Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Eller Yukarı Vizör Aşağı:)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Vizorüme taş gelip bir oyuk oluşturduğunu bilirim ben. Çok çok pişik olmadıkça da vizor kapalı kullanırım hep.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vizörün kapalı olması gerektiğini geçen gün az daha tek gözümü kaybederek ödüyordum
    Hava mis gibi, yol tertemiz asfalt, kuş börtü böcek yok, ara sokak yavaş yavaş gidiyorum ama birden mermi gibi kırmızı birşeyin sol gözümü sıyırıp kaskımın köşesine çarptığını farkettim, o şokla 1-2 saniye nolduğunu anlamadım. Meğersem yanımdan geçen araba 2,5ltlik pet kola şisesinin üzerinden geçiyor ve basınçla, kapak mermi gibi kaskıma çarpıyor (Felipe Massa gibi). O şey 1 cm yana gelip gözüme saplanabilirdi. Allah korudu hakkaten.
    Gözlük kullanmak bile çare değil buna, bu sefer gözlüğün camı paramparça olup gözümüze saplanabilir. Tek çare vizörü kapatmak, tehlikenin nereden nasıl geliceği hakkaten belli olmuyor hakkaten
    Asfaltta önümde giden aracın lastiğinin sıçrattığı bir mıcır kaskıma geldi.İzi hala duruyor
    İki gün önce ön teker bijonu gevşemiş bir kamyondan sıçrayan 30-40 gramlık bijon arkadaşımın minibüsünde ön camı mermi gibi delmiş.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    çok sefer tehlike atlatmıştım. gözüme eşşek arısı çarptı, kıpkırmızı olmuştu gözüm, kulağımın oraya bi haşarat girmiştim parmağımla parçaladım, arabadan çakıl fırladı filan ama bu olayda kanım dondu resmen. bir an ya gözüme gelseydi diye düşündüm. düşünün hiç aklınızın ucundan geçmeyecek bir anda kör oluyosunuz.
    gerçi motosikletlede alakası yok bunun, kaldırımda yürüyen herhangi birinede isabet edebilirdi, belki bana gelmese hakkatende isabet edicekti. kader denen şey varya ona engel olamıyoruz işte
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    duyduğum bi rivayete göre otoyolda 240 ile giden bi reacing kullanıcısı karşıdan ona doru gelen bi arıyla çarpışmış arı adamın boğazını delip geçmiş sorasını biliyorsunuz zaten allah rahmet eylesin çok etkilenmiştim yani kask takmakla olmuyor boyun bölgenizide kapatmalısınız

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    geçmiş olsun.. zaten bu börtü böcek te müthiş yanma yapıyor. kapalı sürmek lazım ..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vizörün kapalı olması gerektiğini geçen gün az daha tek gözümü kaybederek ödüyordum
    Hava mis gibi, yol tertemiz asfalt, kuş börtü böcek yok, ara sokak yavaş yavaş gidiyorum ama birden mermi gibi kırmızı birşeyin sol gözümü sıyırıp kaskımın köşesine çarptığını farkettim, o şokla 1-2 saniye nolduğunu anlamadım. Meğersem yanımdan geçen araba 2,5ltlik pet kola şisesinin üzerinden geçiyor ve basınçla, kapak mermi gibi kaskıma çarpıyor (Felipe Massa gibi). O şey 1 cm yana gelip gözüme saplanabilirdi. Allah korudu hakkaten.
    Gözlük kullanmak bile çare değil buna, bu sefer gözlüğün camı paramparça olup gözümüze saplanabilir. Tek çare vizörü kapatmak, tehlikenin nereden nasıl geliceği hakkaten belli olmuyor hakkaten

buyuk geçmiş olsun

gecenlerde 3 defa uzun yol yaptık agv v.rossi kask mı taktım vizör hep kapalı idi ufak tefek çizikler vardı normalde ama yoldA mermi edası ile çat çut gelen nesneler sayesinde şuan çok cizik var neler neler geldi 2 tane taş izi var sanki tornavida izi allah korusun çok korkunç bir olay olan vizöre ve benim butçeye olucak ama canımız sağ oluduktan sonrası problem değil

Motosikleti
    Honda CBF250
    Geçmiş olsun arkadaşım Allah korumuş

Motosikleti
    Scrambler Ducati Classic
    Park yerimden çıkmıştım, şöyle gaz vereyim 2 ye atmadan vizörü kapatırım diyordum ki, hooop içeri arı girdi ve girmesiyle gözümün altından sokması bir oldu. Kendimi kenara zor attım. Vizörü kapatma fırsatı bile vermedi. Hareketten önce kapatmak lazımmış.

Uzun yolda basen çat çut diye böcekler çarpıyorki vizöre sanki çakıl taşı. Sert kabuklu hayvanlar bular , kör ederler adamı valla.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı chopper_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duyduğum bi rivayete göre otoyolda 240 ile giden bi reacing kullanıcısı karşıdan ona doru gelen bi arıyla çarpışmış arı adamın boğazını delip geçmiş sorasını biliyorsunuz zaten allah rahmet eylesin çok etkilenmiştim yani kask takmakla olmuyor boyun bölgenizide kapatmalısınız
    o kadarda diildir yahu modifiye edilmiş, ekstra güçlendirilmiş iğnesi varsa o zaman başka
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    modifiye edilmiş dediğim gibi bi rivayete göre ama mantıklı olabilir çünkü bugun reacingle 240 km az bi hız değil ben 90 la giderken bikere parmağıma çarmpıştı oturup çocuk gibi ağlıcaktım az kalsın bide boyun kemik fazla olmayan bi bölge damarlardan ve ince deriden oluşuyor bence olmıyacak bişey değil şans işi bu bugun 50 kişinin başına gelir böle bişey 1 kişi ölür bilemeyiz

Vizörde çok çizik olması görüşü olumsuz etkiler, yola odaklanmayı zorlaştırır. Bunun çaresi vizörü değiştirmektir. Öte yandan vizör tam veya kısmen açıkken zayıf ihtimalle de olsa böcek, mıcır, patlatılan şişenin kapağı bize tehlikeli anlar yaşatır. Bahar aylarında uzun yolda vizörün böcek ve sinek ölüleriyle kaplandığı, bunları her molada temizlemek zorunda kaldığım çok olmuştur. Emniyet için vizör kapalı olmalı. Güzel sürüşler.

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Ben, ne yalan söyleyeyim, şehir içinde vizör kapalı kullanamıyorum. Ama optik gözlük kullanıyorum, camlarım da kırılmaz derecede kalın

Gözlük kullanmayanlar için balistik, kurşun geçirmez güneş gözlükleri ya da gogle tarzı gözlükler çözüm olabilir
    http://www.motorla.co

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    izmir yolunda geçen kamyonun fırlattığı taş wv polo classic'imizin ön camında fındık büyüklüğünde bir çatlak oluşturmuştu.

çin malı kask kullanırken vizörün kalitesizliğinden dolayı açık gidiyordum , karşı arabadan gelen izmarit kaskı sıyırmadan önce.gözüme ateşin girdiğini düşündüm ve hey ne yapıyorsun sen dedim (m.s. 2009internetten alışverişin keşfi )

ayrıca bir abimizin paylaşımıdır buraya konu açmıştı.sağ gözüne ne olduğu belli olmayan bir metal parçası girmiş.küçük bir operasyonla çıkartmışlar ancak 1 gün kadar gözünü açamamış.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler