Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet boyamakla ilgili ne yapmak gerekiyor???

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    vn800 drifter
    çil çil bir dragstarım var siyah ama ben çok farklı bir renge boyatmak istiyorum bu bana boya ve işçilik haricinde ruhsata kaç liraya işleniyor ve bu işlem nasıl gerçekleşiyor bilen biri bana yardımcı olursa çok sevineceğim çünkü kafama koydum canım ne renk istiyorsa o renge boyatacağım birde satarken sorun olurmu kazasız ve sadece keyfe keder boyattığımı alıcıya nasıl yansıtırım teşekkürler saygılar
    CHOPPER HAYATIMIZ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    vn800 drifter
    bir bilen ortalama masrafını söylerse çok iyi olur
    CHOPPER HAYATIMIZ

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Hocam boyacıya boyatacan,faturasını alacan,emniyete gidecen ordan sana araç dosyası verecekler o faturayı bu dosyaya ekleyecen randevu alıp muayene istasyonuna gidecen (bildiğim kadarıyla internetten randevu alınıyordu) faturayı görecekler.Ondan sonra ordanda bir evrak verecekler bu evrakla ruhsata işletecen.( diye biliyorum ben :D )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:37 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:36 AM ----------

Ruhsat muayene 150-200 ü bulur heral :D
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    boyacıya girdiğinde yakından fotoğraflarını çek. kusursuz olduğunu ispatla, aynı yerde boyanırken ve boyadan sonraki fotolarını da çek =) zaten düz renk değil de airbrush yaptıracaksan kimsenin aklına kaza gelmez bence. Resimlere inanmazlarsa bu başlığı da gösterirsin heheh =)
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ya ben bişey mera ettim şimdi. Motorum gri renkte diyelim, ben aldım boyayı komple kendim siyaha boyadım yada siyah veya kırmızı karışık airbrush tazında şekiller yaptım. Bunu ruhsata filan işletmem gerekiyo mu?? İşletmesem ne olur...???

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    %25 oranda farklı renk seçeneğiniz var.

Yani diyelim makina siyah. Boyalı kısımların %25'i farklı renkte olabilir. Bunu ruhsata işletmek gerekmiyor. Bu oranın üzerinde ruhsata çift renk yada boyattığınız rengi işlemeniz lazım. Aksi takdirde trafik denetlemelerinde ve muayenede sorun yaşarsınız.

Ayrıca, benim bildiğim süreç şöyle işliyor: Makineyi boyacıda boyatıp, fatura alıyorsunuz. Bu faturayla gidip ruhsata işletiyorsunuz. Ek bir ücret yok. Sadece yaprak değişimi için 35 lira veriyorsunuz. (ruhsat ücretini yani)
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %25 oranda farklı renk seçeneğiniz var.

Yani diyelim makina siyah. Boyalı kısımların %25'i farklı renkte olabilir. Bunu ruhsata işletmek gerekmiyor. Bu oranın üzerinde ruhsata çift renk yada boyattığınız rengi işlemeniz lazım. Aksi takdirde trafik denetlemelerinde ve muayenede sorun yaşarsınız.

Ayrıca, benim bildiğim süreç şöyle işliyor: Makineyi boyacıda boyatıp, fatura alıyorsunuz. Bu faturayla gidip ruhsata işletiyorsunuz. Ek bir ücret yok. Sadece yaprak değişimi için 35 lira veriyorsunuz. (ruhsat ücretini yani)
    ruhsata işlemeden önce görüntüye gider araç.. vize olur.. 73 lira
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    vn800 drifter
    herkese çok teşekkür ederim en sonunda bilgi alabildim çevremdeki kimse deteylı bir bilgiye sahip değildi sağolun
    CHOPPER HAYATIMIZ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler