Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kaygan Asfalt, Yağmur ve Dökülen Yağ.. Sonuç Kaza..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    My Kawa..
    Dünkü (04.10.2009) Şile gezisi için Levent BP de ve Ümraniye İkea'da toplanan iki grubumuz vardı.. Ben korkut250 abimin yanına uğradım bana istersen motoru bırak burda beraber gidelim dedi sanki içine doğmuş (motorumda ufak tefek arızalar vardı). Ben de bakalım bi ikeanın oraya gidiyim olmadı orda bırakırım dedim.. ve yola çıktım..

Yolda boğaziçimi, FSM mi derken boğaziçine saptım.. boğazı geçtikten sonra şile sapağına girdim.. orası 3 kademeli bi dönüş, yerler ıslaktı ilk virajı döndüm.. sorun yok.. ikinci virajı dönerken hafif kaydı motor (ön tekerlek).. üçüncü viraj oldukça keskin neredeyse 90 derece.. ben viraja yaklaşırken hızım 40 filandı ve virajın hemen girişinde bariyerlerde kırmızı bir araba duruyordu.. daha viraja bile giremeden ne frene dokundum nede motoru yatırdım.. nasıl olduğunu anlayamadan motor bir anda altımdan kayıp gitti.. bir anda yerde kırmızı arabayla bariyer arasına sürüklenmeye başladım ve ayağımı arabanın tamponuna vurarak durdum.. hemen ayağa kalktım herhangi bişeyim yoktu, motoru kenara çektim fakat motorda hasar vardı bayağı (sürüklenip bariyerlere girdi motor..) orda duran kırmızı araba gitti.. arkasından başka bi araba beni sıyırıp bariyerlere girdi.. o da devam etti arkasından başka bi tane daha.. o da gitti.. sonra bi araba daha girdi aks dağıttı.. başka bi arabada 2 dakka sonra buna girdi.. yani orada 20 dakika içinde 6 araba 1 motosiklet (ben) kaza yaptı.. Sonradan farkettik ki, zaten cam gibi olan asfalt ıslanınca iyice kayganlaşmış bu da yetmemiş asfalta yağ dökülmüş ve bu sayede buz pateni olmuş.. olay yerinde foto çekemedim ama bir iki fotosu olacaktı (arkadaşlar çekmiş) onları buraya atarlarsa sizlerde görürsünüz..

Lütfen özellikle Yağışlı Havalarda çok çok dikkatli olun yere dökülen yağ, mazot vs.. kaygan sıvılar yağmurda hiç belli olmuyor farkettiğinizde iş işten geçmiş oluyor.. LÜTFEN ÇOK DAHA DİKKATLİ OLUN..

Şile dönüşü idareten parçaları birleştirdik..

[B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Geçmiş olsun kardeşim ALLAH cc betrinden korusun..Dün gerçekten ALLAH cc korumuş düştüğün an Allahtan arkadan araba falan gelmiyormuş.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeşim ALLAH cc betrinden korusun..Dün gerçekten ALLAH cc korumuş düştüğün an Allahtan arkadan araba falan gelmiyormuş.
    eğer gelseydi, şimdi burda yazmıyor olurdum zaten büyük ihtimalle.. Gerçekten verilmiş sadakam varmış abi..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    geçmiş olsun kardeşim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun, sende birşey olmaması sevindirici. ALLAH daha beterlerinden korusun hepimizi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    geçmiş olsun.Allah beterinden korusun..
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    ucuz atlatmışsın geçmiş olsun.... allah birdaha yaşatmasın...
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Geçmiş olsun Kadir Allah beterinden sakınsın
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer gelseydi, şimdi burda yazmıyor olurdum zaten büyük ihtimalle.. Gerçekten verilmiş sadakam varmış abi..
    Ben bilem şaşırdım yanına geldim ondan sonra bile iki kaza oldu ama harbiden çok kaygandı o viraj.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    TvS ApAcHe
    geçmiş olsun adaş allah korumuş motoru boşver iiki sende bişiy yok
    [B][I]iki teker hastalığında bünye tedaviyi reddediyor.. !!![/I][/B]

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kardeşim...
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, sende birşey olmaması sevindirici. ALLAH daha beterlerinden korusun hepimizi.
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.Allah beterinden korusun..
    Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ucuz atlatmışsın geçmiş olsun.... allah birdaha yaşatmasın...
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Kadir Allah beterinden sakınsın
    Saolun arkadaşlar.. Allah kimseye kaza bela vermesin.. en iyisi bile keyif kaçırıyor.. şimdi durduk yere motorsuz kaldık.. neyse.. cana geleceğine.. yalnız oturduktan sonra ayağa kalktığımda ayağımda müthiş bir sızlama oluyor 1-2 dakika sonra geçiyor yürürken sekmiyorum bile..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:47 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:44 AM ----------

Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bilem şaşırdım yanına geldim ondan sonra bile iki kaza oldu ama harbiden çok kaygandı o viraj.
    sorma düşünce aklımdan geçenleri bir anlatsam önce nereye gittiğime baktım.. sonra motorun nereye gittiğine baktım, sonra aklıma motogp deki pilotların kaza yapıp yerde sürüklenmeleri geldi, sonra yerde kaymak hoşuma gitti zevkliydi..(tecavüz kaçınılmazsa zevk almayı bileceksin ), sonra arkamdan bir aracın gelebileceği ihtimali aklıma geldi ve biran önce durup kalkmak istedim..

Alıntı kadir_3483 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun adaş allah korumuş motoru boşver iiki sende bişiy yok
    saol badi.. çok şükür iyiyiz ayaktayız..

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun kadirim..sabah sabah korkutun len bizi sevindirici tarafı sende bişi olmamasıydı..

AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kadirim..sabah sabah korkutun len bizi sevindirici tarafı sende bişi olmamasıydı..

saol badi, Allah korudu.. sadece Allah korudu diyorum..

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    Geçmiş olsun.Allah beterinden saklasın...

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı m.s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.Allah beterinden saklasın...
    Saolasın kardeşim.. Allah hepimizi korusun..

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    geçmiş olsun beterinden korusun....

konu açılmışken bir konuya değinmek istiyorum..... aslında fırsatım olsa topic açmak istiyordum ancak sadece yeri geldi diye değiniyorum.....

pazar günü hava hafif yağışlı bostancı lunapark ışıklara doğru gidiyorum yol tenha ve önümde 200 cc bir motor sakin sakin gidiyor sadece önümde o var zaten ışıklarda kırmızı yanıyor... yanlış frenaj abi pat yerde buraya kadar normal sorun yok olabilecek bir durum...
    ancak bana ters gelen motoru yatırınca etraf sanki sizi seyrediyormuş gibi bir panik havası moral bozukluğu ile bir an önce oradan kaçma isteği motor düşmüş sağı solu kırılmış herkez sana bakıyor biran önce oradan uzaklaşmalısın psikolojısi....

allaha şükür 13 senedir ne yatırdım ne düştüm , bilemiyorum belki bende aynısını yapardım utanır kaçardım ama artık başıma gelirsede ne yapacağımı biliyorum...

neyse takıldığım konuyu aktarayım size

düşen arkadas hiç fakayı yerden kaldırmadan aldı kucakladı motoru ayağa kaldırdı bir marş vın vın hiç bir şey olmamış edası ile ıslak zeminde gazladı gitti aman siz olun böyle yapmayın motor bu düştü mü kontrol etmek lazım fren teli , debriyaj teli , ayak el fren kolu , yağ , benzin su akması gibi noktaların düşme anından sonra hareket etmeden muhakkak kontrol edilmesi gerektiğini düşünüyorum...

umarım sizin başınıza geldiğinde acele ile basıp gitmezsiniz....
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

kankicbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Geçmiş olsun Kadir'cim..Yav bu aralar karabulutlar dolanıyor senin üstünde sanki..Geçenlerde de düşürmüştün motoru bacağının üstüne..Aman dikkatli ol..

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun beterinden korusun....

konu açılmışken bir konuya değinmek istiyorum..... aslında fırsatım olsa topic açmak istiyordum ancak sadece yeri geldi diye değiniyorum.....

pazar günü hava hafif yağışlı bostancı lunapark ışıklara doğru gidiyorum yol tenha ve önümde 200 cc bir motor sakin sakin gidiyor sadece önümde o var zaten ışıklarda kırmızı yanıyor... yanlış frenaj abi pat yerde buraya kadar normal sorun yok olabilecek bir durum...
    ancak bana ters gelen motoru yatırınca etraf sanki sizi seyrediyormuş gibi bir panik havası moral bozukluğu ile bir an önce oradan kaçma isteği motor düşmüş sağı solu kırılmış herkez sana bakıyor biran önce oradan uzaklaşmalısın psikolojısi....

allaha şükür 13 senedir ne yatırdım ne düştüm , bilemiyorum belki bende aynısını yapardım utanır kaçardım ama artık başıma gelirsede ne yapacağımı biliyorum...

neyse takıldığım konuyu aktarayım size

düşen arkadas hiç fakayı yerden kaldırmadan aldı kucakladı motoru ayağa kaldırdı bir marş vın vın hiç bir şey olmamış edası ile ıslak zeminde gazladı gitti aman siz olun böyle yapmayın motor bu düştü mü kontrol etmek lazım fren teli , debriyaj teli , ayak el fren kolu , yağ , benzin su akması gibi noktaların düşme anından sonra hareket etmeden muhakkak kontrol edilmesi gerektiğini düşünüyorum...

umarım sizin başınıza geldiğinde acele ile basıp gitmezsiniz....
    Güzel bir konuya değinmişsin.. saolasın.. benim hiç huyum değildir hemen uzaklaşayım kaçıyım gidiyim.. oturur bi kendime gelir bir iki dakika kendimi dinlerim herhangi bişi var mı diye.. sonra motora bakarım kontrol ederim sonra yola devam ederim..

Alıntı kankicbf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun
    saolasın..

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Ayağın için bişey yok deme bi hastaneye gidip film çektirmeni tavsiye ederim..
    Benm 4 yerden kırıldı son yaptığım kazada
    Normalde önemsemiyoruz ama onlar olmasa allah korusun..Tedbiri elden bırakma bi göster derim ben
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler