Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet alıcam destek olursanız sevinirim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda today 50 pembe panter :))
    merhaba arkidişler ben motosikleti çok seviyorum ama şimdilik motosikletim yok alıcam ama babama motosiklet istediğimi söylediğimde hep karşı çıkıp olmazz diyip yanımdan ayrılıyor ben de üzülüyorum ama en sonunda aldırıcam 19 yaşındayım hiç motosiklet deneyimim yok hale diye arkadaşım var ona babası honda aldı bende onu görünce kıskanıyorumçok güzel bir görseniz mahallede dolaşıyor bende istiyorum motosiklet hakkında bilgi verirmisiniz nasıl kullanmayı öğrenirim ve bana göre hangi motosikleti önerirsiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    bence bunun için bir a2 ehliyeti alabileceğin bir kursa gitmeni öneririm motosiklet kullanmayı temel olarak orada öğrenebilirsin

geriside senin isteğine göre kendine motor alırsan gelişir zaten

istanbulda olsaydın honda bmw vespa gibi markaların kendi özel eğitimleri var ileri sürüş tekniklerinide alıyorsun kullanmayı öğrenmenin yanında...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bunun için bir a2 ehliyeti alabileceğin bir kursa gitmeni öneririm motosiklet kullanmayı temel olarak orada öğrenebilirsin

geriside senin isteğine göre kendine motor alırsan gelişir zaten

istanbulda olsaydın honda bmw vespa gibi markaların kendi özel eğitimleri var ileri sürüş tekniklerinide alıyorsun kullanmayı öğrenmenin yanında...
    erken cevabınız için çok teşekkür ama babam bu tutkuma başından beri karşı ben babamı ikna etmek istiyorum motosiklet için a2 ehliyetimi almam gerekiyor yarın ilk işim bu tşk ler

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Arkadaşım önce çalışıyormusun bilmem ama..Babanın değil kendi paranla git ehliyet al..Sonra babanın ehliyeti görmesini sağla..Sonra kask al..Sonra dirseklik mont falan

Baban yanındayken motor geçince sevqilin qeçiyormuş gibi davran
    Bigün beraber hondaya gidelim de babana almıyalım ama bakalım hesabı..Ordaki müşteri temsilcisiyle konuşmasını sağla motosiklet hakkında bilgi versin öledir şöledir

Çevrende motosiklet kullanan büyüklerin varsa babanla konuşmalarını iste motosikletin iyi yönlerini anlatsın

Sonuç olarak babanda motosiklete bi yakınlık olması gerekiyor..Olmassa da sana bunu yap diyemem ama kendin para biriktirip motorunu al kapının önüne koy..Babanın nasıl biri olduğunu bilmediğimden bunu pek önermem..Ama korumalarla motora bindiğinde emin ol olmaz dediği varsada olur der..[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:56 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:52 PM ----------

topik sahibini erkek sanmıştımKusura bakmayınız
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı FeRaYe23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erken cevabınız için çok teşekkür ama babam bu tutkuma başından beri karşı ben babamı ikna etmek istiyorum motosiklet için a2 ehliyetimi almam gerekiyor yarın ilk işim bu tşk ler
    walla aslına bakarsan benim zamanında duymadığım söz kalmadı bu motosiklet sevdasından dolayı ki babam zamanında az motosiklet kullanmamış bir insan değildir uzun yol yapıyordu mz'lerin olduğu dönemlerde ki 2 senem kütahya gibi motosiklet cenneti olarak görülebilecek (o zaman için şimdiyi bilmem 10 senesi var rahat) bir yerde geçmişti..

kısaca anlatmak istediğim motosiklete herkes başta karşı çıkıyor sadece adım adım ilerlemen gerekli birşeyleri elde etmek istiyorsan annem kullandığım arabaya binmem diyor ama kullandığım motora binmem demiyor çünkü aldığım risklerin farkında olduğumun ve ona göre hazırlıklı olduğumun çok iyi bilincinde...
    kısacası bu meretleri tehlikeli kılan kendileri değil bizleriz her zaman için... bunları gösterebilmen gerekli ailene..

motosikleti nasıl alacağın konusuna gelince ailen destek olmuyorsa çalışıp biriktireceksin buradaki pek çok kişi bu şekilde hayallerini gerçekleştiriyor
    sana şimdiden iyi şanslar ama motosiklet kullanman için a2 ehliyetini kesinlikle al sonra bi polis çevirmesinde motorun bağlanır veya allah korusun kaza yaptığında başın çok ağrır dikkat etmek lasım önlem almak lasım en başından
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaç para lazım hemen gönderelim
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    SYM EVO 250
    nasıl bi tip seviyorsun ki ?
    işte buna dokunma !!!

Motosikleti
    Yamaha Rx 115 & Gfr 125
    Bak Arkadaşım Bundan seneler önce babam motora cok karşıydı ve motor kullanıclarını hic sevmezdi ama bendede bir motor aşkı vardı habersizce bir motor aldım arada biniyordum arkadaşta kalıyordu ve sordugunda arkadaşımın dedim sonra eve getirmeye başladım binmeyeceksin dediginde ben inat ile biniyordum sonralarda baktı fayda yok dikkatli bin tavsiyelerinde bulunmaya başladı daha sonra motoru değiştirdim arkadaşın dedim bende kalacak babasının haberi yok dedim biraz kızsaada bir şey diyemiyordu. yani alışır şu anda babamda bende motor kullanıyoruz :D aşıladım arada gezi bile yapıyoruz

Direk Kestirip Atarlar Olmaz Die Ama Sen Üstlerine Git Bunalt.

motor nasıl ögrenirim arkadaşlarında cevreende motor olan kişiler vardır ögretmesini rica et
    [COLOR="Red"][B][B]:queen:Dudaktan Kalbe Giden Bir Yol Varsa Orada Bile Tek Teker:queen:[/B][/B][/COLOR]

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    offffffffffff yaaaaaaaaaaaaaaa

susma hakkımı kullanıcam

KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ah ah çok iyi bilirm ailenin karşı çıkmasını eğer seninde benim gibi cadı bi ablan olsa eminim onlarda ikna olurdu en azından benim ortalama 8 ay sürdü kabul etmeleri şimdi de canavar gibi motora biniyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç para lazım hemen gönderelim
    şaka yaptığını biliom zaten , ama arkadaşım hale de honda var şimdi hondanın sitesinde aynısını gördüm benim istediğim motosiklet bu nasıl birşey honda today 50

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:38 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:37 PM ----------

Alıntı ıRamazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl bi tip seviyorsun ki ?
    honda today 50 istediğim motosiklet bu, arkadaşım hale de bundan var

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:40 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:38 PM ----------

Alıntı TheSany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak Arkadaşım Bundan seneler önce babam motora cok karşıydı ve motor kullanıclarını hic sevmezdi ama bendede bir motor aşkı vardı habersizce bir motor aldım arada biniyordum arkadaşta kalıyordu ve sordugunda arkadaşımın dedim sonra eve getirmeye başladım binmeyeceksin dediginde ben inat ile biniyordum sonralarda baktı fayda yok dikkatli bin tavsiyelerinde bulunmaya başladı daha sonra motoru değiştirdim arkadaşın dedim bende kalacak babasının haberi yok dedim biraz kızsaada bir şey diyemiyordu. yani alışır şu anda babamda bende motor kullanıyoruz :D aşıladım arada gezi bile yapıyoruz

Direk Kestirip Atarlar Olmaz Die Ama Sen Üstlerine Git Bunalt.

motor nasıl ögrenirim arkadaşlarında cevreende motor olan kişiler vardır ögretmesini rica et
    fikirlerin için tşk , ama ben habersizce alamam çünki babamın verdiği haftada 70 lirayla nasıl alırım ayda 280 lira param oluyor ayda 150 lira harcasam kalan ayda 130 lira takistle verirlermi acaba önce zaten a2 ehliyet almam alzım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:42 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:40 PM ----------

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah ah çok iyi bilirm ailenin karşı çıkmasını eğer seninde benim gibi cadı bi ablan olsa eminim onlarda ikna olurdu en azından benim ortalama 8 ay sürdü kabul etmeleri şimdi de canavar gibi motora biniyorum
    allah canını almasın emi senin güldürdün beni cadı bir ablam yok kimse yok yani sadece benim evin tek kızıyım

Honda Today 50 en çok bayanlara yakışır başlangıç için en iyisidir Bisiklet kullanmaktan daha kolaydır 5 TL Benzin ile bütün gün gezersin.

Arkadaşının motosikletini babana gösterirsen fikrini değiştirebilir hatta bir gün arkadaşın ile beraber gidin babanın yanına sizi ve motosikleti görsün

Ehliyet ve korumaları ihmal etmeyiniz

CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    today güzel motor ama eğer kendi kazancın , birikimin yoksa biraz zor olur .örn motor 10000 tl dir az birşey kamıştır yad yarısı elindedir çalıştığınla biriktirdiğinle ondan sonra babadan anadan yardım alınır ama bu durumda bence çalış yada birtürlü paranı biriktir aksi taktirde işin zor ehliyet zaten 450 tl aşağı yukarı today 2.000 l desek oldumu sana 2500. bu karşı çıkmanın yanı sıra fazlası demektir.
    Bu krallığın tacı kask , tahtıda motordur.
    "htmetin"

Benim ailem de karşı çıkıyordu son 2 hafta içinde annem kask+eldiven babam ise motosiklet almama yardımcı oldu.Nasıl oldu dersen benzinli scooter almaya karar vermiştim tam.Neredeyse alıyordum ki babam gördü bu ne yaa.Boşver adam gibi birşey al da işe yarasın dedi.Şu anda plaka bekliyorum.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs

[/COLOR]
    allah canını almasın emi senin güldürdün beni cadı bir ablam yok kimse yok yani sadece benim evin tek kızıyım
    hahaa ama valla benden daha da fazla uğraştı zaten yakında kaskın arkasına yazdırcam ABLAM SAĞOLSUN diye bu arada inşallah en kısa zamanda istediğin motora kavuşursun solediğin motor bence tam senlik

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    merhaba arkidişler ben motosikleti çok seviyorum ama şimdilik motosikletim yok alıcam ama babama motosiklet istediğimi söylediğimde hep karşı çıkıp olmazz diyip yanımdan ayrılıyor ben de üzülüyorum ama en sonunda aldırıcam 19 yaşındayım hiç motosiklet deneyimim yok hale diye arkadaşım var ona babası honda aldı bende onu görünce kıskanıyorumçok güzel bir görseniz mahallede dolaşıyor bende istiyorum motosiklet hakkında bilgi verirmisiniz nasıl kullanmayı öğrenirim ve bana göre hangi motosikleti önerirsiniz?
    Hosgeldiniz...
    1-Babanin gonlunu al once...
    2-ehliyet al a2 hatta b ehliyete yazil a2 eklet cok istiyorsan ama ehliyet al...
    3-koruyucu kiyafetler al...
    4-ileri surus teknikleri egitimleri al...(bu sana cok ama cok faydali olacak bayan isen eger)
    5-sertifikani al...
    5*1/2-babanin gonlunu al...
    6-anahtarini eline al...
    7-mutlu son...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı AraGaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Today 50 en çok bayanlara yakışır başlangıç için en iyisidir Bisiklet kullanmaktan daha kolaydır 5 TL Benzin ile bütün gün gezersin.

Arkadaşının motosikletini babana gösterirsen fikrini değiştirebilir hatta bir gün arkadaşın ile beraber gidin babanın yanına sizi ve motosikleti görsün

Ehliyet ve korumaları ihmal etmeyiniz
    evet çok şık pembe rengini istiyorum çünki en çok sevdiğim renk, arkadaşımla birgün babamın yanına gitmeliyiz haklısın, çok tşk

Motosikleti
    SYM EVO 250
    işim gereği ailemden ayrı yaşıyorum..babam çok otoriter bi insandır..motor sevdamıda, küçüklükten beri alacağımı da iyi bilirdi..arabam var..söyledim, arabaya bin işte daha ne yapcan motoru dedi..ama baba dedim..olmas dedi kestirdi attı..para da hazırdı alamadım..gizli de almak istemedim ama sonradan sonradan laf çarptıra çarptıra aklına girdim..tmm git al der demez gittim aldım 2.el..tecrubem yoktu tecrube edinmek için hemde satarken zarar etmemek için 2. el aldım demem o ki sürekli söyle..ama öncelikle, en iyi ikna yolu babana güven vermendir..işte yawaş gideceğine dair dikkatli süreceğine dair güven vermendir..bütün çabaların bu olsun,buna odaklan..tek korkuları da o zaten..bunu bilsin, güvensin zaten izin verir...

bu arada today a baktım tam bi bayan motoru...pembesi de hoş durur...ne diyeyim inşallah olur
    işte buna dokunma !!!

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikna için saz ekibide kuralımmı..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    bayanlarda erkekler kadar merak yoktur genelde.erkeklerdeki bu merak ve istek duygusu kimi zaman deli cesaretine döner.biraz şans ve isteklilikle kolay öğrenirler ve aileler erkeklere bayanlardan daha çok güvenirler.(vallahi böyle)yani tecrübe yoksa "honda'yı" almak ya ölüm yada masraf çıkartır.bu yüzden öğrenene ve ailenize öğrendiğinizi kanıtlayamadığınız sürece aileler izin vermez.benim gibi şanslıysanız babanızında motor meraklısı olmasını dilemelisiniz

bu arada babanıza bu yazdıklarımızıda okutabilirsiniz.biz bilinçli , kafada kask , üstte korumalı ceket , belde bellik , dizde dizlik full koruma gezen insanlarız.

pembe bir honda today'in kimseye zararı olmaz.ayrıca en fazla 50 yada 60 km hızla gidiyor.kimseye bir şey yapamaz istesede yani

eğer bilgisayar başına gelmeyecek kadar inatçı ve kızgınsa ehliyet + kask ile yanına gidin.

babannem aşırı karşıydı almama çünkü babam "80 lerin mobilet çetesi üyesi" 'ydi.benim öyle olmayacağımı görünce rahatladı.gerçi daha ehliyeti almadım ama olsun oda yaş yüzünden yani
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler