilirim. rahat 140lara cıkabileceğini düşünüyorum.
    gt250r ben de baya baktım da kardes dediğim gibi görünüşe önem verenlerdenim biraz. hyo pek estetik gelmedi sanki biraz kaba duruyo. ama performansı iyidir orasını bilemem

EruKING - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R 2010
    Beyler bu çocuk görüntü istiyor. R125 ten kolay kolay vazgeçmez. Diğerlerinide sorucak ama vazgeçmiycek.

bence vazgeçecek işin içine "buna bu fiyat değer mi?" ve "performans" gibi unsurları da ekleyince vazgeçeceğim gibi görünüyor...

Motosikleti
    asya 200gy-2
    yani r125 ide öyle bi yapmışlarki gören r1 zannediyor bende fiyatı duyulmadan önce alırım diyordum yalan yok :D

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R 2010
    zaten gözüm tutmamıştı seni şaka şaka hayırlısı neyse o olsun kardeş^^

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı VoDK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ninja 140 yapar mı (rahat)?
    yapar

ya ama ikisni kıyaslayınca da r125 canavar gibi duruyor doğrusunu söylemek gerekirse r125 kendine aşık ediyor resmen ama ninja sıradan bi motor görüntüsü çizmiyor mu sizce de ?

Motosikleti
    asya 200gy-2
    arkadaşım öylede kağıt üzerinde bak derim kıyaslıyacaksan ;)

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R 2010
    Ninja ince. Yamaha daha kaslı ona göre Sarı ile beyazınada bak sen ^^ Ben istanbulda 1 tane gördüm sarı. onuda o an farkedemedim. R6 sandım. Sonra baktım sarı r6 yok. La dedim o 125 miş ona göre düşün artık sen

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    kimse uğraşmasın arkadaşın alacağı belli cene bari yormayın (r125)
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

off gerçekten çok kararsız kalıyorum. r125 için o para gerçekten bana da çok geliyor ama moto gel al beni diyo hadi aldım diyelim o motor sana yetmicek diyosunuz ki ben de biliyorum yetmiyecek.... oldukça kafa karıştıran bi durum...

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Hyosung GT 250 R Yakısır 9800 civarı fiyatı war. Cok saglam kacıo Motor. 190 Goren arkadaslarım war. Hemde COk asil ve Saglam bi goruntusu war.

Arkadaşlar evet şuan 3 motosiklet seçeneği var önümde sizce hangisini seçmeliyim? sizlere göre artı ya da eksi yönleri nelerdir?
    Benim görüşlerime gelince(bazı ufak detaylara da dikkat çektim) :

yzf 125r : oldukça şık bir motor, adı üstünde yamaha fakat iş performansa gelince istediklerimi veremiyor. Bu açıdan bakınca da 125cc bir motora 250 cc motor parası vermek hiç de mantıklı gelmiyor.

ninja 250r: moto yzf125 e kıyasla biraz görüntü açısından düşük diye düşünüyorum ben. hele o göstergeleri yok mu? oldukça çirkin(yalan olmasın 2009 modelinin göstergelerini bilmiyorum, ama dijital gösterge varsa kawasaki düzeltmiştir gibime geliyo) performans? istediklerimi tamamıyla veriyor. bir sorun göremiyorum. fiyat açısından da bir 250cc motor için uygun olduğunu düşünüyorum.

Hyo Gt 250r: görünüş açısından biraz fazla kaslı gibi geldi bana. yani biraz kaba kaçıyor. ayrıca selesi pek hoş deil bana göre. hem selede kullanılan malzeme çizilebilir cinsten. bu da pek hoş olmamış. göstergeleri ise bi harika ama performans açısından da hiç bir şey söyleyemem bu motoya. istediklerimi çok fazlasıyla yerine getiriyor. e bu da biraz gereksiz gibi geldi.

sonuç olarak hyo her yönden benim için biraz abartılı kaçtı. Ninjanın performansı bana uygun ama görüntü pek yok motosiklette. yzf 125 alırsam da kendimi kazıklanmış gibi hisstecem biliyorum neden diye sorabilir bazı arkadaşlar. çünkü piyasada bu fiyata 250lik o kadar motor varken bunu almak... ayrıca bana bu 125lik motor yaklaşık 6 ay sonra yetmeyecek, sonra bunu aldığım fiyattan çok aşağı bir fiyata veremeyeceğim bunu da biliyorum...

bir de bende marka takıntısı var yalan olmasın :D mesela beni o motorda gören ve motordan hiç anlamayan biri bile "vaaaow motora bak, hem de yamaha! " demeli :D tabiki bu yamaha kısmı sadece örnekti. kawasaki de olur neden olmasın en tanınmışı yamaha yalnız...

biraz da siz görüş belirtirseniz sevinirim arkadaşlar...

NOT: düşersin kalkarsın, motoru devirirsin, sonra düzelttirmesi tuzlu olur gibi görüşlere gerek yok. çünkü ucuz başka bir motorla (örn. 2.el) acemiliği atacağım. en azından planlarımda bu var.

Motosikleti
    ZX6-R
    yzf ye o kadar vermene gerek yok temiz 2.el bir cbr 125 al iyi belle motoru sonra zaten 1 yıl içinde ninja 250 ye geçer bakarsın dalgana hatta direk ninja 250 de alabilirsin

Alıntı hell_rideRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yzf ye o kadar vermene gerek yok temiz 2.el bir cbr 125 al iyi belle motoru sonra zaten 1 yıl içinde ninja 250 ye geçer bakarsın dalgana hatta direk ninja 250 de alabilirsin
    ninjayı düşürürüm diye korkuyorum ... onun için direk ninjayla başlamam ama anladığım kadarıyla bu üçü arasından ninjayı tavsiye ediyorsun. hmm. bu arada cbr 125 ikinci el kaç paradır?

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    http://www.sahibinden.com/search.php...ype%5D=&dpage=

Ama o paraya ben bunu alırdım senin yerinde olsam şahsen SS sevmiyorum ama;

http://www.sahibinden.com/turkiye_de...XQQdisplayitem
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

rs125 de yakışıklı motor ama sonradan yetmeyecek bana bu. yetmediği zaman satıp değiştirirsin demeyin çünkü böyle bir imkanım yok 9000 tl bu motora verip sonra yetmiyor diye değiştireceğimi söylediğimde ailem kabul etmez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler