Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

tamamen ticari bir sektör , kullanıcısını hiç desteklemiyor!

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 2006
    Merhaba ,

Motosiklet sevenlerin çeşitli sorunlarını aynı paragrafta iyi bir bağlantıyla dile getirmiş arkadaşımız. Ben kendi adıma teşekkür ederim.

Durumdan şikayet etmek yada mevcut durum analizi yapmak konusunda sıradan bir Türk'ün eline su dökecek başka bir millet tanımıyorum ben.

Biz varolan problemleri görüyor ve sürekli bundan şikayet edip , eleştiriyoruz.
    TV programlarımızında büyük bölümü bunun üzerine zaten.
    Ancak problemin çözümü için hep başkalarını sorumlu görüyoruz. İşte bu konuda da bizim elimize su dökecek başka bir millet te tanımıyorum maalesef.
    Problemi çözmüyoruz , ya onunla yaşamaya alışıyoruz yada problemin şeklini değiştiriyoruz.

Motosiklet kişinin özgürlük, macera, doğa, bireysel olma duyguları nedeniyle , bu duyguları yoğun hisseden insanların tercii olmuştur hep.

Elbette grup halinde gezeriz, beraber aktivite yaparız. Ancak motor alan herkes bir düşünsün lütfen, kaç kişimiz bu nedenle motor almıştır ki ?

Trafikteki sorunlarımızın bana göre hiçbiri araçlardan kaynaklanmıyor. O kadar az motor kullanıcısı varki doğal olarak araç kullananlarda bize yönelik bir refleks gelişmiyor. Polislerimiz bizi araçtan saymıyor.
    Maalesef motorsever arkadaşlarımızda altlrındaki gücü seviyor ve kullanıyorlar.
    Aynaya bakan sürücünün birşey görmeyip 2 sn sonra yanından motorcu geçmesi kimin kabahati olabilir sizce...
    Ben hem araç hemde motor kullanan biriyim ancak trafikte bende çoğu zaman makaslar yapan, hızla aralara dalan motorcu arkadaşları göremiyorum yada geç görüyorum.

Moted yada başka kuruluş farketmez, bu sorunların çözümünü polisten, kanundan yada kanundan beklersek daha çok bekleriz.

Bu konudan şikayetçi olan ben dahil herkesin birşeyler yapması gerekir.
    Elimizi taşın altına koyalım. sadece 29 ekimde değil bu işler içinde bir araya gelelim. Aynı anda tüm Tükiyede ses getirecek bir aktivite yapalım.
    Genelde zangin ve itibarlı motor kullanıcıları var , onlara ulaşalım. TV lerde çıkalım.
    sağa sola eleştiri yaparak çözülen problem görmedim daha.38 yaşındayım ve bundan sonrada eleştri yapan insanlar görmekten endişeliyim.

Söylediklerimden eleştiri yapılmasın manası çıkmasın, tepki verelim diyorum sadece... Zammı geldi malzemeye , almayalım 3-4 ay, motorun ötv si mi arttı , almayalım 3-4 ay. Bir marka gereken görevini yapmadımı, hepberaber tüketici sitelerini, şirket merkezlerini, avrupa merkezlerini mail bombardımanına tutalım.
    Arkadaşlarımızdan birine araç mı çarptı. 100-200-300-500 motor olup gidelim olay yerine.
    İşte o zaman birşeyler düzelmeye başlar. Oturduğumuz yerden atıp tutarak, var olan durumu belirtip eleştirerek olmuyor olmuyor olmayacak.

Herkese keyifli,eğlenceli bir sürüş dilerim.

Sevgiler,
    Kaan
    1. öncelik :Güvenli,dikkatli , henüz motor kullanmayanlara örnek sürüş
    2.öncelik : eğlen,keyif al, sürekli yap
    3. öncelik : asla sevdiklerini unutma !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı motorlord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ,

Motosiklet sevenlerin çeşitli sorunlarını aynı paragrafta iyi bir bağlantıyla dile getirmiş arkadaşımız. Ben kendi adıma teşekkür ederim.

Durumdan şikayet etmek yada mevcut durum analizi yapmak konusunda sıradan bir Türk'ün eline su dökecek başka bir millet tanımıyorum ben.

Biz varolan problemleri görüyor ve sürekli bundan şikayet edip , eleştiriyoruz.
    TV programlarımızında büyük bölümü bunun üzerine zaten.
    Ancak problemin çözümü için hep başkalarını sorumlu görüyoruz. İşte bu konuda da bizim elimize su dökecek başka bir millet te tanımıyorum maalesef.
    Problemi çözmüyoruz , ya onunla yaşamaya alışıyoruz yada problemin şeklini değiştiriyoruz.

Motosiklet kişinin özgürlük, macera, doğa, bireysel olma duyguları nedeniyle , bu duyguları yoğun hisseden insanların tercii olmuştur hep.

Elbette grup halinde gezeriz, beraber aktivite yaparız. Ancak motor alan herkes bir düşünsün lütfen, kaç kişimiz bu nedenle motor almıştır ki ?

Trafikteki sorunlarımızın bana göre hiçbiri araçlardan kaynaklanmıyor. O kadar az motor kullanıcısı varki doğal olarak araç kullananlarda bize yönelik bir refleks gelişmiyor. Polislerimiz bizi araçtan saymıyor.
    Maalesef motorsever arkadaşlarımızda altlrındaki gücü seviyor ve kullanıyorlar.
    Aynaya bakan sürücünün birşey görmeyip 2 sn sonra yanından motorcu geçmesi kimin kabahati olabilir sizce...
    Ben hem araç hemde motor kullanan biriyim ancak trafikte bende çoğu zaman makaslar yapan, hızla aralara dalan motorcu arkadaşları göremiyorum yada geç görüyorum.

Moted yada başka kuruluş farketmez, bu sorunların çözümünü polisten, kanundan yada kanundan beklersek daha çok bekleriz.

Bu konudan şikayetçi olan ben dahil herkesin birşeyler yapması gerekir.
    Elimizi taşın altına koyalım. sadece 29 ekimde değil bu işler içinde bir araya gelelim. Aynı anda tüm Tükiyede ses getirecek bir aktivite yapalım.
    Genelde zangin ve itibarlı motor kullanıcıları var , onlara ulaşalım. TV lerde çıkalım.
    sağa sola eleştiri yaparak çözülen problem görmedim daha.38 yaşındayım ve bundan sonrada eleştri yapan insanlar görmekten endişeliyim.

Söylediklerimden eleştiri yapılmasın manası çıkmasın, tepki verelim diyorum sadece... Zammı geldi malzemeye , almayalım 3-4 ay, motorun ötv si mi arttı , almayalım 3-4 ay. Bir marka gereken görevini yapmadımı, hepberaber tüketici sitelerini, şirket merkezlerini, avrupa merkezlerini mail bombardımanına tutalım.
    Arkadaşlarımızdan birine araç mı çarptı. 100-200-300-500 motor olup gidelim olay yerine.
    İşte o zaman birşeyler düzelmeye başlar. Oturduğumuz yerden atıp tutarak, var olan durumu belirtip eleştirerek olmuyor olmuyor olmayacak.

Herkese keyifli,eğlenceli bir sürüş dilerim.

Sevgiler,
    Kaan
    Her araç sürücüsü 2 sn'de bir aynasına baksaydı bu kadar kaza olmazdı.Oysa ki ben motorda 2 sn'de bir aynamı kontrol ederim.
    Verdiğin örnekte suçlu tabiki araç sürücüsü motorların seri olduğunu düşünerek hareket etmek zorunda aynayı sıklıkla kontrol etmek zorunda.
    Bundan geçtim aynayı kullansalar isterse yarım saatte bir olsun(lafın gelişi) yine yeter bize

Birşey daha belirtmek istiyorum;
    Ben sağa veya sola manevra yaparken dahi bırakın aynayı kafamı çevirip bakıyorum saniyelik emin olmak için.Neden bunu yapıyorum olurda gözümden kaçar bir motosiklet sürücüsü veya araba aynanın kör noktasına denk gelirse dikkatli davranmak için , bi zahmet araba sürücüleride aynayı 3-4 snyede bir kontrol etsin geçtim 2den

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "MOTED'in faaliyet amacı Türkiye'deki motosiklet sektörünün gelişimi için faydalı olabilecek girişimlerin organize edilerek gerçekleştirilmesi, duyulan yasal ihtiyaçlar için yetkili mercilerle temasların sürdürülmesi ve toplumda bilinçli motosiklet kullanımını yaygınlaştıracak önlem ve bilgilendirmelerin yapılması şeklinde özetlenebilir."
    hmm bu konuda ne yapmışlar merak ediyorum?Dernek çalışmalarını bir pazarlama aracı olarak kullanıyorlar ve ben bunu doğru bulmasamda sonuçta bunlar Ticari firmalar ve biz kullanıcıları sadece fuarlarda ve sezon açılışlarında hatırlayacaklar.bu krizde bu adamların elde çakan stoklardan yeni yıl planlamalarından vakit bulup bizler için projeler üretebileceklerine veya bunun için efor sarfedeceklerine inanamak saflık olur.Motosiklet Fuarı öncesi moted başkanı eser gürler en fazla,ne bu ÖTV ne bu KDV diye,bir iki motosiklet dergisine mülakat verirler okadar .Yolda Demir bariyerler bizi biçer,Kurye kelle koltukta çalışır,Motosikletli öldürenler bir kaç ay yatmadan çıkar.herşey aynı devam eder.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Motosikleti
    Monero 250 cmx a Hedef Custom Chopper !
    Şaka gıbı Daha yenı mı anladınız abıcım Para Varsa bu işin içinde adam babasını akarabasını tanımıor sız ne dıosunuz Su sıralar ortalıkda dolaşan bır vırus adını azıma almak ıstemıorum [ınancım geregı] Bır hastalık bırı lerı ıs yapacak dıye bı kac kısı oluyor ardın hop antı vırus bulunuyor ne kadar sora ınsanlar aşılanıyor 1 kısı 5 tl den 70 000 000 kişi allah bereket wersın bırılerı koseyı dondu fanı dunya senaryo hep aynı : )))

125cm3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar tüm yorumlarınız için teşekkür ederim. anlamayan olduğunu zannetmiyorum , ben biraz genetik birde 3-5 tane sağlam travma sonucu konuşma yazma hatta öğrenme güçlüğü çeken biriyim. detaylı yorum ekleyen arkadaşlara ayrıca teşekkür ederim TR nin en güzel motosiklet sitesinde sohbet etmek ; motosiklet kullanmaktan daha keyifli. belli katılımları olan site yöneticileri bir araya gelip sorunlara çözüm için proje yarışması açmalılar . örnek : BASKIN BASANINDIR hesabı 5 siteden 500 motorcu ist.emn. trafik md. gidip projelerimizi anlatsak çok iyi olur + motede.
    benim başka projelerimde var yani gerçek kullanıcıların bişeyler yapması lazım bence yoksa bizim helvalarda tarlada buğday şimdilik bekliyor.
    motedin kask takibinden çıktı öfkem bütün içimi döktüm ama motedin ilk işi bu olmamalı. motorcular hep suçlu olmamalı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler